А коя книга четат в момента децата ви? - 7

  • 76 019
  • 759
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 997
Дъщеря ми с голямо удоволствие чете "Това се случи на 35 май "
Моята се запъна на тази и я отказа категорично, но пък аз я прочетох. Simple Smile

Моята дъщеря ми поиска точно тази книга, а аз, да си призная, дори не я бях чувала.

# 706
  • Мнения: 8 860
Блу, на колко години е детето?
Първите две за Хари Потър са по-детски и съответно се четат доста по-лесно. В един момент стилът доста се променя. С порастването на героите, се променят и самите книги. Стават по-обстоятелствени, определено и по-мрачни. Доста сериозни теми се засягат. Последните 2-3 са си почти като за възрастни.
Малка е, през януари направи 8. От приятелчетата в класа ѝ има деца, които почнаха поредицата и тя настоя и тя да я чете. Но май и другите деца позакъсаха. Предполагам, че ако изобщо сега дочете третата книга, няма веднага да почне четвъртата.

# 707
  • София
  • Мнения: 3 688
Смятате ли ,че книгите на Рик Риърдън са подходящи за момиче на 10години?
Сина ми не ги хареса много ,дори не изчете всички негови книги и сега се чудя дали и кога да ги предложа на дъщеря ми.

# 708
  • София
  • Мнения: 1 878
Точно това е възрастта, въпреки че моя ги започна още на 8-9 Simple Smile Предполагам, че и момичетата биха ги харесали

Последна редакция: чт, 14 юни 2018, 16:56 от molive

# 709
  • Мнения: 5 259
Смятате ли ,че книгите на Рик Риърдън са подходящи за момиче на 10години?
Сина ми не ги хареса много ,дори не изчете всички негови книги и сега се чудя дали и кога да ги предложа на дъщеря ми.
Моята ги чете на 8-9 и се влюби в тях страстно, прочете и 10-те за Пърси Джаксън по няколко пъти, само "Кръвта на Олимп" я разочарова. Но това е любимият ѝ стил и тип сюжет и може да се каже, че я уцели право в сърцето.
Има деца, които не харесват точно такива истории.
Според мен не зависи нито от пола, нито толкова от възрастта, а основно от конкретния вкус.

# 710
  • Мнения: 19 244
Моята на 11 изчете двете поредици за Пърси. Хари Потър го глътна на 9-10. Обаче тя много харесва фентъзи. Чак се чудя как ще я накарам да прочете някои детски класики лятото.

# 711
  • Мнения: 1 893
Моята на 10 не хареса Пърси. На 12 едва я убедих да му даде втори шанс и на един дъх изчете всичко на Риардън.

# 712
  • София
  • Мнения: 1 634
Започна "Зъбар злобар" на Дейвид Уолямс.

# 713
  • Мнения: 126
Дейвид Уилямс е любим. Всяка една от книгите е харесана от сина ми-(11г.),  но започна да го чете преди 2 г, ако не се лъжа. Наскоро прочете "Лютата лелка" след четене само на енциклопедии по време на уч година. Не му се четяха книги дълго време, но тази го накара да се обърне отново към нещо различно от енциклопедии. Сега чете "Черният красавец". Много му харесва. Дано да продължи така, че съм натрупала голям куп за ваканцията.
В тази връзка имате ли отзиви за "Съкровището от зеленото езеро"? Купих я наскоро в голямо чудене...

# 714
  • Мнения: 1 232
Това довършваме. 10 години. Книгата е прекрасна.

# 715
  • Мнения: 5 259
Може ли да кажеш на кратко за какво става дума? Събирам всякакви идеи за готини книги и затова питам. Мерси.

# 716
  • Мнения: 2 686
туне глимердал и аз я препоръчвам!

Последна редакция: нд, 17 юни 2018, 22:43 от arino

# 717
  • София
  • Мнения: 1 634
От вчера Вечната египетска митология
https://egmontbulgaria.com/neshanal-dzhiografik-51/vechnata-egip … -mitologija-p2365

На Дейвид Уилямс е прочел общо четири книги, като последните за които писах, ги взехме от панаира на книгата.
Лично аз, не съм чела нищо и нямам мнение.

# 718
  • Мнения: 1 232
Може ли да кажеш на кратко за какво става дума? Събирам всякакви идеи за готини книги и затова питам. Мерси.

Най-накратко едно палаво момиче, което побърква с щуротиите си, но когато трябва проявява  човещина  и трезва преценка.

Това е най-кратко. Книгата е написана прекрасно и е прекрасна майка и дъщеря да я четат за лека нощ. Интересна е на двете.  

# 719
  • Мнения: 1 492
А за момчета става ли?

Общи условия

Активация на акаунт