С Августинче за ръчички заболя ни кръста всички

  • 68 333
  • 745
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 581
Аника, радвам се, че нямате такива грижи като нашите. Някой беше споделил, но явно те бъркам.

Яна, стискам палци всичко да е наред. Чувала съм всякакви истории за безпричинно стресирани мами. И мен ме бяха притеснили по време на бременността, но всичко се оказа наред.

# 361
  • Мнения: 2 173
След две седмици ще докладвам по въпроса.

Честит Празник на всички! Дано бъдем все по независими от независещите от нас обстоятелства.  Hug

# 362
  • Мнения: X
Честит празник!
Снощи Дея се събуди към 23ч с рев и беше повърнала малко АМ. После още два пъти плака през нощта. Сега си е весела и си играе.
Вечерята й беше супа към 20ч. и в 21:30 яде АМ и заспа. Предполагам е преяла и я е болял корема..

# 363
  • Мнения: 2 173
И на мен на такова ми прилича. Щом няма Т, не повръща пак и е жизнена, няма какво друго да е. Simple Smile Дамян обича тротинетки, качвам го на чужди, то се хваща за кормилото и го бутам. Мисля да му взема една бебешка за майтап, знам, че е рано, но щом го влече.

# 364
  • Мнения: X
Сега няма проблеми, тази нощ си е спала. Има една пъпка на брадичката, но с тези кътници се лигави постоянно, та сигурно е от това.
Дея е харесала едно колело балансьор, на комшийчето, и като го види голямо пищене настава 😂

# 365
  • Мнения: 222
Linusha мискя че Боян скоро ще проходи самостоятелно.Ще посрещне баща си на вратата.Дано  израсте бързо тази алергия.Само това ви липсваше след рефлукса.
Мами,някоя вече махнала ли е решетките на кошарата?В голяма дилема съм,имам си сериозно колебание дали да ги демонтирам вече.Моето момче е много енергично и пластично а любимо занимание му е да прави салто.

# 366
  • Мнения: 894
Привет, как вървят нещата, здрави ли сте в тия сополиви дни?
Mgpd, махна ли решетката в крайна сметка? За мен е още рано, но съм решила след като проходи съвсем стабилно, да не чакам много дълго и да я махна. Не съм фен на деца гледани с решетката до 2-3 годишна възраст да речем, улеснение е за родителя разбира се, но предпочитам да има самостоятелност. Така си мисля, пък ще видим след няколко месеца как и дали ще се получи.
Янна, как се чувстваш?
Сложихте ли вече ваксината за шарките? Ние не и понеже нямаме опит с нея, я мисля, а пък и почнаха разни хреми и пр.у дома и ще се дебне момент в този неподходящ сезон.

# 367
  • Мнения: X
Дея е сополива заради зъбите, почти и мина де. Няколко дни беше ужас, плач през нощта, температура...
Ваксината й е чак на 26ти Октомври, надявам се да е здрава тогава.
Вчера я пуснах сама в парка, ходи 2 минути спокойно и започна да тича, озова се на плочките по лице, за щастие и няма нищо. Вашите деца опитват ли се да тичат? 😁 Вкъщи си ходи много добре, но защо навън решава, че е на маратон, не знам. 😁

# 368
  • Мнения: 2 173
Не съм я сложила още. Беше болен, аз също. Ще го водя тази седмица, притеснявам се обаче да я сложа. Заради мен по-скоро.
Иначе Дамян е на етап катерене, сам се изкатерва по стола за хранене и сяда. Купихме тротинетка, такава, която има за сядане опция и седалката може да се махне. Рано е, но като види такава и отива да се вози. Много ги харесва, а повечето деца си пазят играчките като ястреби и чак на бой налитат. Особено едно има, без причина ходи да ми маризи детето, махааааа.

А, пък аз съм добре. Гадеше ми се, вече не е толкова, но предпочитам да имам повечко симптоми и да съм спокойна, че с тоя фалстарт... Бе живи и здрави.

