Братислава

  • 50 997
  • 656
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 817
Здравейте!
А как се стига от летището да спирката на автобусите за Виена?
https://www.slovaklines.sk/vienna/to-the-center-of-vienna-by-bus … y-from-eur-1.html


Има директен автобус от летището на Братислава до Виена.

# 226
  • Бургас
  • Мнения: 68
Здравейте!
А как се стига от летището да спирката на автобусите за Виена?
https://www.slovaklines.sk/vienna/to-the-center-of-vienna-by-bus … y-from-eur-1.html


96 или 61 са автобусите , които идват до летището - след това трябва да се прикачите на 205,за да стигнете до спирката на Slovak lines.
Аз да се отчета - с  приложението HOPINTAXI , за 3 мин. дойде таксито , до летището - 6 евро.
А иначе спахме в този апартамент Apartments in Panorama City - много съм доволна Simple Smile

# 227
  • Мнения: 2 817
kari 79, дамата пита за спирката на автобусите до Виена. Има директен трансфер, не е необходимо да ползва други автобуси.

# 228
  • София
  • Мнения: 2 671
kari 79, дамата пита за спирката на автобусите до Виена. Има директен трансфер, не е необходимо да ползва други автобуси.
Благодаря!

А знаете ли дали имат сайт с разписание и спирките във Виена, да се ориентирам?

# 229
  • Мнения: 2 817
Rumya, нали го постнахте сайта Simple Smile Ето така търсете:

Bratislava, letisko / Airport - Wien HBF Wiedner Gürtel

Слагате дата, час и ще Ви излязат цените и часовете.



# 230
  • Мнения: 320
Предстои ни посещение на Братислава през март. Смятаме втория ден да отидем до Виена и два дни да сме в Братислава. Видях, че има карта с отстъпки за посещение на музеи и транспорт. Някой ползвал ли я е и дали има смисъл да си купим за 2 дни? До Виена се чудя с кои автобуси да пътуваме дали Flixbus или RegioJet. Интересува ме къде са последните им спирки и как е по-лесно придвижване до центъра на Виена.

# 231
  • Мнения: 4 808
Предстои ни посещение на Братислава през март. Смятаме втория ден да отидем до Виена и два дни да сме в Братислава. Видях, че има карта с отстъпки за посещение на музеи и транспорт. Някой ползвал ли я е и дали има смисъл да си купим за 2 дни? До Виена се чудя с кои автобуси да пътуваме дали Flixbus или RegioJet. Интересува ме къде са последните им спирки и как е по-лесно придвижване до центъра на Виена.
Ние бяхме така - два дни в Братислава и един във Виена. Съжалявам, че не го направих обратно. Два дни са много за Братислава, а за Виена един не стигна доникъде. Много сме доволни от Фликсбус, във Виена спират на аетогара Ердберг, която е на 5-6 спирки с метрото от центъра, зависи къде искате точно да отидете. Нашият хотел беше на 4 спирки от автогарата, точно до Щадтпарк.

# 232
  • Мнения: 558
+1  за горното мнение. Същите впечатления и реализирани планове - единствено, че във Виена прекарахме повече дни, но пък това ми беше не първото ходене и имах идея  какво ме чака там.
А фликсбус са ми фаворит - пътувала съм и в други държави с тях - отлични цени, комфорт, чистота и безплатен интернет. Спазват разписания и имат редовни маршрути.

# 233
  • Мнения: 375
С две ръце за повече дни във Виена. Един ден в Братислава на нас ни стигна, но 2 във Виена - не. Автобус ползвахме на Фликсбус, а влак на Реджиоджет. Доволна съм и от двете. Международната автогара Ердберг е много удобна, на минутки от Метрото. Сериозно помислете, за завъртане на дните Simple Smile

# 234
  • Мнения: 1 413
За Виена само за Пратера 1 ден и за зоо-то също, значи ако сложиш дворците + разходки и музеи, абе поне 5 дни. Братислава 1 ден, повече нямам какво. Фликс са идеални.Ние юни пак мислиме да скочим до там този път с детето, чудя се обаче дали да не си направим трип с кола Grinning

# 235
  • Мнения: 2 817
И на мен пак ми се ходи в таз Австрия. Ние ходихме декември до Виена през Братислава /за втори път/. Направихме една обиколка на Братислава, плюс късен обяд и поехме към Виена. Коледните пазари в Братислава са приятни. За трансфер от летището на Братислава до центъра препоръчвам с две ръце приложението HOPIN. За 9 евро ни закара, иначе предния път ни излезе 30 с такси от летището.

# 236
  • Мнения: 6 298
И на мен пак ми се ходи в таз Австрия. Ние ходихме декември до Виена през Братислава /за втори път/. Направихме една обиколка на Братислава, плюс късен обяд и поехме към Виена. Коледните пазари в Братислава са приятни. За трансфер от летището на Братислава до центъра препоръчвам с две ръце приложението HOPIN. За 9 евро ни закара, иначе предния път ни излезе 30 с такси от летището.

Може ли да обясните по-подробно за HOPIN. 9 евро за какво платихте за кола ли и за колко човека е тази цена. Как става ползването на приложението.

# 237
  • Мнения: 2 817
fatalina, 9 евро ни струваше трансфера от летището до центъра на Братислава за трима човека общо. Цената е на кола, не на човек.
Приложението се сваля на телефона. В момента, в който кацнахме и излязохме от летището го включихме и зададохме дестинацията - летище - център. Самото приложение веднага обозначи до колко минути ще дойде таксито, име на шофьора, марка кола. Приложението отчита ние къде сме и къде е таксито, та ни вижда къде точно се намираме и спря пред нас Simple Smile
След това на шофьора казахме "Михалска Брана", това е точно в началото на стария град, защото точно там искахме да отидем. Та до Михалската Брана цената беше 9 евро.

# 238
  • Мнения: 320
Благодаря на всички за отговорите.

# 239
  • Мнения: 6 298
fatalina, 9 евро ни струваше трансфера от летището до центъра на Братислава за трима човека общо. Цената е на кола, не на човек.
Приложението се сваля на телефона. В момента, в който кацнахме и излязохме от летището го включихме и зададохме дестинацията - летище - център. Самото приложение веднага обозначи до колко минути ще дойде таксито, име на шофьора, марка кола. Приложението отчита ние къде сме и къде е таксито, та ни вижда къде точно се намираме и спря пред нас Simple Smile
След това на шофьора казахме "Михалска Брана", това е точно в началото на стария град, защото точно там искахме да отидем. Та до Михалската Брана цената беше 9 евро.
Много благодаря! Много полезна информация и супер цена за трансфер.

Общи условия

Активация на акаунт