Раждане в УМБАЛ Медика - Русе

  • 37 741
  • 435
  •   1
Отговори
  • Мнения: 257
Здравейте,
до колкото знам новото родилно отделение в Медика функционира от началото на тази година. Раждането там е платено и ме интересува какви са условията и как протича. Имам намерение да отида и на дни на отворените врати, но все пак ми се искаше да чуя мнение на някоя мама, която е раждала там.  bouquet

# 1
  • Мнения: 434
Аз раждах там и съм изключително доволна от условията и отношението. Просто няма такъв добър екип. Раждах със секцио и нямах никакви проблеми след това. Всичко мина повече от добре. За мен там са най-добрите доктори.

# 2
  • Мнения: X
Най - после едно мнение...
И аз се интересувам, но нещо няма никакви отзиви...

Стейси^, при кой доктор ражда? Колко време стоя в болницата, има ли свиждания, бебето при теб ли беше?
Извинявай за многото въпроси  Blush

# 3
  • Мнения: 434
При д-р Рудницки бях, но секциото ми го правиха заедно с д-р Стойнев. Стоях 5 дни и мъжът ми без проблем стоеше при мен. Бебето си е при теб, но ако поискаш и те се грижат за него.
Няма проблем, питайте каквото ви интересува. Ние бяхме едни от първите и сега точно не знам как е, но не мисля, че се е променило.

# 4
  • Мнения: 257
Освен мъжа ти имаше ли възможност да те посещават и други близки? Колко време след раждането ти дадоха бебето? Предполагам, че си била в самостоятелна стая, щом и таткото е бил при теб Simple Smile

# 5
  • Мнения: 434
Бях сама в стаята и затова можеха да стоят при мен. Майка ми също идваше. Бебето ми го донесоха веднага почти, за да го видя, но както казах, аз бях секцио и затова по-късно го оставиха при мен.

# 6
  • Мнения: 573
Жалко, че не са го открили миналата година, да се мъчат по-малко хора в аг-то...трудно би било по-зле, отколкото там. Мен ме интересува дали някой е раждал там нормално, в аг-то е по-скоро изключение, там масово - искаш, не искаш - под ножа...

# 7
  • Мнения: 9
Izkluchitelna sam dovolna ot medika...rodi sekcia pri dr rudnicki i nqamam edna losha duma da kaja. Vsichki tam bqha tolkova mili i dobri s men. Muja mi prisustvashe na operacia i po cqloto vreme beshe s men. Drugi blizki idvaha da mi vijdat i bebeto beshe s men. Tochno 3 dena stoqh i na 4ti mi izpisaha. Beboka e na 20 dena dnes i zaradi ekipa i grijata tam s radost iskam oshte edno bebe Simple Smile nqama nishto obshto s AG-to kadeto si rodi purvoto. Nai veche sam mnogo blagodarna na dr rudnicki i samoto otnoshenie ot vsichki tam Simple Smile uspeh na vsichki mami

# 8
  • Мнения: 1
Здравейте, а да попитам дали за здравно осигурени пациентки раждането е по каза или се плаща. Знам че преди се плащаше , но забелязах промяна в ценоразписа им в сайта и че са оставили цена за раждане само на неосигурени затова питам.

# 9
  • Мнения: 14
И на мен ми предстои раждане сега Септември месец.Ходя на преглед и отношението е повече от идеално. Доволна съм много,избрала съм доктор Стойнев за лекар и уговорка мъжа ми да присъства на раждането.Предполагам до сега видяното няма да се разочаровам.Що се отнася до ценоразписа .....ще си платя но знам че ще се чуствам спокойна и в сигурни ръце.

# 10
  • Мнения: 257
Здравейте, а да попитам дали за здравно осигурени пациентки раждането е по каза или се плаща. Знам че преди се плащаше , но забелязах промяна в ценоразписа им в сайта и че са оставили цена за раждане само на неосигурени затова питам.

По последни данни цената за нормално раждане е 800 лв, в които се включват и избор на екип и присъствие на таткото.  В другото АГ за същите неща ще платиш 600 лв. Въобще за какво си говорим Simple Smile

# 11
  • Мнения: X
Някакви отзиви за вагинално раждане в Медика?

# 12
  • Мнения: 14
Предстои ми тези дни раждане в Медика.Цялата бременност я водихме там и съм очарована от целия персонал.Надявам се да мине добре, но какво точно те интересува за вагиналното раждане там.Все същото е като на друго място с тази разлика че тук вниманието и грижите са на ниво.

# 13
  • Мнения: X
Предстои ми тези дни раждане в Медика.Цялата бременност я водихме там и съм очарована от целия персонал.Надявам се да мине добре, но какво точно те интересува за вагиналното раждане там.Все същото е като на друго място с тази разлика че тук вниманието и грижите са на ниво.

При кой доктор ще раждаш?

Интересува ме как протичат нещата - лекарите форсират ли раждането както в АГ - със системи с окситоцин, изкуствено правене на разкритие, натискане на корема и други такива "екстри"? Нужно ли е в предродилна зала само да лежиш или може да се разхождаш? Оставят ли те да си родиш максимално естествено? Кога показват бебето на таткото и колко често има свиждания? По колко родилки са в стая? Измислят ли несъшествуваши диагнози на бебетата както в АГ за да точат пари от НЗОК и т.н.
Разбира се далеч съм от мисълта, че някой ще ми отговори на всички тези въпроси, но горе - долу това ме интересува как най - общо протичат нещата и какво е отношението на персонала, т..е струва ли си да ги избереш пред АГ.
Например наскоро позната ми каза, че можело да родиш във всякаква поза, в която ти е удобно, което много ме учуди, че се практикува в нашия град, но ако е вярно е похвално.  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 257
Таткото ако иска може да присъства на раждането, акушерките подкрепят идеята - ако не иска, може да чака в коридора и дори да отиде с бебето в неонатологията докато майката я шият, т.е. може да е с него от първите му минути. Има 3 стаи с по 2 легла, всяка стая със собствен санитарен възел, като обикновено има по една майка в стая. Предродилна зала няма. Стоиш си в собствената стая, ако искаш може и с таткото до теб, а като направиш 5см разкритие вече влизаш в родилна зала и там си чакаш. Родилната зала е самостоятелна. За раждането предполагам е до уговорка с лекаря. Аз не искам окситоцин и другите екстри и ми предстои раждане след месец. Тогава ще мога да се отчета и с преживяване Simple Smile До неонатологията имаш постоянен достъп, има и кувьози и могат да поемат бебета, родени след 34та г.с. Въобще персоналът е страшно любезен, говорят и обясняват много и чак нямам търпение вече да дойде време да раждам Simple Smile Всеки четвъртък има ден на отворените врати, съветвам те ако се чудиш дали да раждаш там да не се притесняваш и да отидеш и да се убедиш сама.

Общи условия

Активация на акаунт