Кюретаж и забременяване след това - тема 73

  • 55 179
  • 756
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 557
По повод ходенето при д-р Сигридов Ви го препоръчвам с 2 ръце. От декември ме следи и сме много доволни/От Русе съм и аз/. При него всеки преглед протича като ФМ.
За фолиевата киселина преди забременяване и аз не съм приела. Бях се отказала от забременяване и спрях всички хапчета и прегледи. Взех че се успокоих и стана работата. Божа работа си е, просто не го мислете толкова момичета. Успокойте се и ще стане.  Peace

# 31
  • Мнения: 680
Аз се радвам, че не почнах да пия фолиева киселина защото тя вероятно щеше да замаскира дефицита на Б12, който открих. Сега ще го лекувам, защото при мен е тежък дефицит и ще си знам за напред да го следя...

# 32
  • Мнения: 268
Здравейте, може ли мнение и по моя въпрос, ще съм много благодарна. На кратко -  преди месец пускам ТСХ, като излиза резултат доста под нормата - 0.014. Като от 6 месеца преди изследването съм на терапия - 50 мг еутирокс. ТАТ и МАТ м. Декември бяха в норма. Ендокринологът ми каза да спра хапчетата за 10 дена и да започна с малката доза еутирокс - 25мг. Днес пускам отново изследване ТСХ - 6,820 и Anti TG 265.3 при норма до 115. Да уточня, че двете изследвания са пускани в различни лаборатории. Има ли вероятност нещо да не е ок със второто изследване? Струва ми се драстично покачването, при положение, че съм си на терапия... и при положение, че даже когато се установи Б беше 4.22. Това 6,820 ми се вижда направо нереално. В момента  няма Б.
Незнам дали има значение, това, което е 0.014 е в мерна единица mIU/L, а високото е mU/l, според мене не би трябвало да има значение, защото така или иначе са си дадени референтни стойности...

Последна редакция: сб, 27 май 2017, 11:41 от desito92

# 33
  • Мнения: 910
Деси,според мен пусни отново в някоя друга лаборатория, за да сравниш дали няма грешка.

# 34
  • Мнения: 680
Възможно е да има грешки, но аз след като за няма и 3 седмици от tsh 7 скочих на 26 и то с л тироксин вече не се учудвам на нищо. А антителата и при мен е имало периоди, в които са били в норма и после изведнъж рязко се покачват, но доколкото съм на ясно те не се влияят от л тироксин и са неконтролируеми като цяло.
В коя лаборатория ги изследваш? Има и голямо значение дали е централен офис или такъв, от които ги препращат за изследване.

# 35
  • Мнения: 268
Първия път в Бургас, бяха готови до няколко часа, т.е според мен се изследва на място. Вчера във Варна, пак готови до няколко часа. Когато си ги пускам в Шумен, ги препращат към София и са готови на следващия ден. В Шумен като пусна всичко е ок.. Бях ги пуснала 2 месеца преди тези в Бургас и бяха 1.13.... Какво става с тези резултати и на кой да се доверя вече незная...

# 36
  • Мнения: 680
desito92 на мен ендокринолога ми каза да ги пускам само на едно и също място за да сме сигурни винаги при сравняване. Избери си най-удобната за теб лаборатория и пускай само там.
Иначе моето лично мнение е, че няма как да има големи грешки в резултат от коя да е лаборатория - аз например си чувствам ясно кога нещата са извън норма и винаги коя да е лаборатория го е показвала. Едва ли има отклонения повече от половин единица (специално за tsh).
Но за мое спокойствие и това на лекаря започнах да ги пускам всички изследвания само на едно място.
А преди да започнеш с 50 л тироксин колко ти е било tsh ( преди да падне толкова много)?
Не знам кое е голяма доза, но аз с tsh 26 съм на терепия по 75 всеки ден.

# 37
  • NE
  • Мнения: 10 999
desito92 Пусни си наново TSH, но с FT4 при спазени условия - сутрин, без хапче и кафе/кола. FT4 e показател, който се влияе от TSH, тоест ако едното е високо, другото ще е ниско.
Пусни си и двата вида антителата наново - Anti-TG ( TAT ) и anti-TPO ( MAT ). Някои ендокринолози смятат завишени и едните антитела за признак за Хашимото.
Според мен дозата ти е ниска и трябва да се увеличи. Peace Проблема с високото TSH не е толкова в способността да забременее жената, а в това, че пречи на органогенезата.

# 38
  • Мнения: 268
FT4 ми е 14.75, при горна граница 23.86. МАТ е 9.04, при горна до 12. Това са резултатите от вчера. Завишени са само TSH и ТАТ. Незнам какво става. Никога TSH не ми е било толкова, даже и преди да започна хапчетата. Преди да съм мислела за Б и т.н. винаги е било около 4. От този резултат останах потресена. Единственото, което ме притеснява в Шумен е, че никоя лаборатория не го изследва на място. Резултатите ги получавам на следващия ден.
Преди да падне толкова ги пуснах тук в Шумен и беше 1.13.

# 39
  • Мнения: 680
При 1.13 са ти назначили 50 л тироксин?
Да ви кажа не мога да намеря връзка между резултатите и дозите... Чета за сравнително ниски tsh с дози л тироксин по-високи от тези, които пък пият някои с високи tsh... На какъв принцип определят дозата не разбирам...

# 40
  • Мнения: 268
Да доктора каза да си продължавам с 50, вече като падна мн под нормата, каза 10 дена спираш и после започваш с 25. Е да ама явно 25 е малко 50 е много. Вече и аз незнам.

# 41
  • София
  • Мнения: 10 642
Ами или ги редуваш един ден 25 другия 50, или си взимаш от 75 и пиеш по половинка

# 42
  • Мнения: 1 633
Минавам да се запиша. Стискам ви палци на всички и дано темичката се пълни само с добри новини и положителни тестове! Simple Smile Hug bouquet

# 43
  • Мнения: 427
Момичета, има ли разлика и къде е по-добре да се направят изследвания за тромбофилия? Това е в Геника и са 160 лв. -
Фактор V Leiden, Prothrombin, PAI, MTHFR (c.677C>T),
А това в Майчин дом и са 100 лв. -
FV + FII + PAI + MTHFR гени - мутации FVL, 20210G>A, 4G/5G и C677T

Извинявайте ако е обсъждано.  Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 8 638
Това е един и същ пакет. Аз бих ги пуснала в МД. Иначе за MTHFR има още една мутация, не и помня буквите и цифрите. Тя може да се пусне отделно в Геника.
За мен няма значение. Геника е добра лаборатоия, но в МД е националната генерична лаборатория. Не е като да се сравняват Геника и Цибалаб, примерно, за генетично изследване.

Общи условия

Активация на акаунт