Отговори
# 30
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Темата определено е интерена и е прибавена в библиотеката.

Всички тези методи наистина помагат при нормално протичащо раждане и е много полезно поне да се прочетат от всички, на които им предстои.
Жалко, че много малко лекари в БГ се интересуват от тях и вместо да дадат малко самоувереност на родлките, те ги плашат с какво ли не.

# 31
  • Мнения: 292
използвах доста техники на релаксация и дишане, които бях предварително подготвяла с моята акушерка, а по време на самото раждане ми предложиха да ми направят акупунктура на стъпалата на краката за да може бебето да тръгне в най-доброто положение по подовия път. Също така по време на разкритието сменях позицията си по различни начини по съвет на акушерката. Раждането ми беше леко и без медицинска намеса.

# 32
  • Мнения: 5 103
Раждах секцио, така, че нищо не би ме облекчило.

# 33
  • Мнения: 47 963
е,аз ходих на курс за бременни,но не му отдавам голямо значение,даже никакво!единствената полза бе положителната нагласа,която ми създаде
обаче при първото раждане ми разрешиха да се разхождам,като само от време на време чуваха тоновете на бебето,и аз изкарах около 2 часа на крак в коридора,подпирайки се,разхождайки се!болката беше съвсем поносима!
върнах се в залата,защото усетих напъните,и ме сложиха на магарето-и готово! Party
с второто обаче не ми разрешиха да ставам,трябваше да лежа по гръб или леко наляво,и едва изтраях 1 час,добре че бебето се роди бързо,но болката беше адски силна! #Crazyтака че силно вярвам,че позата,нагласата имат значение,и дано темата е от полза за бъдещите майчета,защото все пак всичко е в главите ни! Hug

# 34
  • Мнения: 380
Tandoori , темата която си пуснала е много интересна.
С мъжът ми минахме през курса за раждане и останахме много доволни. Тук определят раждането като нещо нормално, естествено и здравословно. Дават ти възможност да избираш каквито си искаш техники - релаксация, ароматерапия, хипноза. Легналата поза (освен ако не си с епидурална упойка) напълно я отричат. Казаха ни да сменяме позите всеки 30 минути и главно да сме прави, клекнали или седнали за да може по бързо да се "изгони" бебето. Напоследък често се използва и "birth ball"-тези големите топки, които ги има във фитнесите.
Самите легла в стаите са снабдени с различни дръжки и лост за които можеш да се държиш и в приклекнала поза да напъваш.
На курса направиха един интересен експеримент. Трябваше да симулираме контракция и да дишаме в продължение на 1 минута със светлини в стаята. След това за същото време пуснаха релаксираща музика и изгасиха повечето лампи. И накрая към музиката и намеленото осветление се включи бащата с масаж. Разликата беше наистина огромна от гледна точка на времето-в последния случай мина неусетно някакси.
Надявам се нещата в България да се променят и всяка жена да има право на избор относно условията на раждането, позите и техниките. В крайна сметка ние сме тези които раждаме и трябва да имаме право на свобода в такъв важен и изпълнен с всякакви емоции момент. Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 369
  чудесна тема!!!!!!!!!
аз съм в началото на 5 месец и за мен е важно да се подготвя по такъв начин....макар и още да не бях започнала, току що много се вдъхнових Simple Smile   

# 36
  • Мнения: 4 422
Темата е много интересна,но аз съм позакъсняла май...Пък и мисля,че като си с епидурална както искам аз не може нито масажи ,нито много мърдане.. Cry

# 37
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Раждах секцио, така, че нищо не би ме облекчило.
А ето това не е вярно Grinning Всички тези техники помагат много не само за естественото раждане, а принципно за справяне с болки и стресови ситуации (а по време на секцио има стрес също). При секциото болките са след това - но ако знаеш как да релаксираш, как да си отпускаш мускулите и как да дишаш по време на контракциите (а при кърменето в началото контракциите не се разминават на никого, независимо дали е раждал секцио или нормално) може да си помогнеш много и да си облекчиш първите няколко дни, при това с по-малко обезболяващи Grinning

# 38
  • Мнения: 7 091
Жалко, че много малко лекари в БГ се интересуват от тях и вместо да дадат малко самоувереност на родлките, те ги плашат с какво ли не.
Абсолютно е вярно това Реза, но нещата могат да се променят. Само помислете преди няколко години и епидурални не се ползваха така масово и бяха голям лукс,  но търсенето на подобряване на условията от родителите довежда и до промяна в мисленето на лекарите, аз имам вяра, че когато човек знае какво да иска, дори и да не го получи веднага, дори и въобще да не го получи е важно за тези след него.
 Peace

# 39
  • Мнения: 7 091
Темата е много интересна,но аз съм позакъсняла май...Пък и мисля,че като си с епидурална както искам аз не може нито масажи ,нито много мърдане.. Cry

Да, вярно е, че масажи и разходки не може да правиш, но всички останали неща са много приложими. Успех и леко раждане!  bouquet

# 40
  • Мнения: 7 091
Tandoori , темата която си пуснала е много интересна.
С мъжът ми минахме през курса за раждане и останахме много доволни. Тук определят раждането като нещо нормално, естествено и здравословно. Дават ти възможност да избираш каквито си искаш техники - релаксация, ароматерапия, хипноза. Легналата поза (освен ако не си с епидурална упойка) напълно я отричат. Казаха ни да сменяме позите всеки 30 минути и главно да сме прави, клекнали или седнали за да може по бързо да се "изгони" бебето. Напоследък често се използва и "birth ball"-тези големите топки, които ги има във фитнесите.
Самите легла в стаите са снабдени с различни дръжки и лост за които можеш да се държиш и в приклекнала поза да напъваш.
На курса направиха един интересен експеримент. Трябваше да симулираме контракция и да дишаме в продължение на 1 минута със светлини в стаята. След това за същото време пуснаха релаксираща музика и изгасиха повечето лампи. И накрая към музиката и намеленото осветление се включи бащата с масаж. Разликата беше наистина огромна от гледна точка на времето-в последния случай мина неусетно някакси.
Надявам се нещата в България да се променят и всяка жена да има право на избор относно условията на раждането, позите и техниките. В крайна сметка ние сме тези които раждаме и трябва да имаме право на свобода в такъв важен и изпълнен с всякакви емоции момент. Peace

Много се радвам, че пусна този постинг, защото ще ми даде повод да споделя нещо, което ми се струва, че ще накара много майчета да се замислят, че не е въпрос само на това в какви условия раждаш. 

Уини живее в Калифорния, аз живея в малък град в САЩ, в който далеч няма условията, които е описала тя. Това обаче не ми пречи на всяка консултация да говоря с лекарката ми какви компромиси могат да направят ( например за светлините, музиката и т.н. ), дали ще ми осигурят такава топка, върху която да правя масаж, хомеопатия не ми разрешават да взема( за това не успяхме да постигнем компромис) и още много други неща.
Но тези неща ги нямах и като бях в БГ.  И въпреки това, правя си упражненията, чета си литературата, интересувам се. Ще си взема масажни масла( за ароматерапия) и няма да се обяснявам много с акушерките защо мъжа ми ме масажира с такова или онакова олио.  Никой не може да ми забрани също така да мисля позитивно, да използвам самохипноза и визуализация, както вече споменах това са неща, които лекарят дори няма да разбере, че правите ако специално не му кажете.  И при мен ситуацията не е съвършена, но смятам да извлека най-доброто, което мога от нея. 

# 41
  • Мнения: 7 091
Проявявате ли интерес да ви преведа още неща за хипнораждането? Може би упражненията, които се използват  за релаксиране или пък от "Активното раждане" позите ( не знам дали ги няма в нета трябва да погледна), те може да са полезни за мамите, на които разрешават да се разхождат, защото дори и накрая да не ви разрешат да раждате в друга поза освен легнала, поне за контракциите ще ви е помогнало?
Мога да прегледам нещата, които имам и да ви пусна ако има интерес разбира се.

# 42
  • София
  • Мнения: 408
Ползвах техники на дишане, но не ми помогнаха много, за избягване на болката.

# 43
  • Мнения: 35 951
не съвсем по темата, защото втория път бях секцио:
само преди и след секциото взимах Арника СН 15 и Зелена Енергия
първия път - епидурална упойка Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 1 482
Много благодаря за полезните линкове и съвети в темата!
Смятам да почета, докато имам възможност, а и бебчо така или иначе май не се е разбързал много да излиза   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт