Cibalab Лъжат и печелят на гърба на хората

  • 34 137
  • 48
  •   1
Отговори
Искам да споделя с вас един доста неприятен опит. При едни изследвания на моята приятелка се оказа, че тя има трихомони. Естествено и аз си направих тестове в Cibalab, и естествено моите резултати също бяха положителни. След което проведох 6 дневно лечение с Фасижин. Обаче проблемите те първо започваха. След повторните тестове в Cibalab, които отново бяха положителни направих 10 дневно лечение с Трихомонацид, по 1 грам на ден. След това познайте ... тестовете отново ми бяха положителни. E как процедирах от тук нататък. направих си още 3 теста в Cibalab, като своевременно за всеки тест при тях си правих тест и в друга клиника. Ходих в Медицинска академия, В БОДИМЕД и в още едн алаборатория на Пиротска. Всичките тестове в Cibalab бяха положителни а в другите лаборатории бяха отрицателни. Е какво да ви кажа половин година ходене по мъките, защото някаква лаборатория решила да забогатява за на гърба на хората. Лекарите също гледаха с недовериа на резултатите от CIBALAB, защото бяха имали такива случай и преди. Жалко че оборудването им изглежда на ниво ... но яавно за чия сметка ... А всъщност като се замисля ... може и никога да не съм имал трихомонИ ... а още от първия тест резултатите да са били невярни ...

# 1
  • Мнения: 2 332
Лелей, хвърли ме в музиката направо... Там си направих кръв и урина преди 2 седмици - сега започнах да се притеснявам доколко са коректни резултатите?

# 2
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Шокирана съм
Но защо сте правили 3 пъти дублиращи се изследвания  newsm78. Вижда ми се много нелогично.

Цибалаб е много популярна и не мисля , че с тази история на новак като вас ще откажете някой да ползва услугите им.

# 3
  • София
  • Мнения: 797
  А с приятелката ти какво стана? Ти само заради нея ли си направи изследване? Ей, така по приятелски? Незнам, малко странно ми звучи.  Thinking Не мисля, че е редно така да се правят обобщения. Като не си останала доволна да си отишла на друго място.

# 4
  • Мнения: 182
Не може така да пишеш истории, които дори не ми се струват много верни. Цибалаб са едни от най-добрите, всичките тестове и изследвания съм си правила там и едно не ми е сбъркано. Много "дупки" има в историята ти и не ми се струва много достоверна. Как пък при първото възможно мнение реши да опоручиш лабораторията по този начин. Съобразявай се все пак има бременни тук и може да се попритеснят и да хукнат да дават излишни пари за повторни изследвания подруги места. Да не си от конкуренцията им?

# 5
  • Мнения: 5 370
Да не си от конкуренцията им?
Яна вече ми е облякла мисълта в писмена форма, ама и аз да си изразя съмненията, че току така регистриран обект на секундата влетява на съответното место и плюе.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 686
В Цибалаб не стъпвам поради същата причина - няколко пъти грешни резултати. Чувала съм и още доста подобни истории за лабораторията, но аз лично се убедих и затова няма да ползвам услугите им повече. Без да искам никого да задължавам с мнението си, просто казвам моите впечатления, за да внимавате, все пак.

Бодимед е добра лаборатория, чувала съм добри отзиви, а и аз съм доволна от 2-та пъти, когато съм правила изследвания там.

# 7
  • Мнения: 161
Така е, накоректни са. За две седмици и 4 бр. изследвания при тях синът ми имаше, стафилококи, стрептококи и какво ли още не само в лявото око  Shocked
Изкараха свекървами диабетичка. Не съм доволна, изследванията им са неточни и няма да стъпя вече там  #Cussing out

# 8
  • Мнения: 521
Абсолютно сте прави! На моя син му се правят ежемесечно изследвания. Стерилна урина. Аз също ей така за по-сигурно три поредни дни давах в различни лаборатории и на Цибалаб резултата се оказа грешен!!!

# 9
  • Мнения: 694
Аз от няколко години там си правя нужните изследвания. За сега нямам забележки.

Чувала съм от познати подобни истории, но все още не съм се отказала от техните услуги.

