Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - Тема 13

  • 75 000
  • 701
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 294
И аз изчаквах това да мине, онова да мине, но истината е, че винаги има нещо. Дали почивка, на която е тъпо да се лишаваме от каквото и да е, или сватба на приятел, или натоварен момент или празници, няма как. Но пък аз също изчаках да ми мине последната почивка за лятото и си бях казала, че след като се върна започвам. Някак си си го бях забила в съзнанието, че този път няма бягане и отлагане. Така, че може би не е толкова лоша идея да изчакаш. На мен ми е едва 3ти ден без цигари, признавам си обаче , че измамих малко ( то себе си де не някой друг). Дръпнах си 2-3 пъти. Трудно ми е. Вечер много ме удря кризата и започвам да си мисля, че от една цигара нищо няма да стане при положение, че до оня ден пушех по 20, но засега държа фронта. Надявам се скоро да се похваля, че ми е по-леко...

# 601
  • Мнения: 6 284
И при мен вечер ставаше много тежко положението. Аз в такива случаи бързах да си легна да спя. В спалнята никога не съм пушила, и самият факт че съм си легнала ме успокояваше докато заспя.
        Разбирам че на вас това за след месец звучи като поредното изнамерено извинение, но случаят е достатъчно сериозен, за да преценя че не е подходящо да започвам отсега.
        Хубавото е че през този месец ще имам шанс да се подготвя както психически, така и със запас от хитринки които биха ми помогнали по-успешно да удържа фронта този път.
         Зорът е да се премине периода с гадните никотинови кризи, или поне да са само по 4-5 на ден. Поне според мен ще е значително по-търпимо отколкото през 20мин. Когато си дръпваш от цигара, та било то и 1-2пъти, този период автоматично се увеличава. Ако нормално всичко би трябвало да отмине за месец, то ще са ти необходими 2 или 3 месеца за да преодолееш никотиновия глад.
          И при мен си мисля че донякъде не се получи заради лепенките никорет, които също съдържат никотин и само поддържат никотиновия глад като уж постепенно се минава на по-леки лепенки с по-ниско съдържание на никотин а в крайна сметка през цялото време ми се пушеше зверски и се измъчвах психически.
          Кураж мила и много стиснати палчета от мене. Peace Скоро и аз ще се присъединя, обещавам  Wink

# 602
  • Мнения: 2 433
Я пробвай без лепенки, дъвки, семки и бонбонки. Хем спираш, хем си храниш никотиновия глад, да не казвам, че лепенките са много коварни, защото пускат повече никотин, от колкото ти би приела за деня, което с нищо не помага на и без това цветното положение.
Никотинов глад макс седмица, след третата си се изчистила напълно и остава само това в главата, което не е малък фактор явно.

Аз смятам за правилно, че отлага до определен момент, ако смята, че сега просто няма как да и се получат нещата в личен план, ако се изнервя допълнително и с абстиненция.
Но едно е да отложиш докато свършиш даден проект, друго е да прокисне зелето без да си го ял..

# 603
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Geizer, според мен е много добре, че си си преценила нещата  и си си дала хем срок, в който психически да се настроиш, хем да нямаш големи странични стресове.
Аз сега като се замисля ги спрях постенно. Реших, че искам да ги намалявам и бях предприела стратегия да пуша по няколко цигари на ден, но се оказа много трудно и затова реших да имам дни в които да не пуша 1-2-3 дена (повече не изкарвах) и след това като "награда" си пушех както и колкото ми се иска. После пак дни, в които не пуша и така. В един момент, без изобщо да съм мислила, че ще ги отказвам не си купих цигари. Така спрях да пуша за три месеца и изобщо не ми беше трудно и тежко през тях. Бях обградена постоянно от пушачи и не ми пречеха. Ако ми се допушеше ставах да се поразходя малко из офиса. Ако ми се допушеше много си пусках някое гадно клипче с насекоми (имам фобия от тях) и си водех вътрешни беседи за мотивация. Малко като лудите ама при мен действаше.
Лошото е, че си повярвах, че е много лесно да спра цигарите и пропуших отново. Сега отново минавам периода да не пуша за по няколко дни и се надявам да доведе отново до същото желание да НЕ си купя цигари някой ден и този път да е завинаги!
Надявам се да намериш твоят начин да се отървеш.

# 604
  • Мнения: 6 284
Благодаря ви момичета. Определено се заричам зелето да не прокисне  Peace
Хибискус. Този път и аз съм решила  без лепенки, тъй като предишния до последно си го имах никотиновия глад. За Табекса ще се поинтересувам допълнително, да не стане да откажа цигарите, а да се влюбя в Табекса  Laughing. Може би ще го ползвам само през първата седмица, за по-дълго не ми се иска да се тровя и с него.  Ще помисля и върху някакви чайчета с успокояващ за нервичките ефект.  Забелязала съм че от цитрусовите плодове сякаш не ми се пуши толкова, та ще наблегна и на тях, тъкмо ще им дойде сезона  Wink
      Нощен Ястреб  - Приготвила съм си тетрадка и правя списък  bowuu. Подготвям се като за война  Mr. Green  Не е никак смешно това със клипчетата. Аз вчера измислих стратегия да си настроя будилника през определено време и насила да пуша по часовник всеки път когато звънне. Може би едно насилствено пушене ще ме отврати достатъчно, че да не искам да ги помириша повече. Записала съм си го най-накрая в списъка като крайна мярка, в случай че отново се проваля с отказването. Thinking

Последна редакция: пт, 14 сеп 2018, 17:13 от geizer

# 605
  • Мнения: 2 433
Лепенките вкарват никотин постояно, все едно не пускаш цигара, слаба, да, ама все едно ти е нон-стоп в устата.
За табекс какво да кажа, преди съм пробвала, не стана, гадене, задух и страшна аритмия си докарах, може и да съм направила някаква алергична реакция де..
То като се замислиш като ти е толкова зле, че мислиш че ще умреш не ти се пуши, та може и такъв да им е желаният ефект Grinning

# 606
  • Мнения: 6 284
     Ами нека ми е зле. 1-2 седмици ще потърпя. Само да се отърва от тази гадост.  Whistling

# 607
  • Мнения: 294
Аз си взех табекс, но като прочетох листовката се отказах да го пробвам. Не е алергична реакция, а страничен ефект.

# 608
  • Мнения: 594
Много мотивиращи истории има тук. При мен станаха 10 дена без цигарки. Не е трудно. Най-интересното е, че ми се допушва в странни моменти, ама се преодолява. Първите дни бях решила, че чисто експериментално ще засичам броя и продължителността на нуждата от цигари. Но после все не измислих как и къде да става това. И сега вече не ми се пуши толкова често.

# 609
  • Мнения: 294
Браво. 10 дена е супер. Аз се предадох... излязох петъчно  пих питие и опатках 2 цигари... от утре наново.

# 610
  • Мнения: 6 284
Еххх, Кайлин. Недей така мила. Когато ти се допуши си мисли как ако запалиш всички усилия до сега ще отидат напразно. Знам че началото е най-трудно, но важното е да не се отказваш. От утре се амбицирай и никакви цигарки   повече.  Peace
     Книгата на Алън Кар прочете ли я? Много е добра като стимул. Можеш да си я изтеглиш от тук - https://chitanka.info/text/26776/37

# 611
  • Мнения: 294
Прочетох я, ама май не бях готова за социални излизания още. От днес наново. Не го приемам като провал.

# 612
  • Мнения: 6 284
Можеш да си я препрочиташ даже, ака прецениш че имаш нужда от повече стимул. Аз също като ги спирах, отказвах да излизам в началото. После пък страшно се дразнех когато се виждах с хора и ми предлагаха цигара, при положение че бяха предупредени че ги отказвам. Не ми е пречило че пушат пред мене, ама да ме навиват да запаля .... Много е тъпо, тези хора не осъзнават ли какво правят? Все пак човек очаква от приятелите си подкрепа, а не нож в гърба  #2gunfire
         Аз книгата съм я чела преди време и сега започнах пак да си я чета. Ще си я прочета няколко пъти за по-добър ефект  Laughing

# 613
  • Варна
  • Мнения: 186
6  месеца без цигари. Вече рядко се сещам за тях. Кафето ми е вкусно, както и всичко останало Simple Smile. Килограмите си стоят за съжаление, но и аз не правя нищо. Както каза, Гларус, създават се повтарящи се събития и ситуации и при такива неминуемо се сещам за цигара. Не съм се изкушавала, защото не съм сигурна втори път дали ще имам сила да мина през отказването. Началото винаги е трудно, но така постепенно дните минават и с времето не мислиш постоянно как ти се пуши. Тази мисъл се измести от други ежедневни и не толкова ежедневни неща и вече все по- рядко се сещам. Но матрицата все още не се е корегирала, още време ми трябва.  Simple Smile)
Момичета не се отказвайте! Животът без да си зависим от цигарите е страхотен!

# 614
  • гр.Мартен
  • Мнения: 38
Привет, на всички борбени момичета 😘.
Днес правя 20 години димен стаж🚬..
Трудно ми е да преборя 20 годишен навик, моля Ви момичета, не спирай те да пишете, как се сте отказали този вреден навик🚬 защото това ни мотивира да Ви последваме, да станем, независими и хубави ☺️

Общи условия

Активация на акаунт