# 369
  • Мнения: 1 837
Аз не мисля за скорошно махане на решетката. При нас е голямо въртене на сън, откакто падна в съня си от спалнята ме е страх, че си беше паднал директно на главата, слава богу нямаше последствия.
Преди десетина дни изби най-накрая трето зъбче, отново без температура и т.н. Simple Smile Сега чакаме номер 4, от няколко дни е крив нон стоп, постоянно мрънка, тръшка се, да не говорим, че е все лепнат за мен като гербова марка. Закъсня с раждането, късно вади зъби, късно ще проходи... дано за срещи след време да е точен 😄 Все още го е страх да върви, ако не го държа за ръка, отпуска се и прави по 2-3 крачки в кошарата, върху дивана 😮 .. все места, на които знае, че ако падне няма да се удари 😄
Ние във вторник сме на ваксина, ако не е пуснал някакви сополи дотогава, че покрай тези зъби знам ли..
Янна, от сърце се вълнувам за теб и чакам добри новини от следващия преглед. 😊😊😊

# 370
  • Мнения: 894
И при нас изби кътник със сополи и 2-3 безсънни нощи,само не разбрах дали и от дискомфорт в устата или заради запушения нос. Сега е по-добре. А крачки сам прави по няколко и едва от няколко дни, още е далече от тичане. Доста бърбори, повтаря думички, има вече към 15 неща, които назовава някак. А като махнем решетката  на креватчето се монтира една преградка, която се надявам да не позволява неволно претъркулване нощем, освен ако не го прави със засилка насън Grinning

# 371
  • София
  • Мнения: 669
Здравейте и от мен,

Малката госпожица проходи на 1 година и 1 месец, оттогава не се и спира. Честно казано, мислех си, че по-рано ще тръгне, тъй като и аз, и баща ѝ сме проходили на 11 месеца, но пък ние не сме пълзели, а тя от съвсем малка е като ракета на четири крака Simple Smile.

Май ще сме едни от първите за ваксина, някъде преди 10 октомври беше датата, трябва да погледна. Дано не се разболее дотогава, че в това време... ние ограничаваме контактите, доколкото е възможно, ама все пак няма как да я изолираме напълно, а не е и редно.

Стои си на шест зъба отдавна иначе. От време на време си бърка в устата отстрани и се чудя дали нещо не никне там, ама тя толкова ми и дава да видя Simple Smile.

За храненето нямаме проблеми: каквото сготвя, всичко обича. Покрай нея и ние започнахме безсолно почти да се храним, което е хубаво. Захар все още не ѝ давам, но подслаждам с мед някои десертчета. Купих чайник и от вчера пие и чай Simple Smile.

ЯННА, давай ъпдейти какво се случва, всички бременеем с теб Flowers Hibiscus.

Иначе аз да ви се похваля: приеха ме магистратура, каквато исках, при това държавна поръчка и ще плащам 150 лв, а не 650, както е при другите. Само трима човека приемат от всички кандидатстващи, но изкарах 5.75 на изпита и съм даже първа по успех (секунди за реклама) Blush. Задочно е, 3 семестъра, надявам се да мога да ходя без проблем.

# 372
  • Мнения: 894
Браво, Shaw7y ! Аз мед не смея още да давам. На нас дата педи не ни е давала за ваксината, каза като стане на 13 м. Но аз не го водя всеки месец вече на консултация, маже и затова да нямам определена дата. Иначе пропуснахме ПКК да му направим на 12 месеца, защото беше след Синфлорикса, та и това ни е висящо (нали на годинка се правели профилактично кръвни)  Янна, и аз така, вълнувам се с теб, споделяй ни!

# 373
  • Мнения: 1 156
Здравейте и от мен. Скоро и аз не съм писала.
Зъбите:  8, един кътник леко пробил, друг тръгнал. Но явно са на етапи.защото имаше безсънна  нощ,  после се успокои и пак ...
Аз отдавна махнах решетката , защото опрях леглото  в спалнята ни. Но като лази  и нощем някой път се събуждам и тя ми е в краката....та реших , че ще я сложа в кошарата, защото е по - ниска. А в нейното легло ми е трудно да  прехвърля заспала, защото я приспивам първо на моето. Та така.. .спи в кошарата, но към 6 сутрин я взимам. Напоследък става много рано сутрин...7 макс: (
Ходи за ръце добре,  но ако я пусна стои на място или най - много 2-3 крачки .
Навън пък изобщо не иска да се пусне. Но не бързам. И това ще стане.
А и сигурно има значение, че се роди месец по- рано. Нали се брои за "коригирана възраст" или и аз нз как беше.
Аз имах 3-4 нормални менструации  и от 28.8 (точно последното кърмене)  нямам нищо Cry едно зацапване около 8.септ няколко дена и това беше. Правила съм и тест. Време е може би на лекар. Не знам дали има общо с кърменето...ама...Cry
От мен горе долу е това...
Някой с менструални промени като мен?

# 374
  • Мнения: 1 837
Ние днес сложихме ваксината, биха я в ръката, лл каза, че по принцип минава без странични реакции, така, че се надявам да няма такива наистина. Днес го мериха само на височина-78см. Следващия ни преглед е чак януари и докол ккото разбрах тогава пак ще имаме някаква имунизация..

Общи условия

Активация на акаунт