Порязана бенка

  • 14 407
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте,при подстригване порязах бенката на сина ми.Кави могат да бъдат последствията от това?Чувала съм много страшни неща и сега съм притеснена.Предварително благодаря на всички!

# 1
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Мисля си,че ще си зарасне,но не е лошо да я погледне лекар.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 814
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НА ЛЕКАР!!!С бенките шега не бива.

# 3
  • Мнения: 4 978
От статия на д-р Мариян Ангелов:

Бенките могат да бъдат десетки, даже стотици, по кожата на един и същ човек. Повечето си кротуват. Нито растат, нито се променят. Други обаче, пускат косми, нарастват, променят цвета си.
    Кои са опасни:
Опасни са тъмнокафявите и черните плоски бенки. При разчопляне, удар, напичане на слънце, претриване от обувки, дрехи, верижки, гердани – те могат да се изродят и да се превърнат в най-жестокия тумор известен на медицината – меланомът (рак на кожата).
Ако някой притежава бенка от описания тип най-добре е да се консултира незабавно с дерматолог.
Препоръчва се "опасните" бенки, особено такива разположени на места свързани с хронично травмиране или излагане на слънце, да бъдат премахнати хирургично, заедно с ивица от заобикалящата ги кожа. Има специални хирургични техники, които гарантират възстановяване на кожния участък без белег. Това е най-сигурният начин да се предпазите, а иначе избягвайте чоплене, удар, триене, излагане на слънце на "заподозряната" бенка.
Как да познаем израждането …
Бенката започва да боли, разкървавява се, цветът на някои нейни участъци се променя, нараства. Ако това ви се случи веднага се обърнете към кожен лекар.

# 4
  • Мнения: 5 228
Задължително трябва да я види дерматолог. Най-вероятно няма проблем. Аз скоро така се бях притеснила и ходих на лекар. Не винаги има проблем, но за всеки случай го заведи на лекар.

# 5
  • Мнения: 1 517
Ей, вие ме стреснахте!!! Но и аз съм чувала, че не е хубаво да се наранява бенка. Днес сина ми се убол точно на бенката на дланта, чак я разкървил. Тя беше мъничка, светлокафява. За сега няма раничка, но като гледам какво сте писали, ще го заведа на лекар. още утре. После ще ви пиша.

# 6
  • Мнения: 1 517
Светлокафевите бенки, особено ако са мънички петънца са безопасни. Но понеже се убол на трън, му биха тетанус. Но моят съвет е: за по-сигурно, разранили се и най-незабележимата бенка, веднага на лекар!!! Така ме посаветва JP-то. (да ми е мирна главата; инче на моя син нищо му няма - само устата му голяма)
Ей, вие ме стреснахте!!! Но и аз съм чувала, че не е хубаво да се наранява бенка. Днес сина ми се убол точно на бенката на дланта, чак я разкървил. Тя беше мъничка, светлокафява. За сега няма раничка, но като гледам какво сте писали, ще го заведа на лекар. още утре. После ще ви пиша.

# 7
  • Мнения: 46 437
Заведи го на лекар, за твое успокоение  Peace

Аз имам на десния крак голяма, колкото 50 стотинки и когато бях на 10-тина години я порязах на половина при едно падане, но нямаше последствия, сега си я следя дали си променя формата, дали нараства, няма промени и се надявам за напред да е така  Praynig

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 526
Лекар - задължително, най-малкото за твое успокоение. Аз, за съжаление, съм от хората, които имат стотици бенки по кожата и то най-различни. Изобщо не се пека на слънце, мажа се с най-високите фактори и ходя с тениски дори и на плажа. Преди време си разкървавих една бенка и веднага отидох на лекар. Той ми казаха да изчакам бенката да зарастне и да я махна, защото беше на място, на което постоянно ми се закачваха синджирчета и гердани. И така отидох на хирург-дерматолог и си махнах не една, а 5 и съм много доволна.
Препоръчва се "опасните" бенки, особено такива разположени на места свързани с хронично травмиране или излагане на слънце, да бъдат премахнати хирургично, заедно с ивица от заобикалящата ги кожа. Има специални хирургични техники, които гарантират възстановяване на кожния участък без белег. Това е най-сигурният начин да се предпазите, а иначе избягвайте чоплене, удар, триене, излагане на слънце на "заподозряната" бенка.
До колкото знам, на запад хората изобщо не се притесняват и това се прави много често.

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз имам на десния крак голяма, колкото 50 стотинки...
Голямата ми дъщеря има такава бенка на десния крак (още не е колкото 50 ст., но ще стане с израстването й). Тъмнокафява е. Прегледа я много добър кожен лекар... Каза, че до пуберитета с бенките няма проблем, но след това трябва да се следи. А може за успокоение да се изреже превантивно.

Общи условия

Активация на акаунт