ИЗВЪНМАТОЧНА БРЕМЕННОСТ и след това!

  • 134 732
  • 658
  •   1
Отговори
# 150
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Да, можете да имате ову още същия месец. Трябвало е докторът да предупреди.
За идването на М. - нормално е да дойде след 30-40 дни, или колкото е нормалният ви цикъл. Нормално е и да е поыразличен, вкл. по-обилен. Все пак, колкото и кратка, това е била бременност и хормоните доста се поразбъркват. Моят док казва, всяка бременност е хормонален шок за организма и му трябва време да се възстанови.
Бимар, само не разбрах как си овулирала "цели 10 дни"  newsm78 овулацията трае минути - колкото да се пукне фоликулът и да изтече съдържанието. Поясни моля те.

# 151
Ami kak,na vtorata sedmica sled laparoto,me zabolia pak nisko dolu i pak tapa no postoianna bolka,obadih se na lekaria i otidoh na pregled,kato predi tova zabeliazah 4e imam sluzesto i prozra4no "te4enie"-kakto mi e pri ovu,neznam kak e pri vas,toi mi kaza 4e sam v ovu i ima folikul v desnia iai4nik,posle mi te4e taka pone sedmica,znam 4e ovulaciata moje da prodalji do 50 4asa,ama imam predvid 4e tova e vremeto prez koeto moje da se zabremenee a ne kolko otnema na folikula da se spuka ooooh!

# 152
  • Мнения: 3 010
............... Все пак, колкото и кратка, това е била бременност и хормоните доста се поразбъркват. Моят док казва, всяка бременност е хормонален шок за организма и му трябва време да се възстанови.

Аз от своя страна не чуствам нещо по различно  Thinking бях се подготвила за емоционални стресове  и пр. , но нищо не усещам, още от вторият ден на лапрото сякаш никога не съм била бременна, само дето малко пъпки ми излязоха, ама... те сигурно са от хормоните  newsm78 даже сега в момента си имам нещо като ПМС- страхотен глад, нервност, избухливост, тъжно ми е, но така съм всеки път преди да ми дойде.

# 153
dnes 4etoh edna statia za izvanmatochnata bremennost i napravo mi prilo6a,nakraiia doktora pi6e 4e 30% ot jenite koito sa ia "prejiveli"ostavat sterilni,bez poiasneneie za6to,30%pak zabremeniavat izvanmatochno-toest pak tozi ko6mar,i samo 30% uspiavat da za4enat normalno!!!napravo sam smazana,s moite 32 godini neznam kakvo da mislia i me e strah ujasno 4e vsi4ko ili 6te se povtori ili tova 6te e edinstvenata mi "bremennost",kakto toi ia nari4a-obre4ena :(ako niakoi ot vas ima druga statistika 6te sam mnogo balgodarna da ia napi6e tuk,(ne me interesuva in vitroto),ako drugata traba i iai4nica(te) sa nared za6to traibva da sam sterilna??ili pak da zabremeneia taka,liavata mi traba e prohodima s normalni razmeri i fimbrialen aparat,tova be ustanoveno s laparoto,osven tova ve4e 10 dni sam v M,i se pritesniavam,otkade mi doide tozi ujas Tired

# 154
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Спри да четеш статистики! Ти не си числа, ти си жив човек. Всеки случай е уникален, още повече че за извънматочна бременност може да има много причини и е неуместно те да се обобщават в обща статистика  Crossing Arms
Щом имаш читава тръба, значи имаш шанс. Точка. Че може кошмарът да се повтори, спор няма - никой не е застрахован. Когато аз проучвах въпроса, четях много в един от основните сайтове по въпроса в Англия. Там пише, че при втора читава тръба шансът за нова извънматочна е толкова голям, колкото при всяка друга жена, която никога не е имала извънматочна.
Знам, че те е страх. Като се сетя при първия ни опит как треперах 14 дни, какви кошмари и операционни сънувах ... но се преодолява, бъди сигурна!

# 155
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Спри да четеш статистики! Ти не си числа, ти си жив човек. .....
Peace

Абсолютно споделям!!!
Аз съм от другата статистика  Simple Smile, първа извънматочна бременност, отстранена дясна тръба. 8 месеца след това забременях с дъщеря си, а след още 6 години и със сина си. Така че...  страшно е знам, особено докато се потвърди къде е бременността....
Моята докторка, която ме оперира от извънматочната, пък ми каза, че шанса ми да забремея нормално е много голям. И излезе права.
Смело напред!   bouquet

# 156
  • Мнения: 3 010
Спри да четеш статистики! Ти не си числа, ти си жив човек. .....
Peace

..............Моята докторка, която ме оперира от извънматочната, пък ми каза, че шанса ми да забремея нормално е много голям. И излезе права.
Смело напред!   bouquet

Много е важно, човек в какво вярва и как се настройва психически. Бимар съветвам те да се отпуснеш и прогониш кофти мислите  bowuu.  Знам, 4е вероятността да стане пак я има, но в крайна сметка борбата си е борба и трябва да вървим напред със смелост и да не се отказваме. Кажи на тоя страх да се махне и започни да се радваш и очакваш твоето беб4е. Аз така направих и ми е много леко.

Само дето на мен още не ми е дошло, в4ера имах леки придърпвания в яйчниците, но последната седмица сменяме жилище и може от вдигането на тежко да се е получило. Лапарото беше на 21.06 - ще видим кога ще имам леля- мале с какво желание и нетърпение я чакам да дойде, от години не ми се е случвало  Joy
И малко извън темата, днес  една колежка ме зарадва, 4е е бременна / те се редуват, една след друга, може би това е петата бременност във фирмата/  Laughing шефката ми ще бъде "о4арована", както о4аква от мен новина, сега...... но какво да се прави това е живота.... Тя много много не оби4а да чува такива новини  Sick  Mr. Green И все пак аз кога ли  ще се зарадвам истински за себе си най-послеее................  Confused

# 157
  • Мнения: 3 010
На мен ми дойде преди 2 дни  с страхотни болки от страната на рязата тръба, в4ера на вторият ден беше много обилно, с пар4ета съсиреци, но днес сякаш ми свършва  Sad съвсем слабо ми те4е, много ми е странно.

# 158
  • Мнения: 524
здравейте момичета! и аз за жалост имах извънматочна преди 2 години. късна овулация, 3 седимици закъснение, два положителни теста. дотук добре, обаче имах някакво кафеникаво течение, което ту се засилваше, ту намаляше. освен това поддържах постоянна температура от 37,2-37,5 градуса. аз си имах усещането, че нещо не е както трябва. лекарът, който ме прегледа с вагинален видеозон, не видя нищо нередно и ми изписа дуфастон. и така докато не влязох в болницата по спешност, операция, премахната тръба и излив на 500 мл. кръв в корема. кошмарно беше. няма да ви казвам как се чувствах, повечето от вас знаят. иначе след операцията се възстанових доста бързо и без никакви усложнение, цикълът ми дойде почти веднага след операцията. проблемът е, це не знаем все още другата тръба как е. предстои ми хидротубация, надявам се силно да е проходима. макар че няма големи шансове след кръвта в корема и предишна операция от апендисит и евентуалните сраствания, причинени от тях. все пак силно вярваме, че бебчето скоро ще дойде , ще се борим за това Praynig успех на всички момичета Hug Hug Hug

# 159
  • Мнения: 54
здравейте момичета! и аз за жалост имах извънматочна преди 2 години....................... проблемът е, че не знаем все още другата тръба как е. предстои ми хидротубация, надявам се силно да е проходима. макар че няма големи шансове след кръвта в корема и предишна операция от апендисит и евентуалните сраствания, причинени от тях. все пак силно вярваме, че бебчето скоро ще дойде , ще се борим за това Praynig успех на всички момичета Hug Hug Hug
Здравей elli_g. Съжалявам за кошмарът който си изживяла, това е много кофти тръпка, та било то и преди две години.
Не се притеснявай излишно за другата тръба, сега медицината е доста напреднала. Ще ти направят нужните изследвания и ще ти кажат дали всичко е наред с другата тръба. Аз вярвам че е така и ти пожелавам УСПЕХ  Peace
Няма причина да се тормозиш излишно. Усмихни се на живота, за да ти се усмихне и той. Ако вярваш достатъчно силно в нещо то ще се сбъдне.
Целувки на всички и успех!!!  bouquet

# 160
zdarveite vsi4ki otnovo,ot dve sedmici sam pak po doktori-okaza se 4e tova ne e M koeto mi doide i ve4e 20 dni ne spira,imam udebelena ligavica na matkata vsledstvie na bremennostta,i tia se 4isti-onzi den me gledaha na vaginalen  videozon-debela e 13 mm,pri 7 se pravi kurtaj,men ujasno me e strah a i pak da liagam pod noja tolkova skoro mi e super gadno,dok mi dade hormoni-utrogestan i kravospira6ti-dicinon i metergin,niakoi ima li podoben opit i znae li kakvo e po dobre da se napravi?zapo4nah savsem da se psihiram,takmo se uspokoih 4e vs e nared s laparoto,sega tazi krav,sasireci i pro4ie,v tezi jegi  ne e hi4 priatno,praviha mi i kravna kartina-hemoglobina mi e na granicata,daite savet,molia Praynig

# 161
  • Мнения: 524
благодаря ти мила petka_7 за милите и приятелски думи.  и аз съм убедена в това, че когато силно желаеш нещо, то става и дай Боже скоро да се радваме на нашето бебче. и аз така мисля - медицината е достатъчно напреднала и дава много по-големи шансове. важното е да тръгнеш и да следваш пътя си!!! другият месец ще правя хидротубация. този месец ще прескочим, защото ми дойде по-рано и вече си бяхме планирали морето. а и малко почивка ще ни се отрази добре и зареждащо. желая на всички едно хубаво и изпълнено с положителни емоции лято и дано на есен се похвалим с хубави новини Hug и целувки от мен   bouquet

# 162
Здравейте момичета, незнам дали си спомняте но и при мен докторите се съмняваха за извънматочна бременост, или късна овулация. В крайна сметка след консултация на 13.07 с доктор Давидков от гр. Варан на които сърдечно му благодаря, се оказа че не е нито извънматочна нито вътрематочна моята бременост. Нарича се ранен химеоаборт и кафиникавото цапане може да е признак за него. Т.е. забременяла съм, плода не е успял да се захване и е тръгнал да пада, но др. доктори ми бяха изписали дуфастон които задържаше да ми доиде. Дортор Давидков ми каза да спра дуфастона и след два ден ми доиде нормално цикъла със съсираци както му е реда. След като ми свърши отидох на преглед и доктора каза че всичко е минало добре. Съветвам всички да си следят много внимателно цикъла и да взимат своевременно мерки, за да не се стигат до ненужни операции. Той в крайна сметка ме увери че дори да е извънматочна една бременост при ранна диагностика и установяването й може да се отсрани без последствия за жената с безкръвна операция, не е необходимо да се чака и да се стига до кълцане и кръв в корема.

# 163
  • Мнения: 524
права си flor22, ако рано се диагностицира извънматочната може да се отстрани даже и с лекарства, но когато ти се случи за първи път е много трудно да знаеш, че положителните тестове, гаденето и зацапването са от нея, все пак си мислиш и се надяваш, че е нормална бременност. поне при мен беше така. а и лекарят не видя нищо нередно за съжаление. сега при всяко закъснение хем се надявам да съм забременяла, хем се страхувам да не се получи като предишния път. доста е стресово. но в крайна сметка сме решили да се борим и дано скоро усилията ни бъдат възнаградени с така желаното и чакано бебче. пожелавам го на всички момичета от сърце Hug

# 164
  • Мнения: 3 010
Да се разпиша за протокола- цикъла ми свърши, като цяло както писах по горе първи ден - норм, втори- обилно, съсиреци, трети хич го нямаше и 4етвърти- зацапване. Ве4е пак съм на бебеправешкия фронт и се моля никога да не се повтори случилото се  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт