Всичко за всички марки гел лакове - 11

  • 76 629
  • 739
  •   1
Отговори
# 555
  • Радомир
  • Мнения: 627


Има ли тук зъболекарка, лекарка, биоложка, медицинска сестра или брат  Mr. Green, козметичка или собственик на салон да напишат за хигиената, че не ми е силна страна  hahaha hahaha hahaha?

 Hug

Това би било много полезно. Започнах да се правя сама след като две от маникюристките, при които ходех не се грижеха много, много за хигиената и дезинфекцията. Тръгва си една клиентка, сяда друга -дезинфекция на ръце, инструменти няма

Относно счупвания и аз поправям с пакетче чай

# 556
  • Мнения: 13 929
Кажете моля по-подробно за пакетчетата за чай. Как се слагат база, пакетче и пак база може би, а евентуалното лепило за нокти в кой момент?

Невена, и аз търся качество, евтините неща не са ми по вкуса, съмняват ме и в повечето случаи с право Simple Smile

# 557
  • Paris, France
  • Мнения: 13 980
За тебе ззнам, амини,  bouquet. Говоря повечето начинаещи питащи. Слага се база, печем, отрязано малко по-голямо от счупеното място парче хартийка от чаена торба, пак база и пак печем. Има и вариант с акригел - база, печем, акрилен прах по лепкавия слой и пак база и печем.

# 558
  • Мнения: 13 929
Благодаря Невена. А бомбе какво е?
Ще опитам с чая, че нямам гелове и подобни.Още утре ще тествам новата лампа, само децата да заспят навреме Wink

# 559
  • Paris, France
  • Мнения: 13 980
Бомбе е новоизградения апекс , подсигуряването на стресовата точка с повечко гел. Гелът не се маже на еднаква дебелина а се поставя на топка в средата и се разстила от по-дебело към по-тънко към краищата. Това е краткото обяснение. Потърси в ютюб building the stress point builder gel и гледай Wink

принцеса и всички, редактирах предпоследноя си пост на предна страница и добавих за белещите се бази. Моля хвърлете едно око ако нещо трябва да се добави! За топовете ще гледам утре да го напиша и пак малко по малко. Нямам опит с матови и сатенирани топове. Някой иска ли да ги разгледа и опише? Щото аз за повече от 2-3 марки нищо не мога да кажа, не съм ги и сънувала.

редактирам с инфо за топове.

Топ или последният  слой е продукт с който завършваме маникюра. Поставя се леко по-дебело от цветните слоеве, така че да се поразлее, но много леко и цветните слоеве да останат като в плик между базата и топа. Идеално около милиметър от топа отива зад нокътя, така че запечатания с цветен лак свободен край да остане между база и топ. При къси нокти това е невъзможно и не е добре продукт да попада между кожа и свободен край, защото не може да се изпече. За по-добър и траен резултат върху проблемни нокти се пече задължително двойно. Ако е указано 2 минути печем 4, ако е указано минута печем 2.

Топовете за гел лак биват разтворими като Гелколор или Шилак и неразтворими като Гелиш, например. Неразтворимите е добре да се запилят преди сваляне с ацетон за да се свали лакът по-бързо. Разтворимите също не е лошо да се позапилят или даже изпилят изцяло. Има и неразтворими течни топ гелове, които са крехки и чупливи и са за твърд гел или акрил. Върху мек гел-лак, поставен върху естествен нокът те се пукат като стъкло. Много фирми имат и от двата вида и затова е нужно да се уверим, че топът е подходящ за гел-лак. Армор, например е за гел и се пука върху гел-лак. Инстант сийл на ИБД е за гел и акрил, но седи върху гел-лак на някои нокти.

Има топове с лепкав слой и топове без лепкав слой. Тези с лепкав остават лепкави след изпичане и се налага нокътя да се избърше добре с памук без влакна напоен в спирт 90-95 градуса след като се изчака 1-2 минути след изпичане. Ако след тази процедура лъскав топ е матиран трябва дасе доизпече незабавно. Нанася се нов тънък слой топ и се пече двойно или тройно. Маха се лепкавия. Топовете без лепкав се пекат по-дълго, но нямат нужда от бърсане. По-правило са по-лъскави и твърди от топовете с лепкав, но чета, че се разтварят по-трудно. За по-голяма дълбочина и блясък може да се нанесат 2 слоя топ. Може и един слой с лепкав и един без. Пигментни пудри се втриват в леко меки топове без лепкав слой или след 2 слоя топ с лепкав се избърсва лепкавия слой. Предпочитам топове без лепкав слой за по-удобно и бързо. Ако просто искате прилично лакирани нокти с блясък топ без лепкав е по-бърз и лесен вариант.

Има:
1) бляскави топове - диамантено бляскави, стъклено бляскави, мокър блясък, брилянт, обикновени (и те са лъскави, но малко по-малко от по-твърдите събратя).  Бляскавите са по-лесни за нанасяне и печене и по-трайни.
2) матови топове - сатенирани и кадифени топове. Ако маникюрът ви се бели скоро след лакиране е добре да запечатате с нормален топ, да махнете лепкавия и чак тогава да поставите матов.

И бляскавите и матовите могат да бъдат с лепкав и без лепкав слой.

Повечето топове са прозрачни, но има витражно (стъклено) розови за френски маникюр, перлени, и други с други цветове. Има и топове за ефекти - магнитни за ефект котешко око, темпетатурни хамелеони, които потъмняват от прозрачно в черно, червено, синьо, зелено итн, топове, които сменят цвета на слънце итн. И те могат да имат или нямат лепкав слой.

Топът също е важен за трайността и лекотата на сваляне на маникюра, но според мене не колкото базата и от него може да се поспести. В али вече има съвсем прилични и даже много хубави топове, от които аз самата съм очарована. За базите, за съжаление все още не мога да кажа същото.

Топовете 2в1 с база не ми харесват като лъскавина и ще ги пропусна, защото не съм намерила такива без косури. Или са лъскави като Алесандро и Суит сити, но меки и неприятно гумени,  или не са лъскави.

И малко за марките, които харесвам и бих препоръчала:

Gelish - абсолютен фаворит. Дълбок стъклен блясък и твърдост, но в същото време е еластичен. Чупи се само, ако много по-твърд продукт под него се отчупи. Пече се малко по-трудно, но с повече време става прилично лъскав дори в калпави лампи. Замених го само, защото ненавиждам да бърша лепкав слой, но ми липсва усещането. Ако Гелиш успеят да го направят без лепкав се връщам към него независимо от цената.

CND Shellac - хипоалергичен и лесно се сваля. Не е никак лъскав. Е, лъскав е, но в сравнение с Гелиш не е. Трудно се изпича. Има нов топ, който е по-лъскав и с който маникюрът пада за 3-5 минути ако е направн целия със шилак, но не е лесен за поставяне и печене. С лепкав слой са

OPI Gelcolor - лесно се сваля, но седи малко по-мек и не е лъскав колкото Гелиш. Не ми е фаворит за разлика от базата. Бързо се сгъстява. Хипоалергичен. Има лепкав

IBD, Progel, Trugel - не са особено лускави и седят малко като гума. Изискват силна лампа. Много течни и с лепкав слой

LeChat, Entity, Red carpet, Geleration, Artistic color gloss - са долу-горе като Гелиш. Но аз си предпочитам Гелиш.

Pink Gellac - имат с лепкав слой, който не е лъскав и без лепкав слой. Изисква обезателно силна лампа и по-дълго печене. Не е по-лъскав от Гелиш, но не е и по-нелъскав този без лепкав. Липсата на лепкав слой е супер. Имат и витражно розов, перлен и други топове

Cuccio veneer - с лепкав. Течен и лесно се нанася. Супер лъскав. Май е по-лъскав от Гелиш. Евтин и държи за световно

Елит99 без лепкав 10мл в черно шише с розов етикет - твърд и държи меките ми нокти. Много лъскав, но на пипане малко пластмасов. Пари в силна лампа. Рядък и лесно се нанася. Много удобна четка. С него съм в момента и ми е фаворит на този етап. Изпича се идеално за 1.5-2 минути в комбинирана 48в

Блускай топ ( не белещия се и не комбинирания) - по-лъскав от шилак, твърд и държи. Лесно се изпича в калпава лампа. Рядък към среден като гъстота в зависимост от партидата. Много популярен сред домашно лакиращите се тук

Azure, Focallure, Sioux от алиекспрес са хвалени като лъскави, по-гъсти и трайни, но понякога има калпави партиди и качеството не е гарантирано.



Отивам да нанкам и утре пак. Добавяйте за топове!

