Австрийски авиолинии?

  • 2 123
  • 12
  •   1
Отговори
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
резервирах с тях на края.
ще се радвам на всеки споделен опит и информация.

# 1
пътувам с тях до Копенхаген и не съм очарована от факта ,че за такъв полет предлагат разни сухи сандвичи
иначе - нищо особено

# 2
  • Мнения: X
Австрийските са предпочитана компания в нашето семейство. Не сме имали случаи на лошо обслужване, загубени багажи, закъснения или изпуснати връзки. Последната година намалиха храната при късите полети, но не мисля че това е проблем.
След 3 седмици пак тях ще ползваме за да се приберем в Бг с разбойника.

# 3
  • Мнения: 1 329
Аз не съм супер очарована от тях.Един път съм пътувала, нямам забележки от начина на обслужване, но предлагат само вода на борда, ако искаш сандвич или пица напр., трябва да си ги купиш.С други думи си носи за детето това което обича, за да не разчиташ на тяхното меню.
Сега пак ще пътувам с тях, но по принуда , защото дестинацията е Варна и от Мюнхен до Варна леят те и Малев.На Малев полета е в 5 часа сутринта и затова остават австрийските.
Аз съм имала закъснения с тях, багажа е бил ОК.

# 4
  • Мнения: 533
Австрийските са предпочитана компания в нашето семейство. Не сме имали случаи на лошо обслужване, загубени багажи, закъснения или изпуснати връзки.

 newsm10 Подкрепям напълно.

За храната е така както казва Biskara - само кафе и вода предлагат без заплащане. Но от една страна полетът е много кратък (около 1 и 1/2 час е Виена-София), за да бъде проблем това, а от друга страна мойта девойка толкова се въртеше, че въобще и не съм си помислила за храна.

Бих казала, че австрийските авиолинии като цяло се радват на добра репутация. Лек полет и хубаво изкарване в България!

# 5
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
полета до Виена ни е 4 часа и е нощен,  хич и не мисля да опитвам храната. още по-малко да дам на малкия.
дали ще ми дадат да си кача количката на борда като им кажа, че имам престой час и половина?

# 6
  • Мнения: 780
Най-много сме летели с Австрийските авиолинии (поради удобни връзки), но след Луфтханза и Сингапурските миналата година бих сложила австрийците на последно място! Просто няма място за сравнение по отношение на обслужване и отчитане на факта, че пътуваме с малки деца/бебе... и не само това.. отношение към пътниците, грижа за тях и т.н.! Отказаха да ни дадат количката в Сингапур, защото престоят бил "САМО" час и половина!!

# 7
  • Мнения: 533
...Отказаха да ни дадат количката в Сингапур, защото престоят бил "САМО" час и половина!!

Мисля, че е въпрос по-скоро на какви техни служители ще попаднеш!

 
...но след Луфтханза и Сингапурските миналата година бих сложила австрийците на последно място! Просто няма място за сравнение по отношение на обслужване

За Lufthansa признавам си съм съгласна с теб - по-добри са  Simple Smile

# 8
  • Мнения: X
С количката никога не сме имали проблеми. Дори и престоя на летището да е само 1 час, никой не ни е правил проблем. Количката я сгъвам преди да се кача в самолета и те си я слагат в багажното. При слизане почти винаги ме чака готова долу при стълбите.
Учудвам се че някой може да ми откаже количка, ако изрично съм предупредила при чекиране че ще я ползвам  при прекачване.

А за храната - така е, и на мен не ми харесва че не дават храна вече, освен някои бисквитки или бонбони, чай, кафе, сок, вода. Но за 1-2 часа полет...не е и толкова необходимо. Ако пък човек толкова огладнee, храната която може да си поръча срещу заплащане в самолета е на съвсем прилични цени.

# 9
  • Мнения: 7 914
Аз пътувах с тях преди 2,5 месеца , освен НЕдаването на храна други забележки нямам! Дори съм възхитена!
За първи път не усетих (дори и със заглъхване на ушите ) кацането и издигането на самолета ( а то беше общо 4 пъти за един ден) !Другото което е, че пътувах в събота и в самолета Виена - Варна  имаше "пресен" български вестник! За първи път ми се случва подобно нещо! направо бях шокирана от радост! newsm09 newsm10 newsm68

Така, че mariabutti , пожелавам ти от все сърце да имаш същите емоции като мойте , понеже те бяха само положителни!  bouquet Hug

# 10
  • Мнения: X
Ооооо, тая екстра с вестника съм я забравила...наистина, всеки път има БГ вестник в самолета Виена-София. Понякога даже и избор от 2-3 различни ежедневника. МНого мило ми става, особено ако не съм се прибирала повечко време.

# 11
  • Пловдив сега England( Farnham)
  • Мнения: 298

  Миналата година си ходихме до БГ с Австрийските и немога да кажа ,че съм доволна. Нямаше храна(не че съм искала), но пишеше че ще има. Уж ми качиха количката до самолета, а после забравиха да ми я свалят ( имахме 4 часа престой във Виена), накрая се оказа ,че трябвало да им напомня за нея, защото те я свалили отзад до самолета Shocked и аз да ида да си я искам.  Точно тук бях вече бясна Close,защото преди да слезнем питах стюардесата ,а тя ми каза да не се притеснявам, всичко щяло да е наред, а когато отидохме до летището с рейса ,се оказа ,че аз съм виновна, че не съм казала. С една дума ме оставиха 4 часа с дете на 1г. на ръце. Преди това не съм пътувала с тях ,но много ми ги похвалиха. Може да е било лош късмет ,но беше ужасно пътуване. Забравих ,че на връщане нямахме престой( само 30 мин, за да се прехвърлим ) , но се оказа ,че ще почакаме 2 часа, по тяхна вина.
 Единственото хубаво нещо беше излитането и кацането, пилотите бяха върха , нищо не усетихме. Grinning

# 12
  • Мнения: 934
Пътувала съм с тях преди 3 години Лондон - София през Виена. Много бях доволна. Бяха много любезни, възпитани и внимателни с деца - не те гледат накриво, ако детето ти вдига шум примерно, а проявяват разбиране (може и да зависи на какъв екипаж случиш). Освен това раздаваха хубави играчки на децата. За храната не си спомням, честно казано. Но май и от това бях доволна.
За количка не знам - май зависи колко е голям самолета, тоест има ли къде да я сложат вътре, и не на последно място колко настояваш.

Общи условия

Активация на акаунт