Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 6

  • 184 049
  • 728
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 15 460
Това е единия начин, със соса, които ги правя.Пържат се до омекване и после се заливат със сместа за сос.

Скрит текст:



Това е другия начин, маринован за няколко часа в яйца и само изпържен.Става за мезе, имитира гъби.
Скрит текст:

В рецептата от клипчето са събрани двата начина.


# 466
  • Мнения: 7 279
Безкрайно благодаря за изчерпателните обяснения и прекрасните снимки bouquet

# 467
  • София
  • Мнения: 15 460
Безкрайно благодаря за изчерпателните обяснения и прекрасните снимки bouquet
Дано някое от всички ти хареса.

# 468
  • София
  • Мнения: 11 704
Тайна, разкошен патладжан! Ще го приготвя.
Да ви почерпя  Embarassed с една "Шарлота с горски плодове и малиново кули"





Скрит текст:

Скрит текст:
.

Ако не ви хареса ви предлагам и "Карамелен мус - пудинг" на който не можете да ми откажете, за него просто нямам думи какво чудо е на вкус, нещо фантастично, лошото е, че за него е необходимо горелка за белтъците.







# 469
  • София
  • Мнения: 4 709
Немога да си кача снимка ....исписва че услугата е временно спряна ,само при мен ли е така ?!

# 470
  • Мнения: 7 279
Марчева,онемях chef bouquet
Не отказвам нищо така прекрасно!

# 471
  • Мнения: 6 298
Скрит текст:
Тайна, може ли рецептата за тази прекрасна баница.

Последна редакция: ср, 16 авг 2017, 08:42 от bubanka

# 472
  • София
  • Мнения: 15 460
fatalina,това е експеримент, първи опит за теглена баница, която не успях да тегля, а само разтягах с натискане с пръсти, на много омазнен плот. Тестото е само от брашно, вода, щипка сол и лъжица оцет.Замесих меко тесто,но да не лепне, омазах го с доста олио и оставих покрито за половин час.После разделих на 4 топки и се опитах да разтегля всяка възможно най-тънко, пак с олио.Плънката е сирене и яйца - повече сирене, едно-две яйца.Сложих в много мазна тавичка, ако имаш хартия сложи, защото ако изтече яйце - няма отлепване.Наръсих и отгоре с доста олио.Пекох на 180-190 градуса до зачервяване.като я извадих, напръсках с вода и покрих с кърпа за половин час.Интересното е,че въпреки всичкото олио, баницата изобщо не беше мазна.Честно казано, не гарантирам успех, по-добре виж рецептата на истинска дърпана баница. При мен стана, както всеки първи опит ми става.

Последна редакция: ср, 16 авг 2017, 12:18 от Тайна

# 473
  • Мнения: 14 078
И аз я правя само с брашно, вода, сол, олио и мъничко оцет. Всичко зависи от брашното. Ако е хубаво то и тестото се тегли добре, и не се разкъсва. А твоята баница изглежда страхотно.

# 474
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Здравейте от един нередовен участник  Hug
Ще направя опит за споделяне на снимки през старата версия, защото новата нещо не ме пуска.

Мусака без пържене



Кьопоолу



# 475
  • София
  • Мнения: 11 704
Марчева,онемях chef bouquet
Не отказвам нищо така прекрасно!
Пробвай се де, те са лесни като работа, аз не съм по сложните десерти.  После качи снимки.  Simple Smile

# 476
  • Мнения: 7 279
С удоволствие ще се пробвам,но няма да е скоро(на вилата съм и действам със сладка).Гледам да сготвя нещо бързо за домочадието-обяда днес-свински късчета с лук,таратора и салатата са без снимка

# 477
  • София
  • Мнения: 4 709


Мисля че изглежда добре,защото и на вкус се одобри вкъщи 😉

# 478
  • Мнения: 6 298
Тайна, благодаря! Аз по принцип съм майсторка на точенити кори и по-рядко правя теглени. Вчера ходих до Власинското езеро и на връщане си купих хубаво сръбско бяло брашно, т.е. предстои правене на баница. Тези дни обаче съм на една вила на гости, където няма точилка и ще се наложи да правя теглена баница. Дано ми се получи добре.

# 479
  • София
  • Мнения: 15 460
Тайна, благодаря! Аз по принцип съм майсторка на точенити кори и по-рядко правя теглени. Вчера ходих до Власинското езеро и на връщане си купих хубаво сръбско бяло брашно, т.е. предстои правене на баница. Тези дни обаче съм на една вила на гости, където няма точилка и ще се наложи да правя теглена баница. Дано ми се получи добре.
На мен, като на новак в тази баница, ми се получи съвсем прилично, за втория, третия път не знам.Обикновено като правя нещо за пръв път, винаги ми става, а после, като стана самонадеяна, взема та се изложа. Joy

Общи условия

Активация на акаунт