Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 45
Къде има тук спор?
Аз давам само информация. Какво може да бъде и какво се случва често с кистите на яйчниците. Както и това, че у нас рядко се правят нужни изследвания, но пък се пишат диагнози и се изписват илачи на кило.

# 46
На 02.07 си отиде д-р Хамер.   Flowers Rose Flowers Rose
Дано запазим и развием смисъла и труда на живота му!

# 47
Мир на праха му!

# 48
Здравейте,
 За д-р Хамер или само добро или нищо. Мир на праха му.

Замислих се над това ,защо в обичайният случай "аптечната" медицина лекува симптомите и не отчита като факт психологията на човека? Стигнах до извода,мое мнение, че всяка клетка е всъщност съзнание.На квантово ниво ние хората както и всички останали форми в природата, сме материализирана идея, форма на някакъв вид идея.Ето защо да говориш за тяло което всъщност е енергия, получила външен вид вследствие идея е да говориш същевременно за психика.Според ГНМ конфликта се отразява на три места едновременно,психика, мозък и орган.За мене си, вече съм сигурен че това деление е символично.Истината е че сме ходеща енергия,съзнание, идея, психика,и че причината за всички неестествени състояния е психологичен проблем.Няма нещо  което да не идва от" главата". Даже задочно, причината  да се порежем или да ни падне саксия на главата идва от начина ни на живот и мислене.

# 49
В отговор на mnoogo - въпреки, че д-р Хамер е бил в такъв сериозен конфликт със статуквото, сякаш с времето все повече хора вкл. учени) ще приемат идеите му за напълно нормални и очевидни. Прочетох "Клетъчно пробуждане" на Барбара Рен. Жената определя стреса като основна причина за дехидратация на клетката - от там заболявания. Пише много за разбиране причините довели до стреса и важноста на това разбиране за намаляне страха от болестта.  Т.е пак имаме конфликт и преодоляване на конфликта. А за клетката също пише с подробности, като за едно значимо цяло.
Въпрос, който си зададох: ако контролирано се излагаме на умерени дози стрес, имам предвид напълно доброволно и съзнателно - дали това калява психиката и ни прави по-подготвени за един по-сериозен и неочакван стрес. Мисля за карането на сърф и това как понякога се страхувам преди да вляза. Дали този страх ми вреди или обратното - ме калява?

# 50
Аз май само се чудя от какво да се разболея Simple Smile иначе на пръв поглед пращя от здраве. Но ето какво: Имате ли познати деца, за които да мислите че са заплаха за вашето? Точно такъв тип стрес преживях преди 2 дена. До колко е основателен тук не ми се обсъжда. Така или иначе след една нощ безсъние и една нощ отспиване, днес съм по-спокойна и знам какво трябва да направя. Но резултатът е болка в мускулите, отпадналост, температура. Партньорът ми беше този, който направи връзката със стреса. А той дори не чете форуми Simple Smile

# 51
Здравейте, как беше профила на Кристиян и има ли някъде негови координати, на които да го потърсим?

# 52
  • София
Здравейте Simple Smile
Влизам във вашата темичка, защото се интересувам от Германската Нова медицина. Прилагала съм не веднъж метода на д-р Хамер, говоря на сън на децата ми и понякога без конфликти дори. Просто им говоря хубави неща за здраве, за свобода, за щастие и т.н..
Запознах се с германската нова медицина чрез моя много близка приятелка в момент за мен,когато бях на дъното психически. Мой много близък роднина, всъщност почти беше дете още... намери смъртта си по изключително нелеп и ужасен начин и аз неможах да го преживея. След доста разговори за неслучайните неща и програмите,който всеки от нас изпълнява  без да осъзнава , че не са негови. Аз разбрах защо се е случило и в никой случай не ми стана по-леко, но някак се освободих от въпросите „Защо”.
Малко по-късно същата година посетих и семинар на Мари Жанет 1 -во ниво. А сега нормври ще посетя и семинара за „Децата и болестите” .
Много си помогнах за много конфликти стояли като буца в гърлото ми. Опитвам се да помагам на хората около мен и да предавам това,което зная. Не винаги и не всеки е отворен и понякога си млъквам, но истината е толкова лесна и простичка и същевременно толкова трудна да я откриеш за собствения си живот и твойте си проблеми.
Ще се радвам да се включа във вашата тема Blush

# 53
  • Сливен
Здравейте! Много хубава тема.Случайно попаднах на нея.Даже не бях чувала за такъв тип медицина и за д-р Хамер.Четох някои неща,но темата е много голяма и естествено имам много въпроси.Имам доста заболявания.Ще ви ги изброя и ще съм ви страшно благодарна ако някой успее да ми каже какъв ми е проблема т.е. конфликт или и аз не знам какво.Имам хашимото,инсулинова резистентност,субфебрилна температура(от няколко години),желязодефицитна анемия,разни кожни проблеми,скалпа на главата страшно оредя и ми казаха,че е андрогенен косопад,високо AST.... В момента не се сещам за друго.
Моля за мненията ви...

# 54
  • София
Здравейте,
Отностно кожните проблеми там конфликта е раздяла, чувство за несвързаност. По-скоро чувството за липса на допир, прегръдка, докосване е водещо в кожните проблеми. За другите заболявания аз не съм запозната .
Успех Wink

# 55
  • Сливен
Здравейте,
Отностно кожните проблеми там конфликта е раздяла, чувство за несвързаност. По-скоро чувството за липса на допир, прегръдка, докосване е водещо в кожните проблеми. За другите заболявания аз не съм запозната .
Успех Wink
Благодаря Simple Smile

# 56
  • Sofia
Здравейте. Заглъхнало ухо, какъв конфликт може да има? Вече повече от месец е заглъхнало. Дясното. Чисто е. Ползвах свещи за уши. Мисля, че е Евстахиевата тръба се е запушила. Чувствам го сякаш е пълно с вода. Бях на антибиотици. Капки за нос, за уши, антихистаминови хапчета, аспирин, нищо не помага. Левичар съм, но пиша с дясната.

# 57
Прочетох "Клетъчно пробуждане" на Барбара Рен. Жената определя стреса като основна причина за дехидратация на клетката - от там заболявания. Пише много за разбиране причините довели до стреса и важноста на това разбиране за намаляне страха от болестта.  Т.е пак имаме конфликт и преодоляване на конфликта. А за клетката също пише с подробности, като за едно значимо цяло.
Въпрос, който си зададох: ако контролирано се излагаме на умерени дози стрес, имам предвид напълно доброволно и съзнателно - дали това калява психиката и ни прави по-подготвени за един по-сериозен и неочакван стрес. Мисля за карането на сърф и това как понякога се страхувам преди да вляза. Дали този страх ми вреди или обратното - ме калява?

Произволните алабалистики на Барбара Рен за конкретната връзка на дехидратация на клетката и стреса изобщо не си заслужават коментар. Grinning Трябва да се знае, че стресът е необходим за човека и развитието му и представлява неспецифичен отговор на организма на всяко поставено пред него изискване. Той може да се дефинира още и като условие в средата, което води до поведенческо приспособяване. Няма значение дали това е свързано с приятни или неприятни изживявания. За стрес във физиологичния смисъл на понятието се говори, когато той завършва с адаптация, т.е. без развитие на преходни или трайни патологични процеси.  Стресът, при който се нарушава адаптацията на организма, в резултат на което се развива болестен процес, се нарича дистрес. И когато в медицинската практика и в популярната литература се говори за стрес, се има предвид именно дистресът. Sunglasses

Обръщам внимание на факта, че е неспецифично само предизвикването на стрес-синдрома, но типът на стресовата реакция е високо специфичен - например съчетанието от промените в хипофиза, надбъбреци, тимус и стомашно-чревен тракт. Адаптационната реакция, която се предизвиква, е силно зависима от житейските преживявания на индивида в миналото, от значението на стреса като определен сигнал или символ за него, и до известна степен - от типа човек (като съвкупност от ментални, психически и физически особености)..

Така че е опростено и спекулативно да се каже: имаш болка в ухото, значи имаш такъв или онакъв психологически проблем. Да, можеш и да имаш, но можеш и да нямаш, а и при различните хора един и същ стрес може да породи различни здравословни проблеми.  Grinning Може да има чисто физическа причина и не е необходимо винаги да се търси под вола теле за всяко оплакване и човек да се прави на психоаналитик. Освен това такъв подход може да заблуди човек. Има си психотерапевтични методи, които с голяма сигурност могат бързо да помогнат да се открие психологическата причина за даден физически проблем, ако такава реално има, както и да помогнат да бъде отстранена. И тъй като много здравословни проблеми в днешно време са буквално психосоматични заболявания, безумието на официалната медицина е видно в начина, по който подхожда към разрешаването им. Първо тя ги диагностицира като някакви "заболявания", т.нар. нозологични единици, а след това ги атакува обичайно със синтетичните средства на фармацевтичната индустрия, понякога и хирургия, лъчетерапия. Grinning НО БЕЗ ИЗОБЩО ЗА ПРАВИ НЕЩО СЪЩЕСТВЕНО ЗА ПРИЧИНАТА, ДОВЕЛА ДО ПОЯВАТА НА ПРОБЛЕМА, ПРОСТО ПОТИСКА СИМПТОМИТЕ И НА ТОВА МУ ВИКА "ЛЕКУВАНЕ" ИЛИ "КОНТРОЛИРАНЕ", А ТОВА ПОТИСКАНЕ САМО ПО СЕБЕ СИ МОЖЕ ДА ВЛОШИ ОЩЕ ПОВЕЧЕ ПЪРВОНАЧАЛНИЯ ПРОБЛЕМ ИЛИ ДА ДОВЕДЕ ДО НОВО ЗАБОЛЯВАНЕ! Sunglasses

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт