Професионални серии за коса - тема 114

  • 109 644
  • 740
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 248
Вие влизате в тема 114

Добре дошли в клуба на анонимните маниачки
на продукти за коса!  #Silly
Каквото и да правиш, шкафът винаги остава пълен  Stuck Out Tongue
ВНИМАНИЕ!
Ако искаш да спестиш пари не е препоръчително да четеш тук!
Има сериозна опасност да станеш колекционер на продукти в името на косата си Grinning
Ако все пак продължиш, предупредена си
 Twisted Evil


 

Вместо запис споделете:

1. Професионални грижи и бременност? Споделете вашия опит.
2. Какъв сешоар ползвате в момента? Кой сешоар е вашата мечта и защо?
3. Най-хидратиращият продукт на всички времена за вас е?
 



Система за класифициране на косата
Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.

Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги
Къдравата коса
Деминерализиращи терапии за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата
За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти
Как да изправим косата с четка и сешоар

грижа за скалпа и още
различните видове протеин и кратко описание на всеки от тях , хидратация
Списък на някои от видовете протеини и хидратанти , срещани в съставите на продуктите за коса
Адсорбация и абсорбация , проникващи и непроникващи в косъма вещества
Някои съставки в шампоаните, които е добре да избягваме
Здравата нетретирана коса не се нуждае от силни протеинови продукти
описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата
Порьозната коса
Описание методите на използване на продуктите на Керастаз:
шампоани, маски, други

Ревюта на продукти
Ботокс терапията на Лореал за коса
Терапия на Милк Шейк с млечен протеин
описание на сериите Fiberceutic  и Mythic Oil на L'Oreal Professionnel
описание на сериите  Elixir Ultime и Nutritive на Kerastase
описание на по-обсъжданите и пробвани серии
Maroccanoil
описание на сериите на Алтерна
описание на продуктите на John Masters - шампоани и други
Pro Fiber, Loreal , 1
Lakme Ultra Violet
Алтерна Тен , 1
Keune, Satin Oil , 1
Sexy hair, Smooth/лилава серия/ , 1 , 2 , 3
Wella Sp Liquid Hair , 1 , 2 , 3 , 4 , 5
Терапия Наши Phyto Repair 1 , 2 , 3
Sexy Hair Blonde  
Алтерна за блондинки


