(Био)зеленчукова градина – нашето райско кътче! /тема 35/

  • 81 206
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 580
И при нас от тревата по-много няма. ooooh! Ще плевим, няма как.
Откъснахме първата краставички, другата седмица ще берем вече тиквички. Всичко е поникнало редовно - зелен боб, бамя, моркови, целина, царевица. Има много, много ягоди, направихме достатъчно компоти, сладко, ядохме, има и още. Белите череши добре дадоха, част от високите клони не успяхме да оберем, че беше много кално и не можеше да се сложи стълба, нищо, оставихме ги на птичките, да хапнат и те. Laughing
Другата седмица очаквам и вишните да започнат да зреят. Малини имаме малко, чакаме ги и тях.
Лукът и чесънът са хубави, от това, което оцеля, ще стигнат за зимата.
Любимата ми бакла започна да хваща листни въшки, но само на един -два корена, другите са още добре, отядохме си. Grinning

Благодаря за темата! bouquet Спорна работа на всички! bouquet

# 16
  • Мнения: 4 753
Имам картофена мана по картофите, очаквам да отиде и по доматите, дано пропусне...

# 17
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Без лечебен фунгицид рискуваш сериозно да изгубиш и доматите, и картофите, Стелт. По-добре да си напръскаш сама, отколкот да купуваш незнайно от кого, колко, кога и с клакво пръскано. Изборът е твой. препоръчвам Верита.

При мен доматите завързаха и на трета китка. Краставиците се захванаха за конструкцията. Пиперът цъфти преобилно. Къпините връзват, а малините изнесоха цветни пъпки. Фасулът напипа коловете и се заувива в основата им. Тиквичките се забавиха, но вече имат листа колкото паница. Стъблата на лука полегнаха.

Аз обичам да имам зелен лук през цялата година, затов аи сега садя по малко арпаджик, и заравям стари глави. Да, имам съвсем прилични стари глави лук в усойното ми студено, с гранитени стени мазе.

Миналата година основните загуби по доматите ми нанесоха миризливките. Сериозни загуби - през септември на практика нямах непоразен домат. Ларвите на тия гадове осмукват още зелените домати по начин, по който плодчетата и да узреят, са корави, келяви и изключително неприятни на вкус. Та проучих методи за борба с тия жилави бръмбари, подрабрах кое-що и днеска майсторих капани. Един такъв и2 броя онакъв.

Ако произведеш бамя в земята, в село Р., Добри, ще те почерпя. Както и дръг път сме споменавали - блажени тези зарзаватчии, в чиито градини бамята лудее.

Браво, mama gali!

# 18
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 852
 Mr. Green амбицирА ме  Hug

# 19
  • Мнения: 2 208
Краставичите ми на никъде не вървят. Напръсках ги със суоплант , да видим как ще е. Вече са на два, три месеца. Не е нормално. Тиквички ще имам до дни. 

# 20
  • Мнения: 4 753
Без лечебен фунгицид рискуваш сериозно да изгубиш и доматите, и картофите, Стелт. По-добре да си напръскаш сама, отколкот да купуваш незнайно от кого, колко, кога и с клакво пръскано. Изборът е твой. препоръчвам Верита.
Скрит текст:
При мен доматите завързаха и на трета китка. Краставиците се захванаха за конструкцията. Пиперът цъфти преобилно. Къпините връзват, а малините изнесоха цветни пъпки. Фасулът напипа коловете и се заувива в основата им. Тиквичките се забавиха, но вече имат листа колкото паница. Стъблата на лука полегнаха.

Аз обичам да имам зелен лук през цялата година, затов аи сега садя по малко арпаджик, и заравям стари глави. Да, имам съвсем прилични стари глави лук в усойното ми студено, с гранитени стени мазе.

Миналата година основните загуби по доматите ми нанесоха миризливките. Сериозни загуби - през септември на практика нямах непоразен домат. Ларвите на тия гадове осмукват още зелените домати по начин, по който плодчетата и да узреят, са корави, келяви и изключително неприятни на вкус. Та проучих методи за борба с тия жилави бръмбари, подрабрах кое-що и днеска майсторих капани. Един такъв и2 броя онакъв.

Ако произведеш бамя в земята, в село Р., Добри, ще те почерпя. Както и дръг път сме споменавали - блажени тези зарзаватчии, в чиито градини бамята лудее.

Браво, mama gali!


Миналата година маната се появи и по доматите, имаше доста от нея и пръсках два пъти със системни фунгициди, но не се сещам в момента как се казваха... Изрових ги от зеления списък, избрах с различни активни съставки, пръснах ги през 10 дни и определено доматите бяха спасени, но и климатичните условия вече се бяха променили и не бяха подходящи за развитие на мана... Не съм напълно убедена, че при подходящи за мана условия, препаратите щяха да се преборят... Виждам го в лука, валя дъжд, напече слънце, маната направо избуя... Иначе определено предпочитам аз да си пръскам, отколкото да им купувам боклуците...  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: X
Сиси, в оранжерия ли са ти краставичките? Не връзват ли? Какъв сорт са?

# 22
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Съвсем съм изключила, че има нова тема.
Аз се мъча с моята софийска почва всичко да отвъдя, но малко неща се получават. Спанак и репички не стават установих.
Бамя миналата година посях, поникнаха 10на стръка, нападнаха я листни въшки, едвам събрах кило бамя. Тази година пак опитвам, но нещо гризе листата при поникването им. Възможно ли е да са мравки?

# 23
  • Мнения: 1 705
Ох, като каза въшки  Sad Такова чудо е по прасковата, че направо се уплаших. На едното дръвче всички млади клонки са с изкривени навити листа. Аз мислех, че не мога да се справя с къдравите листа, проблем, с който досега се справях всяка пролет с едно почистване. Обаче днес като загледах, огромно количество въшки, светли, малки като точици. Има и много ларви на калинки, ако не се бъркам, но не виждам как ще се преборят.

# 24
  • Мнения: 11 193
Запиквам се в новата тема. Пропукнах една събота да отида на вилата и чак ме е страх какво ли ще заваря. Wink  Тази година най-добре ми върви сладката царевица, дано да даде много царевица, защото ни и любима.

# 25
  • Мнения: 586
Моля за помощ , какво им е на картофите. Новите листа растат бледо зелени почти бели . Имам снимки , но не знам как да ги кача

Последна редакция: ср, 14 юни 2017, 19:21 от big_67

# 26
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 852
Моля за помощ , какво им е на картофите. Новите листа растат бледо зелени почти бели . Имам снимки , но не знам как да ги кача

бял полепнал прах или бледи листа?

болести по картофите

разни други, с картинки

от втория линк  Confused

# 27
  • Мнения: 586
Моля за помощ , какво им е на картофите. Новите листа растат бледо зелени почти бели . Имам снимки , но не знам как да ги кача

бял полепнал прах или бледи листа?

болести по картофите

разни други, с картинки

от втория линк  Confused


Бледи листа и то само в началото до дръжката. Благодаря ще погледна сега

# 28
  • Русе
  • Мнения: 2 598

Като новобранец много ми се иска да покажа доматките, ама пусто като не съм качвала снимки досега... newsm78
П.С. Юпииии стана!!

# 29
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Чудни са ти доматите, Цвете  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт