Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 20 юни 2017, 00:31 ч.

Японско чудо - тема 27

• 39 484
  • 254
  •   1
Отговори
  • Бургас

ПЪРВИ ДЕН

Закуска – чаша кафе.
Обяд – две твърдо сварени яйца.
Вечеря – парче месо (печено или варено без мазнина) и салата подправена с лимон.

ВТОРИ ДЕН

Закуска – чаша кафе и парче сухар.
Обяд – две твърдо сварени яйца.
Вечеря – парче шунка, салата подправена с лимон и една чаена чаша кисело мляко.

ТРЕТИ ДЕН

Закуска – чаша кафе.
Обяд – зеленчуци и плодове.
Вечеря – две твърдо сварени яйца, салата подправена с лимон и шунка.

ЧЕТВЪРТИ ДЕН

Закуска – чаша кафе.
Обяд – две твърдо сварени яйца и сок от моркови.
Вечеря – парче месо (печено или варено без мазнина) и салата подправена с лимон.

ПЕТИ ДЕН

Закуска – настърган морков подправен с лимон.
Обяд – печена риба подправена с домат.
Вечеря – не се яде.

ШЕСТИ ДЕН

Закуска – чаша кафе.
Обяд – две големи парчета пилешко месо (варено или печено) и салата.
Вечеря – две твърдо сварени яйца и морков.

СЕДМИ ДЕН

Закуска – чаша кафе.
Обяд – парче месо (печено или варено без мазнина) и плод.
Вечеря – парче месо (печено или варено без мазнина) или риба и салата подправена с лимон.

Продължителността е 14 дни. От 7-ия до 14-тия ден диетата се повтаря в същия ред . . .
Кафето може да се замени с чай без захар.
През цялата диета не трябва да се консумират сол, захар и алкохол.
През първата седмица ще намалите теглото си от 5-7 килограма. През втората седмица с по
500 грама всеки ден.

Тези които не могат да издържат когато огладнеят много да си хапнат един плод или зеленчук.
Не забравяйте да пиете много вода!

Sun sea откри, Deziderata преведе и отслабна с новото ни вдъхновение

"Английско чудо" или "Как да свалим 17 килограма за 28 дни"

Важно, преди да започнем:
Кафето се пие черно (за тези които използват).
В чая не се слага мляко.
Можем да покапем салатата със зехтин и оцет.
Не забравяйте да пиете достатъчно вода.
Не спирайте тренировките, или започнете да се движите.
Успех!

Скрит текст:
Ден 1
з- 1 или 2 твърдо сварени яйца, половин грейпфрут или половин портокал
о- Можете да ядете неограничено количество от един от изброените плодове:
Портокал, ябълки, круши, ягоди, сливи, пъпеш, диня.
в- месо на грил бе з мазнина, смляно или нарязано (овче и агнешко не са разрешени)

Ден 2
о- Пилешко месо, варено или на грил без кожа.
в- 2 сварени яйца, зелена салата, филийка тоуст или арабски "пита" хляб, 1 портокал или грейпфрут.

Ден 3
о- 1с.л. обезмаслено криймчийз, 1 филйка тоуст с домат
в- Месо на грил, зелена салата (маруля, домат, зелена чушка, моркови, краставица)

Ден 4
в- Месо на грил, зелена салата (маруля, домат, зелена чушка, моркови, краставица)

Ден 5
о- 2 варени яйца, топлинно обработени тиквички, тиква, моркови, зелен фасул или грах
в- Риба на грил, скариди или риба тон в собствен сос (изберете 1 от 3)

Ден 6

Ден 7
о- Пиле, варено или на грил, зеленчуци варени или задушени на пара -  тиквички, тиква, моркови, зелен фасул или грах, 1 портокал или грейпфрут
в- зеленчуци варени или задушени на пара -  тиквички, тиква, моркови, зелен фасул или грах, 1 портокал или грейпфрут

Бележка: Тиквата е squash, вид зелена тиква, не знам как е на български.

Ден 8
з- 1 или 2 яйца, половин портокал или грейпфрут
о- 2 сварени яйца, 1 портокал или грейпфрут
в- 2 сварени яйца, 1 портокал или грейпфрут

Ден 9
з- 1 или 2 варени яйца, половин портокал или грейпфрут
о- Месо на грил (може и мляно), зелена салата (маруля, домат, зелена чушка, моркови, краставица)
в- 2 варени яйца, 1 портокал или грейпфрут

Ден 10
о- Месо на грил, (може и мляно), краставици неограничено количество
в- 2 варени яйца, 1 портокал или грейпфрут

Ден 11
о- 2 варени яйца, 1 с.л. обезмаслено криймчийз, зеленчуци на пара или варени
в- 2 варени яйца, зеленчуци на пара или варени