Предишни теми с акценти:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, , 36, , 37, , 38 ,
39 – Продукт/серия, която ще си купя задължително отново и която … вече няма да купя ,  
40 – „Топ 3” маски/балсами ,  
41 – Последно купен продукт ,
42 – Протеинова терапия – каква и колко често? ,
43 – Прическа за Нова Година ,
44 – Хранителни добавки за коса ,
45 – „Топ 3” любими шампоани ,
46 – „Топ 3” любими серии ,
47 – Поражения след студеня сезон ,
48 – Последно използван продукт ,
49 – Най-често използван продукт ,
50 – Преобразяващ продукт за косата,
51 – Най-успешна комбинация с Еластисайзър,
52 – Тип и състояние на косите в темата, любими продукти, комбин … ддръжка като цяло,
53 – Колко пъти давате шанс на един продукт ако не ви хареса в началото?,
54 – Последно използван продукт, терапия, описание и честота на използване,
55 – Kerastas Densifique, всеки ден ли обгрижвате косата си?,
56 – Вълшебна комбинация продукти за обем,
57 – Всеки път ли използвате продукти след шампоана или оставяте … а да си „почине”? ,
58 – Любими термозащитни продукти, любими продукти за изправяне/ … чупване на косата ,
59 – Силно разочаровали ви продукти,
60 – CHI, любим продукт в момента ,
61 – L`Oreal Professionnel, хидратация или протеин се харесва повече от косата ви ,
62 – снимки „преди” и „след” професионалната козметика, спешни п … теин и хидратация ,
63 – „Топ 3” финиш продукти, най-ужасната покупка ,
64 – Опит със слънцезащитни серии, най-добър стилизиращ продукт ,
65 – Успешна и неуспешна комбинация продукти ,
66 – Последователност на продукти при миене на косата ,
67 – Любими рядко обсъждани продукти в темата, серии на различни … яват на косата ви ,
68 – Стилизиращи продукти ,
69 – Есенна грижа за косата, любими хидратиращи и протеинови продукти ,
70 – Сравнение между две серии от една/различни марки, нови прид …  си миете косата? ,
71 – Експериментирате ли с нви продукти и кои използвате най-често? ,
72 – Любим продукт, без който не оставате ,
73 – Любима комбинация продукти от различни брандове ,
74 - Грижа за скалпа, продукти на Алтерна ,
75 - Продукти на Напура ,
76 - Любими финиш, стилизиращи и противокосопадни продукти ,
77 - „УаУ” комбинации, ефективни продукти против цъфтеж, най-чес … онални придобивки ,
78 – Ефективни продукти за засилване на растежа, „ударна доза” п … теин и хидратация ,
79 – Лятна грижа за косата, най-лош използван продукт ,
80 – Описание и снимки на косите ни, цялостна грижа за косата ,
81 – Грижа преди и след боядисване, поддръжка ,
82 – Експериментиране с различни комбинации на продукти, терапии … в домашни условия ,
83 – Рядко обсъждани продукти, Олаплекс ,
84 – Резултати от лятната грижа, Living Proof ,
85 – Влага и наелектризиране ,
86 - "топ 5 продукти за всички времена" + кратко описание ,
87 – Заплитане на тила, последни придобивки и първоначални впечатления ,
88 – Началото на професионалната мания за всяка от нас, последни … чални впечатления ,
89 – Любими финиши, термозащита, Маракеш ,
90 – Черен Пе(р)тко ,
91 – Ампули, дълбокопочистващ шампоан, Мароканойл ,
92 – Любими финиши, терапевтична преса, Алтерна Бамбук ,
93 – Бъдещи продукти, Алтерна Хайвер ,
94 – „Топ 5” любими продукти за 2015, празнични прически, Кюн ,
95 – Топ 5” най-лоши продукти за 2015, четки/гребени, Наши ,
96 - ”Топ 3” любими олио финиши, нощна грижа, Лореал Професионел ,
97 – Уплътняване/удебеляване на косъма, обем в корените, Вела ,
98 – Цъфтеж, накъсване, продукт, който отново ще купите, Милкшейк ,
99 – Топлинни уреди, Joico ,
100 – Описание на косите ни, настоящи наличности, анкета ,
101 – Грижа за скалпа, Напура,
102 – При-уош терапии, непрофесионални продукти
103 - Боядисване, терапии при боядистване, изправяне/къдрене
104 - Продукти за лятото, Впечатляващ продукт, Сухи шампоани
105 - Великденски промоции, Великденска прическа, ритуал преди сън
106 - Растеж и подстригване, специални кърпи, хранителни добавки …  хранителен режим
107 - Винаги страхотен, винаги лош продукт
108 - Серия за самотен остров, стилизанти, връхчета
109 - Балсами без отмиване, състояние след лятото, ТОП 3
110 - Денят след миене, стилизанти
111 - Скъпо разочарование, евтино попадение
112 - Анкета любима марка, Eprouvage, винаги наличен продук/серия
113 - Пролетна промяна, най-често ползван продукт


# 1
  • Мнения: 3 413
Най-хидратиращ и напояващ продукт ЗАВИНАГИ маскинтенз Керастаз  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 35 872
после ще отгововя на въпросите, сега има спешно питане /почти по темата  Grinning/:
моля за препоръка за наистина хидратиращ финиш - крем, не олио или спрей

# 3
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 213
Епона, благодаря за новата тема  bouquet
На въпросите:
1. По време на трите бремености не съм полагала никакви смециални грижи. Косата ми беше страхотна и растеже като луда. Обаче след раждането всеки път се повтаряше един и същи кошмар , наречен косопад. И трите пъти се стигаше до драстично рязане на косата с по повече от 10-12см. Не че помагаше, но поне не се ръсеха навсякъде дълги коси. Пробвала съм всякакви ампуле за косопад и подобни и като че ли най-мното съм доволна от Сери и Напура.

