МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 63-та ТЕМА

  • 92 872
  • 742
  •   1
Отговори
# 165
  • Варна
  • Мнения: 181
Здравейте, мами! Признавам, че не съм чела темите и съм пълен лаик в правенето на хляб и хлебопекарните, но моят едногодишен юнак иска да променя това. В нашето семейство рядко е имало хляб на масата, но моят син го обожава.
Та на въпроса: каква хлебопекарна на разумна цена да избера( конкретни марки и модели) и какво трябва да имам предвид в избора на една такава машина? След като се сдобия с нея ще се обръщам за помощ към вас за рецепти за полезни хлябове... Благодаря предварително за отзивчивоста!

# 166
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте, мами! Признавам, че не съм чела темите и съм пълен лаик в правенето на хляб и хлебопекарните, но моят едногодишен юнак иска да променя това. В нашето семейство рядко е имало хляб на масата, но моят син го обожава.
Та на въпроса: каква хлебопекарна на разумна цена да избера( конкретни марки и модели) и какво трябва да имам предвид в избора на една такава машина? След като се сдобия с нея ще се обръщам за помощ към вас за рецепти за полезни хлябове... Благодаря предварително за отзивчивоста!
Аз бих препоръчала тази, тук даже е на промоция, ако се закупи онлайн. Има си книжки към нея, едната е с рецепти. Има и багети. Ето по-подробно описание. Имам същата, само че на мулинекс, които вече се продават по името тефал.

# 167
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 191
След като се сдобия с нея ще се обръщам за помощ към вас за рецепти за полезни хлябове... Благодаря предварително за отзивчивоста!
привет от момците Simple Smile
обърни внимание на първа страница от темата. има полезни неща и рецепти.
аз залагам на евтината машина.

# 168
  • София
  • Мнения: 2 919
Ако само едно дете ще яде хляб, не виждам причина да се купува най-голямата и скъпа машина (независимо, че Афродита я препоръчва). Спокойно може да се мине с по-малка и евтина машина с една бъркалка.

# 169
  • София
  • Мнения: 12 006
Moже да, тефал имат и по-малки машинки, но тази е удобна и за месене, ако жената се изявява с тестени изделия от сорта на питки, козунаци и др. ще е  от полза и за месене.

# 170
  • Мнения: 1 309
Моята е Финлукс с 2 бъркалки, 120лв. Много съм доволна. Децата също много харесват хляба. Пекарната ми е голям помощник и за месенето на тесто за питки и други тестени закуски.

# 171
  • Мнения: 282
Финлукс магазини Зора ли ги предлагаха? Обмислям смяна на моята, че нещо взе да ме предава. Онзи ден се получи приличен хляб при мен с айран и турска суха мая. 180 гр. лимец и 150 гр. бяло брашно на 210 мл. айран Simple Smile

# 172
  • Мнения: 1 309
Да, моята е от Зора. Модела е Finlux FBM-1683W, много съм доволна.

# 173
  • Мнения: 282
Да, моята е от Зора. Модела е Finlux FBM-1683W, много съм доволна.
Ще ги погледна утре, мерси!

# 174
  • София
  • Мнения: 1 464
Може ли да помоля за вашите любими рецепти за пухкав хляб, които са  най-често използвани от вас и най-обичани от семейството:)

# 175
  • Мнения: 1 476
В тази тема могат да помогнат: http://old.bg-mamma.com/?topic=24722

# 176
  • Мнения: 3 360
Здравейте! От скоро имам машина за хляб и мисля, че открих подходящата рецепта за нашето семейство. Въпросът ми е с какво количество квас мога да заменя маята в рецептата? Това е рецептата: 200гр. кисело мляко, 100 мл. вода, 1 яйце, 1ч.л. сол, 2 ч.л. захар, 300 гр. брашно от лимец, 300 гр. пълнозърнесто брашно, 1,5 ч.л. суха мая.

# 177
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Добър вечер!
Купихме си  хлебопекарна. Имам въпрос. В ръководството и на самия дисплей пише 1кг ,1,25 и 1,5 кг. Позволява ли машината да се прави и хляб под 1 кг, въпреки че започва от килограм?

# 178
  • София
  • Мнения: 12 006
Добър вечер!
Купихме си  хлебопекарна. Имам въпрос. В ръководството и на самия дисплей пише 1кг ,1,25 и 1,5 кг. Позволява ли машината да се прави и хляб под 1 кг, въпреки че започва от килограм?
Не. Единствените "разфасовки", които прави са описаните 1кг ,1,25 и 1,5 кг. - само тези 3.

# 179
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Head Band Лошо! Благодаря ти.

Общи условия

Активация на акаунт