Раждане във Втора градска болница - София

  • 9 204
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 665
Бях днес отново,ако не снеса до сряда,в сряда ме викат сутринта за изследвания и предизвикваме,предполагам.
Официално са обявили затваряне.
имаше само една мама и с ечуваше бебче да плаче.
И в петък,и днес беше д-р Хаджийски.
Оставам с впечатление,че са супер малко хора на работа.

Много жалко, че затварят тайно се надявах да си остане родилното, та ако се излъжа след години на второ дете да има къде пак да родя..  Confused

Успех на теб и леко раждане, дано сполучиш на добър доктор пожелавам ти Якуб или Джеджева  Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 437
Аз родих там след преносване - на 7-я ден те приемат за следене - ако всички показатели са в норма - зрялост на плацента, количество води, добри тонове на бебето - изчакват, но няма да е много според мен. Аз на 7-я ден с приема получих контракции, оставиха ме една нощ и на следващия ден ми включиха система и родих естествено за 2 часа работа.

# 32
  • Мнения: 644
Върнаха ни!
Всеки момент затварят!

# 33
  • Мнения: 665
Върнаха ни!
Всеки момент затварят!

Охх, ужасна новина само това ти трябваше в момента на главата.  ooooh! Имаш ли поне алтернативен вариант за болница и колко време преносваш ако трбява отивай в някоя от големите болници Тина Киркова, Шейново или пък в друга с малко родилно отделение като Окръжна болница  Hug

# 34
  • Мнения: 31
Целия персонал на АГ отделението се е пренасочил към други болници, част от тях са се преместили в Света София (Тина Киркова).
Леко раждане ти желая, Pepeliashka!

# 35
  • София
  • Мнения: 443
Някой знае ли дали отделението за инвазивни процедури на третия етаж остава действащо?

# 36
  • Мнения: 31
Не, не е действащо.
 Всичко свързано с гинекологията е закрито.

# 37
  • Мнения: 644
Веселбата беше пълна,отидохме в Окръжна/Св.Анна/.
Доволна съм от "обслужването".
Вече сме си вкъщи.
Не ви пожелавам такива емоции,точно когато  е започнал процеса...Grinning

# 38
  • Мнения: 665
Веселбата беше пълна,отидохме в Окръжна/Св.Анна/.
Доволна съм от "обслужването".
Вече сме си вкъщи.
Не ви пожелавам такива емоции,точно когато  е започнал процеса...Grinning

Честито бебче, бързо възстановяване ти пожелавам.Важно е че все пак всичко е минало напред  Heart Eyes

# 39
  • Мнения: 31
Честита рожба, Pepeliashka!  Радвам се, че всичко е минало и сте добре с бебока. Тъкмо ще има какво да разказваш за раждането му и непредвидената ситуация. Simple Smile

# 40
  • Мнения: 644
Добре,че не беше спешно.Joy

# 41
  • Мнения: 31
Заинтригуваме 😂
Разкажи малко за раждането, ако имаш време и желание разбира се.  Аз съм родена във Втора Градска по спешност и дълго ми е разказвала майка ми, колко съм я мъчила. 😆
Всъщност за Окръжна съм с добри впечатления и скоро чакаме братовчедка ми да роди там.

# 42
  • Мнения: 644
Благодаря на всички за пожеланията!
Всичко мина адски бързо,смешно,безболезнено и без грам шев и кройка.
Останах с впечатление,че ще е по-лесно от втория път,но...въпреки,че се роди дребосък-3кг,за разлика от братята му -3.300 и 3.800,като че този дребосък излезе малко по-тегаво.
Благодаря изключително много на д-р Антонов ,който от самото начало ми лаза да го слушам много внимателно ,какво ми казва да правя и да се опитам да го изпълня.
Благодарение на него нямам грам разкъсвания и охлузвания.
А цялата веселба започна сутринта с някакви странни болки,които полека-лека станаха на 10 мин и прецених,че няма да е зле да отскоча до 2ра градска,тъй като ме предупредиха,че с 3то раждане може и в нас да си родя.
Както разбрахте,там само ме прегледаха и направиха запис на тонове,на които нямаше грам контракции.Бях с 4см разкритие.
Казаха да отиваме в друга болница по най-бързия начин.
Но аз не се впечатлих,на 10мин контракции-абсурд,да ме завържат за леглото нямах желание.
Затова реших да отидеме да си купя 1-2 нощници,тъй като избирайки ,къде да отидеме ,прочетохме,че изискват собствени нощници.
След това огладняхме и отидохме да похапнеме! Grinning
Стана към 16-16:30. Болките на моменти бяха доста неприятни.
В един момент погледнах ,колко е часа и преценихме,че сега е момента да отиваме в болницата,иначе  ще попаднеме в задръстване и ще родя на Цариградско!
И така...Окръжна болница,прием,ооо,7см разкритие!
И настаника някаква паника,необяснима за мен.
Една ми прави клизма,една някаква анкета ми чете и иска да й отговарям!
А мен ме напуши истеричен смях .
Появи се докторчето и каквомсъм се моткала.Викам ,аз не бързам за никъде! Grinning
Той се опули,вика не те боли,а на мен от шаш ми спряха контракциите.
Заведоха ме до родилна зала,доректно на магарето.
Почна инструктажа Grinning и аха да ми сложат система,аз гинубих с питане,дали може до тоалетната! Grinning
Върнах се набързо,наместих се и след 3 напъна 3кг младеж се появи на бял свят.
След 2 часа в коридора си седнах по турски в леглото ,за ужас на 4 мами,2 секцио и 2 бая позакърпени,които впоследствие споделиха,че решили,че съм за задържане! Grinning
Пожелавам на всички такова раждане!
Май стана малко дългичко!

# 43
  • Мнения: 31
Хахаха, ти си супер мама! По забавно раждане не бях чела. 😄 Обикновено протича по друг начин, но при теб е било различно, бързо, безболезнено, без поражения и определено ще има какво да му разказваш на юначе-изтърсаче.
Да сте живи и здрави цялото семейство и наистина се радвам, когато остане добър спомен от раждането!

# 44
  • Мнения: 644
Мерси ,Бамби,то беше още по-весело,ама много дълго стана. Grinning
Щото доктора тарикат,вика ми-напъвай смело,не се притенсявай ,че и друго ще излезне! Казах му да застане пред мен,докато напъвам,щом е толкова хитър! Grinning
А едната акушерка го караше да сложи престилка,не искал,щял да стои отстрани... ахахахаха
Накрая му я нахлузи,за всеки случай... ,😝
А при последния напън ,така се бях хванала за дръжките,че съм се надигнала цялата...и екипа-не ставай,че бебето ще изпадне на земята!😂😂😂
Викам,вие нали затова сте тук,да го хванете!!!😂😂😂😂
Голям смях беше!😎

Общи условия

Активация на акаунт