След секцио

  • 2 283
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 103
Да ви кажа и мойта мъка, аз килата ги свалям, но искам да се стегна да потренирам, вие кога започнахте?
-Бягане на пътека примерно кога може?
Знам, че с коремните трябва да изчакам, но какви мога да правя?
И корема ми се прибра напълно, но кожата е някак си мека? Ще се оправи ли да я мажа ли с нещо?
-Кога мога да почна да ходя на солариум?

# 1
  • Мнения: 1 455
Честито бебче! Да ти е живо и здраво!
Аз започнах да тренирам много скоро след секциото, но организмът ми е много трениран и не съм имала проблеми. На около 10-тия ден започнах с леки упражнения, тип каланетика. Започнах да ги комбинирам и с кростренажора, но с много бавно темпо. След още няколко дни започнах да играя тае-бо, но без подскоци и подобни аеробни движения. Месец и половина след секциото започнах да си водя часовете в залата (инструктор съм по тае-бо и пилатес).
Аз те съветвам да изчакаш един месец, но през това време прави разходки с бебо на въздух. Движи се всеки ден и постепенно увеличавай времето и темпото. След това може да продължиш с някакви упражнения, но без да натоварваш корема. Аз правих коремни след 3-тия месец. Пътечка за бягане бих ползвала поне месец - два след раждането, но много зависи и от това как ти се чувстваш. Всеки организъм се възстановява със собствено темпо, така че всичко е доста относително. След 6-тия месец вече може да правиш всичко.
За солариума не знам, защото не съм ползвала и не съм се интересувала.
поздрави

# 2
  • Мнения: 433
Честито бебче и от мен, да ти е живо и здраво. Поздравления, че ти се е прибрал толкова бързо корема.
Аз след секциото въобще не можех да правя никакви коремни преси. Просто не можех да се вдигна. От 6 месеца тренирам тае бо три пъти седмично. Свалих излишните килограми, тялото ми се стегна, 55 кг. съм  при 170 см. височина, но кожата на корема ми си стои леко отпусната, особено отдолу, точно над белега. Имам същите притеснения като теб, незнам дали някога ще се оправи напълно.

# 3
  • Мнения: 936
Благородно ви завиждам, че сте отслабнали. Аз имам малко на ханша и краката, но корема ми е ужасен - като в 7ия месец. Правя каланетика, мажа се с кремове, но засега нищо. Нормално ли е да имам такъв огромен корем?

# 4
  • Мнения: 7 186
За фитнеса и тренировките изчакай да мине контролния ти преглед- лекарят ще прецени и ще ти каже. Не бързай да се напъваш, особено с коремните преси.
На кожата и трябва време да се прибере- и това ще стане, имай малко търпение. Засега се мажи със стягащи лосиони или от този против стрии, ако имаш останал.
Солариум може, но не си печи лицето, да не ти излезнат пигментации, нека се нормализират малко хормоните първо.

# 5
  • Мнения: 171
Да ти е живо и здраво бебенцето!  bouquet
Аз започнах да въртя кростренажора към втория месец след секциото, а от третия-фитнес. На теб ти е още рано щом са минали само 2 седмици, но в като направиш 1 месец можеш да правиш лесни упражнения без коремни преси.

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
мимка, не бързай толкова, Лейди ти е обяснила защо  Grinning

# 7
  • Мнения: 287
Аз започнах да играя пилатес в края на 2-рия месец, но пропусках доста упражнения. Въпреки, че дълги години преди това съм тренирала, ми беше много трудно.
СПоред мен най-важното е да се консултираш с лекар. Всеки организъм се възстановява по различен начин и най-вече трябва да се вслушваш в тялото си и да не прибързваш с големите натоварвания.

# 8
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
И аз започнах след вторият месец.Коремът ми се стегна,но на кожата точно над белега ще й трябва още.
Честито бебче и от мен, да ти е живо и здраво. Поздравления, че ти се е прибрал толкова бързо корема.
Аз след секциото въобще не можех да правя никакви коремни преси. Просто не можех да се вдигна. От 6 месеца тренирам тае бо три пъти седмично. Свалих излишните килограми, тялото ми се стегна, 55 кг. съм  при 170 см. височина, но кожата на корема ми си стои леко отпусната, особено отдолу, точно над белега. Имам същите притеснения като теб, незнам дали някога ще се оправи напълно.
Ще се оправи,не се притеснявай!Трябва време Peace

# 9
  • Мнения: 5 103
Ох знам, че ще трябва а изчакам поне до контролният преглед.
Много мерси за съвета за солариума, че щях да се натикам и само петна ми липсват да излязат Joy и щях да се хрърля през терасата

# 10
  • Мнения: 419
Значи не е опасно след секцио!Добре че ви има.

Общи условия

Активация на акаунт