Антисоциални/интровертни/темерутковци

  • 65 789
  • 760
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 35 961
И моите наблюдения са такива. Не искам да се променям, но понякога ми е криво, че се гледа със снизхождение към интровертите, че даже и, както и в спомената тема, като на хора с проблем.

самата ти гледаш с насмешка на екстровертите и безкрайното бърборене и "отвореност" към света съвсем спокойно могат да бъдат приети като проблем Grinning
ето, квит сме, всичко е въпрос на гледна точка Smile
просто те не се интересуват от твоето мнение, само ти от тяхното Wink

Скрит текст:

# 616
  • Мнения: 1 541
Аз съм съгласна с Акаша, че обикновено на интровертите се гледа като на странници. Изпитала съм го на собствения си гръб.

# 617
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
Не е точно така. Може да се шегувам за бърборенето и да ми се надува главата от него, да го смятам за излишно и безсмислено бръщолевене и пр., но не го смятам за проблем, който трябва да бъде решен със специалист.

# 618
  • Мнения: 2 156
То това е екзистенциален въпрос - казал ли си прекалено малко, прекалено много, или достатъчно. Зависи какво искаш.

# 619
  • Мнения: 1 541
Аз лично нямам нищо против бъбривковците, дори повечето ми приятели са такива, но имам против да ме изкарват ненормална, защото не говоря много. Малко съм крайна по въпроса, защото това беше основен проблем с бившият ми мъж- ма що не говоря и не споделям. А аз говоря и споделям, но просто съм лаконична. Нямам необходимост да разтягам локуми.

# 620
  • Мнения: 54 402
Аз съм съгласна с Акаша, че обикновено на интровертите се гледа като на странници. Изпитала съм го на собствения си гръб.

Идвам да се оплача, че заради това възприемане, се почувствах подценена и незабелязана вчера в работата.
Ангажираха колежка с въвеждане и обработка на данни, без базови познания и умения. Компютър е ползвала само за интернет, пише с един пръст, за Ексел не е чувала.
Аз имам опит както с управление на хора, така и с различен софтуер, 10 години със SAP, за офис пакет да не говорим.
Обаче не ходя да клюкарствам и да се подмазвам, работя си съвестно, без да привличам внимание.
Жалко...

# 621
  • Мнения: 47 981
Говори ми... ежедневно ставам свидетел на театрални драми и постановки, и накрая бонус и похвали за свършена елементарна смешна работа. А моята... явно става от въздуха. Но здраве да е.

# 622
  • Мнения: 15 960
Твърде познато.

# 623
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
И при мен. От това, че си трайкам и не се бутам, много умения ми остават скрити. Което е тъпо. Много. Но някак си не мога, просто не мога да си казвам, да се хваля, да се ръчкам и пр. Чакам някой да се сети. Ужас!

# 624
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
Нещо интересно около вас?

Аз преди малко трябваше да си говоря с една колежка около десетина минути. Приятен разгор, всичко точно, но си ми беше напрегнато. Не знам защо не мога да се отпусна като ми се налага да говоря повече с някой, различен от най-близките ми. Дори и да ми е приятен човекът и разговорът да е лежерен, нещо си ме човърка отвътре и искам да свърши.

# 625
  • Мнения: 1 541
Същата съм, Акаша...
Също така се чувствам скучна за останалите. Затова предпочитам да си мълча.

# 626
  • Мнения: 47 981
Тази седмица в офиса имаше разни партита...голяма мъка. Седях, усмихвах се, говорих, пих, все пак всичко беше по задължение...обаче мъка. Не е моето нещо. Колегите не пропуснаха да ме подиграят. Намирам го за мега селско. Но напоследък е модно всичко да е мнооого пренавито...

# 627
  • Мнения: 1 541
Хепи, как така ще ти се подиграват. Аз поне от известно време съм спряла да си премълчавам, когато нещо ме дразни и ставам много зла.

# 628
  • Мнения: 47 981
Ох, не ми се коментира дори. Селяния до шия...като в детската градина сме Simple Smile Партита и приятелски връзки, останалото...работа, срокове, професионализъм и т.н....няма никакво значение

# 629
  • София
  • Мнения: 8 111
Нещо интересно около вас?

Аз преди малко трябваше да си говоря с една колежка около десетина минути. Приятен разгор, всичко точно, но си ми беше напрегнато. Не знам защо не мога да се отпусна като ми се налага да говоря повече с някой, различен от най-близките ми. Дори и да ми е приятен човекът и разговорът да е лежерен, нещо си ме човърка отвътре и искам да свърши.

И аз така се чувствам в последно време. Не ми се приказват празни приказки, обаче все има някой, който да ме занимава с неговите глупости. И като мълчиш, хората си мислят, че могат да те използват за слушател.

Общи условия

Активация на акаунт