Желанията, като подредим - към гнездото с надежда ще летим.

  • 105 658
  • 808
  •   1
Отговори
# 210
  • Пловдив
  • Мнения: 9 679
 the motherman, единственият човек, който повдига въпрос за заплащане на работещите по гнездата, си ти.  Peace
И ако ти, тази или онази майка можете да се справите със заявленията онлайн, има много други, които не могат. Има деца, които ходят с бабите и дядовците си, защото родителите им са в чужбина, има и такива, които и български не говорят добре и не могат да си напишат имената, какво остава да попълнят заявлението. Излишно е да се дъвче тази тема. Всеки сам си решава как да подава.
 

# 211
  • Мнения: 834
Ние приключихме  Laughing Laughing Laughing Детето изкара страхотен резултат в НГПИ и изпълни мечтата си. Изобщо няма да подаваме (дори за спорта) в училищата към МОН. При нас не искат т.нар. отпускно - само оригинала на удостоверението за 7 клас и медицинския картон от 7 клас....
Много се радвам!!! Желая й много успехи и занапред. Ние подадохме днес и вече сме в етап на изчакване.

# 212
  • Мнения: 1 194
Скрит текст:
Спряхме тренировките заради състоянието и се насочваме към плуване най-вероятно, като първо минава на психологическа обработка от клуба по плуване. То пък и времето е едно никакво сега.Тепърва започват разправиите с клуб и федерация.   Светльо се е отдал на филми и музика.
[/quote]

Хайде Амбър, ще пием бири, докато се къпят децата.
На мен и без това ми тежи, че ги местят лятото на Норд. Далеч му идва да ходи и да се връща сам  Rolling Eyes Пък и никакъв удобен транспорт няма за там.

# 213
  • Мнения: 14 133
Йованка, честито!
Амбър, дано всичко да е наред със състоянието на Светльо!

# 214
  • Мнения: 1 226
yovanka, поздравления и на добър час!!!

# 215
  • Русе
  • Мнения: 11 913
 

Амбър, дано всичко да е наред със състоянието на Светльо!
  хи не е наред с дикова херния. Но според националния селекционер и докторът можело да се готви за световното.  Twisted Evil



Хайде Амбър, ще пием бири, докато се къпят децата.

 това е приказка.
  Ще дочакаме ли другата седмица да нищим резултатите с Десито под чадърите.

# 216
  • столицата
  • Мнения: 3 761
Йованка, честито на детенце! newsm10
Аз не мога да разбера защо изпълвате темата с въпроси защо някой е избрал този или онзи начин за подаване на заявление.
Дадени са два варианта за избор и всеки има свободата да избере най-подходящия за себе си.
Аз лично подадох в софийско училище и ми отне 5 мин. - в 132-ро нямаше други хора, а имаше 3 стаи, предвидени за подаващи заявления. Имах работа до училището и между другото пуснах и заявлението. Дадоха ми разпечатка с входящ номер.
и тъй като бях питала по-горе, сега да отговоря и официално на въпроса си -в заявлението се записва входящия номер от служебната бележка на детето. След това ви дават друг входящ номер за самото заявление.
Успех на всички!

# 217
  • Мнения: 68
motherman, всяко ново нещо  смущава този или онзи. И е само позитив, че имаш право на избор. А и колкото и странно да ти е, има хора, които нямат компютър у дома, не са наясно  как се работи с плаформата и всичко  това ги прави несигурни... Тоест логично или не, има си нужда и от гнездата за подаване на заявления на хартиен носител. И силно се съмнявам някой да плаща на тези хора на брой обработени заявления. Ако беше така, трябваше да задълбаеш още в конспирацията... Тоест школите ( и не само) бутат подаващите към гнездата, ама  би трябвало да ги талсакат тогава  към тези, в които са техните колеги, иначе къде  ще е далаверата.. hahaha

По никой начин не казваш нещо по-различно от това, което съм написала на 17-ти и днес. Проблемът е единствено с тези, които могат да боравят с платформата, имат комп и нет, но отиват до гнездата, че и с предварително разпечатан списък с кодовете някои. По този начин товарят системата, пречат и бавят хората, които имат нужда от помощ. Че и се оплакват след това. Едва ли не си ме разбрала.

# 218
  • Мнения: 14 133
Амбър, съчувствия!
Тегли им една и на треньора и на доктора и гледайте здравето на Светльо.

# 219
  • София
  • Мнения: 15 198
Скрит текст:
the motherman, до миналата година всичко беше на хартия. Не знам колко грешки са били допуснати при въвеждането на информацията в системата. Даже тези, които въвеждат данните, правят доста проверки и могат да коригират, докато в онлайн регистрацията се оказа, че няма такава опция.
Какво ги направихте тези хора, които се занимават с тази дейност? Те го вършат от години.
И с това заплащане ... та това ли е най-големият проблем?
Не. Не е проблем изобщо. Тука друго се коментира, ама ти си пиши! Не пречиш.
Shocked Shocked Shocked Shocked
motherman, вероятно не се усещаш, че, всъщност, твоите писания са не на място в тази тема.  ooooh!


Амбър  Hug Голямо гуш за теб и за Светльо.

# 220
  • София
  • Мнения: 392
...
По никой начин не казваш нещо по-различно от това, което съм написала на 17-ти и днес. Проблемът е единствено с тези, които могат да боравят с платформата, имат комп и нет, но отиват до гнездата, че и с предварително разпечатан списък с кодовете някои. По този начин товарят системата, пречат и бавят хората, които имат нужда от помощ. Че и се оплакват след това. Едва ли не си ме разбрала.
Аз щях да подам електронно, но единственото, което не са направили е да подпишат електронно от тяхна страна заявлението, което след като подадеш информацията получаваш в PDF формат. Пък ако ще и да не е с КЕП. Ако имаше такъв ел.подпис/ел.печат, това би било равностойно на подписаната от тяхна страна хартия, а сега не е. Както вече писах, все едно имате текста на договор, но без подпис. Надявам се до година да са го коригирали.

# 221
  • Мнения: 1 226
Ей, Амбър, много ме е яд!!!
Искрени и много големи съчувствия от мен и много късмет на Светльо, с каквото и да се захване!!!!

# 222
  • София
  • Мнения: 13 200
Дали вече е ясно? Ваче?
Ами сега като го написа е ясно... не всички имаме телепатични способности ако си допуснала това. Все пак възможностите за и против са само две. Нямаше как да подразберем твоите мисли към коя възможност са насочени.  Wink И все пак благодаря ти, че така обширно разясни за мен, въпреки че попадам в графата подали електронно по обяд на 16-ти  Wink Но поне ще си взема бележка и ще започна да упражнявам телепатията си.
П.С. Чудно ми е как реши, че си толкова важна персона и хората следят изявите ти по дати и часове. Но после влязох да хвърля едно око и видях очевидният най-верен отговор  Laughing Laughing Laughing

Понеже стана дума за здравно-профилактичните карти. От нашето училище върнаха на детето трите карти. В тях са описани имунизациите през периода. Казаха ни, че тези карти+тазгодишната трябва да се занесат в новото училище. Същото ни каза личният лекар, когато отидохме за профилактичен преглед и издаване на новата карта.
Ние мислихме, мислихме и ги изхвърлихме  Grinning
 ooooh! ooooh! ooooh! Mr. Green
Все пак ще ви искат имунизациите. Нашата лична лекарка стриктно описва издаването на тия карти и честно казано щях да си навлека гнева й ако ми се наложи да ходя пак за старите карти  Wink



Последна редакция: пн, 19 юни 2017, 13:56 от Vache

# 223
  • София
  • Мнения: 17 921
the motherman, аз идеално те разбрах, но ти мен изглежда не..  Wink

# 224
  • София
  • Мнения: 14 516
Ние приключихме  Laughing Laughing Laughing Детето изкара страхотен резултат в НГПИ и изпълни мечтата си. Изобщо няма да подаваме (дори за спорта) в училищата към МОН. При нас не искат т.нар. отпускно - само оригинала на удостоверението за 7 клас и медицинския картон от 7 клас....
Много се радвам!!! Желая й много успехи и занапред. Ние подадохме днес и вече сме в етап на изчакване.
Успех на Нани!

Общи условия

Активация на акаунт