Как? Кола маска

  • 12 852
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 978
Здравейте!
Реших да си направя кола маска на интимната зона. Направих един опит с малка зона, та понаболява си. Та, вие как успявате да превъзмогнете болката и да постигате резултати там.

# 1
  • Мнения: 460
Преди седмица, за първи път ходих, но при козметик. Стана сравнително бързо, наболяваше, защото цял живот съм се бръснала и бяха много дебели и на гъсто. Като цяло сама не бих се осмелила. Успех.

# 2
  • Мнения: 978
Започнах сама, тъй като нямам време за козметик, пък и така ще ми е по-спокойно , стига да намеря нсчин за преодоляване на болката.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 883
Още през 80те години на 20 век бях в 5 кл.  майка ми ме изпрати на кола маска. Тогава момичетата  се епилираха за първи път  в 11  кл. за бала. Умирах от страх, нали не знам какво е. Та тогава козметичката ми даде да изпия 2 аналгина и намаза мястото с обезболяващ спирт. Изчакахме да подействат обезболяващите и започна - търпеше се. После се свиква.

# 4
  • Мнения: 46 403
Болката е само един от проблемите, при мен стават кръвонасядсания и избива кръв. При моя приятелка се получи проблем подмишницата и вече като цяло около лимфни възли гледам да избягвам такива агресивни процедури. Пък и колко е гладко след кола, 10 дена най-много, после пак чакаш космата.
Бръснач през ден за минута и половина и си вечно гладка  Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 1 213
Първите няколко пъти си е неприятно...факт, но ако се изтърпят после става супер леко и лесно. Хубаво е да са не повече от 1см даже по-къси. /говоря за себе си, при други може да е по различен начин/
Като цяло карам с епилатор /с дискове, под душа/ , но като не ми се занимава действам с лепенки кола маска. С бръснач е лесно, но не за всички кожи действа, на мен ми излизат пъпчици и се възпалявам, каквото и да правя Sad

# 6
  • Мнения: 13
Първите няколко пъти си е неприятно...факт, но ако се изтърпят после става супер леко и лесно. Хубаво е да са не повече от 1см даже по-къси. /говоря за себе си, при други може да е по различен начин/
Като цяло карам с епилатор /с дискове, под душа/ , но като не ми се занимава действам с лепенки кола маска. С бръснач е лесно, но не за всички кожи действа, на мен ми излизат пъпчици и се възпалявам, каквото и да правя Sad
 

Не се притеснявайте. Аз имах същият проблем , но кожата ми свикна. На такива нежни места не всички могат да търпят на болка. Вече от години съм с бръснач. Това е най - бързо , лесно и безболезнено . Внимавайте, ако имате пъпки или брадавици в такива зони . Заобикаляйте ти ги да нямате по - големи проблеми !

# 7
  • Мнения: 4
Здравейте! От известно време търся един вид  кола - маска на  гранули. Те се разтопяват , със  шпатула се разнасят върху желаната зона, чака се да поизсъхне, а след това просто се "отлепва". Ще бъда много признателна ако споделите дали някъде в София има козметично студио, което предлага въпросната кола - маска?
Благодаря предварително!

# 8
  • Мнения: 460
Момичета я споделете за бръсненето, аз като го направя днес и утре започват косъмчетата да боцкат. Реша ли да се мина с бръсначката отново на следващия ден се разранявам цялата (това само в интимната зона). Просто са толкова твърди, че боли и се получават ужасно много ранички и кожата кърви. Как се справяте с това? Аз мога да се избръсна нормално чак на 3-4 ден, когато са станали по-дълги, а така се губи ефекта на "постоянна гладкост"! Благодаря ви предварително Simple Smile

# 9
  • Мнения: 46 403
Може да е до кожа или от ножчето, няма проблем при мен.
Мъжки обикновен Жилет ползвам.
http://static.framar.bg/product/jilet-samobr-mach-3.jpg

# 10
  • София
  • Мнения: 1 213
Първите няколко пъти си е неприятно...факт, но ако се изтърпят после става супер леко и лесно. Хубаво е да са не повече от 1см даже по-къси. /говоря за себе си, при други може да е по различен начин/
Като цяло карам с епилатор /с дискове, под душа/ , но като не ми се занимава действам с лепенки кола маска. С бръснач е лесно, но не за всички кожи действа, на мен ми излизат пъпчици и се възпалявам, каквото и да правя Sad
 

Не се притеснявайте. Аз имах същият проблем , но кожата ми свикна. На такива нежни места не всички могат да търпят на болка. Вече от години съм с бръснач. Това е най - бързо , лесно и безболезнено . Внимавайте, ако имате пъпки или брадавици в такива зони . Заобикаляйте ти ги да нямате по - големи проблеми !

Ама никъде не съм писала, че се притеснявам?
След няколко епилации фоликулите изтъняват и излизат без болка и дразнене. А бръснача...не, благодаря. Освен , че излизат пъпчици и подкожни косъмчета и боцка, боцкането не е за всеки  Mr. Green
+ когато успееш да свикнеш с епилацията на тези зони се сещаш на 20-на дни за 'проблема' , а не всеки ден.

Между другото лазерната епилация е вариант, тогава категорично се решава проблема, а и не боли особено Simple Smile

# 11
  • Мнения: 978
Попаднах на някакъв обезболяващ спирт Анестозол, какво мислите за него, опитвали ли сте се.

# 12
  • София
  • Мнения: 15 883
Писала съм по-горе.

# 13
  • Мнения: 978
Багодаря ви, момичета. Ще опитам отново, този път с обезболяващ спирт.,тъй като след последния опит два дена не можех да докосна мястото.

# 14
  • FRANCE
  • Мнения: 2 204
Все пак мисля по-добрия вариант е първите един два пъти при козметичка (особено след бръснене преди това), след това на малки участъци, тоест не една голяма лента на веднъж, а малко по малко и накрая ставаш специалист  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт