Февруарки 2018

  • 47 314
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 121
И при мен има безсъние хаха. Заспивам хубаво след 4 през нощта и сутрин и аз едва ставам за работа. Добре, че работя сама и нямам колеги, защото при мен сутрин е гадене, повръщане, отпадналост.Но след трети месец би трябвало да мине.Аз още не се мажа с нищо,може би по- натам.

# 46
  • Мнения: 90
опитвам се да поокрася темата, но едни малки ръчички ми помагат с писането. Оставам тази "работа" за събота

# 47
  • Мнения: 6 202
Здравейте момичета  bouquet
Аз съм с термин 6 февруари,винаги ми е бил точен цикъла и още на втория ден закъснение си направих три теста с бледа черта.Ходих в понеделник на преглед,пета седмица,лекаря беше много учуден че толкова съм подранила.Каза,че си е нормално всичко за сега,видя плодното сакче и каза,че не е извънматочна,успокоих се малко.Първа бременност ми е,абсолютно нищо не знам,майка и свекърва нямам и не знам как ще се оправя и дали ще се науча на всичко до тогава.Таткото беше много развълнуван,не беше планувано,но няма да го махаме.Каза на няколко човека,близките му,въпреки че го предупредих да изчака,но беше на седмото небе и  ooooh! Правих си вчера кръвни изследвания и сега на 20 сме на преглед при д-р Ставрев в Пловдив.Надявам се всичко да е наред,за сега нямам никакво гадене,едни дни голям апетит,други нищо не ми се яде.Храня се предимно със здравословна храна,все солени неща ми се хапват,огромни салати и много мляко ми се пие.Тъпата болка ниско долу не ме е пускала от седмица,на прегледа ми казаха че е нормално,понякога е малко по силна,но като легна ме отпуска.Пия единствено Огестан по една таблетка дневно.
Благодаря за подкрепата,ще имам нужда от всякакви съвети и насоки  bouquet

# 48
  • Мнения: 121
Здравей, leshtitchka и честитоооо! За някои от нас също е първа бременност, такаче може да минем заедно през това вълнение Simple Smile). Сега като написа, че усещаш болка ниско долу, въпросът ми е дали е нормално да не усещаш нищо? Защото аз нямам придръпвания, болки. Единствено чувствам на моменти физическо неразположение?

# 49
  • Мнения: 90
Lestitchka,добре дошла. Придърпването е нормално липсата му също.
  А моето изкукване 🙂 вече ме дразни. Пак е 5 и аз не мога да спя. После цял ден съм крива. А от кафето ми се гади. Добре, че е петък и утре ще мога на обед с детето да дремна.

# 50
  • Мнения: 6 202
Благодаря,честита и лека бременност и на вас  Hug
Работите ли?На мен засега не ми тежи и пречи,приспива ми се,но си почивам в къщи повече  и мисля да изкарам до септември октомври на работа.
Казахте ли на най-близките си?Мен още ме е страх и искам да изчакаме до края на юли докато сме сигурни че всичко е наред с бебо  Praynig
Имате ли предчувствие за пола?Аз си мисля,че ще е момче,а таткото не спира да повтаря,че иска принцеса и си наложихме вето да не му казваме никак докато не е сигурно,просто бебо.
Много въпроси имам,чета разни неща,но още съм неориентирана  Blush

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 711
Добро утро и от мен.
Аз също се събуждам още в 6:00  ooooh!
И съм много  раздразнителна и емоционална...
За съжаление моята бременност ще е рискова (тромбофилия и риск от еклампсия). Не сме казали на никой, ще изчакаме поне пулса.
Първото ми дете (7 год)  е момче, сякаш сега ми се иска едно момиченце.
Хубав ден на всички bouquet

# 52
  • Мнения: 90
И на мен ми се иска момиченце. Да ги нашарим.  Но ще си го обичам и момче да е, без капка разочарование. Ходя на работа, но ми се иска да излезна болничен. Натоварено ми е и много нерви хабя. А и август/септември ще мога да гледам малкият. Но едно по едно. Първо прегледа утре. Да стискате палчета.
Казала съм на ММ на 2приятелки, на майка ми и на целият отбор от юлски мама 2014😀 и на вас разбира се. Утре ще кажем на свекървата, ММ искаше така, мен ме гложди. И в понеделник в работата ми.
После БХС в 12 седмица и ще говоря вече за болничен.
Но както казах едно по едно...първо прегледа утре. И веднага ще ви разкажа☺

Последна редакция: пт, 09 юни 2017, 08:22 от Диди-ту

# 53
  • Мнения: 6 202
Мимка дано всичко е наред и накрая да имате здраво бебче и ти също да си добре  bouquet
Дидиту стискам палци за прегледа утре,сигурна съм че всичко ще е наред,да се похвалиш със страхотни новини само  Hug
И аз нямам търпение за преглед и да чуем сърчицето,много ме е страх и от всичко,на какво ли не се начетох,но ще чакаме,дано всичко да е наред и с нашия мъник  Praynig

# 54
  • Мнения: 363
Здравейте момичета.
Поздравления на всички за хубавата новина.
Със страх се включвам към вас. Много мъка и време мина до очаквания резултат.
Все още не съм ходила на доктор за да ми определи термина , но предполагам, че ще е или края на януари или началото на февруари.
Другата седмица имам записан час във вторник и не знам какво да очаквам.
Пусках два пъти ЧХГ и прогестерон и нарастват, но..............времето ще покаже.
За сега пия неофолик мета х 1т.
Гледам да почивам, но имам някакво придърпване и леки болки от време на време и не знам дали са нормални.
Доскоро.

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 711
Добре дошла, Фредерика.
И ние с ММ правихме опити повече от година и аз съм много притеснена.
Болки имам всеки ден,  ту предърпвания, ту като ПМС.
И аз съм във вторник за първи път, Дай Боже всичко да е наред при всички Praynig

# 56
  • Мнения: 121
Здравейте, всичко ще бъде наред при всички-сигурна съм! Аз също работя, но и аз се чувствам изнервена и ходя с нежелание на работа, сякаш отивам на някакво неприятно място( а всъщност почти през цялото време нямам работа и вися на фейсбук) Просто изпитвам някаква апатия към всичко, най- вече към храната, аз съм толкова лакома по начало, че не мога да повярвам, че сега нямам апетит и от някои храни ми се повръща. Аз мисля, че ще е момиче, а и още не съм казала на семействотото ми и близките ми приятели, защото още не съм се прибрала в България, а искам да е лично. Когато си далеч от всички е още по- емоционално, тъй като ми липсват много хора и тяхната подкрепа. Хубав ден ви желая!

# 57
  • Мнения: 363
Момичета как сте с храненето?  Какво по точно хапвате?
Аз се старая макар и малко да хапвам сутрин обед и вечер- не, че ми се яде ,но по малко.
Гледам в менюто си сутрин да си правя овес, обед нещо мръвка и вечер салата с доста сирене.
Опитвам се да откажа кафето, макар, че пия по едно и то само сутрин.
Как се те с WC?

# 58
  • Мнения: 6 202
Мен ме разнообразява работата,иначе по цял ден ще чета разни евентуални рискове и проблеми и ще се донапрягам.
Аз хапвам доста,но по малко.Закуска,обяд,следобедна и ранна вечеря до осем девет.Опитвам се да ям здравословно,предимно салати и чисто месо,сирене,извара,мляко.Ядки си хапвам и доста плодове.Опитвам се да спазвам някакъв режим,за да е полезно и за него,не само за мен.Не се ограничавам,но десет дена вече от както знам,не съм яла никакви боклуци,сладкиши и разни такива пакетирани неща.Казаха ми мед и спанак всеки ден и гледам да ги комбинирам с нещо.С тоалетната съм редовна,даже моя беше с този стомашния вирус и два дена и мен мъчи Sad А с гаденето как сте,или е рано?
Само аз ли пия витамини?  newsm78

# 59
  • Мнения: 363
Аз нямам признаци на гадене, а за витамини във вторник ще си поискам от док., че така се притеснявам, а и те няма да навредят.
Иначе и аз като работя времето минава, но като нямам работа се побърквам, а и ако знаете колко ми се спи...
Гърдите малко ми наедряха - сигурно е нормално. Придърпва ме корема и пия но шпа, чат-пат главоболие, но може да е и от работа и това е.

Общи условия

Активация на акаунт