Кюретаж и забременяване след това - тема 73

  • 55 183
  • 756
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 7 482
Селест, прегръдки и бързо възстановяване!

Зиа, не се притеснявай излишно, дано времето мине по-бързо за теб.

Комала, как си?

Ало ало, чудесно че сте видели сърчице. Кога ще излезнат резултатите от плазмите? Стискам палци всичко да е наред!

# 541
  • Мнения: 218
Aз бях на преглед на 17ти юли, когато се видя плоден сак около 5,7мм. По мои изчисления тогава да съм била в 4+5 г.с.
Док. ми каза да отида пак, ако издържа Grinning, след 3 седмици, което прави  7ми август.  През настоящата седмица сърчицето трябва да е затупкало вече, а докато не го видя няма да се отпусна, макар пердния път загубата да дойде седмица, след като видяхме сърчицето. Май ще се отпусна, чак, когато се роди.

# 542
  • Мнения: 2 475
Aз бях на преглед на 17ти юли, когато се видя плоден сак около 5,7мм. По мои изчисления тогава да съм била в 4+5 г.с.
Док. ми каза да отида пак, ако издържа Grinning, след 3 седмици, което прави  7ми август.  През настоящата седмица сърчицето трябва да е затупкало вече, а докато не го видя няма да се отпусна, макар пердния път загубата да дойде седмица, след като видяхме сърчицето. Май ще се отпусна, чак, когато се роди.
Потвърждавам.. Аз съм на финалната права, но не спирам да се притеснявам..
Стискам палци за 7ми, да се отчетеш с една много сладка скаридка със силно тупкащо сърчице Two Hearts

Дели, добре съм , пуфкам, офкам и неизвестността ме побърква вече  Grin  До 2 седмици би трябвало да са се случили нещата Rolling Eyes Relieved

# 543
  • София
  • Мнения: 7 482
Комала, то почти не останало!
Стискам палци за леки последни седмици, прегръдки! Flowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers Hibiscus

# 544
  • Мнения: 6 034
Commala, не се бях сещала за това определение „скаридка“, но звучи много сладко, а и наистина приличат на скаридки в началото. Пожелавам ти леки последни бременни дни и скорошна прекрасна среща с малкото бонбонче.  Heart Eyes

# 545
  • Мнения: X
Леле, Комалче, кога мина това време Hug , отпускай душата вече, не остана !
И от мен пожелания за леко раждане и скоро да имаш най-хубавата среща Heart

# 546
  • Мнения: 218
commala, стискам палци всичко да мине гладко и да се радваш на едно малко сладко пухкаво бебоче.

# 547
  • Мнения: 2 475
Благодаря ви, момичета Kissing Face
Всяка една от нас ще гушка така чаканото бебче, стискам палци за всички нещата да се случват много леко и безпроблемно. Само трябва да сме търпеливи и да вярваме Purple Heart

# 548
  • Мнения: 852
commala, леко раждане и най-прекрасното бебе на финал!
Очаквам с нетърпение да ни пратиш  на*кани  памперси!
 newsm51

# 549
  • Мнения: 754
Здравейте отново,

Исках да ви попитам... колко време след кюретажа мога да се върна към спорта? Чета "когато се почувстваш готова и възстановена", но все пак да е минала поне седмица. От една страна не искам да насилвам нещата, разбира се, или да направя беля. От друга, веднъж вече това мнооого ми е помагало (да изляза от една лека депресия) и знам, че и този път ще! От трета, направо ми липсва. Преди спортувах редовно, най-често фитнес, но също и йога, пилатес. (Естествено, спрях всякакви тежести, уреди и тежко физическо натоварване, когато се установи бременността).

Commala, леко раждане! Вярвам, че всичко ще е наред Simple Smile

# 550
  • София
  • Мнения: 7 482
Селест, стига да не се чувстваш некомфортно - почвай, за начало с по-леки натоварвания.

# 551
  • Мнения: 218
Момичета, започнах да изпитвам съмнение относно това как организмът ми приема прогестероновите препарати. Док. ми изписа дуфастон и при предната бременност не изпитвах същото като сега: безумно гадене, отпадналост и сърцебиене, главоболие и световъртежи, буквално все едно имам 40 градуса температура (вчера ходих при личната да погледне кръвното, ниско е 100/50). Днес умишлено не си изпих дуфастона сутринта и се чувствам добре, дори капучиното мога да си пия (и знам, че не е хубаво да се пие кафе през първия триместър, но без кафе, кръвното ми копае дупки). Или от задуха, който беше предните дни бях пред колабиране или проявявам някаква непоносимост към дуфастона.  Възможно ли е просто моите си нива на прогестерон да си си ок и с дуфастона на тялото да му идва твърде много?
Вече нервичките ми се изпилиха да чакам, тази е втората от трите седмици, в които чакам за сърчице, но в понеделник ще отида с една приятелка при нейния док в АГ-то и ако се вместя ще погледна за сърдечна дейност, защото много ме тревожи дали ще се появи изобщо.  Тогава ще съм на 6+5г.с. Не че ще се успокоя като я видя, предната я загубихме на следващата седмица, след като я видяхме, но просто да знам бременна ли съм наистина. Не смея да се зарадвам, толкова ме обърква всичко Sad

# 552
  • София
  • Мнения: 7 482
Зиа,
При моята бременност имах предписан утрогестан за пиене, съответно гаденето беше непрекъснато в комбинация със зверски глад. В последните месеци утрогестана ми беше изписван вагинално и нямах подобни екстри (плюс, че се усвоява по-добре така). Обсъди с лекаря си дали може да смениш начина на прием и/или препарата, защото този не ти понася.
Може да пуснеш и изследване на прогестерон, но резултатът ще е в следствие на приеманото количество.
Ако решиш да намалиш или спреш прогестерона, прави го задължително постепенно - през 3-4 дни намалявай с едно хапче.

# 553
  • Мнения: 218
Аз по принцип не вземам пълната ми предписана доза. Предния път направих същото и два дни, след като увеличих приема до предписаната доза, сърцето спря. Сега си поддържам не две, а едно хапче на ден, просто ще изместя приема да е вечерен така, че цялата тежка симптоматика да си я нося през нощта. Не знам, след като нямам доказана нужда от прием на прогестеронов препарат, нямам вяра, затова и държа на по - ниската доза. чхг ми се увеличаваше по часовник, дори не на 100%, а повече за 48 часа.  Не разбирам това презастраховане. Нямам нито една мутация на основните 5 фактора за тромбофили я и все пак ми изписаха аспирин протект през ден. Пия си го, но в листовката има изписани противопоказания за прием по време на бременност, особено в първия триместър. Не знам, наистина... започвам да си мисля, че докторите стрелят на сляпо. Те не знаят защо природата прави грешки и не знаят точно кой проблем би изскочил, затова и ни тъпчат с какво ли не, малко от малко да се застраховат. Но... то реши ли да си ходи, ни аспирин, ни фраксипарин, ни имуновенин, ни дуфастони или урогестани, нищо не го спира, примери колкото щеш.  Sad Само молитви това да е човечето, което да ни е избрало и да си остане с нас.

# 554
  • Мнения: 159
Здравейте преди седмица ми направиха куртаж диагнозата беше кухо яйце.Забременяването беше след инвитро и сега съм решила да не пия никакви лекарства до новия цикъл не знам дали е правилно.Пия Прим ойл за лигавицата витамин Е.Незнам дали след аборта има вероятност за по бързо забременяване но ще изчакаме 2-3 месеца.Ако има сред вас преживели този неприятен момент след инвитро може да ми пишат да споделим мнения.

Общи условия

Активация на акаунт