(Био)зеленчукова градина – нашето райско кътче! /тема 35/

  • 81 203
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Рорик, съжалявам.  Cry

Добри, ама ти с тези домати рота можеш да нахраниш. Аз мислех, че съм прекалила с цели 3 коренчета.  Embarassed

# 46
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 852
8 са само на балкона  Blush и 7-8 чушки Blush и сандъче лук за гарнитура  Mr. Green

# 47
  • Перник
  • Мнения: 4 859
Рорик, моите съболезнования!  Cry Hug

Добри, каква е тази китка? Много красива!  Heart Eyes

И при нас вали. Вчера умряхме от студ - беше 12 градуса. Добре, че правих сладко от череши, та да се стопля  Simple Smile

В моята градина засега тиквичките изглеждат най-добре (пу-пу). Ако не броим лука на мъжа ми - при нас глави на лук никога не са се получавали, затова си го садим с идеята да има зелен за салатка. Тази година обаче имаме глави - и чесън, и кромид  Shocked
Босилекът, който садих заедно с доматите го НЯМА - целите коренчета липсват - явно червеите и охлювите са си похапнали  Sad

# 48
  • Мнения: 1 705
Добри, какво е това, цъфнало така прекрасно  Heart Eyes
Как разбирате, че чесънът е готов вече за вадене? В моя е плъзнала кукувича прежда, нямам търпение да го махам и него, и нея.

# 49
  • Русе
  • Мнения: 2 598
Много хубави снимки Hug
Днес, въпреки вчерашния обилен дъжд, извадихме първия корен картофии..еми екологично , без Б58 или Скъпър, има бая наядени...да питам нали мога да махна наяденото и другото да метна в тенджерата newsm78

# 50
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 852
 Blush забравила съм да напиша името  Blush
Еремурус (Eremurus) Peace аз имам само жълто, но има и други и сега като цъфна, след 2-3 години кумене, вече ми се искат и другите  Blush



има много смешна луковица
ooooh! коренче  изглежда най-точно, но официално си е луковица  Hug


# 51
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 852
 Blush пак аз

забравила съм да кача тиквите цигулки. както се вижда - редът е прав като Енишката бара  Whistling

# 52
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Как разбирате  кога да прибирате граха?
Чушката ми е жълта а вътре зърната зелени.Не се разлупват , като ги стисна.. 
Дали не ги е хванала някаква  каква мана чушките?
Есенният ми чесън май започва да гние.
Добри ,
А телове на доматите няма ли да слагаш?Какви ти са коловете? Метални?

Урки им викаме на тия китки.



cvete7575  попови прасета са това по картофите , изрязвай. . На тънко нарязани  и тиквички сол и копър, олио ,малко вода ,  разбъркай . Без нищо друго  и хвърляй в тавата. .

# 53
# 54
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 852
 Blush много ми харесва кка са избуяли и краставици и пипер....
Blushкъде съм тръгнала аз с моята градина.

# 55
  • Мнения: 5 939
Как разбирате, че чесънът е готов вече за вадене? В моя е плъзнала кукувича прежда, нямам търпение да го махам и него, и нея.
Питам съседите, когато сеят/садят и ние сеем/садим когато берат и ние, така се учим. Извадих го преди седмица, мустаците му по 4-5 см са станали.По това в познавал обясниха .Ако не забравя днес ще го снимам.В неделя цял ден плитки плетох, съседката е смя че като нямам момиче на чесън плитки плета.
st. Dobri много добре изглежда градината.

# 56
  • Мнения: 4 753
Blush много ми харесва кка са избуяли и краставици и пипер....
Blushкъде съм тръгнала аз с моята градина.

Триж повече тревата е избуяла, но ме беше срам да снимам...  Embarassed

# 57
  • Мнения: X
Добри, ако снимам моята градина, ще видиш, че има и по-малки зеленчуци. Simple Smile Климатът е различен (и уменията, разбира се  Embarassed). При мене има огромна разлика между градината и оранжерията.
Есенния чесън прибирам в края на юни. Куркума е писал - започват да съхнат листата, но не се чака докрай. Тази година имам и пролетен. За него пише, че се вади към 10 юли, но ще наблюдавам. Есенният ми чесън е с онова твърдо стъбло и като тръгнат да се отварят скилидките във вид на розетка, вадя. Предпочитам да са свити на главичка, да не се разпиляват. Пролетният вече е полегнал, но още зеленеят листата.
Рорик, грахът е готов, когато зрънцата изпълнят хубаво шушулката. Тя става цилиндрична, вместо плоска. Ако се чака много, се втвърдява. Ако оставиш да изсъхне и тогава береш, става за семе вече. Ако шушулката си е сменила цвета към жълто, вече започва да зрее, тоест се втвърдяват зрънцата.

# 58
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 852
 Blush ние сме на ново място. миналата година ни беше за първи път и опитвахме, но на по-малко площ.
тази година си направих градинка и много и се радвам.
 Blush голяма гордост ни бяха краставичките (насяти направо в лехата), докато не видях вашите.  Blush
и с домата така  Blush
намерих снимки от миналата година - залени доматчета съм снимала първата десетдневка на юли, значи сега съм с две-три седмици напред  Sunglasses

съгласна съм и за климата и за почвата  Hug
в събота и неделя видяхме, че акацията до двора цъфти,  Blush в Резервата е прецъфтяла отдавна ... Blush

# 59
  • Русе
  • Мнения: 2 598
rorik, благодаря..мисията е изпълнена, картофките са изядени chef
Сега ще започна активно да вадяи останалите, как ще ги съхранявам все още не знам  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт