Фентъзи и фантастика - Тема11

  • 45 624
  • 745
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 44 098
newsm78 Аз още първата от тази й поредица не съм захапала #Crazy newsm78
то... как да кажа - нищо не си загубила Simple Smile  Joy но като съм ги подхванала...

# 121
  • София
  • Мнения: 3 833
то... как да кажа - нищо не си загубила Simple Smile  Joy но като съм ги подхванала...

Пак ли е на принципа "Щом си чел една, все едно си чел всичките" ? Да ти кажа честно , май и аз ,само защото съм захванала историята, продължавам да я чета. Очакванията ми към поредицата са минимални.

# 122
  • София
  • Мнения: 44 098
Те всичките й книги са абсолютно еднотипни, аз за Лейди Полунощ писах преди, книга с толкова дежавюто не бях чела. На много места имах чувството "това вече съм го чела някъде" , а финалът беше.... можех без да го чета да го цитирам направо дума по дума...
Всъщност от цялата книга един единствен (и то второстепенен, ако ен и третостепенен) герой ми стана интересен и заради него ще чета и втората. В крайна сметка съвсем културно си я почаках една година тази книга да излезе. Купих си я и сега ще и дам напълно непредубеден шанс да ми хареса максимално Wink
В крайна сметка наистина харесвам първите й три книги, може би защото още беше свежа и нова за мен, намат Касандра просто си тъпче едно и също до безкрай.

# 123
  • София
  • Мнения: 3 833
Абсолютно и напълно споделям Wink Дотук съм прочела всичко излязло от нея с изключение на Лейдито и Академията Rolling Eyes Засега твърдя, че само "Адските устройства" успя да ме държи и да я прочета с кеф Wink Но на тая жена вярно много й липсват сюжети Laughing Laughing

# 124
  • София
  • Мнения: 44 098
Аз не съм чела за Магнус Бейн, както и Истории от Академията за ловци на сенки. Всъщност от разказите изчетох 2, но ми бяха много скучни... дали защото бяха разкази или заради нея самата, идея нямам.

# 125
  • София
  • Мнения: 3 833
Аз щях да се самоубия докато прочета за Магнус Shocked Shocked Там пак е на разказчета от различни уж важни периоди от живота му Laughing Laughing Беше ми много трудно да я свърша Shocked

# 126
  • Вестерос
  • Мнения: 38 247
ooooна мен ми стиат ловците, останаха две и зарязвам тази авторка  hahaha

# 127
  • София
  • Мнения: 44 098
 Joy Значи добре ми го говорят звездите да не се занимавам с неговите "хроники" Mr. Green

То остави другото, но гледам готви още една трилогия... за Уил, Теса, техните деца и изобщо за лондонския институт Wink

Последна редакция: ср, 24 май 2017, 13:18 от Angel_Dust

# 128
  • София
  • Мнения: 3 833
Много хубаво ти говорят според мене #Crazy #Crazy

Аааа тая трилогия ще мине без мене Shocked Като си спомня, че имат син , който "изненадващо" много прилича на татьо си Laughing Laughing Ми не - това няма да го чета ПАК #Crazy

На тая женица ама хич не й се отдава да създаде своя вселена Shocked

# 129
  • София
  • Мнения: 44 098
Мен нещо ми се губи вече... но кога точно Алек и Магнус си осиновиха двама сина?

Мда, аз също не съм сигурна, че ще подхвана следващата трилогия, много зависи и тази дали ще завърша... според зависи какви ги свърши в тази книга.

За света... тя не, че се опитва да сътвори кой знае какъв свят, по-точно плете някакви безкрайни мрежи тип сапунка - докато свят светува Simple Smile Щом вече и внуци почват да се намесват, става страшна работата Simple Smile

Всъщност, аз съжалявам, че тя продължава така упорито да си тъпче само с тези Нефилими. Истината е, че би ми било интересно да смени малко заобикалящата среда и да попише за нещо друго... да вкара някаква, каква да е нова и свежа нотка в творчеството си Simple Smile Ама май няма такива намерения...

Последна редакция: ср, 24 май 2017, 13:49 от Angel_Dust

# 130
  • София
  • Мнения: 3 833
Аз откровено си признавам, че ме спечели в началото именно с нефелимите.  Crazy Crazy Crazy Crazy Ама ужасно много ги изтърка. Като се има предвид с какъв богат пантеон от същества разполага, все си мисля, че можеше да развие тонове интересни истории, свързани с тяхната култура и общество newsm78

# 131
  • София
  • Мнения: 44 098
Можеше... но явно фантазията й е толкова Wink За това по-добре малко да разнообрази с нещо съвсем ново...

# 132
  • Мнения: 3 603
След "Лейди Миднайт", където направо ме е яд че си я купих, тази сага замина в графата "провалена нтересна идея". Предполагам, че следващите 7 книги (без да се брои Принцът) ще са същата боза.

# 133
  • София
  • Мнения: 44 098
Какви 7 книги, Тъмните съзаклятия си е трилогия.

# 134
  • Мнения: 3 603
Какви 7 книги, Тъмните съзаклятия си е трилогия.
Зная. "The Last Hours" също ще са три, както и три ще са "The Wicked Powers" - историята след "The Dark Artifices". Плюс третата от The Dark Artifices - The Queen of Air and Darkness. Стават 7.

Общи условия

Активация на акаунт