Сладкото?

  • 5 305
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
Здравейте няколко дни подред постоянно се тъпча със сладки и вредни храни. Като се пребера на обяд от училище мога да издържа да не ям такива неща а съвсем малко нещо говоря за нещо сготвено обачее като легна следобеда и спя до 6 и такъв глад ме гони след като се събудя и веднага отивам и започвам да ям каквото има най-вече вафли и някакви тестени изделия. Моля ви кажете ми как да спра наистина искам да сваля, но как с това тъпчене че и след това и мотивация нямам за тренировки.Вечер да не ям сладко и като се събудя да не ме гони такъв глад ще е супер. Ако някой знае нещо моля да ми каже.

# 1
  • Мнения: 31 219
Здравейте няколко дни подред постоянно се тъпча със сладки и вредни храни. Като се пребера на обяд от училище мога да издържа да не ям такива неща а съвсем малко нещо говоря за нещо сготвено обачее като легна следобеда и спя до 6 и такъв глад ме гони след като се събудя и веднага отивам и започвам да ям каквото има най-вече вафли и някакви тестени изделия. Моля ви кажете ми как да спра наистина искам да сваля, но как с това тъпчене че и след това и мотивация нямам за тренировки.Вечер да не ям сладко и като се събудя да не ме гони такъв глад ще е супер. Ако някой знае нещо моля да ми каже.

Що за въпрос? Как се спира да се яде сладко. Ами просто спри да ядеш сладко. Ама напълно.Воля трябва да проявиш. Иначе не става.
А глада е лош показател. Ядейки нон стоп сладко ти товариш панкреаса и увеличаваш производството на инсулин. Затова и е този глад, защото имаш много инсулин в кръвта, което говори може би за инсулинова резистентност. Ако продължаваш така, накрая може и диабет да получиш.
Трябва да консумираш повече белтъчини. А въглехидратите да ограничиш. Сладкото също е въглехидрат, но бърз и най-вреден. Намаляш и хляба, даже го махаш.
Запознай се с режим на хранене при инсулинова резистентност.

# 2
  • Мнения: 88
Сега се претесних да не се разболея от диабет ако ли вече нещо не съм прихванала. Като чета симптомите и ми става лошо. Освен да поспра замалко не говоря завинаги сладкото и от днес да започвам да ям повече салати, плодове и да се засищам някак си вечерта особенно като се събудя. И най вече ще правя някакви тренировки, ще тичам по стълбите. Надявам се да имам воля, защото това си и е опасно вече.

# 3
  • Мнения: 31 219
Опасно. Прочети повече за инсулиновата резистентност.
Но си млада, ако се стегнеш, ще се оправиш за нула време. Нон стоп ядене сладко е лошо. Замести яденето на сладко с плодове. Аз така направих. Имах ужасния навик вечерно време да ям големи количества. Сега още ми се яде, но посягам към плод или кисело мляко. Е, понякога чопвам натурален шоколад за залъгване.
Обожавам торта и преди съм ги яла всеки ден, а сега на 2-3 седмици веднъж. И не мога да изям цялото парче.
Спирането на сладко води до изчистване на организма и после няма да ти се яде сладко. Гладът ти идва точно то яденето на сладкото. Ще се засищаш с протеини - месо/печено/,риба, извара, яйца. Комбинации много. И като ги ядеш със сурова салата от зеленчуци. Без хляб най-добре.

Запознай се и с гликемичния индекс на храните.

# 4
  • Мнения: 88
Благодаря. Дано се справя, защото тук става въпрос здравето ми, а не за отслабване.

# 5
  • Мнения: 31 219
Точно. Малко са дебелите хора, които са здрави. Прави го заради самата теб.
Ако пиеш кафе и чай, не слагай захар. Може съвсем леко мед. По-полезно е.
Препоръчвам и сурови ядки - бадем, кашу, орехи, тиквено семе, слънчоглед, бразилски орех/2 брой, не повече на ден/Аз ги слагам в овесените ядки. Накиснати се ядат по-добре и е по-вкусно. Ядките са и добри протеини. Засищат.

# 6
# 7
  • Мнения: 2 310
Проблемът ти е, че ставаш и искаш веднага да ядеш. Решението е просто - погрижи се да имаш здравословни неща на разположение на светкавично хапване. Пълнозърнест хляб, хумус, зеленчуци, ядки, варени яйца.
Купи си магнезий и яж достатйчно количество и полезни неща, така ще редуцираш апетита за сладко.

# 8
  • Мнения: 88
Даа ще се опитам да заместя сладкото с по полезни неща. Ето днес например ядох зеленчукова супа, а вечерта си направих салата. Надявам се да не е само днес а поне 1,2 седмици да издържа.

# 9
  • Мнения: 31 219
Не 1-2 седмици, а цял живот. Не казвам, че никога не трябва да пипнеш сладко. Казвам, че за да се изчистиш поне месец трябва да не хапнеш за да се нормализираш. А после се ограничаваш в сладкото, много.

# 10
  • Мнения: 88
Месец абсурд да издържа, но ще гледам да св ограничавам и един път в седмицата да хапвам не говоря всяка седмица или поне ако ми се яде да хапна например мед,защото е полезен а и ние не взимаме от магазина,а е домашен.

# 11
  • Мнения: 10 216
Гладът за сладко е признак за резки скокове и спадания на кръвната захар, решението е да се намалят въглехидратите, най-вече сладко, тестено, нишестените храни - картофи, ориз, макарони, хляб. Плодовете също е добре да намалиш, защото съдържат захари, а с консумация на захар не може да се пребори гладът за сладко. До нужда от храна толкова често довежда отново нестабилната кръвна захар заради честата консумация на високовъглехидратни храни и става един омагьосан кръг. Ако човек се храни така, че да поддържа захарта си стабилна, чувството за глад се появява на по-големи интервали. Освен, че в твоя случай е добре да спреш захарта, би било добре и да намериш начин да се храниш. Тия салати на които караш, няма как да не повлекат ядене на сладко след себе си. Това, че си се издула примерно и не можеш повече, не означава че си се нахранила. Организма ти гладува на клетъчно ниво. Трябва ти адекватно количество протеин+салатите. Адекватно в твоя случай, както казваш, че спортуваш е поне мин 1гр протеин до 1,5;2гр на тегло. Не си казала колко тежиш, но докато не изяждаш по едно 100гр пържола за обяд и вечеря, както и някакъв белтък за закуска (яйца, сирена, кашкавал, ядки), яденето на сладко ще ти е в кърпа вързано. Ако успееш да излезеш от този омагьосан кръг и сладкото спре да те блазни толкова, тогава вече можеш да си хапваш по един два плода на ден, а защо не и нещо сладко. Но когато всичко се нормализира, няма и да ти се поглежда сладко. Просто за момента може и да си в зоната на инсулиновата резистентност. Да не те плашим, но вземай мерки, че нещата още по-сложни стават като порасваш и един ден като решиш и майка да ставаш. Ако сега си на ръба, тогава може и диабетичка да си. Не е късно да се вземеш в ръце, но след 5 години приемрно може и да си закъсняла вече, ако този начин на хранене ти стане навик.

# 12
  • Мнения: 31 219
Извинявай, но не можеш да приравняваш захарта на плодове със захарта на сладките и тестените неща.
Съвсем друг вид захар има в плодовете, която няма това влияние, което има сладкото.

# 13
  • Мнения: 10 216
Да, права си. Не ги и сравнявам. Но за хора в нейното състояние, е препоръчително да избягват и плодовете, докато си нормализират състоянието. После като иска пак може да си хапва. Но за да преодолее глада за сладко по-добре, да стои далеч и от плодове. Говорим как да се отърве от зависимостта си. А не, че никога повече не може да вкуси плод. За момента не ѝ трябват, както и млечни забравих да спомена.

# 14
  • Мнения: 31 219
Нейното състояние не е ясно. Просто е прекалила със сладкото и организмът и реагира. За да се знае състоянието, трябват изследвания.
С ИР съм  от много време, та съм наясно и с ендокринолог съм коментирала въпроса с плодовете.
И спирането на сладкото е достатъчно. И намаляне на останалите въглехидрати.От плодове никога не съм се лишавала. Естествено не ям в промишлени количества плодове.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт