Банята - 29-та тема

  • 114 238
  • 773
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 5 813
Doris, благодаря за темата!
Желая на всички да завършим баните с възможно по-малко нерви bouquet
Drago_2008, да, подобни са, но са мат. Благодаря много! Ще разгледам сайта, за да проверя дали имат магазини, където мога да видя плочките на живо.
Аз съм "набелязала" и тези
http://www.ceramika-arte.pl/kolekcja/en/182/Joy-wave , но само белите.
Сега остава и да ги намеря в реалния, а не виртуалния свят  Wink. Проверих в Хоум макс, но ги доставят само по заявка  и нямат мостра....

# 16
  • Burgas
  • Мнения: 503
Irinita, виждам ,че си от Бургас,на Керамика арте имат плочки в Баня стил и в 1000 бани,не знам дали точно тези които си хареала ги имат като мостра,но може да попиташ и на двете места.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 5 813
Irinita, виждам ,че си от Бургас,на Керамика арте имат плочки в Баня стил и в 1000 бани,не знам дали точно тези които си хареала ги имат като мостра,но може да попиташ и на двете места.
В Баня стил няма точно тази серия. За 1000 бани не се бях сетила. Благодаря ти!  bouquetИначе обиколих Хикови ,Мастер хаус ,Сико, но не намерих "моите" плочки.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 199
Здравейте,
чета ви отдавна и мисля, че това е една много полезна тема, пълна с отзивчиви хора!  bouquet
Закупихме апартамент НС и независимо, че нанасянето ще е другата пролет, призракът на банята надига глава  Mr. Green

С ММ сме в начална позиция по изкристализирането на идеите ни и прилагането им в проект.
Тъй като ще сме с парно, ми се иска да има и вана (глезотии, ама какво да с прави Grinning )

Нашата голяма чуденка е дали е възможно въобще в баня почти 5 квадрата - размери 190 на 256 да се сложи тоалетна, мивка, вана и отделна ъглова душ-кабина 90 см. Помещението е правоъгълно без чупки и кривини.
Ще е добре по-рано да сме готови с идеята, за да може строителят да знае как точно да се изгради пода.
Прилагам и скица на банята, но размерът 180 да се брои за 190, тъй като мръднахме стената на коридора с 10 см за да увеличим малко размерите на банята.


http://prikachi.com/images.php?images/942/9131942O.png

# 19
  • Мнения: 1 787
звездопад, според мен и чисто теоретично, ако мивката се премести между лирата и тоалетната, и душ-кабината е в ъгъла зад вратата, по дългата стена би могла да се вмести една по-малка вана, обаче ще стане толкова претрупано в тази баня, че човек няма да може да мръдне. Трябва всичко, цялата санитария, вани, кабини и т.н., да е много добре премерено, до милиметър, и също така ви трябва не просто добър, а много добър проектант.  Thinking

# 20
  • Мнения: 40 752
И да може да стане ще е някаква невъзможна натурия и всичко ще е сгъчкано неудобно тясно.
По-добре се откажи от ваната и ще имаш разкошна широка душ кабина. И без това болшинството притежатели на вани почти не ги ползват след първоначалната еуфория. Но ако много държиш на вана компромисно решение е вана с параван. Така ще ползваш ваната и за душ кабина.



По-често се срещат частични варианти с едно, две и даже с три платна:

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Всичко това съм го навряла в баня 2 на 2 и не е сгъчкано, но ваната е нещо такова http://www.sanex.bg/sites/default/files/d1-l.gif.
Не  е невъзможно, но трябва доста добре да се обмисли всичко. Преди 15 години нямаше програми за проектиране и съм чертала на милиметрова хартия, за да сгъчкам всичко необходимо.
Между другото ваната е нещо, което се ползваше само докато децата бяха малки. Сега нямам търпение да я разкарам  Mr. Green

# 22
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Предложението за вана с параван е много добро! 2 в 1 Wink.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 199
Благодаря за бързите отговори!  bouquet

Знам, че ако стане - ще е сбито, но постнах тук за да чуя и други мнения, тъй като от мислене по въпроса мозъкът ми хваща коловоз Simple Smile

Черна станция, за съжаление за мен вана с параван не става, тъй като ежедневното премятане вътре/извън ваната предполага падане и прочие. Имам много неприятен спомен.

Имаше едни комбинирани вани с душ - като душът имаше врата до долу на ваната, но това чудо не е ясно колко време ще изтрае без да почне да пропуска.

За мен единствения евентуален начин е, на сегашното място на тоалетната чиния да се позиционира душ-кабината, зад вратата да си остане ваната(която няма нужда да е много голяма- нещо такова като от поста на radinna), тоалетната чиния да отиде по-близо до ваната на мястото на чешмата, а самата чешма - горе между лирата и новото място на душ-кабината.

ето схема на идеята ми в homestyler:
http://prikachi.com/images.php?images/39/9132039n.png

Madeleine, ще пробвам и твоето предложение - да видим как ще се получи.

Последна редакция: чт, 01 юни 2017, 14:04 от звездопад

# 24
  • Мнения: 40 752
Предложението за вана с параван е много добро! 2 в 1 Wink.

Има си и минуси - трябва да прескачаш борда на ваната. Ако си в по-зряла възраст е кофти, че и опасно. А и повечето вани са теснички и не ти е толкова широко за стъпване.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Предложението за вана с параван е много добро! 2 в 1 Wink.

Има си и минуси - трябва да прескачаш борда на ваната. Ако си в по-зряла възраст е кофти, че и опасно. А и повечето вани са теснички и не ти е толкова широко за стъпване.

+1! За мен си е опасно преживяване не само за възрастни хора. Мразя хотели с такива вани-душове, така се хлъзга от душ гел или шампоан, направо съм хванала параноя. Представям си сутрин - всички бързаме за работа/училище и един след друг в тази вана за душ - ужас!

# 26
  • Мнения: 1 787
Така е! Неудобно е не само за възрастните, а и за децата.  Peace Ние също не харесваме, но някои хора си ползват ваните с удоволствие.

Хубаво е обаче, че отсега сте започнали да обмисляте банята, предполагам не само нея. Повечето хора имат доста нереалистична представа за това колко много работа и нерви отнема направата на една баня или каквито и да било довършителни работи. Мислят си, че плочките са най-големия зор, а те всъщност вече са декоративната част, както се изрази моят майстор. Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 1 390
Ние сме от ползващите вана редовно и с удоволствие, нашата е хидромасажна и не бих я махнала.  Simple Smile
Не ми е и неудобно, не ми и тежи да я мия редовно...

# 28
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Не съм фен на ваните аз, със сигурност е лично усещане, познавам и много хора, които ги ползват, но явно аз съм зле и с организацията - не мога да отделя регулярно време да лежа във ваната, а после и да я чистя (и не само след мен, ако я ползват и други). А ако я ползвам 5 пъти в годината защо ми е? Добре че не ми настояват за вана, ако трябва да направя компромис, то ще бъде отделна вана и отделен душ, не бих си причинила при ежедневно многократно ползване на душ да влизам и излизам от ваната, че после и да я чистя.  Peace

# 29
  • Мнения: 13 184
Ваната си я махнахме с кеф.

Общи условия

Активация на акаунт