Лято в Албена 2017г. - (Тема 1)

  • 95 811
  • 746
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 362
Първите два дни виждах да чистят стаи, засаждат зеленина, оформяха дърветата, но вчера и днес не виждам и тези неща. Хотела се понапълни. Не ми е правило впечатление дали се пазят чадъри- има доста голяма зона и не сме имали проблем с това. Сигурна съм , че ще останете доволни.

# 241
  • Пловдив
  • Мнения: 316
Първите два дни виждах да чистят стаи, засаждат зеленина, оформяха дърветата, но вчера и днес не виждам и тези неща. Хотела се понапълни. Не ми е правило впечатление дали се пазят чадъри- има доста голяма зона и не сме имали проблем с това. Сигурна съм , че ще останете доволни.

Благодаря !  bouquet

# 242
  • Мнения: 35 109
Голям купон е сухият фонтан до хотела Wink майки пускат голите си деца и те се кефят.
Обаче, чудна идея е това с ескалатора! Голямо облекчение е!
Дано догодина заработят другите 3 планувани ескалатора.

# 243
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
Здравейте! Току що де завърнахме от Вита Парк. Отдавна не бяхме почивали в Албена, преди сме ходили в Сенди бийч и в Ралица преди 14 години, тоест това ни беше първия парков хотел. Голяма група -9 стаи. Три семейства бяхме платили за 2+2, останалите 2+1. Ето и малко впечатления:
Пристигаме в събота-15.07 към 12ч, като ни казват, че не могат да ни настанят толкова рано. Това ок. Отиваме да обядваме и се връщаме в уречения час и заварваме на рецепция около 150 души и няккаъв страшен хаос. Половин час чакане да ни дойде реда за регистрация. Абсолютно всички получаваме еднакви стаи, въпреки, че 3 семейства сме платили с по 200лв повече. Четвъртото легло се състои от едно разтегателно диванче, въничко, предполагам, че максимума да спи чове там е 10 години. И другите го имат това диванче..но както и да е. Хотела е пълен с румънци, поляци, немци и молдовци. Такива простаци и пианици рядко съм виждала...!
Храната -превъзходна! От всичко по много и разнообразна, Ресторант Рай на плажа е голям бонус със страшно хубава храна! Има проблем в пиковите часове с намирането на маса и най-вече на прибори, но се свиква.
Анимация - ние почти не седяхме на басейна , защото бяхме основно на плажа и в аквапарка, но аниматорите се стараеха според мен. Програмата след детската дискотека на мен ми беше меко казано странна, но хората се забавляваха.
Лобито е изключително малко и вечер настава някакъв ад. Няма къде пиле да префръкне от жадни за алкохол румънци. Ние сядахме на шезлонгите покрай басейна.

# 244
  • Мнения: 35 109
Аз да кажа за Компас- персонала е млад. Повечето не знаят език, дори и български.
Струва ми се, че качеството на поддържане на хотела е паднало много за 3 години ( когато последно идвахме, тогава бяхме в Панорама). Храната е разнообразна, но нищо особено. Основно е наплив за плодове и десерти.
Удобство е, че лифта е до хотела. Плажът е отдалечен. Предполагам, че с автобуса се стига точно до там. Но ние влизаме с лифта и ходим до плажа. На 3 хотела път е, пред Арабела бийч. Места лесно се намират. И на басейна и на плажа. Анимацията е слаба работа. Имат един клубен танц, който не го изиграват до края дори.
Като цяло- има какво да се желае.
Но ние успяхме да си починем.

# 245
  • Мнения: 115
Може ли някой да каже от къде до къде е ескалатора?

# 246
  • Мнения: 82
Може ли някой да каже от къде до къде е ескалеатора?
Ескалатора е от долната част на хотел Орхидея до централната част , почти до базара.

# 247
  • Мнения: 35 109
Ескалатора е отстрани на компас до зад Оазис. Ако пуснат другите 3 ще е перфектно!!

# 248
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Преди няколко дни се върнахме от почивка в Албена, хотел Сенди, където бяхме и миналата година. Съжалявам, че коментарът ми ще е негативен, но сме много разочаровани. Миналата година беше прекрасно - и хотела, и храната, и плажа, и всичко. Отидохме втори път с огромно желание, дадохме 800 лв повече от миналата година и установихме, че нивото е паднало значително.  Rolling Eyes Специално в Сенди, не знам по другите хотели как е. Хората твърдяха, че собствениците на Сенди и на Парадайз са едни и същи и са си дръпнали читавия персонал в Парадайз. Не знам дали това е причината, но тази година беше доста зле. Особено на фона на повишените цени дразни още повече. Конкретните ми забележки:
- Мръсно. Стаите, общите части, ресторанта. Минала година беше много по-чисто. За 10 дни не почистиха основно стаята нито веднъж. Не измиха банята, мивката и тоалетната нито веднъж. Не изхвърлят пепелника. Едни чаши от сок нарочно ги оставих на масата на балкона да видя колко ще стоят - 5 дни.  ooooh! Не оправят легла. В стаите има мравки. Масите в лоби бара, терасата и ресторанта са винаги мръсни.
- Кърпите са голям проблем явно. За 10 дни ги смениха 2-3 пъти и то след изрично настояване от моя страна. Чаршафи веднъж.
- Камериерките (поне нашите) бяха едни 18-19 годишни украинчета, които не говорят дума български, нито английски, нито нормален руски. Няма разбиране с тях.  ooooh!
- Повечето аниматори не говорят български. Анимацията е 90% на немски и английски, изключително скучна. Не струва изобщо. Миналата година беше много по-добре.
- Храната е отвратителна. Има тук-там нещо, което е добро, останалото не става за ядене изобщо. Примерно таратора и снежанката са им добри. Десертите стават горе-долу, но са абсолютно едни и същи всеки ден по два пъти. От манджите много малко неща стават. Супите представляват месото и картофите останали от вчера, сварени във вода. Без подправки, без нищо.  Sick Изключително еднообразно меню. Всеки обед сервират едни варени картофи, нарязани на едро като за прасета, недоварени, без сол и подправки.  Sick
- Най-големият проблем - плажа. Всяка сутрин в 6ч няколко руснаци, всеки нарамил по 10-15 кърпи, отиват на плажа и мятат кърпите по шезлонгите. След което спят до обяд. Ние отиваме на плажа в 8.30, когато още няма почти никой, но има 6 до 8 реда запазени чадъри. За 10 дни по-напред от 8 ред не можахме да седнем. Има табели, че запазването е забранено. Оплакахме се на чичото, който отговаря за плажа, каза че нищо не можел да направи!?!  Shocked В последствие установих, че някои (на които явно не им се става в 6ч) му плащат, за да им запазва той шезлонги.  #Cussing out Оплаках се на рецепция, също казаха, че нищо не могат да направят.  ooooh! това ме дразнеше най-много от всичко. Все пак основната атракция на Албена е прекрасния плаж. Хотели и AI има навсякъде, няма нужда да бия 700 км до там. И ако не можем да ползваме плажа нормално, не виждам никакъв смисъл да ходим на Албена. А да седиш на 8 ред, при положение че ходиш на плаж в 8.30 за мен не е нормално.  #2gunfire
Та така за хотела. Написах всичко това в книгата за оплаквания, една служителка на регистратурата го прочете и каза, че за всичко съм права, но понеже заплащането им било много ниско, за това имат проблем с персонала. Което не виждам мен какво ме интересува, при положение че аз плащам с 45% повече в сравнение с миналата година.  #2gunfire

# 249
  • Мнения: 35 109
На мен ми се струва, че всяка година смъкват нивото все повече и повече Sad Персонала е предимно руснаци/ украинци. Две думи не можеш да им кажеш. Чака се за пепелник 10 мин. В нашият хотел (Компас) постоянно се разхождаха хора без гривни! Ядяха купчина храна, ползваха басейна, пълна анархия. Всяка година си казваме, че тази ни е последна, но все им даваме шанс. Наистина за тези пари качеството е много по-ниско Sad Единственото хубаво, което ще отбележа отново е ескалатора!

# 250
  • Мнения: 253
Хм... Ние сме от събота в Сенди Бийч. Ще видим при нас как ще бъде.

# 251
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Собствениците са едни и същи на всичките хотели.И нивото си пада от години.Не е от сега.

# 252
  • Мнения: 35 109
Да. И аз това казвам- нивото пада с всяка изминала година. 2010та беше супер и като цени и като качество на услугите.
Само да не развалят хубавият курорт от алчност!

# 253
  • Мнения: 19 482
Това в България персоналът да не знае български или поне английски ми се струва доста странно на мен. Но не се учудвам де, абсурди всякакви в нашата държава! Дано пуснат за догодина ескалаторите, искам да пробвам парковите хотели. Амелия /новото крило/ от което бях много доволна страшно много вдигнаха цената и няма възможност за включен обяд. При това положение не ми е много изгодно.

# 254
  • Мнения: 433
Привет на всички! Някой с пресни впечатления за Нона или Боряна? Колебаем се в кой да резервираме. Както винаги се ориентирваме за море в последния момент и цените саа WearyWearyWeary

Общи условия

Активация на акаунт