Силно зачервени бузи

  • 16 701
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 161
При сина ми имаше подобен проблем - зачервени бузки и кожата им стана по-суха. Педиатъра ни даде рецепта за крем, който се приготвя в аптеките. Съдържаше няколко вида витамини, вазелин и може би още нещо. Мажех ко по няколко пъти на ден и му мина много бързо. 

# 16
  • Мнения: 2 271
И при нас са така от няколко дни.Случва ни се за втори път.Не съм въвеждала нови храни като започна,нито съм сменяла перилни препарати и козметика.Мажа с какво ли не и не минават.
Кварталните форумки споделиха,че при някои деца е от зъбоникнене.Като се замисля първия път беше през зимата и го отдадох на студения въздух и вятъра,но след това избиха 2-та и заба.Вече 4м сме само с два,но отгоре са набъбнали и май и при нас ще излизат така зъбите.А сега имаше и хрема. Без Т,зачервено гърло и каквито и да е други симтоми.Та зъбчета ще са!

# 17
  • Мнения: 667
Моята дъщеря /8г./ има студова алергия. С зачервяване на бузите. Препоръчаха ми  крем на Клоран за бебета.  Даже сега, през пролетта, когато играе на открито, а времето е много ветровито, зачервява бузи.

А в петък беше на екскурзя и когато си посрещнахме децата на автобуса, бешо много смешно - всички слязоха с червени бузи и всички майки  ги питахме да не са спали. Мисля всъщност, че им е било топло в автобуса или пък от вятъра и слънцето.

Чувала съм също от доктор, че зачервяването на бузите говори за алергия. Ако не минава, консултирай са с педиатъра.

И при вдигане на температура децата зачервяват бузи.

# 18
  • Мнения: 4 392
И на дъщеря ми много често и се зачервяват бузките.Все се канех да питам тук във форума,но не отдавах голямо значение.Мислех си,че е от топлото през зимата.И наистина ,когато и е топло ,се зачервяват,но и постоянно зачервени бяха ,когато никнеха първите 2 зъба(още сме си само с тях,де).Напоследък обаче,явно от слънцето,кожата и по бузките се беше изсушила доста,въпреки че редовно я мажа със слънцезащитен крем, и докторът ни препоръча с крема ,с който и мажа дупето,да и мажа и бузките.Аз много се учудих,но той каза ,че помага.Пробвах и наистина хидратира.Приготвя се в аптеката по рецепта.

# 19
  • Мнения: 1 446
Баткото ни правеше такива бузи като алергична реакция към студ и топло  Rolling Eyes
Педиатърката ми предписа крем Trixera на Avene френска козметика много съм доволна. След намазване веднага изчезва зачервяваването.

# 20
  • Мнения: 2 849
 Thinkingна зъбки ми прилича

# 21
  • Мнения: 394
При нас се получава от вятъра.Мажеме с кремче и се оправя.Може от това да е.Тези дни беше доста ветровито.А и при зъбки се получава-както мамите са ти казали-заведи я на лекар,нека и той да погледне.

Общи условия

Активация на акаунт