2. Имам сешоар Ремингтън https://www.remington.bg/seshoari/seshoar-remington-d5219-your-style . Много съм доволна, на продължавам да мечтая за Парлукс.
3. Не съм ползвала кой знае колко хидратиращи продукти, но за мен на първо място е синята серия на Джойко Рикавъри и оранжевата ампула на Керастаз. Тъй като повечето комбинации , които си правя са протеин и хидратация, така че ще следя вашите отзиви за хидратиращи маски и финиши.

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 660
Благодаря за темата bouquet
Бях бременна преди 11 години и тогава и понятие съм нямала от проф.продукти за коса Blush, та - никакви специални грижи не съм полагала.
Сешоар не ползвам, освен в изключителни случаи, ако трябва спешно да изляза - имам на разположение Ремингтън.
Засега, най-хидратиращите продукти, които съм ползвала е серията Моисчър Рикавъри на Джойко, дори чакам да пристигнат скоро/лятото, обикновено, залагам на тях Peace

# 5
  • Мнения: X
Благодаря за темата  bouquet bouquet bouquet

1. Професионални грижи и бременност? Споделете вашия опит.По време на двете бременности не съм полагала никакви специални грижи.Тогава не бях се замисляла да използвам професионални продукти.
Залагах на шампоани на syoss,лореал,гарниер.Косата ми беше страхотна,жива,блестяща.След първото раждане нямах косопад.След второто раждане имах обилен косопад.Които всъщност започна след като спрях кърменето.Първо си взех шампоан на фито .После фризьорката ми препоръча алфапарф.Ампули и шампоан.Харесах ги много.След това харесах серията за блясък,олиото на алта мода.И така в търсене на нови продукти попаднах на темата в бг мама.




2. Какъв сешоар ползвате в момента? Кой сешоар е вашата мечта и защо?Използвам комбинирана четка сешоар на филипс.Доволна съм ,но си търся и сешоар.Най- вече заради голямата дъщеря ми защото губи търпение докато се суши.

3. Най-хидратиращият продукт на всички времена за вас е?Мацадемия косата ми става лигава .От мострички съм пробвала.И серията на рене фуртер лисеа.

 

# 6
  • Мнения: 30 864
През предишната бременност нищо специално не съм правила, но през тази много внимавах с какви продукти се мия. После веднага след раждането започнах силна антикосопадна терапия и не съм имала въобще такъв. Не мога да повярвам, че се спасих от тази напаст, която малко хора след хормонални промени подминава.
Сешоар ползвам супер мощен Браун, но искам Парлукс.
Най-добра хидратация получавам от Макадамия и маската с кафява капачка на Мароканойл.
Благодаря за темата! bouquet

# 7
  • Мнения: 3 018
И аз по време на двете бременности не съм използвала проф. козметика. Косата ми беше черна, до кръста. Здрава, лъскава, единствено маска с костен мозък използвах тогава  Laughing

Сешоара ми е този http://shopping.bg/Seshoar-Philips-HP8260  Пробвах го от приятелка и много ми хареса. Така го купих. Последните 2-3 месеца почти не го използвам, оставям косата да съхне сама.

Най хидратираща и за мен е Джойко, и оранжевата маска Тиги е хубава, както и Олаплекс 3

# 8
  • Мнения: 5 776
Благодаря за темата  bouquet
Още се оглеждам по слънцезащитни продукти.

Не съм полвала професионални продукти по време на бремеността, голяма грешка, защото наред с анемията останах без половината си грива след две бебета с година разлика.

Сешоар от няколко години ми е една Rowenta, която е с дифузер, йонизатор и незнам си какво, уж професионална се води. Харесва ми и единствено на втората година сензора за това, че го държа се развали, но и не ми е бил важен. Преди няколко дни си подарих един Парлукс Advance®, но още нямам впечатления от него.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 5 907
Благодаря за новата тема!

1. Преди 11 години, когато бях бременна, използвах продукти Елсев и серията Витамино колор на Лореал. Изобщо не се вълнувах от професионална козметика, а карах на дрогерийни продукти.

2.Сешоар използвам Парлукс, но съм купувала преди около 5 години и не знам точно кой е модела. Много съм доволна, единственият недостатък е , че е тежък. Ползвам го два пъти седмично с четка, иначе косата ми не прилича на нищо  Simple Smile

3. Хидратиращи продукти са ми Джойко, маската с кафявата капачка на Мороканойл, Макадамия, маската Маскинтенз и еластисайзъра.

# 10
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема bouquet

1. Не съм ползвала специални продукти през бременноста, открих темата след като ме погна косопада след раждането. Пълно възстановяване на щетите ми дадоха ампулите на Напура.

2. Сешоара ми е на Филипс, ето този http://www.technopolis.bg/bg/Hair-dryers/Hair-dryer-PHILIPS-HP8232-00/p/833635
Доволна съм, не мечтая за друг, по скоро обмислям и една четка-сешоар на марката, но не е спешно.

3. Най-ударна хидратация ми е била оранжевата ампула на Керастаз, също Ф.Кингсли екстремните.

Бубанка, Нектар термик пробвала ли? За мен е много силно хидратиращ, откакто изрязах и последните остатъци от руси кичури и косата ми е изцяло естествената не мога да го ползвам вече, наистина е силен за много сухи коси.

# 11
  • Мнения: 978
Момичета , коя серия на макадамия ползвате?

По въпросите :
Сешоара ми е на Ремингтън Професионален се води.Много съм доволна от него.
Най-хидратиращ продукт е 11 в 1 измивния балсам Г.Г. Винаги когато косата ми е суха изненадващо той ме спасява.

# 12
  • Мнения: 89
1. През бременността гледах да използвам колкото се може по-натурални продукти, био шампоан, био боя и т.н. за щастие нямах кой знае какви проблеми с косата през този период.

2. От много години използвам марката remington, и съм доволна.

3. Винаги ми е трудно с продуктите за коса, защото тя е суха и късаща се в краищата и мазна и сплескана в корените, напоследък съм най-доволна от Серията за уплътняване Kerastase Densifique, ползвам шампоана, маската и серума за уплътняване, много добре уплътняват, косата ми е видимо по-мека и блестяща Simple Smile

# 13
  • Мнения: 4 730
Благодаря за новата тема  bouquet
През бременностите ми нищо специално не съм ползвала, просто медицинска козметика за лице и коса... Не съм имала кошмарен косопад след тях..
Имам 2 сешоара, един от Лидл с йонизация и един професионален на UKI... От първия съм май по-доволна... Професионалния е с много силна струя и не смогвам да се суша без да ми хвърчи косата... Явно си иска опитна ръка на фризьор... Mr. Green Сега си мечтая за четка-сешоар...
Хидратиращи продукти ползвам много, но по различно време ми се отразяват различно. Като добра хидратация ми е серията Олео релакс, хидратиращата серия Мароканойл, червената маска на Вела за боядисана коса, хидратиращия шампоан на Shu uemura.

let_it_shine, кой е този продукт е 11 в 1 измивния балсам Г.Г. Може ли линк?

# 14
  • Мнения: 1 737
Най-добрата хидратираща терапия , за мен си остава Макадамия-ползвам маската и шампоана за тънки коси.
Сешоара ми е най-обикновен, купен от Техно маркет, пише Еlite model look, 2000 вата, нямам забележки.

Общи условия

Активация на акаунт