Противозачатъчни - до кога?

  • 6 276
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 105
Вече 2 години пия Ясмин. Започнат по лекарско предписание, поради кратък цикъл (15-18 дни) и обилно кървене. (Преди години поради същата причина пиех Цилест. Спрях го, забременях, родих и т.н.) Сега се чувствам добре, цикълът ми е редовен, започва на точно определена дата и кървенето е оскъдно. Да добавя - не пуша. Ходя периодично на преглед - веднъж годишно. Преди време приятелка ме стресна колко вредно е да пия противозачатъчни, едва ли не ще умра от тях. Говорих с лекаря относно притесненията ми и той ме посъветва да ги продължа, с обяснението, че ако ги спра може да се повторят нещата от преди.
Сега от няколко дни отново се питам, да ги спра или не? Все някога трябва да ги спра!? Колебая се. Позната, която ги е спряла има редица проблеми (пълнее, идва й когато си поиска, тече й по колкото си иска, появили са и се пъпки, мазна кожа). Тя споделя, че сякаш организма й е спрял да се справя сам. Има ли други сблъскали се с подобни обстоятелства?  Кое е по-добре - спирам сега, или някога? Разбира се, че пак ще се посъветвам с лекаря, но искам да чуя и мнението на някой друг, минал вече по този път.

# 1
  • Мнения: 11 234
Пила съм по лекарско предписание противозачатъчни от първите месеци, откакто съм станала жена. Спирах, почвах ... и НИКОЙ, НИКОГА не ми каза, че 40% от жените приемащи дългосрочно противозачатъчни ще развият рак на гърдата.

Поради съмнение за такова заболяване стигнах в онкология и във ВСЕКИ кабинет, в който влезех ме питаха колко време съм пила противозачатъчни. После тъжно клатеха глави.

5 години след спиране на противозачатъчните риска намалява.
След 10 години след спиране на приема им се приема, че си се изчистила от тях и си от късметлийките.

Когато стане белята разбираш, че в листовката завоалирано всичко си е написано и то макар да звучи като лежерна подробност, а си е всъщност написано черно на бяло: противозачатъчните водят до рак. 4 от 10 жени ще умрат заради тази гадост. Само, че на вашия гинеколог не му пука, все пак негово задължение е да ви регулира цикъла. Другото не му е в специалността ...
А когато човек е болен от рак въобще не му пука, че цикъла му е нередовен или къс.

 

# 2
  • Мнения: 46 403
Противозачатъчните не лекуват, а замазват симптомите.
Има причини един цикъл да е на 15-18 дни и те трябва да се открият и отстранят.

Не се сравнявай с познатата ти, всеки човек е различен, при нея причините за тези симптоми са съвсем други.

# 3
  • Мнения: 1 377
the Дорис, сподели моля те какви симптоми проблеми имаше, че си стигнала до онкология...

Аз пия Ясмин от повече от 8г. и последния път като ходих на гинеколог отново повдигнах въпроса "докога" мога да продължавам така. Той ми каза ако искам да направя 6мес. пауза и след това да ги продължа, били нискодозирани и не пречело да се приемат  дългосрочно.

Само че аз не искам да продължавам, страх ме е. Не съм имала (почти) никакви проблеми толкова години, откакто ги приемам, но това все пак са 8 години.

Само че се притеснявам как ще се чувствам след тях. Преди имах адски тежък цикъл, до степен да не мога да ходя на работа като ми дойде, също и кисти. В момента обаче най-вече ме притеснява какъв метод за контрацепция да използвам, аз с презервативи просто НЕ изпитвам удоволствие от секса. Прекъснатият метод за мен пък е руска рулетка. И... не знам, в почивката между две опаковки съм и не знам какво да предприема когато тя свърши.

# 4
  • Мнения: 11 234
Имах тъмен секрет от гърдата и в другата уплътнение. За щастие всичко е наред  Peace

Според мен спокойно можеш да пробваш и да видиш какъв ще е цикъла ти сега. Та ние се променяме всяка година, камо ли за 8 години. Възможно е цикъла ти вече да не е проблемен.

Виж обаче контрацепцията трябва да е на ниво  Rolling Eyes
За спирала какво мислиш? + прекъснат полов акт.

# 5
  • Мнения: 1 377
the Дорис, радвам се, че си добре!

Не мисля, че спиралата е моето нещо, външно тяло е за организма и се подменя на всеки 3-5г., плюс това често води до засилване на цикъла, а моят и без това беше изключително тежък и обилен.

Оказва се, че повечето от приятелките ми от години се пазят единствено с прекъснат полов акт, при това повечето твърдо не желаят бременност засега, удивена съм, звучи ми страшно несериозно. Аз с моя преди супер объркан цикъл никога не знаех точно кога ми е овулацията, не си го представям този вариант за себе си.

# 6
  • Мнения: 11 234
Можеш да си мериш Т сутрин в дупето  Blush и ще знаеш кога ти е овулацията.

Има спермицидни гелове, но нещо не им вярвам ...  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 105
И аз съм на мнение, че противозачатъчните не лекуват, а само замазват симптомите. Затова се чудя и събирам мнения. За да мога и аз да взема решение.
Когато питах лекаря за спирането им, той ми каза, че мога да ги спра и с усмивка сякаш ме "заплаши" с думата кюртаж.  Очаквах да ми обясни повече или поне да ми подхвърли - опитай. Да си кажа - убеди ме, че трябва да ги пия.
Не знаех, че мога да правя почивка, а и не обичам да пия или спирам да пия каквото и да било на своя глава (хе хе, вода, ракия и т.н. - аз решавам).
Рака не е за пренебрегване, ама хич, но не и приятно да те е страх да излезеш - до магазина, да отидеш до работа понеже може да се "олееш".  Както писах и преди съм вземала хапчета, но и тогава никой не ми каза - Дай да видим от къде идва проблема? А когато ти тече и си изморен, отслабнал - нямаш кой знае каква възможност да си търсиш лекар, след лекар.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 134
https://bodyecology.com/articles/dangers_birth_control_pill.php

http://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/birth-control/in-dep … pill/art-20045136

Преценката всеки си я прави за себе си.Лично аз ако можех да върна осемте години назад ,през които пих Ясмин,никога не бих припарила до тях.Разбъркват целия хормонален баланс на организма,предпоставка са за дефицити на витамини и минерали,създават естроген доминанс .Дългогодишният им прием се свързва и автоимунитет .Такава хормонална терапия трябва да е краткосрочна,след направени изследвания и да е контролирана във времето.Тези лекарски приказки ,че били пречистени,че били трето поколение и т.н.,ама друг път...

# 9
  • Мнения: 1 377
Възможните негативни последици са невероятно много и повечето - доста страшни. Обаче на мен например ми се отразиха благоприятно в много отношения. Не на последно място и спокойствието, което дават. Само че съпоставено с огромния риск за здравето, още повече след толкова години натрупване в организма - аз вече реших за себе си да ги спра.

Следващото, което е - какво да очаквам като последици за организма. Неизменно ще има някакъв период на привикване. Четох, че е възможно цикълът да закъснее, при това дори с месеци. Хубаво е да се приемат витамини, ще потърся информация какви да започна. Възможна била и промяна в теглото, както нагоре, така и надолу. Надявам се да ми се върне и желанието за секс, че с тия хапчета никакво го няма...
Ако настъпи бременност в началните месеци след спиране на хапчетата има повишен риск от малформации на плода и спонтанен аборт, така че е добре да се изчака малко - това за тези, които планират да работят за бебе.

Друго?

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 134
Възможните негативни последици са невероятно много и повечето - доста страшни. Обаче на мен например ми се отразиха благоприятно в много отношения. Не на последно място и спокойствието, което дават. Само че съпоставено с огромния риск за здравето, още повече след толкова години натрупване в организма - аз вече реших за себе си да ги спра.

Следващото, което е - какво да очаквам като последици за организма. Неизменно ще има някакъв период на привикване. Четох, че е възможно цикълът да закъснее, при това дори с месеци. Хубаво е да се приемат витамини, ще потърся информация какви да започна. Възможна била и промяна в теглото, както нагоре, така и надолу. Надявам се да ми се върне и желанието за секс, че с тия хапчета никакво го няма...
Ако настъпи бременност в началните месеци след спиране на хапчетата има повишен риск от малформации на плода и спонтанен аборт, така че е добре да се изчака малко - това за тези, които планират да работят .
за бебе.

Друго?

И аз  ги пих 8 години.Спрях ги преди година.При мен страничните ефекти при спирането -мазна кожа и пъпки/никога съм нямала такъв проблем/,мазна коса /от миене на 4 дни веднъж,на 2-рия ден се омазнява,както и косопад.
Съветвам те след втория нормален цикъл да пуснеш полови хормони-LSH,FSH,естрадиол,пролактин, прогестерон,тестостерон.След прекъсването на контрацептива ,организма има срив хормонален,особено след толкова дълъг прием.Витамините, които съм пила и все още пия са В комплекс,цинк,омега 3,биотин,л цистин ,витамин Д,мазнезий,желязо,като не приемам нищо наведнъж,а редувам.Желязо,вит.Д се изследват преди евентуален прием,защото не са водоразтворими,а с натрупване.
Иначе и аз докато ги пиех 8 години,нямах проблеми,ама уж...всъщност често ми беше напрегнато,тревожно,индиферентно,както и периодично ми се появаваха крампи в прасците.Дано по-бързо и леко преминеш периода на отмяната им ,все пак всеки организъм реагира различно на промяната в хормоналните нива.След спирането им проблем с цикъла съм нямала,само прогестерона ми беше нисък .Свалих 4 кг още първия месец след спирането им,но това не беше търсен ефект.Ако нещо те вълнува питай Hug

# 11
  • Мнения: 11 234
Купи си и пий хубаво и меко Алое.

Нормализира хормоните, изчиства от опасните боклуци, подпомага матката  Peace

# 12
  • Мнения: 105
the Дорис какво алое за пиене - във вид на какво newsm78? Че сега алоето, къде ли не го сложиха.

# 13
  • Мнения: 1 377
Не съм Дорис, но тя вероятно има предвид такъв тип добавка за пиене. Все пак и аз ще се радвам да прочета препоръки за конкретни продукти и как да се сдобием с тях.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 134
http://bilki.bg/aloe-vera-plodov-gel-i-sok-nature-s-way-1-000-ml.html
Това примерно препоръчват тези,които пият алое.Иначе има и на МЛМ фирми.

Не се препоръчва дългосрочен прием на алое вера при стомашни проблеми или диабет.

Общи условия

Активация на акаунт