Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 3 789
Малки островърхи пъпчици по бузките на бебето белег за атопичен дерматит ли са?

По-скоро е бебешко акне. Дерматитът е с големи обриви или лишеи

Последна редакция: нд, 23 юли 2017, 20:33 от -=Деси=-

# 526
  • София
  • Мнения: 30 132
Малки островърхи пъпчици по бузките на бебето белег за атопичен дерматит ли са?
При дерматитът кожата се лющи.

# 527
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 396
Явно не е това, благодаря ви! Те днес почти не се забелязват. Бяха ситни остри пъпчици по двете бузки само.

# 528
  • Мнения: 125
Здравейте! Бебчо вече е на 7 месеца,ходихме на ехограф и се оказа че имаме разширено легенче на левия бъбрек. Някой имал ли е такъв проблем?Много съм притеснена😕

# 529
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 396
Да, големият ми син. Не е рядко срещано.  Израства се с възрастта. В редки случаи може да се наложи операция, но вярвам, че при вас няма да се стигне дотам! Hug

# 530
  • Мнения: 19 687
И моят е така. Казаха, че ще го наблюдават и най-често се израства.

# 531
  • Мнения: 342
Здравейте! Бебчо вече е на 7 месеца,ходихме на ехограф и се оказа че имаме разширено легенче на левия бъбрек. Някой имал ли е такъв проблем?Много съм притеснена😕


На нас ни предстои този преглед и се зачетох в интернет за докторката, която ще ни преглежда. Това е цитат от нейно интервю: "Това са например пиелектазията (разширяване на бъбречното леченче), която отшумява с физиологичното съзряване на организма”, обяснява д-р Гайдарова. При по-сериозните състояние обаче се налага по-сериозно проследяване, а понякога – и оперативно лечение."

Всичко ще е наред, не се тревожи.

# 532
  • Мнения: 125
Дано да е наред. В четвъртък сме на преглед при уролог и нефролог.

# 533
  • Мнения: 342
Стискам палци всичко да мине добре!

# 534
  • София
  • Мнения: 30 132
Изпотяват ли се вашите бебета? Синът ми се роди с голяма коса и сега има къдрици. Легне ли, започва да се поти и то доста. Питах докторката, че се притесних, тя каза, че му е топло. Включвам климатика и му е добре, но пък тръгнаха едни сополи, все едно вода му тече от носа. Днес ходихме на лекар. Казаха, че вероятно е от зъби. Няма Т, няма зачервено гърло, слушаха го, гледаха го и ни изписаха само вит С.

Не знам вече какво да правя. Едно оправя, друго разваля. Blush

# 535
  • Мнения: 3 191
На Бобчо започна да му се поти главата още миналото лято в жегите. Тогава беше ( не че сега не е) едро бебе и се бях филмирала, че има рахит. Това лято е още по-тежко положението- врат, чело, крака....от месец нон-стоп е с леки обриви от претопляне по гърдичките и рамената. В колата е на климатик, понякога в комбинация с отворен прозорец, вкъщи нямаме климатици, отворен е прозореца по цяла нощ и пак му е топло. В колата допълнително се усложняват нещата от предпазната възглавница на стола.

# 536
  • Мнения: X
И моят син е дългокос къдравелко и се поти доста. Точно както го описваш, след сън му е мокра главицата. И брат му беше така до определена възраст, намирам го за нормално и нямам притеснения. Рахита има и други симптоми, не е само потенето.

# 537
  • София
  • Мнения: 30 132
И при нас се поти основно главата. Постоянно питам докторката, дали е нормално . Имам чувството, че вече съм ѝ досадна с едни и същи въпроси. Blush Ограничила съм и четенето в нет-а. Blush Имаме климатици вкъщи, ама ме е страх да не го простудя. Пускам климатик в друга стая, но не охлажда така добре.
Вече се замислям за подстрижка, но е толкова сладък с тези къдрици. Баткото го подстригахме на годинка. Имаше страхотни къдрици. Heart Eyes Не мога да си спомня, дали се е потил.



# 538
  • Мнения: X
Потят се децата с големи кърдици, големият ми син се вмирисваше даже, хем му миех главата всеки ден лятото. Но и той имаше уникални руси букли, които постригах чак тази година (ще стане на 5 г. зимата) и то защото хвана въшки 😤😤😤 .

# 539
  • София
  • Мнения: 30 132
Lаdу Stаrdust, поне ме успокои, че не съм само аз тази, която иска да запази бебешките къдрици. Heart Eyes Blush

Общи условия

Активация на акаунт