# 10
  • Мнения: 261
И аз съм на мнение,че са мошенници!Като се роди малкия ми син-преди 3 год. и половина,ни изписаха със стафилококова инфекция.И аз ходих по мъките половин година и пи какво ли не и мазах с какво ли не.Та във въпросната лаборатория му правих две изследвания през ден и двете различни.И то антибиограми-не може днес коките да са резистентни на Зинат,а утре -не.И нещо друго имаше,но вече не си спомням-не беше вчера.Само знам,че ми мрънкаха нещо в обяснение и още тогава реших,че няма да си имам работа с тях!

# 11
  • Мнения: 1 393
И аз си правих там изследване на кърма за стафилококи и разбира се положително.В друга лаборатория ми казаха,че всичко е наред.Е,правете си изводите сами  Wink

# 12
  • Мнения: 1 210
А на мен кръвта ми излезна синя.
За едно ПКК, Васерман и СПИН 3 пъти ми точиха кръв в 3 последователни дни - първо 2 епруветки, после от пръст и третия ден пак 2 епруветки - ей така за всеки случай. Благодаря за професионализма.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 360
понеже нямам имунитет към токсоплазмоза, два пъти през бременността съм си правила изследване в Кандиларов - все отрицателно.
преди 3 дни пуснах поредното изследване за токсоплазмоза, този път в Цибалаб и за мой ужас ме изкараха с прекарана инфекция! помислих, че съм се заразила докато съм била бременна. изкарах една тревожна нощ и на другата сутрин повторих анализа в Кандиларов - естествено, токсоплазмоза нямах!

# 14
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
хммм  newsm78 това ме кара да се замисля че преди време- 2 и повече години и аз си правех при тях изследване точно заради това че са много добри ... правих след това и лечение с антибиотици като резултатите ми бяха само с много малко по-ниски после с друг антибиотик и ми бяха даже по-високи  Thinking икато направих в друга лаборатория се оказаха доста с по-ниски стойности ...

# 15
  • Мнения: 1 107
Е има ли поне една "чиста" лаборатория  newsm78
За абсолютно всяка софийска лаборатория съм чувала подобни неща Confused

Последна редакция: вт, 16 май 2006, 23:06 от Челcи

# 16
  • Мнения: 4 970
преди около месец лекувах несъществуващи бактерии в урината #2gunfireи добре 4е доктора ми се усъмни в нали4ието им,тъй като този тип пактерия въобще няма място там Thinkingкак не ги е срам #Cussing out- аз витамини отказвах да пия,а антибиотици за без нищо пих #2gunfireТази седмица ще трябва да ходя да правя други изследвания и със сигурност няма да ги правя там Naughty

# 17
  • София
  • Мнения: 38 476
 Party Ура ура! Аз си знаех че нямам хламиди! И че Сибалаб са ме излъгали!

# 18
  • Мнения: 658
Не е изключено да стават и такива грешки, че и дори да са системни.
nikomsj, благодаря за предупреждението! Вече няма да им се доверявам безрезервно
 
 

# 19
  • Мнения: 4 970
Утре трябва да ходя за поредните излседвания.Кажете все пак къде да отида newsm78

# 20
  • Мнения: 910
В Цибалаб не стъпвам поради същата причина - няколко пъти грешни резултати. Чувала съм и още доста подобни истории за лабораторията, но аз лично се убедих и затова няма да ползвам услугите им повече. Без да искам никого да задължавам с мнението си, просто казвам моите впечатления, за да внимавате, все пак.

Бодимед е добра лаборатория, чувала съм добри отзиви, а и аз съм доволна от 2-та пъти, когато съм правила изследвания там.

Споделям напълно това мнение!

# 21
  • София
  • Мнения: 6 360
Утре трябва да ходя за поредните излседвания.Кажете все пак къде да отида newsm78

моят доктор се доверява на Кандиларов (на ул.Бузлуджа) и на Бодимед

# 22
  • Мнения: 9 092
От Кандиларов поне много хора са доволни Simple Smile
Това за Цибалаб също съм го чувала от препатили хорица...

# 23
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
Утре трябва да ходя за поредните излседвания.Кажете все пак къде да отида newsm78

моят доктор се доверява на Кандиларов (на ул.Бузлуджа) и на Бодимед
подкрепям "Кандиларов" и "бодимед"  ... при вторите си правех повторните изследвания и резултатите бяха с доста по-ниски стойности от тези на "цибелаб"

# 24
  • Мнения: 3 760
Да не си от конкуренцията им?
Яна вече ми е облякла мисълта в писмена форма, ама и аз да си изразя съмненията, че току така регистриран обект на секундата влетява на съответното место и плюе.
Мда! И аз така мисля!

# 25
  • Мнения: 54
Лелей, хвърли ме в музиката направо... Там  направих кръв и урина на Иван  - сега започнах да се притеснявам доколко са коректни резултатите?

# 26
Хора, не вярвайте на Cibalab - дадаох им хиляди левове, накрая се оказа, че нищо ми няма, само дето ми скъсиха живота. Първо ми изкараха рак, после стафилококи, после гъбички, после трихомони. Когато си направих изследвания в  3 други лаборатории, се оказа, че НИЩО  ми няма. А и как ще имам трихомони, при положение, водя полов живот само със съпруга си, чийто резултат е отрицателен. "Ракът" се оказа раничка на маточната шийка, толкова малка, че ми я изгориха за един ден с Ваготил. А колкото до гъбичките - дори нямам бяло течение. Оказа се само бактериална инфекция, неправилно лекувана, поради неправилните резултати от изследванията и затова се беше усложнила.
Познавам вече и други, измамени от Цибалаб. Предлагам да ги съдим - никой няма право да се подиграва със здравето и парите на хората.
Това е.

# 27
  • Мнения: 152
Много интересна тема! Въпреки че има усъмнили се в истинността на първия постинг, мисля че започва да се оформя тенденция. Аз също имам подобен опит с Цибалаб, но доста по-безобиден на фона на останалите.
Преди година си правих хормонални изследвания, защото се борехме за бебе. Те се правят в определен период от цикъла. В първото изследване излезе, че нивата на прогестерона ми са като на бременна. Направих си тест за бременност - нищо. Обадих се на гинеколожката и тя ме посъветва да повторя изследванията. Два дни след първото изследване прогестеронът си беше в нормата! Казах си: "Стават грешки!", но ето че грешките били тенденциозни...
А моята гинеколожка ме насочи изрично натам и ми даде формуляр от Цибалаб със залепено нейно стикерче с името и контактите й... Направо се замислих за мафията в здравната сфера!  #2gunfire

# 28
Добре де аз ся не разбрах малко. Значи ако те изкарат здрав значи са верни резултатите, ако те изкарат болен, може и да не си болен. Поне така останах с впечатление от личния ви опит. А има ли някой, който да е бил болен, а да са го изкарали здрав?

# 29
  • Мнения: 2 126
Аз съм супер доволна от ЦИБАЛАБ.Гинеколожката ми я препоръча  и съм и благодарна Peace

# 30
ЗДРАВЕЙТЕ ...
НЯМАМ НИЩО ПРОТИВ ВСЕКИ ДА ИЗКАЗВА МНЕНИЕ НО АЗ ПОДКРПИХ МОЕТО С ДОКАЗАТЕЛСТВА ... НАПРАВИХ СИ ДОПЪЛНИТЕЛНИТЕ ТЕСТОВЕ В ДРУГИТЕ ЛАБОРАТОРИИ ЗА ДА СЪМ СИГУРЕН ... ЗАЩОТО ТЕЗИ ТРИХОМОНИ ВЪОБЩЕ НЕ СА ТОЛКОЗ БЕЗОБИДНИ КОЛКОТО СИ МИСЛИТЕ, ПРОЧЕТОХ ДОСТА ЛИТЕРАТУРА ПО ОТНОШЕНИЕ НА ТЯХ. ДОСТА АВТОРИ ГИ ОПИСВАТ КАТО ОСНОВАТА НА ОБРАЗУВАНЕ НА РАК И ТЕМ ПОДОБНИ ПОСЛЕДСТВИЯ ТАКА, ЧЕ ТОВА ГО СПОДЕЛИХ С ВАС ЗА ДА ИМАТЕ ЕДНО НА УМ ВСЕ ПАК.  ЗАЩОТО АЗ СИ ИЗГУБИХ ДОСТА ВРЕМЕ, ПАРИ И НЕРВИ. ДНЕС ЗА ДА СЪМ СИГУРЕН ОТНОВО СИ НАПРАВИХ ТЕСТ НО ТОЗИ ПЪТ В КЛИНИКА ТОРАКС. ЗА ЩАСТИЕ ТЕСТА Е ОТРИЦАТЕЛЕН ... БЪДЕТЕ ЗДРАВИ И ПРЕДИ ДА ПОМИСЛИСТЕ ПОМИСЛЕТЕ ...

# 31
  • София
  • Мнения: 3 816
Утре трябва да ходя за поредните изследвания.Кажете все пак къде да отида newsm78
Аз съм доволна от лабораторията на Лора,намира се на Позитано 10.Малката съм водила три пъти там,аз също и съм много доволна.Работят със здравната каса.

# 32
ХОРА МИСЛЯ ДА СЪБЕРА ДОКАЗАТЕЛСТВА И ДА ГИ СЪДЯ, КОЙТО МОЖЕ ДА ПОМОГНЕ ДА СЪБЕРЕМ ДОКАЗАТЕЛСТВА МОЛЯ ДА СЕ СВЪРЖЕ С МЕН: nikomsj@abv.bg

# 33
  • Мнения: 2 159
ами аз до сега си правех кръв и урина в Цибалаб newsm78 и сега трябва да си правя поредното и къде да отида? "Кандиларов" и "бодимед" работят ли с касата, до колкото помня бодимед не работеше като питах преди месеци Sad

# 34
  • Мнения: 4 970
Кандиларов със сигурност работят със ЗК PeaceМисля 4е и Бодимед.

# 35
  • Мнения: 2 332
Кандиларов със сигурност работят със ЗК Peace...
За ПКК и урина - работят със ЗК, но за някои по-специфични изследвания (напр. Австралийски антиген, хепатит, Васерман) - не.

# 36
  • Мнения: 1 409
Австралийски антиген, хепатит, Васерман  се поемат от здравната каса само за бременни,за всички останали изследването е платено

# 37
  • Мнения: 2 332
Австралийски антиген, хепатит, Васерман  се поемат от здравната каса само за бременни,за всички останали изследването е платено
Ставаше въпрос за Кандиларов - имах направление за Австралийски антиген и хепатит - питах ги и казаха, че не работят със ЗК за тези изследвания... Със ЗК (за  австралийски антиген, хепатит, Васерман)  работят МЦ "Лора" и МЦ "Превент" - това засега съм открила  Peace.

# 38
  • София
  • Мнения: 4 966
ами аз до сега си правех кръв и урина в Цибалаб newsm78 и сега трябва да си правя поредното и къде да отида? "Кандиларов" и "бодимед" работят ли с касата, до колкото помня бодимед не работеше като питах преди месеци Sad
И бодимед работят.

# 39
Zdraveite, za sujalenie pro4etoh foruma nqkolko 4asa sled kato si pusnah probata za izseldvane v CIBALAB, iskam da vi popitam KANDILAROW pravqt li mikrobiologi4ni izseldvaniq, za6toto im 4eoh cenorazpisa i ne pro4etoh da pi6e 4e pravqt takiva izsledvaniq?

# 40
  • Мнения: 1 409
Zdraveite, za sujalenie pro4etoh foruma nqkolko 4asa sled kato si pusnah probata za izseldvane v CIBALAB, iskam da vi popitam KANDILAROW pravqt li mikrobiologi4ni izseldvaniq, za6toto im 4eoh cenorazpisa i ne pro4etoh da pi6e 4e pravqt takiva izsledvaniq?
Да правят

# 41
Понеже видях тука доста мнения против Cibalab искам да ги опровергая.
Аз съм младеж на 27 години и попаднах на този линк случайно, но виждам че много хора разчитат на мненията тук, а тези за Cibalab са абсолютно грешни. Сега ще кажа и моето мнение и дано единствената лаборатория където се правят истински изследвания не бъде заклеймена от хората които най-много се нуждаят от нея.
Семейството ми разполага с пари и съм ходил с връзки на изследвания като ми се е налагало на толкова много места, че няма смисъл да ги изброявам нито ги помня. Като се почне от частни клиники където прегледа е 100 лв без изследванията и се стигне до частни лаборатории. Не боледувам често както можете да си помислите. Мъчили са ми няколко неща - бял дроб (на косъм от астма се разминах), пикочно полова система, уши нос гърло. Оплакванията са ми били съвсем тривиални, мъчили са ме с години и въпреки всички прегледи при какви ли не доктори и какви ли не лаборатории никои не успя да намери причината. Пих какви ли не лекарства и симптомите си оставаха. Причината - нито един лекар, нито едно изследване не успяха да кажат причинителите на тези оплаквания. На ВСИЧКИ изследвания в частни и държавни лаборатории, с направления и без, съм излизал АБСОЛЮТНО чист!!!! Нито гъбички, нито нищо!!! Ако се интересувате мога да ви дам пълен списък на лабораториите където съм си пускал изследвания и то на някои места с връзки и специално внимание!!! Навсякъде едно и също - здрав като бик и чист като момина сълза в изследвания на еякулат, урина, кръв, кожни натривки, гърлен, ушен и носен секрет, секрет от бял дроб. На този етап бях готов да си кажа, че сърбежите и дребните оплаквания които имам явно са нещо супер дребно. За мой ОГРОМЕН късмет майка ми ме насочи да си пусна изследвания в Cibalab. Аз толкова се бях изнервил от ГОДИНИ излседвания и занимаване с тези "дреболии", че за малко да й откажа. Направих го заради нея.
Познайте какво стана.... Излезнаха ми толкова много неща, че направо беше учудващо как имам толкова дребни симптоми. Бял дроб-проблема който ме мъчеше от години се оказа стафилокок (не помня какъв), а са ме лекували от ТУБЕРКУЛОЗА дори заради проблеми с дишането и сухата кашлица. В пикочно половата система имах гъбички, стафилококи отново И хламидии. В ушите, носа и гърлото са оказа че имам ТРЕТИ вид сафилокок плюс още някаква бактерия която не помня. Не помня още какво ми излезе. Сега ще си кажете, че това не е възможно и че са глупости. Обаче тука следва развръзката. По антибиограмата пих САМО една седмица антибиотик за стафилококите в белия дроб и сухата кашлица ИЗЧЕЗНА. Нещо което ме мъчеше с години и лекарите казаха, че съм на косъм от астма и никой не знаеше какво е ИЗЧЕНА. Повече през живота си аз не съм имал проблем с белия дроб. Същите неща се получиха и за другите неща. Симптомите - сърбежи, болки, дискомфорт взеха да изчезват след като съм пил съобтветния антибиотик!!! Най-интересното е, че понеже бяха толкова много неща лечението продължи повече от година с различните хапове. Така че се наложи да си пусна пак излседвания за да видя как се е променила картината. Всичко за което бях пил антибиотик беше ИЗЧЕЗНАЛО от изследвянията, а ВСИЧКО за което НЕ БЯХ пил си излезе пак на изследванията !!!!! Всичките си познати, всичките си гаджета и роднини минаха по подобен път. Нямаше случай на грешни изследвания. В момента пия хапове заради дребен сърбеж, за който лекарите казаха че е просто алергия , но на излседванията в Cibalab на два пъти излезе ЕДНО и също - вид стафилококи.
Обеснявам всичко това за да разберете. Ако в Cibalab излезе нещо, а на друга лаборатория не излезе това значи, че в другата лаборатория не са направили изследването като хората. Това ми се случи на мен и много познати. Емейла който съм дал е истински. Ако искате питайте ме каквото решите. РАЗБЕРЕТЕ че като излизате чисти по другите лаборатории се заблуждавате. Нямам никаква изгода да защитавам Cibalab. Нито аз нито роднините ми, нито приятелите ми са свързани с тази лаборатория по какъвто и да е било начин. В момента едно от бившите ми приятелки реши да си маха сливиците защото гърлото и през месец дава страхотни усложнения . Накарах я да си пусне изследвания в Cibalab. Излезе, че има гъбички и Ешерихия коли. Това чудно как е убягнало от многото излседвания и прегледни които си е правила. Убеден съм, че отново в Cibalab са ударили 10ката. Мога да ви дам безброй примери за успешни лечения с мен и хора около мен. Доверете се на Cibalab защото навсякъде другата не излиза нищо по изследванията или много рядко.
Г-жата която беше писала, че в Cibalab е излезнало нещо, а в други три лаборатории нищо, плюс на мъжа и че няма нищо.... мога да кажа само, че трябва да си пусна изследвания пак в Cibalab. И тя и мъжа и. Ако е грешка или измислица или лъжат в cibalab ще излезе нещо друго, но много ме съмнява. Пускайте си изследванията в Cicalab.Ако имате съмнение относно мен или мнението ми пишете ми на мейла. Съвсем обикновенно момче съм. губя си времето да пиша всичко това само защото много майки четат този сайт , иначе изобщо не ме интересува.
Cibalab е истината. Пишете ми ако искате на мела. Не знам дали ще отговарям тук.

# 42
  • Мнения: 2 142
Добре, де! Не мога да разбера, какво биха спечелили, ако показват на хората, че са болни  newsm78 Те нито те лекуват, нито ти продават лекарства... Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 5 370
Добре, де! Не мога да разбера, какво биха спечелили, ако показват на хората, че са болни  newsm78 Те нито те лекуват, нито ти продават лекарства... Rolling Eyes
Ха де!!!!
Затова никога, ама никога не се доверявам на 100% на подобни писания и си гледам животеца, без да ахкам и охкам.
освен това , като бременна, в ЦИБАЛАБ си правех изследванията по КАСА.

# 44
  • Мнения: 1 210
Добре, де! Не мога да разбера, какво биха спечелили, ако показват на хората, че са болни  newsm78 Те нито те лекуват, нито ти продават лекарства... Rolling Eyes

Как какво - още едно изследване - контролното след проведеното лечение  Mr. Green

# 45
  • София
  • Мнения: 6 360
не знам какво да мисля за Цибалаб, но ето какво ми се случи наскоро.

занесохме за изследване там проба от изпражнения на Марти, излезе патогенен тип Е.Коли и един вид гъбички. лекувахме го с антибиотик и противогъбично, занесохме контролна проба след лечението - отново същия патоген и друг вид гъбички. този път не го лекувахме с нищо, а просто след 10 дни занесох нова проба в Кандиларов - друга уважавана лаборатория. тамошното изследване беше чисто - нито бактерии, нито гъбички. без лечение!
сега съм дала на трето място проба, да видим...

# 46
Spored men te imat izgoda ot tova postoqnno da ustanovqvat nqkakvi zabolqvaniq v izsledvaniqta si, za6toto sled provejdane na le4enie pak tam otiva6 i se izsledva6, i taka postoqnno. Chudq se samo naistina ima li enda sigurna i nadejna laboratoriq?Vie namerili li ste takava na koqto da vqrvate?

# 47
Колкото до това, че Cibalab не печелят от многото изследвания, това не е вярно.Нали взимат пари от КАСАТА за здравно осигурените.А и да не говорим за тези, които си плащат направо там.Аз също имах подобен случай с тях.На профилактични изследвания/бях си сменила лекаря и новият ме накара да ги направя/ ми откриха един вид бактерия в урината, след лечение с антибиотик и отново изследване - друг вид бактерия.Затова си направих в Пирогов дублиращо изследване и нищо.А на изследванията в Пирогов вярвам, защото ги пуснаха като на служител/моя приятелка работи там/.От тогава не си правя изследвания в тази лаборатория.

# 48
  • Мнения: 2
Абсолютно съм съгласна. 

Общи условия

Активация на акаунт