Майчин дом Варна - тема 9

  • 80 074
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Колко често са контракциите? Ако са повече от 5-6 на час, не подценявай ситуацията. Аз за малко да родя в шестия месец дъщеря ми, бяха безболезнени, но много и ми докараха разкритие и скъсяване на шийката. Не искам да те плаша, но по-добре ходи по-често, за да се вземат мерки навреме, ако има проблем. Цял месец да чакаш е много, ако продължават отивай.

# 46
  • Мнения: 709
Колко често са контракциите? Ако са повече от 5-6 на час, не подценявай ситуацията. Аз за малко да родя в шестия месец дъщеря ми, бяха безболезнени, но много и ми докараха разкритие и скъсяване на шийката. Не искам да те плаша, но по-добре ходи по-често, за да се вземат мерки навреме, ако има проблем. Цял месец да чакаш е много, ако продължават отивай.
+1
Имах такива стягания на корема, които акушерката засече, а после и лекарката ми на прегледа. Изписа ми магнезий и каза, ако не отшумят да и се обадя. Е, не отшумяха, напротив. Станаха още по-чести и отново отидох на преглед. Гледа ми шийката, която беше скъсена и се наложи да лежа 3 дни там на системи. От тях полза нямаше и до края си бях вкъщи на магнезий и но шпа, като основно лежах. Не искам да те плаша, просто не подценявай тези контракции. Ако са на често, хубаво е да те видят.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 917
Благодаря ви, ще отида сега преди 10ти. Нещо си вкарах в главата, че твърде често съм ходила на ехографски прегледи и така ми се искаше да направя поне месец без преглед

# 48
  • Варна
  • Мнения: 4 916
По-добре да ходиш често отколкото да не отидеш когато трябва. И според мен не е за подценяване, ако не са инцидентни и без болка. Всеки друг случай иска консултация с лекар.

# 49
  • Мнения: 2 721
Имах контракции от 4ти месец, заради тях имах скъсяване нашийката и разкритие малко по малко от 1см. Пих ударни дози Магнерич и едни прахчета на които не помня името, и въпреки това стяганията продължаваха. На косъм бях от серклаж, но се пазих много и до 9ти месец ходих минимум по 2 пъти на месец на преглед, за лично успокоение.
Отиди на лекар, защото не е за пренебрегване, ехографа няма да навреди на бебето. Peace

# 50
  • Варна
  • Мнения: 917
Ходих на лекар, естествено тогава матката беше спокойна и не регистрира никакви контракции и си останах с препоръката да си пия магнезия. В легнало положение, корема е мек. Стана ли обаче, започва усещане за твърдост, опъване, тежест и не мога да ходя. Дори 10 мин ходене са ми мъка, не разбирам вече нормално ли е, това ще доведе ли до скъсяване на шийката..

# 51
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Аз бях по същия начин може би от 4,5 месец. Седнала и легнала бях ок,но при движение повече от 10 Мин започваше стягането и втвърдяването. След увеличаването на магнезия имаше леко подобрение. На прегледите не се отчитаха контракции и нямах скъсяване на шийката. Всичко беше ок,но ми беше забранено йога например. Аз и като не се чувствах комфортно​ с тия контракции все гледах да поседна. Вървях доста бавно, което ми помагаше. Носих подържащи гащи за бременни, които също облекчаваха положението​. Без тях Много ми се друсаше корема и веднага започваха контракции. Секса също ми го забраниха.
Родих 9 дена преди термин и всичко по време на бременността беше наред.
Все пак, ако Много се засилваха звънях на лекарката ми и обикновено ми казваше само да лежа и два пъти се наложи да пия Но-шпа. Беше ми казала, че ако не мине и от Но-шпа ще ме вкара в болницата,но не стигнахме до там.
Не се колебай да се обаждаш на лекаря си и да ходиш на прегледи ,ако нещо те тревожи!

# 52
  • Мнения: 2 721
Би могло. При мен скъсяването се получи в 5ти месец, тогава ми изписаха прахчета Диаспорал, те са с ударна доза магнезий, но при мен нямаха особен ефект. Гледах до края на 8ми месец да си почивам и да не ходя много, защото точно докато стана и тръгна така ми се втвърдяваше корема че неможех да мръфна.. Най добре си почивай докато свърши отпуската на лекарката ти и след това веднага отивай. По закон винаги като ходех на лекар , корема ми беше мек Grinning . Изляза ли от кабинета, се започваше. Пожелавам ти всичко да е наредот тук нататък. bouquet

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 168
 Здравейте,
Раждалите в МД мами, почерпихте ли с нещо след раждането лекарския екип и ако да, с какво?
Другият ми въпрос е какво точно си носихте за бебето?

# 54
  • Варна
  • Мнения: 1 185
За бебето нищо не носих,а персонала почерпихме с бонбони и вино. Можеше и без това да мине,но така реших и така го направих.

# 55
  • Мнения: 2 721
Занесох на лекаря ми и акушерката с която ми следиха бременноста  и на акушерката с която ме израждаха. Не съм привърженичка на големите торби за целия персонал.

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Торта и сок занесохме на изписването. На контролния преглед носих торбички на двама лекари, държах да им направя индивидуални подаръци.
За бебето залъгалка, ако желаеш да ползваш. Аз исках и мокри кърпи, там не дават.

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 168
Благодаря ви! Значи, няма за какво да се притеснявам, аз съм взела доста нещица за всеки случай. Няколко дни ми остават и вече съм в стрес как ще минат нещата. Пожелайте ми късмет Simple Smile

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Късмет от мен!
Всичко ще е наред!
Ще чакаме новини.

# 59
  • Мнения: 25 732
Благодаря ви! Значи, няма за какво да се притеснявам, аз съм взела доста нещица за всеки случай. Няколко дни ми остават и вече съм в стрес как ще минат нещата. Пожелайте ми късмет Simple Smile
Късмет!!! И да пишеш после. Hug

Общи условия

Активация на акаунт