Нашите орхидеи - Тема 21

  • 76 861
  • 807
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 529
Отдавна не съм се разписвала тук. Ето малко от цъфтящите в момента.
Скрит текст:









# 31
  • Варна
  • Мнения: 25 199
Ауууу, какво е това последното, уникално е! Иначе всички са прекрасни!

Госпожо Лаленце,
честито  bouquet

# 32
  • Мнения: 4 939
Светланче, имаш прекрасни орхидеи!

# 33
  • София
  • Мнения: 529
Благодаря  Hug
Последното е Dendrobium Lutin Blank

# 34
  • Русе
  • Мнения: 4 773
Поздравления, прекрасни са!

# 35
  • София
  • Мнения: 6 010
Оооо, Месечинке, драго ми е да те видя  Hug Благодаря!

Ето ги и моите сладурани:
Скрит текст:


# 36
  • Мнения: 13 618
Ох големи красоти показвате!

# 37
  • София
  • Мнения: 5 881
Ох, а аз се отчайвам, като ги гледам...
Мъча два броя от две години и половина, само корени и листа изкарват.
На всичкото отгоре се изнервих и ги пресадих, сега още две години ли ще чакам, за да цъфнат? Crazy

# 38
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Ох, а аз се отчайвам, като ги гледам...
Мъча два броя от две години и половина, само корени и листа изкарват.
На всичкото отгоре се изнервих и ги пресадих, сега още две години ли ще чакам, за да цъфнат? Crazy

Такъв проблем имах и аз с първата ми орхидея. Оказа се, че при закупуването са ми я натъпкали яко със субстрат и имах чувството, че се задушава вътре. Пресадих я със значително по-малко субстрат, и веднага тръгнаха нещата.

# 39
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 667
Класическото правило за торене на орхидеи е да се топят в торен разтвор. Аз лично винаги приготвям слаб разтвор и пръскам с него, като не се старая да съм поливала преди това.

Какво се има предвид под "слаб разтвор" - ако е обикновена тор за цветя, 4-8 пъти разреждане спрямо упътването, тоест ако пише грам на литър, минимум грам на 4 литра.
Ако е тор за орхидеи, разтварям обикновено два пъти спрямо упътването, тоест ако пише грам на литър, правя грам на два литра.
Единствено торта на Orchid Focus я разтварям спрямо упътването, защото е слабичка.

Торенето не е някаква философия, но трябва да се прави редовно. Американците препоръчват "weekly weakly", тоест всяка седмица със слаб разтвор. Не е задължително точно така, но примерно веднъж месечно е хубаво да се слага балансиран тор. Есенно време може да се мине на тор за цъфтеж, а през зимата не се тори.

Между другото, цъфтящи в момента не се торят или се торят с тор за цъфтеж.
Ти какъв тор използва?
ORCHIDEE npk 5-5-5 izbinete za latinizata, no na  mobtel ne sam kachila kirilica. Pische da se sloji 1kapachka Na 2 litra. Az sloji6 poveche voda. Blagodarq

# 40
  • Мнения: 1 390
Добре е, торът е балкансиран и подходящ за орхидеи, а с по-слаба концентрация всичко ще е ок.

# 41
  • Мнения: 7
Здравейте,  искам да ви попитам как се тори  орхидея фаленопсис. Полива ли се, или се накисва в разтвода?

# 42
  • Русе
  • Мнения: 4 773
Здравейте,  искам да ви попитам как се тори  орхидея фаленопсис. Полива ли се, или се накисва в разтвода?
На първа страница има доста сериозно описание на торенето - с какво и как, а и тук няколко поста по-рано е коментирано  Peace

# 43
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 667
Здравейте,  искам да ви попитам как се тори  орхидея фаленопсис. Полива ли се, или се накисва в разтвода?
На първа страница има доста сериозно описание на торенето - с какво и как, а и тук няколко поста по-рано е коментирано  Peace
Hug bouquet

# 44
  • ... рееща се.
  • Мнения: 615
Запис и аз, че ви изпуснах. Лиодорото ми ще цъфтииии Laughing

Общи условия

Активация на акаунт