Пътуване със самолет с 9 месе4но бебе

  • 1 270
  • 19
  •   1
Отговори
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Здравейте момичета, предстои ни пътуване с малкия за пръв път към България другата седмица и съм поставена пред редица въпроси и неизвестности.

1.как се отразява пътя на мъниците?
2.какво да нося към БГ и какво не?
3.Правят ли проблеми ако имаме повече багаж?Ще пътуваме с ITS

Въобще всичко по- важно което се сетите около пътуването ще съм благодарна да споделите с мен.
Ако са пускани такива теми със списъци ще съм благодарна да ми пратите линкове.

# 1
  • Мнения: 11 307
По туристическите полети досега не са ми правели проблем за малко повече багаж. Количката си върви отделно и нея не я таксуват въобще, само ще ти дадат лепенка, преди да я предадеш в самолета.
Колко време ще останеш в Стара Загора и какво мислиш да носиш затам?

# 2
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Благодаря за отговора паднал ангел.Ще оставаме 3 седмици, а какво ще нося направо незнам от къде да започна.Нямам представа, затова пуснах и питанки  bouquet

# 3
  • Мнения: 198
ne se trevoji z apatuvaneto
az si hodih s dasteria mi minalata godina ,a tia be6e samo na 8 mes. i patuvahme ot toronto.imah pravo na 100 kg bagaj!3 kufara po 32 i 2 ra4ni po 10 plus koli4ka ,carsit!
obsto vzeto ne be6e 4ak tolkova zle daje kato se vrastahme kam canada be6e po poslu6na v samoleta!
savet -ne vzimai tvarde mnogo bagaj-izli6no e !
pojelavam vi veselo izkarvane i bezproblemno patuvane

# 4
  • Мнения: 2 006
Малките бебоци по мои наблюдения понасят пътуването със самолет много по-леко(да не кажа безпроблемно) Simple Smile
Никога не са ми правили проблем за малко повече багаж, количката си я взимаш с теб на борда(слага се само лепенка)-носи си в една чанта всичко необходимо за бебето и при излитане и кацане му давай да пие водичка или да смуче биберон за да преглъща, че от налягането може да го заболят ушичките Simple Smile
Лек полет  bouquet

# 5
  • Мнения: 533
Аз пътувах за пръв път преди месец до БГ - значи с бебе на 8 месеца. Общо взето наистина малчовците добре понасят полета. Е, досадно и стана на малката най-вече да бъде завързана за мен, та се наложи да я държа права - горките пътници пред и зад нас  Confused.
Провери дали наистина компанията, с която ще летиш не таксува количката като багаж, защото доста компании скоро промениха политиката си в това отношение (сещам се за SkyEurope). За свръхбагаж също са станали по-стриктни.
За БГ бих те посъветвала от собствен опит да си вземеш мляко (ако сте на АМ), така че да ти стигне за целия престой. На мен HiPP-а ми свърши предпоследния ден и беба не пожела да яде от този, който купих там - имаше разлика.
Това се сещам на първо четене. Лек полет и хубаво изкарване в България!

# 6
Давай и нещо за пиене по време на излитане и кацане (най добре шише с биберон), за да не я заболят ушите и да почне да плаче Peace Лек път

# 7
  • Мнения: 353
Момичетата са ти дали необходимите съвети. Това което искам да добавя е да внимавате с климатика в самолета. Преди няколко седмици се прибрах от България и в самолета климатика беше ужасен - беше много студено и аз и детето се разболяхме. При вас може да няма проблем, но е хубаво да си имаш едно на ум.
Поздрави и лек път ти желая

# 8
  • Мнения: 964
Моите като станат на 4 месеца тръгваме за Бг надявам се да са ок.Да питам за количката и карсита-как се процедира с бейса на карсита,с основата?Нали количката ти я взимат и дават на терминала,карсита върви с нея защото бебетата са малки и немога да ползвам количката без карсит,къде слагате основата на карсита? newsm78 С куфарите ли я чекирате?

# 9
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Благодаря ви много за отговорите моми4ета! А удобно ли е да се храни бебо в самолета, да се преповива newsm78.Има ли определени места за майката с детето или не?

# 10
  • Мнения: 3 880
Благодаря ви много за отговорите моми4ета! А удобно ли е да се храни бебо в самолета, да се преповива newsm78.Има ли определени места за майката с детето или не?
Aми в самолетите, с които съм пътувала досега е нямало специални екстри в това отноШение. Има дъска zа преповиване в тоалетната_тя се сваля над тоалетната чиния и си е обЩо вzето тясничко, но ако бебето не е много голямо_става. За храненето пак няма някакви специални удобства, но като е седнало в теб или в някой друг пак няма проблем. По_сложно е когато ти искаШ да ядеШ, а няма кой да ти подържи бебето.... тяснотия, няма къде да се zавъртиШ, масичката пред теб пълна, а бебето на коленете ти непрекъснато иска да пипне, я чаШата с кафето, я неЩо друго, а няма въzможност да го отдалечиШ от тях, ама и това се преживява Laughing. ИzобЩо на кратките полети теzи неЩа са бели кахъри, не ми се мисли обаче какво е на 10_12 часов полет.
Аz досега винаги съм карала дъЩеря ми преди полетите да будува по_дълго и в повечето случаи е zаспивала оЩе преди иzлитането, zа да има спокойствие Mr. Green

# 11
Zdraveite mamcheta:) Kogato na nas ni se naloji da patuvame za BG bebo beshe samo na 4 mesetsa. Az mnogo se pritesniavah, no se okaza izlishno. Sled izlitaneto bebcho se nahrani i zaspa. Ne se pritesniavai i lek pat:)

# 12
  • Мнения: 649
аз си ходих до БГ когато бебо беше на 2,5 месеца с ITS, количката не ти я таксуват, може и столчето за кола да си вземеш ако ви трябва, имаш право на 20 кг багаж и за бебо и това за мен беше предостатъчно, иначе ти препоръчвам наистина да си носиш АМ за престоя от тук- там има, но не са съвсем същите и може да се получи стомашно неразположение или да откаже да го пие, също памперси поне за първите 1-2 дни- няма навсякъде по магазините и да си имаш за началото, ако яде нещо специално- също си го вземи (аз лятото мисля да си взема един пакет Schmelzflocken, защото такова нещо в БГ няма), дрехи аз много не носех, защото и от там му накупих разни нещица... в самолета наистина беше много студено, добре, че имах един шал и завих с него бебо- а аз след това подсмърках... аз пътувах сама и нищо не успях да пийна или хапна, така че не разчитай на Verpflegung в самолета, за бебо е важно да пие или да смуче биберона, за хранене на бебо ще ти е доста тясно в самолета- по-добре му дай преди това нещо, а в самолета само да пие (ще издържи- полета е 2-2,5 часа)....освен това за лятото мисля да си взема и някои лекарства от тук- за температура, за разтройство- не се знае.. и слънцезащитен крем! много дълго стана... приятно прекарване в БГ  Hug

# 13
  • Мнения: 162
И аз да се включа Simple SmileНие ще пътуваме бая далеч,до САЩ и се надявам да се справим!Малката е на година и 10 месеца,няма да и взимаме билет с място и това ме притеснява-в нас ли трябва да я държим през целия полет newsm78А ако се разреве и не иска да стои на едно място?Има ли някакви играчки или занимателни неща в самолетите newsm78

# 14
  • Мнения: 649
ами аз трябваше през цялото време да го държа на ръце, няма място защото до 2 години нямаш право да им вземеш собствено- не можело да се връзват с коланите в самолета (така ми обясниха)... ако се разплаче- може да я разхождате по пътеката  Tired играчки аз си носих- не знам дали им дават на по-големите деца  newsm78 ще се справите, спокойно   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт