Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 6 юни 2017, 10:26 ч.

Витекс

• 3 485
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
аз също си взех да пия Витекс, тъй като бях на противозачатъчни известно време, за регулиране на цикъла и ПЯ. Но след последния преглед слава Богу всичко беше наред и минавам на Витекс, надявам се да действа добре. Аз взех на Nature`s Way, препоръчаха ми го. ще чакам резултати и ще споделям.

# 16
Здравейте, ходих на гинеколог, изписа ми Агнес и витамини А,Е,Ц. Преди това ми изследва пролактина и каза, че е точно в границите и е много добре. Моят проблем е че циклите ми варират от 18 - 24-  26 - 46 - 51 дни и имам много лош ПМС. Попитах я нпма ли да ми изследва други хормони, тя каза, че няма смисъл. Сега като чета за жените, които пият агнес, забелязвам, че всички имат висок пролактин и се надяват да го смъкнат, също на опаковката пише, че повишава прогестерона.
Изпила съм само една таблетка досега. Трябва ли да ги спра въпреки докторката? Страх ме е да не се объркат нещата още повече. Sad

# 17
Здравейте,

Чета доста по форумите, но почти никога не коментирам. Сега обаче се чувствам длъжна да споделя мнението си и да помогна на други жени в моето положение.

На 28 години съм, нямам деца. Цикалът ми винаги е бил нередовен, не ми идва с 2-3-4 месеца. Лекарите казват, че няма причина да не дойде - уж, всичко изглежда наред.
Преди 2 години зимата отново ми закъсня с няколко месеца и тръгнах пак по доктори. Нямам кисти, направих си изгледвания на щитовидната жлеза - бяха в норма. Предписаха ми Дуфастон 3 дни х 1 таблетка и след 2 седмици ми дойде. След Дуфастона минах на Ясмин по схема за 6 месеца. След като ги спрях първите месеци цикълът ми беше точен като никога Simple Smile))) След известно време обаче пак почна да ми закъснява брутално. Изчаквах, надявах се да ми дойде от самосебе си, но..... цикъл нямаше.
Айде пак по доктори, отново същите изследвания, отново всичко в норма и отново Дуфастон......

Дойде ми. И пак нямах цикъл с месеци.
Взех да пълнея и да се потдувам, нямах желание за секс.

Реших обаче, че не искам да се тъпча с химия било то Дуфастон или Ясмин.
Прочетох в листовката както съдържа Дуфастон, пишеше Прогестeрон.
Започнах да търся в нета как да си набавя този Прогестерон по естествен начин и попаднах на билката Витекс.

Купих си Витекс на Natures way в четвъртък 24/01/18 заедно с Фолиева киселина и витамин В6, и започнах да ги пия по 3 пъти на ден след хранене.
Не са ми предписани от лекар.

Днес 29/01/18 ми дойде Simple Smile)))))))
Още не мога да повярвам. Не мога да кажа дали е от билката Витекс, от фолиевата киселина или от В6, но е факт, че си имам цикъл!!!!

Забелязах, че снощи като правих секс с мъжа си, ми беше много хубаво и не ме болеше, както до сега.

Не знам дали ще ми стане нормален цикъла, но ще продължа да си пия витамините Simple Smile)))

Бъдете здрави!

# 18
От Витекса е! И при мен имаше светкавичен ефект. Обаче мисля че 3 капсули на ден са много, аз пиех по 2 и след 1-2 седмици получих ужасно сърцебиене по цял ден. В момента в който го спрях всичко се нормализира. След това пак го започнах и пак имах сърцебиене и тежест в сърцето и вмомента съм го спряла, но мисля пак да започна по 1 капсула през един ден.

# 19
Здравей,

3 капсули на ден е максималната допустима доза за от 8 до 12 седмици, после се минава на 1 капсула на ден.
Досега не съм усетила странични ефекти, но разбира се усетя ли нещо веднага ще го намаля или спра Simple Smile))
Витамин В6 го взимам заедно с Витекса по 3 до 4 капсули на ден, само фолиевата киселина е по 1т. дневно Simple Smile))

# 20
Аз от 4 месеца приемам витекс и мога да се похваля с абослютно точен цикъл. И при мен имаше проблем, полизкистозни яйчници, които след прием на противозачатъчни значително намаляха. При последния преглед имаше 3 4 малки останали , но продължих витекса и ми идва редовно и на време. Надявам се при следващия преглед , който е след месец да са се изчистили. Надявам се Витекса да ми помогне. Аз лично съм много доволна. И аз приемам на Nature`s Way, поръчвам си го от един бг сайт.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт