Кюретаж и забременяване след това - тема 73

  • 55 154
  • 756
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 019
Дези, радвам се, че е минала благополучно процедурата и дай Боже да ви зарадват скоро с хубави релутати, че да се успокоиш и ти след тези хиляде премеждия.

Зиа, аз също съм като теб..... предпочитам да знам веднага, а не да живея в заблуда ако не дай си Боже нещо има, особено преди да започне да рита и да знам, че поне е живичко. Сега се моля всяка вечер да си го родя около термин и да е здраво,
Каквото пожелавам на всички.

# 706
  • Мнения: 218
Дези, продължавам да ти стискам палци и тревогите  да са били напразни. Вярвам, че всичко ще е наред и бебчето ще е добре. 

# 707
  • Мнения: X
Дези, сега много да се пазиш и повечко да си полежаваш. Браво, че е минало всичко безпроблемно и че си добре.
Иначе аз съм сигурна, че с бебчето всичко ще е наред Hug

# 708
  • Мнения: 1 019
Ето и при мен ново 20.... в сряда на прегледа му казах, че имам нетипично много течение и те естествено почнаха да въртят очи, че пак ги занимавам с мен и с крайно нежелание ми взе проба, която докато взимаше мрънкаше, че не виждал нищо птвънка, че го карам да прави неща повече отколкото е непбходимо, за да се почувствам зле, че едва ли не ми прави услуга.... и днес какво.... обаждат ми се да ми кажат, че има инфекция и тяхното "нормално" всъщност се оказа проблем, който ако не бях настоявала щеше да си стои и не се знае какви поражения би имал. Предписал ми някакви гелчета, които да слагам вътре 7 нощи. Изпратил ги на аптеката без дори да ми даде инструкции за тях..... Чу ми се по телефона (natural gels). Има ли такова нещо? Чували ли сте го? А относно каква е инфекцияа или бактерията, естествено те не знаят и пак питам прекалено много.

Не знам... как да постъпя според вас? Да си сменя ли доктора... живея на остров на около 3-4 часа от Маями, където има избор от доктори. Тук в нашето село няма смисъл да пробвам с другия, защото са само два... а всеки път по 3-4 часа в едната посока и не знам дали ще издържа на натоварването от постоянно пътуване Sad

# 709
  • София
  • Мнения: 8 637
Може да ти е изписал някакви по-леки гелчета за подобряване на вагиналната флора. Ние тук имаме гелове и глобули с лактобацили. Те не изтребват гъби, а подобряват флората във влагалището.
Иначе, по време на бременност е нормално да има по-странно течение-по-обилно или бяло. Аз сега имам бяло, ама си знам, че е от презервативите на накрайника на ехографа. На 31 бях първи път на ФМ, после сърбежи...на половината почивка слагах глобили с лактобацили. После още два прегледа към феталната морфология-след всеки същото. Аз си знам от години, имам проблем с презервативите, особено Durex.
Днес ме гледаха пак два пъти с накрайника-мериха ми шийката...и сега пак ме боде долу. Питаха ме дали да ми вземат секрет да изследват, аз отказах, че ми дойде в повече.
На 24-и съм на консултация, АГ-то ако иска да ми взима, ама днес не ща.
Три пъти ми взимаха кръв, две инжекции в дупето, една игла в корема. Оставаше и със спекулума да ми вземат проба и вече не знам Grinning 
Иначе пусках стерилна урина онзи ден и беше чиста, чак се учудих.
За лекаря...ако смяташ, че ще си в състояние да пътуваш и по-нататък, е добре да смениш. Ама няма гаранция, че няма да е същия, че и по-зле. Този мрънка, ама поне склонява да го направи.

# 710
  • Мнения: 1 019
Дай Боже да стигна до раждане и това е нещото, от което ме е страх. Той постоянно бърза, претупва нещата и от близо година имам ужасен страх от раждането, който ме изпотява дори като започна да мисля за него... не говоря за болка или дискомфорт, а за сериозни усложнения, които биха довели до фатален край. А с това си поведение направо как да си поверя живота, моя, така и на детето.... да не говорим, че в нашето село няма много специалисти и лекари и при евентуален проблем, не знам кой би реагирал .... много съм наплашена... моят мъж ме успокоява, че ако е писано има хиляди начини, по който може да си отида, но вече имам едно дете и направо умирам от страх да не я оставя без мама. Само и единствено тя ме интересува, а тук не ми вдъхва много доверие... знам, че всичко е Божа работа, но с калпав доктор и без специалисти...

# 711
  • Мнения: 992
Здравейте и тук, питах в друга тема, но ме пренасочиха тук. Днес минах кюртаж. Чуствам се добре, нито болки имам, нито някакви притеснения (поне засега). Кръвотечението си е слабичко, мисля нормално като за случая. Интересува ме след колко време може да се започва със секса. За бебеправенето знам че от 3 до 6 месеца трябват, но за секса ? Не успях да питам лекаря, ще го видя в понеделник, но реших че и тук може да получа ориентировъчен отговор

# 712
  • Мнения: 66
Здравейте, момичета ,имам въпрос, преди 2 дни направих спонтанен аборт в 6 г.седмица,в спешния кабинет ми казаха ,че трябва кюртаж ,на др.ден лекарката която ме следи каза, че бил много малък плода и няма нужда от нищо, тялото само ще се изчисти.На някоя от вас случвало ли се е ,в толкова ранна седмица без кюртаж?

# 713
  • Мнения: 1 019
Sty, аз имам 3 загуби в ранни седмици и 3-те пъти без оперативна намеса. Самичка изчистих всичко и само на контролен преглед след 2-3 седмици, за да се увери доктора, че нищо не е останало.

DiyanaCh, много съжалявам, че
Така завършиха нещата при теб, до последно си мислех, че има надежда..... иначе След кюртаж не знам какво е необходимото време, но на мен ми казваха поне 2 седмици след естествено изчистване заради възможността от инфекции.

# 714
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Здравейте и тук, питах в друга тема, но ме пренасочиха тук. Днес минах кюртаж. Чуствам се добре, нито болки имам, нито някакви притеснения (поне засега). Кръвотечението си е слабичко, мисля нормално като за случая. Интересува ме след колко време може да се започва със секса. За бебеправенето знам че от 3 до 6 месеца трябват, но за секса ? Не успях да питам лекаря, ще го видя в понеделник, но реших че и тук може да получа ориентировъчен отговор

Мисля, че докато кървиш, не трябва да правиш секс.
Аз бях на кюртаж на 08.08 и днес едва-едва ми спря кървенето.

# 715
  • Мнения: 992
Здравейте и тук, питах в друга тема, но ме пренасочиха тук. Днес минах кюртаж. Чуствам се добре, нито болки имам, нито някакви притеснения (поне засега). Кръвотечението си е слабичко, мисля нормално като за случая. Интересува ме след колко време може да се започва със секса. За бебеправенето знам че от 3 до 6 месеца трябват, но за секса ? Не успях да питам лекаря, ще го видя в понеделник, но реших че и тук може да получа ориентировъчен отговор

Мисля, че докато кървиш, не трябва да правиш секс.
Аз бях на кюртаж на 08.08 и днес едва-едва ми спря кървенето.


О да, определено. Интересувах се за следкато спре, но май около месец трябва. Поне такава информация събрах от момичетата във форума

# 716
  • Мнения: 754
На мен след процедурата също ми казаха около месец и след това още известно време с презерватив.

# 717
  • София
  • Мнения: 8 637
И на мен около месец, аз изчаках да мине един цикъл.
Иначе, ако е спонтанен аборт , най-често се изхвърля всичко и няма нуда от чистене.В по-късните седмици може да остане нещо или да е мисед(задържат аборт). Ако не се чувстваш добре, вдигнеш температура, има странно течение, миризма-отиди пак на лекар.

# 718
  • София
  • Мнения: 7 467
Диана, щом като е било кюртаж, а не само вакуум, значи шийката е била разширявана, за да влезне кюретата и да изчистят всичко от матката. Ще й трябва известно време да се възстанови и затвори, затова този месец действате с презерватив (заради риск от инфекции, които могат да минат през шийката), пък следващия вече - нормално. Поне 2-3 месеца почивка ти трябва на организма, за да се възстанови лигавицата и хормоните. Не си писала в коя седмица си била, но след като е кюртаж вероятно е по-късна... След кюртажа очаквай нормален цикъл до 45-50 дни, може да ти се появи и междинно кървене, въпреки че ти е поспряло днес.

Sty, щом си се изчистила сама и си била в 6 седмица, значи няма никакви притеснения. Следващия месец може да действате.

Бързо възстановяване и на двете, и като сте готови - вижте изследванията и съветите на първа страница на темата.

# 719
  • Мнения: 992
В 8ма седмица бях,  благодаря за подкрепата и инфо-то момичета

Общи условия

Активация на акаунт