Силно зачервени бузи

  • 16 706
  • 21
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Дъщеря ми от 4 дни е с бузи като домати. Не е точно обрив, по-скоро силно  зачервяване. Питах в "Здравословни проблеми", но нищо не ми казаха, а тук чете повече народ.
Имате ли идея какво може да е?

# 1
  • Мнения: 3 447
А обрив хич ли няма? Да не си сменила праха за пране, примерно, или нещо хранително да е newsm78 Ама ако е от храна, ще има и по тялото...

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 306
По тялото съвсем леко имаше, но изчезна, а бузите си седят. Но мисля, че не е яла нищо ново като храна, прах не съм сменяла...

# 3
  • Мнения: 1 101
Да не е в период на зъбоникнене? Моя син доста често има периоди, когато следобед зачервява много яко бузите - няма температура, няма обрив, не му е топло, а бузките му червени като доматки. Аз до сега го отдавах на зъбките newsm78

# 4
  • Мнения: 5 790
При Вики се зачервяват бузите след като яде грис или зрънчо някакъв. Мажа я с кремчето на д-р Тайс Нахткерцен и след 1-2 намазвания няма и следа от червените бузи.
Най-добре обаче да го види лекар детенцето, може дет се вика да е от слънцето.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Зъбоникненето е перманентно  Laughing
Мислех за лекар, но се случва да ми каже "нищо особено, ти да не искаш без една пъпка да ходи"....та затова питам първо тук.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
От около седмица и моята дъщеря е точно така, както описва ситуацията Сиска. Убедена съм, че не е провокирано от нищо друго, освен от усиленото зъбоникнене- 4 броя на куп.

# 7
  • Мнения: 2 910
Миналото лято го изкарахме цялото със зачервени бузки. Водихме я на лекар и ни каза, че има слънчева алергия. Засега от време на време почервеняват, но все още и слънцето не е много силно. Другата седмица ще търся по аптеките слънцезащитен крем с по-висок фактор, та дано ни се размине това лято.

# 8
  • Мнения: 445
Да не е от слънцето или вятъра навън при по-продължителна разходка? На моят син от вятъра се зачервяват всеки път почти.

# 9
  • Мнения: 307
И при нас е от никненето на зъбки. Дори понякога се зачервава само едната бузка или брадичката.Мажа с детски цинков крем и има ефект.

# 10
  • Мнения: 695
От около седмица и моята дъщеря е точно така, както описва ситуацията Сиска. Убедена съм, че не е провокирано от нищо друго, освен от усиленото зъбоникнене- 4 броя на куп.
и при нас е така Peaceсамо,че на нас ни никнат 3 броя на куп Hug

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Не знаех, че се появява при никнене на зъби  Embarassed
Благодаря ви за мненията. Hug

# 12
  • Мнения: 1 878
Баткото ни правеше такива бузи като алергична реакция към студ и топло  Rolling Eyes

# 13
  • тук-там
  • Мнения: 5 677
Имаше такова чудо при зъбоникненето.

# 14
  • Мнения: 292
Моя батко ги прави тези номера преди да се разболее ... Понякога губи цвят и посивява, а понякога зачервява бузки .... и в двата случая следва болно гърло, вирус  или нещо от сорта Sad

Общи условия

Активация на акаунт