Мъчат я зъбки

  • 21 249
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 22
Здравейте Simple Smile Бебка е на почти 10 м и няма още зъбче,но е много неспокойна най-големия ни проблем е храненето.От почти две седмици е голяма мъка да я нахраня иска да става от стола,бута лъжицата много трудно си изяжда цялата порция.И вечерта не е много добре буди се по 6-7 пъти на вечер.Някакви съвети как да я облекча,виждам че много я мъчат.Мажа я с pansoral gel но ефект не виждам.Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 11 913
Опитай да натъркаш мястото с вътрешната част на лимонова кора. Това ме посъветва приятелка, майка на три деца. Моят син не ми даваше да го мажа. Също спираше да яде по-твърда храна последната седмица до десетина дена преди да му пробие зъбчето. Тогава давах повече мляко, сок, чай... След като пробиеше успокояваше сънят и възстановяваше нормалното хранене. Най-трудно избиват кучешките, също така повече се мъчат, ако тръгнат няколко зъбчета наведнъж. За съжаление, не можем много да им помогнем, трябва да минат през това.

# 2
  • Мнения: 12 662
Те зъбките ще пробият, но ти започваш да си правиш злоядо дете.

# 3
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Те зъбките ще пробият, но ти започваш да си правиш злоядо дете.
Нека уморената неопитна майка да се чувства виновна за всевъзможни неща, нека!

# 4
  • Мнения: 442
Здравей! Давах на сина си всеки ден Осадент. Дава се през 15- 30 мин. мисля че така беше, но то си пише на опаковката. Хомеопатично е, бях много доволна. Ако искаш се допитай до личната на детето. При по критични ситуации мажа с Калгел, но за 2 минути му минава действието, докато го изяде, така да го кажа. Иначе, когато е било кошмарно, си давах Панадол. Дано съм била полезна. Успех!

# 5
  • Мнения: 37
Здравей! Давах на сина си всеки ден Осадент. Дава се през 15- 30 мин. мисля че така беше, но то си пише на опаковката. Хомеопатично е, бях много доволна. Ако искаш се допитай до личната на детето. При по критични ситуации мажа с Калгел, но за 2 минути му минава действието, докато го изяде, така да го кажа. Иначе, когато е било кошмарно, си давах Панадол. Дано съм била полезна. Успех!

+ 1 за Осадент и Панадол.

# 6
  • Мнения: 22
Благодаря за отговорите ще пробвам с Осадент,надявам се да има поне минимален ефект.

# 7
  • Мнения: 894
Аз давам Камилия, също хомеопатично - капсулки с течност, в най-тежките дни когато избиват зъбетата и облекчава. Виж му листовката в нета. С гелчета не съм мазала, защото те имат съвсем краткотраен ефект върху венеца.

# 8
  • Мнения: 11
Ние се мажем с Дентинокс и я успокоява. В него има и лайка за да успокоява венчетата. Мажа я и след 20 мин е заспала и така цяла нощ си спи спокойно

# 9
  • Мнения: 11 565
Или сложи някаква играчка- гризалка във фризера, чувала съм че студеното облекчава.

# 10
  • Мнения: 46 489
Нека уморената неопитна майка да се чувства виновна за всевъзможни неща, нека!
Излишни са такива постове, да, най-малкото, защото не й помагат с нищо.
За да има полза - happy_girl94, когато детето има някакво неразположение, тялото показа начинът, по който се чувства най-добре, това е и начинът, по който ще преодолее болката най-лесно.
Много деца по време на болест или при болка от този тип отказват твърдата храна. Никога не насилвай. Не само ще усилиш неразположенията, но и ще отвратиш детето от храната.
Предлагай, а ако откаже - не настоявай. Нищо няма да му стане няколко дни на мляко само.

# 11
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Пробвала съм Дентокинд, Камилия, Дентинокс и Калгел...
При нас рязко подобрение имаше от Осадент, хем го давах през няколко часа.Имай предвид, че действа с натрупване и сериозен ефект видях след почти месец.Ако вечер се пробуди мажа с Калгел и пак се унася.При първите зъби плачеше доста (тогава не знаех още за Осадента) и давах Панадол или Нурофен, но не цяла доза.
Пробавала съм студени гризалки, дори не искаше да ги доближи до устата си.

# 12
  • София
  • Мнения: 52
Здравейте, да споделя и аз моя опит със зъбките. Имам близначки(еднояйчни), зъбките им никнеха едновременно с 1,2 дни разлика. Много хленчеха и нощно време бяха неспокойни докато пробие зъбчето. От началото при пробиването на първите резци до поникването на последния кътник съм давала хомеопатичното за таци цел камилия. При нас беше чудодейно. Спираше хленченето, слюноотделянето и буденето нощем. Това ни спасяваше  Simple Smile в упътването пише, че се дава до няколко дни....не съм спазила тази част от препоръката..., давала съм го и по една седмица 3 пъти на ден. Но всеки трябва да се консултира с педиатър или фармацефт. При нас работеше безотказно, даже и при  прием на една капсула. Препоръчвам го горещо на тези, които вярват в нетрадиционното лечение. Децата вече са 2,8 год. И това е период, който помним с броени дни безсъние  Grinning

# 13
  • Мнения: 4 708
До 3 годишната си възраст не спеше по цяла нощ, почна да спи, когато проби и последният кътник. Пробвала съм всичко гореописано, нищо не помагаше. Но пък опитай, може при вас все пак нещо да подейства. И това с отказа от храна ми е  познато. След като приключи със зъбите почна да яде няколко неща все пак. Mr. Green Имало е дни в които цял ден е на 1 банан. Мляко не обичаше. Жива е още, нищо й няма. Ако приема мляко поне давай това. Като че ли имаше едно камомила на боарон, вместо през 40 мин се будеше през 60, това най-имаше ефект, ако смяташ, че това е успокоително.

# 14
  • Мнения: X
Аз давам Дентокинд  и ни помага, отделно вечер, когато много я тормозят може да дам и малко Нурофен (за сега съм давала само веднъж), за да може поне да се наспи детето.
Яденето и при нас е трудно, но не насилвам нещата, не вярвам, че ще стане злояда, ако не яде, защото й е некомфортно от никненето на зъбите.

# 15
  • Мнения: 15 459
Дъщеря ми беше някакъв кошмар с никненето на зъбите. Първите пробиха на годинка, а последните на 3 години. Един зъб никнеше по 3 - 4 седмици, като не приемаше никаква храна през това време. Давах Дентокинд и това много й помагаше - не е плакала. Много леко мрънкаше, но си имаше сополи и червено гърло през цялото време, докато поникне зъбчето. Проблема с храненето го решавах, като ставах нощно време и докато спи й давах с шише и биберон АМ. Правех го два пъти нощно време - около полунощ и сутрин около 4 - 5 часа. Използвах, че спи и само да усети биберона в устата започваше да пие млякото. Само това помагаше, защото през деня, докато беше будна не пипаше никаква храна. Само солети и твърди бисквити, с които си чешеше венците

# 16
  • София
  • Мнения: 30 107
И при сина ми положението в последно време е доста неприятно. Мажа Дентинокс, Бочко, Пансорал, давам Teetha, Осадент, но нищо не помага.

Вчера купих Nuby гел за зъби и по-голяма гадост не бях ползвала. Отива директно в кофата. Мирише ужасно (все едно си в лекарски кабинет) и е кисел. Sick И чесалката ще се хвърля, защото няма отмирисване.

# 17
  • Мнения: 125
Здравейте! Моят син е на 4м.и половина от 2 дни имаме температура около 37.5 ръчичките са постоянно в устата му Sad Давам му Панадол за Температурата понижи се за кратко и пак се качва на 37.5 давам му и ДЕНТОКИНД табледки за зъбчетата. Някой може ли да ми каже това нормална температура ли е ?  newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 11 464
А с педиатър дали се консултирахте?

# 19
  • Мнения: 4 708
Здравейте! Моят син е на 4м.и половина от 2 дни имаме температура около 37.5 ръчичките са постоянно в устата му Sad Давам му Панадол за Температурата понижи се за кратко и пак се качва на 37.5 давам му и ДЕНТОКИНД табледки за зъбчетата. Някой може ли да ми каже това нормална температура ли е ?  newsm78
Не е много нормално това, и не е от зъби, щом е повече от 24 часа.

# 20
  • Мнения: 125
Вчера бяхме на преглед каза че е здрав. newsm78

# 21
  • Мнения: 4 708
Вчера бяхме на преглед каза че е здрав. newsm78
На 4,5 рядко излизат зъби, иначе моята ги правеше номерата с температурата до 38 градуса, но само за ден. Никога за повече. На другият ден нищо й няма, и обикновено избива зъбче. newsm78

# 22
  • Мнения: 2 486
На нас ни помагаше един гел, който купувахме от Гърция. Казва се Мундисал. За съжаление го няма в БГ, но е доста ефективен. Успокоява веднага.

# 23
  • Мнения: 125
Да се похваля вече още малко и ще ни пробие зъбчето вижда се вече  Hug  Казвайте някакви гелчета че ще ме изяде  Heart Eyes вече нямаме температура love001

# 24
  • Мнения: 11 913
Честито ви първо зъбче! Зорът е минал /за сега/, щом пробие вече няма нужда от гелчета, а и ги осмукват твърде бързо и ефектът се губи. Давай нещо да гризе - гризалка, твърда играчка с подходящ размер и форма, лъжичка - каквото му харесва на бебчето. Също бисквитка, солетка /детски, безсолни/.

# 25
  • София
  • Мнения: 30 107
С чесалките и лъжичките внимавайте, че синът ми си бърка чак в гърлото с тях. ooooh!
Аз съм ползвала какво ли не. Ефектът е временен: Бочко, Пансорал, Дентинокс и сега взех Калгел. Най-доволна съм сякаш от Teetha, но и с тях нещата са временни.

# 26
  • Мнения: 125
Благодаря ви много момичета  Hug иначе и аз съм ползвала Калгел и не съм доволна  love001

# 27
  • Мнения: 493
При никненето на първите два зъба мазах с всевъзможни гелчета, давах Дентокинд, чесалки и т.н и нямаше ефект. Сега вече Дентокинд като се сетя, чай от лайка пие непрекъснато, нощеска като е неспокойна Панадол/ Нурофен. Вече имаме 11 зъба.
Чувала съм, но не зная дали е така, ако почна да давам Панадол трябва поне 5 дни да давам.

# 28
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Чувала съм, но не зная дали е така, ако почна да давам Панадол трябва поне 5 дни да давам.
Не е вярно.

# 29
  • Мнения: 125
С Панадола не трябва да се прекалява все пак съдържа Парацетамол! Naughty

# 30
  • Мнения: 94
Те зъбките ще пробият, но ти започваш да си правиш злоядо дете.
Що за тъпо изказване???? Детето го боли нормално е да не яде! Интересно как ли майла може да напрви детето си злоядо?!? Тдаже само по себе си звучи толкова тъпо и абсурдно! Не товарете хората и не им вменявайте чувство за вина само, защото нямате елементарна култура и пишете идиотщини!!!

# 31
  • Мнения: 978
От 4 дена сме с температура, достигаща до 38 градуса. Мажа с Бочко, днес дадох Камилия. Панадол и Нурофен, които редувам през 6-8 часа и се моля да поникне зъбчето по-бързо.

# 32
  • Мнения: 11 913
Пак има вируси. 38° не е безобидно. Ако температурата продължава повече от три дена се търси помощ от лекар. Може да има съвпадение във времето между никненето на зъбчето и вирус/ настинка.

# 33
  • Мнения: 978
Ходих. Всичко е наред. Най-вероятно са зъбките

# 34
  • Мнения: 5 468
Видях, че се споменава Дентокинд. Какви са ви впечатленията от него? При нас положението се влоши много последния месец. Нощния сън вече е ужасно неспокоен, малката се буди постоянно и понякога будува по 1-2 часа. На 10 месеца сме, имаме 6 зъба, но досега нямахме чак такива проблеми с поникващите зъби. Сега не знам какво се случи... Започнах да й давам Дентокинд и се моля да подейства и да се наспя поне една нощ.

# 35
  • Мнения: 978
За спокойно дете и спокоен сън давам дормикинд, и си спи непрпбудно цяла нощ.

# 36
  • София
  • Мнения: 30 107
Аз файда от Дентокинд не видях, както и от chamomile, Dentinox, Bonjela, Бочко и всякакви мазила. Някакъв краткотраен ефект имаше от teetha (прахчета). Сега пробвам с Камилия.

# 37
  • София
  • Мнения: 11 464
От Дентокинд и аз не видях никакъв ефект. Мажех с Калгел вечер, но и там ефекта е няколко минути, може би до половин - един час.
А това дормикинд изобщо не бих го дала.

# 38
  • Мнения: 493
Аз давам Дентокинд откакто ни мъчат зъбите, близо 5  мес. Според мен успокоява детето и спинка. Чувам от други майки, че дават и при ниска температура, която е възможно да е от зъбките, или пък самия Дентокинд има такива съставки.

Общи условия

Активация на акаунт