трудно ходене по голяма нужда

  • 8 381
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 214
Здравейте! Моля ви споделете какви хапчета мога да си купя против запек. Ограничила съм тестените изделия, но дори и веднъж като ми се прияде и хапна нещо после проблема е налице. Много често се запичам Sad , а особено сега когато ми се налага и да сменям мястото, и както не съм свикнала на чуждо място ще имам спешна нужда от ефикасни хапчета или някакви прахчета. Ще очаквам вашите коментари! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 3 157
Не разчитай много на хапчета,за да не ти привикнат червата и след това да се окаже,че без тях не можеш да се справиш-по-скоро редовно приемай фибри(сега има много зеленчуци),ако държиш да е от аптеката-има и прахчета с фибри,които регулират перисталтиката.Също пробиотици,повече течни храни,круши,смокини,сливи.Коремни преси,въртене на обръч,бягане-всичко това също ще ти помогне,стига да имаш време и място.

# 2
  • Мнения: 15 459
Една съфорумка ми препоръча прахчетата Евакол, които започнах да пия и от които съм страшно доволна. Започнах да ги пия два пъти на ден, защото при мен нещата бяха плачевни /не ходех по 3 - 4 дни/, след това преминах на пиене веднъж на ден, сега ги пия през ден. Тя каза да продължавам да ги взимам и да намалявам приема, докато стигна до веднъж седмично. Започнах да си коригирам и храната - наблегнах на зеленчуците и фибрите  Peace

А скоро гледах една реклама на някакви фибри в пакетче - помагали на перисталтиката. Та се чудя дали да не ги пробвам  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 1 745
Да добавя, пиене на повечко вода, както и алое Вера гел или на таблетки:)

# 4
  • Мнения: 24 276
Преди купвах Лаксена, но вече вземам това Peace
http://www.arteka.bg/%D0%B7%D0%B0-%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BE … BB-%D1%85-10.html

# 5
  • Мнения: 18 879
Фибри, ако вземаш, а не пиеш достатъчно вода (поне 3 литра в такива случаи), ще се запечеш още повече.

Спортуваш ли? Движи се повече, даже бягай, ако имаш възможност. При повечето хора бягането разкарва, при някои даже до степен на диария.

# 6
  • Мнения: 11 312
Една съфорумка ми препоръча прахчетата Евакол, които започнах да пия и от които съм страшно доволна. Започнах да ги пия два пъти на ден, защото при мен нещата бяха плачевни /не ходех по 3 - 4 дни/, след това преминах на пиене веднъж на ден, сега ги пия през ден. Тя каза да продължавам да ги взимам и да намалявам приема, докато стигна до веднъж седмично. Започнах да си коригирам и храната - наблегнах на зеленчуците и фибрите  Peace

А скоро гледах една реклама на някакви фибри в пакетче - помагали на перисталтиката. Та се чудя дали да не ги пробвам  Rolling Eyes

прахчетата Евакол  Peace
Стават и за деца, страдащи от запек и фисури.
Според лекарката, която ги препоръча на детенце са напълно безвредни.

Нормализират перисталтиката завинаги.  Peace

Lady Cassiopeia Duval, как е сега положението? Има ли изхождане всеки ден и изпражненията меки ли са и лесно ли се освобождаваш от тях /извинявам се за личните въпроси. Ако прецениш не пиши публично  Blush/?

# 7
  • Мнения: 15 459
Една съфорумка ми препоръча прахчетата Евакол, които започнах да пия и от които съм страшно доволна. Започнах да ги пия два пъти на ден, защото при мен нещата бяха плачевни /не ходех по 3 - 4 дни/, след това преминах на пиене веднъж на ден, сега ги пия през ден. Тя каза да продължавам да ги взимам и да намалявам приема, докато стигна до веднъж седмично. Започнах да си коригирам и храната - наблегнах на зеленчуците и фибрите  Peace

А скоро гледах една реклама на някакви фибри в пакетче - помагали на перисталтиката. Та се чудя дали да не ги пробвам  Rolling Eyes

прахчетата Евакол  Peace
Стават и за деца, страдащи от запек и фисури.
Според лекарката, която ги препоръча на детенце са напълно безвредни.

Нормализират перисталтиката завинаги.  Peace

Lady Cassiopeia Duval, как е сега положението? Има ли изхождане всеки ден и изпражненията меки ли са и лесно ли се освобождаваш от тях /извинявам се за личните въпроси. Ако прецениш не пиши публично  Blush/?

При мен малко се върнаха назад нещата - ходихме в Гърция за една седмица и там нито Евакол, нито чай - нищо не помогна. Една седмица си беше пълно затъмнение. Като се върнах веднага си направих един чай Инхуа сутринта и един вечерта, защото се притесних да не стане беля - все пак цяла седмица нищо. И от тогава стартирах пак отначало. Сега съм пак на всекидневен прием. А бях стигнала до прием през ден, но това е положението. Нещата са добре за сега. Както е тръгнало скоро май ще мина на прием през ден пак - благодаря ти отново  Hug

# 8
  • Мнения: 11 312
O, няма защо да благодариш  Hug
Значи си от хората, които при пътуване имат проблем с ходенето по голяма нужда. Трябва да си знаеш и да пиеш прачета всеки ден /като си на път + ден два преди и след това/ и да си носиш и разхлабителен чай на почивката и малко да помагаш.

# 9
  • Мнения: 3 480
Имам подобен проблем, когато сменя мястото и режима. Имам от китайския чай сание и шоколадчета комфорт и когато се случи това взимам еднократно. честа употреба не е препоръчителна, специално при чая има газове, подуване и болки в червата. Пила съм много вода и съм приемала фибри и нищо освен продукти от аптеката не ми е помагало.
Ако стоя така цяла седмица ще си проваля почивката, чакам обикновено максимум 2 дни и ако не стане на втория вечерта пия чай, сутринта черно кафе на гладно и се получава.

Последна редакция: пн, 19 юни 2017, 12:14 от Stardust@

# 10
  • Мнения: 4 611
Ако водиш заседнал начин на живот се случва най-вече. Трябва повече движение, повече вода и течности, задължително намаляш белия хляб, даже ако може изобщо да не ядеш нищо тестено, то много запича.

# 11
  • Мнения: 3 480
Ако водиш заседнал начин на живот се случва най-вече. Трябва повече движение, повече вода и течности, задължително намаляш белия хляб, даже ако може изобщо да не ядеш нищо тестено, то много запича.

Лично аз не ям въобще хляб и тестени, главно салати със зехтин и винаги имам проблем като си сменя леглото.
Няма как да се раздвижа на почивка като съм  Joy
Понякога е на психологична остнова като си смениш режима и е неосъзнато.

# 12
  • Мнения: 4 611
А, да на почивка и аз много трудно ходя, но някак 5-7 дни се издържа да се ходи по-нередовно,важното е през останалото време как са нещата. Има разхлабващи чайове, аз не смея да пия докато съм на почивка, за да не отида в другата крайност.  Laughing

# 13
  • Мнения: 15 459
Много е неприятно това нещо - пазя диети, спортувам, за да се покажа хубава на плажа и накрая отивам на почивка и ми през цялото време си ходя с подут корем, като бременна в 5-ти месец  ooooh!

Имате ли идея на какво се дължи това?

# 14
  • Мнения: 3 480
Според мен много фактори, може би психологически (въпреки, че там би трябвало да сме спокойни и да не се притесняаваме), промяна в часовото време, храната, цялостния режим като кога ставаме и лягаме и т.н.
Аз затова винаги си взимам 4-5 чайчета сание за всеки случай, защото и аз иначе като бременна.
Не знам за вас, но аз си позволявам прегрешения на почивка (ям закуска, иначе не закусвам), вечер ходим на ресторанти и там се яде със сигурност повече, отколкото нормално ... Като не съм на почивка и аз все се пазя и не ям това, онова, тестяно, не комбинирам храни, джанк фууд и т.н.
Опитайте с бяло вино на мен наистина ми помага вечер, отпуска ме и успявам без да мисля само за това да отида до вц. А и е антиоксидант  Hug

Общи условия

Активация на акаунт