Последна редакция: чт, 27 юли 2017, 16:49 от Nevena Virolan

# 560
  • Мнения: 5 892
Това новия, диамантения  на Блускай ли?

# 561
  • Мнения: 425
Аз в момента също съм с елит99 като комбинирам този с лепкав слой и другия без лепкав слой. Слагам ги последователно. Няма мърдане! Преди ползвах Блускай с лепкав слой, но след седмица се напукваше и ужасно ме дразнеше.
Имам няколко лака на 3 в 1 на елит99. Някой пробвал ли ги е самостоятелно? Аз никога не съм опитвала. Питам защото скоро мисля да пенсионирам старата лампа и да я дам на майка ми, но тя няма да се справи с всички процедури. Тези 3в1 лакове ако държат прилично направо да и ги дам и тях и да ми отпадне правенето и на нейните нокти. Smiley

# 562
  • Paris, France
  • Мнения: 13 980
Камалия, диамантен, брилянтен, стъклен, мокър са генерични понятия за блясък. Ще ида да редактирам и добавя брилянтен и мокър. Забравила съм и се извинявам. Не е точно вид топ диамантен. Просто означава твърд и лъскав. Не познавам диамантения на Блускай. Тук прочетох за Азур и въф френската тема като много лъскави хвалят от китайските Sioux, Azure, Focallure diamond. Sioux го видях на живо и не съм впечатлена. Но предвид начина, по който момичето се беше лакирало, с протекло настрани итн и факта, че е бил печен под лампа мост не мога да се изкажа. Във фейса гледам маникюри на една английска маникюристка, която работи с Елит99 и нейните нокти седят винаги като мокри. Ползува елит99 no wipe във всякакви опаковки -  10мл и 15мл. Обясни ми, че го нанася по-дебело и веднага пеква. Наистина системата работи, пробвах. Обаче е игра, защото е рядък. С Гелиш правех същото, но понеже е гъст седеше мирно и само пеквах палеца. Без лепкав са определено по-лъскави, но по твърди. За лъскавина трябва да се пече двойно и това го правя без проблем. За втривки се пече не повече от 20-30сек, иначе става много твърд.

Ако искаш, драсни и ти за топове  bowuu, особено матови, че аз нямам никакъв (положителен  hahaha) опит с тях.

Бобина, да добавя ли топа с лепкав на Елит99 като хубав? честно, това е единствената марка, от която никакъв продукт не ме е разочаровал досега. Но нямам базата или друг топ освен този без лепкав. 3 в 1 на мене не ми седят. Те много бягат на полиран нокът и трудно се свалят. Не мога да си играя да топя в ацетон на всеки 2-3 дена. Лакирай я веднъж с тях да видиш как ще се получи и ако и хареса и ги дай! Но според мене еднофазните се махат много по-трудно от база-цвят-топ. Слагала съм на ЛакИт, върху цял маникюр с Гелиш, който матирах. Махна се лесно, но си е игра. Ако майка ти може да прави лаково каре с микроцела ли беше, на Коди, може после да си ги бели. Само трябва да лакира много тънко първия слой. А база каква ползуваш?

Хайде, добавяйте, останаха само матови топове и топ за металик!  bouquet

редакция: ето сравнение на топове със снимки. Съгласна съм, че топовете без лепкав са по-лъскави, но за Пинк Гелак имайте едно наум, защото Андреа ги продава или е на комисионна при тях. Видях го. Трудно се изпича, не се лъжете  Mr. Green! Приятно гледане и четене

http://www.chickettes.com/the-shiniest-gel-top-coat-ever-pink-ge … olor-comparisons/

Последна редакция: чт, 27 юли 2017, 15:50 от Nevena Virolan

# 563
  • Враца
  • Мнения: 800
Аз нямам никакъв опит с топове дори без лепкав слой, какво ли остава за матиращи и сатениращи... А за металика не се ли втрива на топ без лепкав?
Невена, изчерпателна си както винаги. Kissing Smiling Eyes

# 564
  • Мнения: 13 929
Гледах тези снимки с топ на Андреа, казано честно еднакви ми се виждат Simple Smile

# 565
  • Paris, France
  • Мнения: 13 980
ferriy, за метален прах си много права даже  bouquet. някои гел лакове с ефект metallic изискват специален топ, че иначе на нищо не приличат. Тези на елит99 имат и изравняваща гъста гел-база, която се поставя над базата. Виж това:

https://m.youtube.com/watch?v=_G2pOXlppNY

ако не се отваря, потърси в ютюб the right way to apply metallic gel polish.

В алито има Елит без лепкав. 1.75€ е за 15мл. Грабвай един и лакирай над топа с лепкав. И няма да си играеш да бършеш лепкав и да се цапотиш  Peace


Гледах тези снимки с топ на Андреа, казано честно еднакви ми се виждат Simple Smile

 Joy Joy hahaha hahaha хаххххххахаха. да, много си права. Но на живо разлика има. Елита без лепкав е супер лъскав. Колкото Гелиш. Обаче на пипане е един такъв пластмасов. А Гелиш е кеф да си го пипаш и чоплиш и даже и погризваш. Всъщност елит е по-приятен на гризане според повечето приятелки на дъщеря ми  hahaha hahaha. Бил като вафла в устето. Има разлика. И аз не я виждах докато ходех на маникюр, защото и най-нелъскавия шилак е по-лъскав от обикновен лак. Обаче ....... ако наредиш лакирани с еднакъв тъмен лак лъжици и ги лакираш с различни топове ще видиш, че разлика има и то осезаема. ИБД не е лъскав. И 2 дена да го пека той гелиш няма да стане.

