Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 5

  • 114 746
  • 753
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 35 919
denis., може ли да ми препоръчаш Омега 3, които да пия (може и от iHerb)?
В момента приключвам тези: https://apteka.framar.bg/30046088/%D1%80%D0%B8%D0%B1%D0%B5%D0%BD … 0-%D0%BC%D0%B3-60
Това, което приемаш е стандартната омега 3 и са само 60 капс..
Ето аналог на нея:
Madre Labs, Omega-3 Premium Fish Oil, No GMOs, No Gluten, 100 Fish Gelatin Softgels   и са 100 капс.
дозата е 4-5 капс. на ден или за 22 дни.
Тази е много добро кач-во и ако се поръчат 2 броя доставката е безплатна:
Madre Labs, Omega 800 Fish Oil, Pharmaceutical Grade, German Processed, No GMOs, No Gluten, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels  приема се по 2 на ден
Life Extension, Omega Foundations, Mega EPA/DHA, 120 Softgels   по 2 на ден, също с БД Peace

# 136
  • Мнения: 547
Много благодаря, denis. Simple Smile

# 137
  • Пловдив
  • Мнения: 57
Здравей Денис ! Имам нужда малко от помощ.
Напълнила съм шкафа с добавки, но се съм сигурна кое кога точно трябва да приемам. За някой от продуктите знам че трябва да е на гладно без кафе , обаче като ги подкарам и то не остава ред за яденето. Та списъкът е следният :
МВИ 1300 - x 1  сутрин и вечер
Вит. Е 200  - x 1сутрин и вечер
CoQ10 100  x 2  - тук не съм сигурна на един прием ли да са двете или да ги разделя
Инозитол - приемам го към 11 (3 часа след кафето, закуската и другите добавки) и един час преди вечеря
неофолик мета - вечер с инозитола
Аргинин 500 - x 1 сутрин и вечер
NAC - нямам идея къде да го включа
Селен 100 x 1 вечер
7кетоDhea 50 - x 1 сутрин и вечер (или е по-добре x2 само сутрин?)
Вигантол  - изписани са ми 10 капки на седмица. до сега ги приемах вечер. сега съм в чуденка. приятелка ме шокира ,че се приемал до 7 сутринта на гладно и дозата ми била за кърмачета   Flushed  приемам съвети кога, как и с какво да го приемам. както и дали е разумно да си вдигна дозата. Вит.Д не съм изследвала, но съм с изчерпващ резерв и силна слънчева алергия.
Магнезий - маглнезиев цитрат 200 - пия го от време на време
мелатонин 3мг - преди лягане
еутирокс 0,25 - x1 час преди ставане

Май е това. Rolling Eyes
Предварително много благодаря !

# 138
  • София
  • Мнения: 10 642
Не знам за другите, но вит. Д (вигантол) се приема или по време на ядене или веднага след ядене. Даже е добре да се приема с мазна храна, защото е мастноразтворим

# 139
  • София
  • Мнения: 35 919
Здравей Денис ! Имам нужда малко от помощ.
Скрит текст:
Напълнила съм шкафа с добавки, но се съм сигурна кое кога точно трябва да приемам. За някой от продуктите знам че трябва да е на гладно без кафе , обаче като ги подкарам и то не остава ред за яденето. Та списъкът е следният :
МВИ 1300 - x 1  сутрин и вечер
Вит. Е 200  - x 1сутрин и вечер
CoQ10 100  x 2  - тук не съм сигурна на един прием ли да са двете или да ги разделя
Инозитол - приемам го към 11 (3 часа след кафето, закуската и другите добавки) и един час преди вечеря
неофолик мета - вечер с инозитола
Аргинин 500 - x 1 сутрин и вечер
NAC - нямам идея къде да го включа
Селен 100 x 1 вечер
7кетоDhea 50 - x 1 сутрин и вечер (или е по-добре x2 само сутрин?)
Вигантол  - изписани са ми 10 капки на седмица. до сега ги приемах вечер. сега съм в чуденка. приятелка ме шокира ,че се приемал до 7 сутринта на гладно и дозата ми била за кърмачета   Flushed  приемам съвети кога, как и с какво да го приемам. както и дали е разумно да си вдигна дозата. Вит.Д не съм изследвала, но съм с изчерпващ резерв и силна слънчева алергия.
Магнезий - маглнезиев цитрат 200 - пия го от време на време
мелатонин 3мг - преди лягане
еутирокс 0,25 - x1 час преди ставане
Май е това. Rolling Eyes
Предварително много благодаря !
Здравей!
Инозитол + Аргинин + NAC се приемат на един прием, на гладно, час преди хранене
Всичко друго е след някое хранене. Както и когато желаеш.
Селенът е добре да е вечер, след хранене, преди сън.

Еутироксът го приемай поне 3 часа преди ставане, защото трябва да имаш интервал от добавките 4 часа.
За Вит. Д  е дори 8 часа.
За дозата - може да се приема до 2000МЕ/дн., по-високи дози се назначават от лекар.
Ако имаш проблем с вит.Д - терапевтичните дози са над 1000МЕ/дн.
10капки Вигантол са 5000МЕ:7= 700МЕ, ниска е дозата, ако имаш дефицит на вит. Д. 

7 Кето се приема на 2-3 приема, както е назначен от лекар.

# 140
  • Мнения: 261
Здравей Денис! Може ли да ми кажеш мнение за този продукт
https://www.biovea.bg/xranitelna-dobavka-biovea-omega-3-6-9-cena-36-50-lv

# 141
  • София
  • Мнения: 35 919
Здравей Денис! Може ли да ми кажеш мнение за този продукт
https://www.biovea.bg/xranitelna-dobavka-biovea-omega-3-6-9-cena-36-50-lv

Хубав продукт, но не е подходящ за репрод. с-ма и опити за бебе:
- лененото масло съдържа много фитоестроген, а пореча е за коса и кожа /и сгъстява кръвта - в случая омега 3 балансира това, донякъде/

# 142
  • Мнения: 261
Здравей Денис! Може ли да ми кажеш мнение за този продукт
https://www.biovea.bg/xranitelna-dobavka-biovea-omega-3-6-9-cena-36-50-lv

Хубав продукт, но не е подходящ за репрод. с-ма и опити за бебе:
- лененото масло съдържа много фитоестроген, а пореча е за коса и кожа /и сгъстява кръвта - в случая омега 3 балансира това, донякъде/
Благодаря за бързия отговор 😊

# 143
  • Мнения: 10 201
Какви добавки биха били удачни за оптимизиране работата на щитовидната жлеза при Хашимото? Освен селен.

# 144
  • София
  • Мнения: 35 919
Какви добавки биха били удачни за оптимизиране работата на щитовидната жлеза при Хашимото? Освен селен.
Зависи от степента на Хашимотото / ако антителата са много високи - първо консултация с лекар за добавките/ както и дали е с Хипер- или Хипофункция на ЩЖ.
Най-общо може да се ползват:
Протеини
Селен, Цинк, Мед, Желязо
Масло от вечерна иглика, Омега 3
Вит. Д, Вит. А   /Бета-Каротин/, Вит. С, Вит. Е. Вит.В -комплекс /особено B2 и B3 - подпомагат нормалния метаболизъм на йод, на клетъчно ниво/
Магнезий
Антиоксиданти - Астаксантин, СoQ10

# 145
  • Мнения: 864
Здравейте, какво ви е мнението за този продукт
https://www.pharmalife.bg/pregnaker-zachevane-za-nego-i-neya-60-tabletki-pregnacare-his-amp-her-conception

Ползвали ли сте го с половинките ви и дали наистина е полезен?

# 146
  • Мнения: 77
Здравейте момичета! Много хубава тема, искам и аз да се включа за мнение. Мисля да започна да пия герикапс, масло от вечерна иглика, витамин Ц и витамин Е. От прочетеното до тук ми стана ясно, че герикапс се пие 2х1 до ову, а след това витамин Е 400мг.
Не ми стана ясно за витамин Ц по колко е добре да се приема и дали през целия МЦ, както и вечерната иглика ( купих си на фирма бети 1000мг) Пия и фолиева киселина.
А на ММ му взех на допелхерц ( цинк, вит. Е, фолиева к-на и селен)
Бебеправим. Ще помоля за мнение и препоръка. Благодаря ви предварително!

# 147
  • София
  • Мнения: 35 919
Здравейте момичета! Много хубава тема, искам и аз да се включа за мнение. Мисля да започна да пия герикапс, масло от вечерна иглика, витамин Ц и витамин Е. От прочетеното до тук ми стана ясно, че герикапс се пие 2х1 до ову, а след това витамин Е 400мг.
Не ми стана ясно за витамин Ц по колко е добре да се приема и дали през целия МЦ, както и вечерната иглика ( купих си на фирма бети 1000мг) Пия и фолиева киселина.
А на ММ му взех на допелхерц ( цинк, вит. Е, фолиева к-на и селен)
Бебеправим. Ще помоля за мнение и препоръка. Благодаря ви предварително!
Здравей!
МВИ - от М до М , след хранене.
Вит.С - 500 до 1000 мг, разделени на няколко приема. Също от М до М/,  , след хранене.
Успех и дано скоро да ни се похвалиш с добри новини.
ПП.
Следи О. с тестове за О.+ измерване на БТ /има теми за тях/

# 148
  • Пловдив
  • Мнения: 57
Привет Денис.
Искам да попитам при положителен тест кои добавки да спра ? Приемам: инозитол , nac, аргинин, вигантол,  мви , вит.е , coq10, 7keto dhea, магнезий, селен, мелатонин, аспирин. С хашимото съм , хипофункция. 
Предварително благодаря Hug

# 149
  • Мнения: 77
Здравейте момичета! Много хубава тема, искам и аз да се включа за мнение. Мисля да започна да пия герикапс, масло от вечерна иглика, витамин Ц и витамин Е. От прочетеното до тук ми стана ясно, че герикапс се пие 2х1 до ову, а след това витамин Е 400мг.
Не ми стана ясно за витамин Ц по колко е добре да се приема и дали през целия МЦ, както и вечерната иглика ( купих си на фирма бети 1000мг) Пия и фолиева киселина.
А на ММ му взех на допелхерц ( цинк, вит. Е, фолиева к-на и селен)
Бебеправим. Ще помоля за мнение и препоръка. Благодаря ви предварително!
Здравей!
МВИ - от М до М , след хранене.
Вит.С - 500 до 1000 мг, разделени на няколко приема. Също от М до М/,  , след хранене.
Успех и дано скоро да ни се похвалиш с добри новини.
ПП.
Следи О. с тестове за О.+ измерване на БТ /има теми за тях/


Много благодаря! Следя ову с тестове за сега. Успех на всички Heart

Общи условия

Активация на акаунт