В какво замразявате кърмата?

  • 2 763
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 381
Здравейте!
Досега не съм замразявала кърма.Прочетох, че мога да ползвам предното мляко за приготвяне на кашите по-късно.
Докато бебка суче, от другата гърда изтичат 50-75мл.Имам 3 шишета на Чико за съхраняване в хладилник и фризер, но вече са заети, а ми трябват още.
Вчера попитах в един магазин.Продавачката ми показа някакъв комплект на Авент, но НЕ ми го препоръча.
Вие в какво/какви шишета замразявате кърмата?

# 1
аз използвам специални пликове за замразяване на кърма - стерилизирани предварително. Ао можеш да намериш такива горещо ги препоръчвам. Шишетата заемат доста място. Преди време се обсъждаше темата и някои мами споделиха, че колектори за урина вършат добра работа.

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Торбичките на Авент вече не се призвеждат. Може да стерилизираш бурканчета от пюре, да купуваш стерилни шишега за урина

# 3
  • Мнения: 4 915
Стерилизирах комплекти за ледени кубчета за фризер и в тях сипвах кърмата. После местех в стерилизирани пак найлонови торбички с "цип".

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Аз стерилизирах бурканчета от пюрета и в тях замразявах.

# 5
  • Мнения: 2 381
Благодаря ви, милички   bouquet
Първо ще потърся от стерилизираните пликове за кърма.Aко не намеря -ще се възползвам от идеята на Free Soul.Бурканчета от пюрета нямам (поне засега).
Приятен weekend Grinning

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Продавачката ми показа някакъв комплект на Авент, но НЕ ми го препоръча.


Тъкмо тези съдчета на авент ползвам.Пликовете не се намират вече на пазара,но контейнерчетата са много удобни,пластмасови,с капачка с винт,подходящи за стерилизация в стерилизатор,може да се ползват и в микровълнова печка.Недостатъкът им е че са скъпички-комплектът е към 20лв за 10 броя.Съвместими са с помпата на авент-изцеждаш направо в тях. Сега си замразявам пюрета и манджички за бебо.Ползвала съм и най обикновени пластмасови чашки,добре измити и стерилизирани,покрити с фолио.

# 7
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз замразявах в стерилизирани бурканчета от пюрета и в колектори за урина  - тези по-големичките. Те събират 55 мл и са много удобни! Peace

# 8
  • Мнения: 2 309
В тази връзка да питам за колекторите за урина. След като си направих запасите в тях майка каза, че е гледала някакво предаване, където са казали да не се съхранява кърма в тях, защото типа пластмаса не бил подходящ. Някой да е чувал за такова нещо?

# 9
  • Мнения: 577
аз пък замръзявам в шишета-такива най-обикновенни на Камера и после ги преливам в шишетата за ядене.

# 10
  • Мнения: 435
Aз бях помолила в едно заведение да ми съберат шишенца от сокове . Миеш хубаво , изваряваш и ползваш  Hug
С по-големите съдове се процедира така : цедиш , сипваш , замразяваш , следващия път отваряш шишето и сипваш върху замразената кърма и пак слагаш във фризера .
Ако не си размразявала кърма да ти кажа , че е нормално да  мирише и изглежда различно след размразяване .

# 11
  • Мнения: 1 033
Използвам стерилни шишенца за урина - 100 мл  или стерилизирани стъклени шишета от соковете Куинс.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 14 037
Аз пък използвам най-обикновени найлонови торбички. Изцеждам обикновено (не всеки ден) по 30-40 мл след кърменето от гърдата, слагам си я в торбичката , завързвам я - и във фризера. Сега ми върши много хубава работа при зеленчуковото пюре. Сварявам зеленчуците и докато са топли слагам замразената кърма и тя се разтапя там Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 4 966
пластмасови чашки...

ама нали знаеш че ако използваш големи шишета,после това,което размразиш-няма да може да замразиш отново.По добре слагай по-малки количества.

# 14
  • Мнения: 272
Аз използвам контейнерите на Авент ВИА. Ами много са удобни, защото се слагат на помпата, а после директно слагаш биберона върху тях. Само да уточня, че 20 лв струват 10 бр контейнера (използват се 4 пъти), 10 капачета и 2 преходника (за помпата и биберона). Капаците и преходниците са за многократна употреба и после можеш да си купуваш само 10 контейнера за 8-9 лв.

Общи условия

Активация на акаунт