Какво ви е мнението за Прайда?

  • 112 481
  • 2 313
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 417
Значи Радева не може да изрази лично мнение, но посланици, дипломати и други педерунгели "от горе" могат? Защото те правят именно това чрез присъствието си там. Много глупаво е със кресливи шествия и сборища да нахалстваш хората да те приемат. Някои ще го направят, други не. Нищо лошо няма-различни сме. Аз може да харесвам съседката Ганка, но да не одобрявам Марийка.
Никой с нищо не ги дискриминира. Единствено не могат да сключват брак. То щото пред гражданското има километрични опашки от желаещи.
На срещата на НАТО беше повече от трагикомично присъствието на "съпругата" на премиера (мисля на Люксембург) сред другите президентски съпруги. Цирк пълен! Направо ми дожаля за горкия човечец.
Изтъркаха думата "дискриминация" от употреба.
Вицът от първия пост достатъчно нагледно илюстрира ситуацията.

# 46
  • Мнения: X
Форумът само би спечелил ако госпожа Радева пишеше тук!
Тя изразява личната си позиция, която се споделя от повечето нормални хора. Личният живот  за това е личен, а не се развява и манифестира кичозно по улиците.
Добре дошла, Радева!
Позицията ти определено не се споделя от повечето нормални хора.

# 47
  • Мнения: X
И аз не я разбирам тая дискриминация, честно.

Всеки гражданин на Република България има  равни права да сключи брак. Аз като хетеро имам същите права като хомосексуалистите. Ако искам да се омъжа за дърво, животно, да се разреши многоженството или да се омъжа за двама трима мъжки индивида едновременно, трябва ли да ходя да подвиквам по площадите?

Кой е попречил на някого да обяви за свой наследник, когото си пожелае като състави завещание? Всички хора имат равни права да го направят според българския закон, независимо от сексуалната ориентация.

Имам познати останали сами, които влизат в болница. И никой лекар не е отказал да разговаря с техен приятел, за който са предупредили и са оставили координати.

Не мога да разбера какво искат ЛГБТ обществата. Да осиновяват децата на хетеросексуалните ли?

Изоставените деца са проблем на всички и осиновяването е само едно от решенията. Други възможни са: инвестиране в образование, в сексуална култура, възпитаване в съзнание и отговорност, помощ за тези, които имат временно финансово затруднение, възпитание и т. нат. и т.нат.

Да не говорим, че без традиционните хетеросексуални семейства как точно ще се раждат тези деца? Само не казвайте сурогатни майки, че ми прилошава от мисълта  децата да се третират като стока  Sad

Стана ми чудно като чета коментарите на някой в тази тема за написаното от жената на президента. Нямам никакво отношение към нея, ама нали и тя е първо човек, който също има право на мнение и никой няма право да я ограничава да го изрази?

Някой хора много лесно орязват правата на другите щом не им изнася чуждото мнение.

Какво пък агресивно има в добронамерения съвет,че трябва да има превенция за СПИН?
Единствения ми приятел гей в момента е с болен от СПИН партньор и ми е разказвал достатъчно за неговото  рисково поведение. Ми аз да не съм длъжна да плащам през здравната система лечението на такива?

 

Последна редакция: вт, 13 юни 2017, 19:50 от Анонимен

# 48
  • Мнения: 1 417
Форумът само би спечелил ако госпожа Радева пишеше тук!
Тя изразява личната си позиция, която се споделя от повечето нормални хора. Личният живот  за това е личен, а не се развява и манифестира кичозно по улиците.
Добре дошла, Радева!
Позицията ти определено не се споделя от повечето нормални хора.


Анкетата на БТВ показва друго, ама карай.

# 49
  • Мнения: X
И аз не я разбирам тая дискриминация, честно.

Кой е попречил на някого да обяви за свой наследник, когото си пожелае като състави завещание? Всички хора имат равни права да го направят според българския закон, независимо от сексуалната ориентация.
Завещанието може да се оспори от близките на починалия и съдът често приема мотивите им. Дарението също може да се оспори.
Ако човек почине без завещание, законът дава ясно разписани правила и никой не може да оспорва полученото от съпруга/съпругата.

# 50
  • Мнения: 1 417
Същото важи и за хетеросексуалните! Единствено чрез фиктивна продажба не би могло да се оспори.

# 51
  • Мнения: X
Същото важи и за хетеросексуалните! Единствено чрез фиктивна продажба не би могло да се оспори.
Ами да де, ама хетеросексуалните могат да сключват брак и затова наследството на съпруга/съпругата е защитено и никой не може да го оспори.

Защо правото на наследяване на хомосексуалният партньор да не може да бъде защитено със закон, м?

# 52
  • Мнения: X
Защо правото на наследяване на хомосексуалният партньор да не може да бъде защитено със закон, м?
А защо трябва да бъде защитено?

# 53
  • Мнения: 1 417
Нещо за двойките без брак да кажеш? Те как се наследяват взаимно? Има си начини,и решения за подобни казуси.

# 54
  • Мнения: X
Завещанието може да се оспори от близките на починалия и съдът често приема мотивите им. Дарението също може да се оспори.
Ако човек почине без завещание, законът дава ясно разписани правила и никой не може да оспорва полученото от съпруга/съпругата.

Ми значи проблема не е в дискриминацията, а в съдилищата, че не спазват волята на починалия.

При завещание има част от имуществото, която е запазена за определена група родственици, ама нали е една и съща и за хетеро и за хомосексуалните?

# 55
  • Мнения: 12 278
Защо правото на наследяване на хомосексуалният партньор да не може да бъде защитено със закон, м?
Има ли всъщност някакви данни, че в деветодишното си съществуване прайдът реално е допринесъл с нещо за законовата база, свързана с ЛГБТ общността?
Дори това да е целта му, идеята да включва и информационна кампания за предпазване от СПИН:/ХИВ не е лоша, защото в крайна сметка тези хора са най-засегнати.

# 56
  • Мнения: 1 417
Не съм юрист, но понеже имахме подобен казус със близки, ще поясня. Има примено мой имот придобит преди брака. Искам да го продам(не завещая или даря, защота това може да бъде оспорено). Продавам го с пълно право, защото моите деца все още не са мои наследници. Те стават такива едва при откриване на наследството, т.е при смъртта на наследодателя.
Изрично подчертавам-преди брака, защото иначе вече в режим на съпружеска общност нещата се променят. За обратните това не важи-те нямат законен брак и могат да се разпореждат със своето имущество без съгласието на другия "съпруг".
Изобщо от девет кладенеца вода се носи, да се изкарат онеправдани, ама не става.

# 57
  • Мнения: 12 662
Все си мисля, ако ви се падне дете хомосексуалист, какво ще правите.

# 58
  • Мнения: X
Все си мисля, ако ви се падне дете хомосексуалист, какво ще правите.
Всеки си обича детето, дори то да се окаже сериен убиец. Но всеки стиска палци то да не се окаже такова.

# 59
  • Мнения: 4 752
Все си мисля, ако ви се падне дете хомосексуалист, какво ще правите.

Как какво - ще му кажат, че предпочитат да е сериен убиец, отколкото да си пада по Стоян от съседния вход.

Общи условия

Активация на акаунт