Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - Тема 13

  • 75 062
  • 701
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 4 192
Ако не си алкохоличка няма как да сравниш пристрастяването с пушенето. ММ от декември до февруари е всяка вечер на туршийка и ракийка. През останалото време от годината я изпие някоя бира, я не. Обаче аз с пушенето изпадах в истерия, ако нямам цигари в чантата.  Close

# 361
  • София
  • Мнения: 5 198
Да подновя въпроса за Стоп таб.
Ако случайно припалвам докато го пия би ли било проблем ? Докато надявам се ги откажа .


Няма какво да ти навреди, ама на мен ми ставаше гадно като запаля цигара и я хвърлях. При теб не е ли така?
Не съм ги започнала , защото пия други сиропи , лекуващи кашлица и не знам дали са съвместими ?
Въпреки че стоп таб са на билкова основа , и ако чета описанието биха помогнали и на кашлицата.

# 362
  • гр. София
  • Мнения: 182
Да подновя въпроса за Стоп таб.
Ако случайно припалвам докато го пия би ли било проблем ? Докато надявам се ги откажа .


Няма какво да ти навреди, ама на мен ми ставаше гадно като запаля цигара и я хвърлях. При теб не е ли така?
Не съм ги започнала , защото пия други сиропи , лекуващи кашлица и не знам дали са съвместими ?
Въпреки че стоп таб са на билкова основа , и ако чета описанието биха помогнали и на кашлицата.

Сега се зачетох в предназначението. И аз мисля, че даже ще ти помогне за кашлицата.

# 363
  • Мнения: 320
     Много интересна тема! Аз отказах цигарите преди 4 години, но все още има моменти, в които ми се пуши.
     Сигурна съм в себе си, че няма да започна пак, защото много добре помня през какво минах. При мен беше ужасно трудно всичко, дори и физически (възпалени венци, световъртежи и т.н.).
     Обаче не ми харесва, че се появява това спонтанно желание и се чудя никога ли няма да изчезне завинаги...

# 364
  • Мнения: 1
Здравейте момичета !Чета ви от скоро и ви благодаря за куража и съветите. Тези,  които са спрели цигарите, за мен са истински герои.
Най-големият проблем при мен е че пуша, когато съм изнервена, ядосана или притеснена  и съм си втълпила,  че цигарите ме успокояват (знам, че не е вярно и е психологически проблем) .Може ли да ми дадете съвет в подобни ситуации как сте се справяли?
Благодаря предварително!  :

Последна редакция: нд, 11 мар 2018, 20:03 от rgold222555

# 365
  • София
  • Мнения: 4 192
В такава ситуация излизах навън, разхождах се.Като минат 5 минути го пиши изпушена цигара и се прибери Wink

# 366
  • Мнения: 1 756
Или се поизпоти,  потренирай Simple Smile

# 367
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Аз по едно и също време спрях цигарите и захапах фитнеса. Не е било умишлено да заменя едното с другото, но е факт че стреса не ми пречи.
Изкушава ме и успя на два пъти за два месеца - колегата, който пуши и в нервни моменти на работа ми предложи цигара, която не отказах.
Не изпитвам нито угризения, нито нужда да си купя цигари.

# 368
  • Бургас
  • Мнения: 6 269
Здравейте момичета !Чета ви от скоро и ви благодаря за куража и съветите. Тези,  които са спрели цигарите, за мен са истински герои.
Най-големият проблем при мен е че пуша, когато съм изнервена, ядосана или притеснена  и съм си втълпила,  че цигарите ме успокояват (знам, че не е вярно и е психологически проблем) .Може ли да ми дадете съвет в подобни ситуации как сте се справяли?
Благодаря предварително!  Smile

Това е  навик .Съветвам да прочетеш някоя книга, ще ти помогне да разбереш, че всичко е една илюзия на мозъка.Много по-успокояващо е да дишаш дълбоко, дори да бягаш, да скачаш-пак води до това, че дишаш.
В този сайт, макар, че май не е активен вече бях чела статии по този въпрос :
http://nicofree.bg/
Първо допусни тази информация в съзнанието си Peace

# 369
  • Мнения: 4 808
След като оня ден стигнах до Спешното заради високо кръвно о съм нападната и от още две-три заболявания, изобщо не ми беше до цигари. Два дни изкарах с по една цигара, и то я пуших на два пъти, като я запалих, установих, че има гаден вкус и я загасих. Знам, че сега е моментът да ги спра, но навикът си казва думата. Пуши ми се, малко ми светна пред очите и пак се сещам за цигарите. Засега удържам,
но не знам докога. ММ и децата настояват да ги откажа заради здравето ми. Ако си купя електронна цигара, дали ще помогне?

# 370
  • Мнения: 1 756
Не си търси заместител. Вместо това си прави разходки край морето например. Дишай чист въздух Simple Smile

# 371
  • Мнения: 630
Голям зор с тия цигари Weary
Записвам се и аз.

# 372
  • Мнения: 988
И аз се мъча да ги спра тия гадове,ама ми е многото слаба психиката,всеки ден ги отказвам от утре следя ви от известно време и сега се реших да пиша.Дано намеря тая сила на духа за да ги спра от 10 години пуша,още нямам здравословни проблеми от тях,но ако не ги откажа и това ще стане,кажете някой метод за слабохарактерни хора.Мисля,че да си държиш ръцете заети с нещо най-много помага,но като се освободя ги паля 3 наведнъж.

# 373
  • Мнения: 1 501
Аз за жалост трябва пак да се включа при вас.. защото преди да забременея умишлено спрях цигарите с Табекс и планирах бременността. Следователно не съм пушила година и половина и след като спрях да кърмя.. някъде 3 месеца след това почнах по 1-2 на ден и в момента отново пуша по кутия на ден... мисля си пак да ги спра, ама знам че не трябваше да започвам изобщо,... надявам се сега поне да е по-лесно, защото пуша от по-малко време. Преди пушех 8 години.

# 374
  • Мнения: 542
И аз се мъча да ги спра тия гадове,ама ми е многото слаба психиката,всеки ден ги отказвам от утре следя ви от известно време и сега се реших да пиша.Дано намеря тая сила на духа за да ги спра от 10 години пуша,още нямам здравословни проблеми от тях,но ако не ги откажа и това ще стане,кажете някой метод за слабохарактерни хора.Мисля,че да си държиш ръцете заети с нещо най-много помага,но като се освободя ги паля 3 наведнъж.


Все едно аз съм го писала... Всеки ден си казвам да ги спра и когато стана сутрин всичко заминава... Сякаш изпитвам страх, че се отказвам от нещо мило... тъпа работа.
Чета ви от доста време, чета и книгата на Алън Кар и докато чета всичко е ОК. Пуша по половин кутия от 10 г , виждам, че има много по- пушещи от мен и се възхищавам на тези хора да се откажат. Знам, че всичко е в главата, но явно имам нужда от тотално промиване на мозъка...

Общи условия

Активация на акаунт