В предишни теми имаше маникюристки, които пускаха снимки. Боби1973 работеше със снд Шилак. Страхотни маникюри правеше и снимки. И си личеше, че шилак е по-дебел и по-малко лъскав. За съжаление не са видими снимките вече. РадиД ползуваше топа без лепкав на блускай. Нейните творения седяха като мокри.

# 566
  • Мнения: 425
За мен топа с лепкав слой на Елит99 е по-добър от този на Блускай. По-рядък е и много хубаво ми се нанася. База ползвам също на Блускай, но нямам търпение да я изхабя и да си взема Коди. А пък топа без лепкав го взех заради пигменти, но сега го слагам на всичко.  За Sioux много ме заинтригува, аз имам много техни цветове, даже мога да кажа, че това са ми най-люнимите гел лакове от Али. Супер плътни цветове и в същото време лека консистенция на лака. Аз много мразя гъсти лакове. Бялото на Sioux е супер покривно на един слой, бежово имам и то е същото. Още сега ще поръчам и техния топ, ей така да пробвам.

# 567
  • Варна
  • Мнения: 7 699
 Топът на Азур без лепкав слой наистина е супер бляскав,но е калпав.
   Запасена с нови знания от тук вече знам как да го направя хубав  Joy,но пък имам и топ без лепкав на Коди,който е сигурно най-лъскавия,който съм ползвала  Joy.
  Няма оправия купих си от Лидл една джаджа дето е за разни бурми/стилаж с чекмеджета/ уж ад си събера всичките лакове,бази и глупости за нокти  и...новината е,че ще ми трябват три такива  Laughing Laughing Laughing.

  https://-spam267-.com/2017/07/blog-post_27.html

 ето и инфото за бази и топове. Ще добавя снимки и линкове,но ще е уйкенда.

# 568
  • Paris, France
  • Мнения: 13 980
Браво принцеса! Супер ти е блога. Не мисля, че азур и сиукс са добра идея за начинаещи, защото ако попаднат на лоша партида е лошо и остават без лакове. Такива като нас с по 10 бази и 15 топа можем да си позволим да купуваме за проба и ако не ни харесат винаги имаме други. Чудя се и се мая какво да пиша за матовите топове. Някой иска ли да помогне. Най-гадното е, че познавам поне 10 хубави наистина кадифени или бархетни топове, обаче не се намират в БГ. А Гелиш матовия е всъщност сатениран. Ще мисля. Можеш да добавяш на по-късен етап, нали? За Коди ще добавя, че е лъскав. Все го забравям аи го нямам. И си казвам, че има отделна страница за продуктите на коди в блога ти, ама много чукча писател.

Но пък откакто написа блога запитванията за лампи и бази поспряха, което си е малка победа хаххххх. Отивам да готвя и да заредя миялната. Хайде, момичета, драснете и вие!

Камалия, можеш ли да помогнеш с инфо за изпичане на матови топове и хубави марки?

# 569
  • Мнения: 73
Здравейте, момичета, много сте ми полезни Simple Smile Благодаря!
Имам въпрос. Поръчах отлепващата се база от али, лакирах се два пъти с нея и на третия ден почваше да ми се бели лака. Като тръгвам да го махам след накисване в топла вода се махаше цвета само, а базата остана. Реших, че не е за моите нокти и се връщам на блускай. До скоро ми държеше по 10 дена без забележки, след това само по някое ъгълче се обелваше. Но сега на третия ден отново имам два обелени нокътя Sad Дали проблемът е в лампата, може би са се прецакали крушките? Купих я преди повече от 1.5 година от олх, най-популярните тогава 36w ув май. Базата на блускай ми е от тогава също, дали се е скапала и тя? Третият вариант е вече ноктите ми да са много увредени от стъргането на блуская и да оставя ноктите да починат два месеца.
Иначе поръчах sunone от ибей, но кой знае кога ще дойде.
Имам неотваряна база на блускай, бяха ми я подарили, но се чудя дали да се мъча с нея пак докато чакам лампата или да поръчам на коди, ако евентуално би помогнала с това белене на третия ден Sad

Общи условия

Активация на акаунт