Будите ли бебетата за хранене?

  • 8 509
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 928
Това да се събуди спящо бебе за да яде е голямаааа глупост. Изпитала съм го сама, преди 11 год. когато родих голямата си дъщеря, ЛЛ даде наставление, че. на всеки 3 часа бебето трябва да бъде нахранено. Будех я, тя спи, а аз я будя, когато споделих това с една моя леля( много уважаван лекар), е направи ме на нищо.

# 16
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Хм, консултант по кърмене ми каза на мен, че макасималната пауза м/у кърменията на новородени трябва да е 3 часа. Не е само презумция на ЛЛ. Консултантите по кърмене казват, че едно новородено трябва да има поне 8 хранения на денонощие и отричат паузата от 6 часа, която препоръчват лекарите.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 702
А колко мляко трябва да пие на хранене едно 14 дневно бебе? Имам в предвид милилитра?

# 18
  • Мнения: 1 102
Моята бебка в края на първия месец отказа едното нощно хранене, седмица- две след това и другото. Не съм я насилвала да яде. Сега заспива към 20 ч. и се буси към 7.30 на три месеца и половина е.

# 19
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
А колко мляко трябва да пие на хранене едно 14 дневно бебе? Имам в предвид милилитра?
По спомени, ако е Ам - 100мл някъде на хранене. За кърма не занм - казват около 10 минути от всяка гърда, като на хранене бебето суче и от 2-те гърди.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 702
Благодаря!

# 21
  • София
  • Мнения: 28 424
На самата кутия би трябвало да има ориентировъчни количества.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 702
Проблемът е, че бебето е на смесено хранене, повече на кърма и е трудно да се определи дозата.

# 23
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Проблемът е, че бебето е на смесено хранене, повече на кърма и е трудно да се определи дозата.
Не ти ли дадоха съвет кога и как да дохранваш? Най-добре е да помолиш за помощ консултант по кърмене. Те ще ти дадат най-добрият съвет как да запазиш кърменето по-дълго, кога да дохранваш и с колко мл.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 702
Аз съм бабата на бебето, но майката не си доспива и няма време за темата, затова питам аз. Бихте ли препоръчали консултант по кърмене за София, моля?

# 25
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Аз съм бабата на бебето, но майката не си доспива и няма време за темата, затова питам аз. Бихте ли препоръчали консултант по кърмене за София, моля?
Ето в този подфорум:

http://www.bg-mamma.com/index.php?board=409

# 26
  • София
  • Мнения: 3 702
Мерси bouquet

# 27
  • Мнения: 1 102
От края на първия месец не се буди нощем. Вече е на 4 месеца и към 20 ч. е последното хранене и спи до 8 ч. сутрин минимум. Надава си точно и всичко е наред, затова се водя по нея и не я будя 😊

# 28
  • София
  • Мнения: 632
За сега с моя се ориентирам само по едно нещо. Като го вдигна от леглото и започва да примлясква с уста, как да го обясня не зная.

Общи условия

Активация на акаунт