Ден 12
о- Риба на грил или варена, или скариди
в- 2 сварени яйца

Ден 13
о- Месо на грил, домат, 1 портокал или грейпфрут
в- Смесени плодове (портокал, пъпеш, сливи, ябълка и диня)

Ден 14
о- Пилешко на грил или варено (без кожа), домат, 1 портокал или грейпфрут
в- Пилешко на грил или варено (без кожа), домат, 1 портокал или грейпфрут

Ден 15
з- 1 или 2 варени яйца, 1 портокал или грейпфрут
о- Плодове по желание без ограничение в количеството или час на хранене.
  (С изключение на грозде, манго, фурми, банании смокини.)
в- Плодове по желание без ограничение в количеството или час на хранене.
 ( С изключение на грозде, манго, фурми, банани и смокини.)

Ден 16
о- Зеленчуци по желание, варени или на пара, без ограничения в количеството или час на хранене. Може и всякаква зелена салата, без ограничения.
в-Зеленчуци по желание, варени или на пара, без ограничения в количеството или час на хранене. Може и всякаква зелена салата, без ограничения.

Ден 17
о- Плодове и зеленчуци (варени или на пара) по избор, със зелена салата, без ограничения в количеството или ред на консумиране.
в- Плодове и зеленчуци (варени или на пара) по избор, със зелена салата, без ограничения в количеството или ред на консумиране.

Ден 18
о- Риба на грил или варена, без ограничения в количеството, (или скариди), с маруля
в- Риба на грил или варена, без ограничения в количеството, (или скариди), с маруля

Ден 19
о- Плодове и зеленчуци (варени или на пара) по избор, със зелена салата, без ограничения в количеството или ред на консумиране.
в- Плодове и зеленчуци (варени или на пара) по избор, със зелена салата, без ограничения в количеството или ред на консумиране.

Ден 20 & 21
о- Позволен е само един вид плод от изброените ( ябълки, круши, сливи, кайсии или гуава). Консумирайте избрания вид през двата дни без ограничения и по всяко време когато изпитвате глад.
в- Позволен е само един вид плод от изброените ( ябълки, круши, сливи, кайсии или гуава). Консумирайте избрания вид през двата дни без ограничения и по всяко време когато изпитвате глад.

Ден 22
През тази седмица е позволено консумирането само на посочените количества храна, която може да комбинирате и разпределите през деня както ви е удобно.

*4 парчета месо на грил (без тлъстини), или 4 парчета варено месо, или четвърт пиле на грил или варено (без кожа).
*3 домата и *4 краставици
*1 консерва риба тон във вода
*филийка тоуст или четвъртинка препечен арабски пита хляб
*1 портокал (или грейпфрут).

Ден 23
През тази седмица е позволено консумирането само на посочените количества храна, която може да комбинирате и разпределите през деня както ви е удобно.

*2 парчета месо на грил (без тлъстини), не повече от 200гр.
*1 плод (ябълка, круша, гуава, резен пъпеш или диня)
*1 портокал или грейпфрут.

Ден 24

*1 с.л. обезмаслен криймчийз.
*1 филийка тоуст или четвъртинка препечен арабски пита хляб
*2 домата и 2 краставици
*1 портокал 9или грейпфрут.

Ден 25

*половин пиле на грил (без кожа).
*1 плод (ябълка, круша, гуава, резен пъпеш или диня)

Ден 26

*2 варени яйца
*1 връзка маруля и 3 домата

Ден 27

*2 пилешки гърди на грил или варени (без кожа).
*2 домата и *2 краставици
*1 чаена лъжичка обезмаслено криймчийз.

Ден 28

*1 с.л. обезмаслен криймчийз.
*1 филийка тоуст или четвъртинка препечен арабски пита хляб
*2 домата и 2 краставици
*1 портокал 9или грейпфрут.

Поздравления! Вече сте на финала!
Ако сте следвали диетата стриктно, сигурно сте доволни от резултата. Тази диета е ефикасна и универсална, има задоволяващи резултати при всички които имат за цел да отслабнат бързо.

Ако и след края на диетата е необходимо да свалите още килограми, можете да направите два пъти първа седмица, а след нея два пъти четвърта седмица.

Готовооо!   Hug

# 1
  • Бургас
Добре дошли, казах ли?  Hug
Оптимални резултати ви желая  Wink

# 2
Мон, с удоволствие!  Hug

ден 2 - 66.200 гр.
вчера пак замених едното яйце с 10 маслини, за другите неща съм стриктна
закуската - преди кафето - лъжичка кокосово масло /колкото и да е нережимно, остава - здравето и душевната хармония  Mr. Green са ми по-важни/

май е време да извадя шивашкия метър - проклетията на кантара ме мъчи, но ми се струва, че дънките ми стават по-широки - дано, дано, дано просто не са се разтеглили, а аз да си мисля, че ставам все по-млада, красива и слаба   Flutter

пп днес пропускам сухара и киселото мляко

# 3
  • "Може и да не съм стигнал там, където възнамерявах, но мисля, че се озовах там, където имах нужда да бъда. " Дъглас Адамс
Момичета ..., а ... някакъв подсладител в кафето? Пия кафе само с много захар и прясно мляко ... Не знам дали бих издържала без сутрешното си, приготвено по описания начин, кафе Sad

# 4
ще издържиш, въпрос на свикване  Hug
преди месец и аз не си представях кафе без много мляко /изпивах по повече от 1/2 л. сутрин/, но вече не ми тежи
намали млякото постепенно и избери подходящ подсадител /за това не мога да ти помогна, обожавам захар, но чай и кафе винаги съм пила неподсладени/
дай си време и не започвай рязко - например една седмица се подготвяй и намалявай различни неща, защото иначе стресът ще бъде голям и няма да можеш да се откажеш изведнъж от навиците и любимите храни

кафето с кокосово масло "откраднах" от вм-нв режим

# 5
ще издържиш, въпрос на свикване  Hug
преди месец и аз не си представях кафе без много мляко /изпивах по повече от 1/2 л. сутрин/, но вече не ми тежи
намали млякото постепенно и избери подходящ подсадител /за това не мога да ти помогна, обожавам захар, но чай и кафе винаги съм пила неподсладени/
дай си време и не започвай рязко - например една седмица се подготвяй и намалявай различни неща, защото иначе стресът ще бъде голям и няма да можеш да се откажеш изведнъж от навиците и любимите храни

кафето с кокосово масло "откраднах" от вм-нв режим

От вчера се каня да те питам как ти действа това кокосово масло и по колко взимаш. Благодаря!

# 6
чаена лъжичка на гладно, след това чаша топла вода, за да измие вкуса от устата ми
омазнява добре стомаха отвътре и не го чувствам раздразнен от глад

# 7
  • Бургас
Аз с кафето нямам проблем, понеже така или иначе го пия чисто, черно, без захар, без мляко, без сметана, но не поради диетични съображения, просто така го обичам. Кафе със захар не мога да понеса.
Днес пропускам сухара и киселото мляко и аз, за сметка на това ще хапна двойно парче месо и малко салата. Аз така я спазвам тази диета, малко си я преправям както ми харесва. Ако не прекалявам в своеволията обаче и така ми действа.
Бубс, аз не се тегля всеки ден, защото ако след като съм примряла от глад, а кантарът не мърда му тегля една и почвам да си гледам кефа. Затова се меря чак след края на диетата.  Mr. Green

# 8
Здравейте и от мен, искам да попитам тези кг които са написни под диетата,че ще свалиш някой от вас имал ли е такива резултати?

# 9
зависи от колко излишни кг стартираш, предполагам и от възрастта
на последните страници на старата тема съм написала ръста и килограмите си, както и сваленото по дни - ако ти е интересноо, прочети

Мон, не мога да не се тегля - пристрастена съм  Blush

# 10
Здравейте момичета,

Правила съм Японското чудо преди 10-на години сигурно, отслабнах доста от него. После по време на бременността качих доста килограми, след това отслабнах с 90ДД, правила съм я мнооого пъти, явно вече не ми действа, знам ли, за 60 дни съм отслабнала има няма 4кг. Сега се замислям дали да не пробвам това чудо, да видим дали ще раздвижи нещата при мен?  newsm78
Ще се върна да изчета предишната тема!  Hug

# 11
  • Бургас
Гледам никой няма тук, но и сам воинът е воин. Продължавам трети ден, но не ям сухарите, плодовете и киселото мляко през цялата диета. Сутрин не закусвам или хапвам яйце с няколко маслини, да ям морков за закуска е абсурд. За сметка на това, което махам хапвам повече месце и салата. Демек през просото я карам леко, но има ефект и така при мен.

# 12
аз продължавам  Flutter

днес е ден 3 - 65.700
половин килограм е разликата с вчера, яла съм каквото се полага без въглехидратните неща
и нямам вече целулит по ръцете, ура!  Mr. Green

# 13
  • Бургас
4 дни, минус само 1кг, обаче като се има предвид, че всъщност дори не стоя гладна не е толкова зле.
Не знам обаче дали да не се отпиша от Чудото, защото наистина много през просото го карам, просто ям месо, яйца, малко сирене/кашкавал и зеленчуци Mr. Green Хич ме няма  Crazy Побърква ме мисълта, че трябва да съм на диета и да ям точно определени неща. И затова си го правя както ми харесва и не мисля по цял ден дали съм гладна и какво трябваше да ям сега  hahaha Crazy
Та ще ви наглеждам, но вие не ме гледайте мен  hahaha Joy
Имам още 5кг, които ме дразнят, лошото е, че те най-трудно се махат  Twisted Evil

# 14
аз се движа горе-долу по менюто
вчера сутринта /ден 4/ бях стигнала до 64.500
но освен нещата, които се препоръчват за деня, изядох късно вечерта една порция имамбаялдъ
днес, ден 5 - 64.700 кг.

# 15
Бубанка от колко кг започна?
Аз мисля от понеделник да я започна!  Peace

# 16
от 70-71 кг.
правя я трета седмица като съм нарушавала от време на време режима
170 см. съм
но махнах всички въглехидрати - мляко, сухар, плодове, морков дори не съм яла
откакто започнах ЯЧ ходя и на йога три пъти в седмицата

# 17
Бубанка страхотен резултат.
Аз също съм на килограмите от които си започнала. Решено е започвам и аз ЯЧ. Ясно е че 90дд вече не ми действа. Само не знам дали ще издържа на този глад, но трябва, ако искам да се съблека по бански.  Mr. Green

# 18
пия много вода и съм непрекъснато полу-гладна  Twisted Evil
вече посвикнах, най-трудно е когато извадя храна и трябва да спра след като изям каквото трябва - изкушението да натрупам половината хладилник на масата и да започна по ред, е убийствено
докато съм у дома и вън сама е добре, но когато излеза с приятелки, става страшно - умирам по три пъти в минута  Tired

# 19
  • Бургас
Ку-ку-ру-ку  Mr. Green Излизах с много близка приятелка, пих много бира и ядох риба на корем.
Така че моето японско чудо приключва сега, с минус 1,5кг. Утре си продължавам с яйцата и т.н., но понеже не съм стриктна няма да се отчитам, да не ви развалям и на вас дисциплината  Laughing

# 20
с дисциплината е ужас  Crossing Arms
два дни по ред си хапвам нещо извън менюто - нисковъглехидратно и малко като обем и калории, не е като да плющя бири, сладоледи и торти - половин кило съм нагоре  Twisted Evil

от 64.500 преди 2 дни, днес се събуждам на 65.000  Tired
събота е, ще излизам, довечера ще имам гости ... в неделя вечер сигурно пак ще съм 70+ кг.  Twisted Evil

# 21
Значи успокоявам се че не съм сама в прегрешенията. Не ям сладко, тестено,мазно, но пък в тази жега как да не пие по една бира човек. Като седнем на по бира с хапки или риба, то веднъж се живее. То и затова не мога да отслабна.  Пффуу

# 22
  • София
Момичета,здравейте! Grinning Да се запиша и аз, макар че съм почти накрая - днес ми е пети ден от втората седмица. Резултата не е какъвто очаквах, но все пак има някакъв, което пак е нещо. Аз започнах от 79, сега съм 76.500. До края дано ги закова на 76.   Мисля да почина няколко дни и да я завъртя още веднъж, че имам да свалям  поне до 60... при мен става много бавно. Хубавото е, че ми се сви стомаха и вече не изпитвам глад. А и предстоят жеги, което допълнително ще спомогне отслабването. Ще се отчета на края колко съм свалила общо за 2 седмици.

# 23
Здравейте момичета, висока съм 177 и тежа 76 кг, а искам да сваля до 65.  Thinking Започвам от утре, пък ще видим какъв ще е резултата. Успех на всички!!  Heart Eyes

# 24
И аз с теб,Lukitooo13 .
Успех! Peace

# 25
  • близо под тепетата
Айде и аз тук да следя  Rolling Eyes  пък от вторник започвам с диетката  Laughing
Правех 90ДД, и преди отслабвах, сега нещо- не, ама и не съм от стриктните.
към 170см, май 70кг- нямам кантар вкъщи  Whistling

Да видим дали ще удържа фронта, ама май след раждането и 30-те волята не ми е така силна  Joy

# 26
Магито, този пост все едно аз съм го писала.

# 27
Момичета и аз скоро ще я повторя! Първият път свалих 6кг. Очаквайте включване  bouquet
Успех на всички, които я правят  Hug

# 28
Здравейте ,
От днес започвам диетата и тъй като не мога да понасям яйца и особено без нищо , ще ги комбинирам с лютеница , дали ще се отрази и ще има проблем по някакъв начин със свалянето на килограмите искам да сваля 6 кг , в момента съм 56кг / 170см .

Благодаря предварително!

# 29
комбинирай ги с пресни зеленчуци, в лютеницата има нишесте, захар, мазнина и всякакви боклуци
червените чушки имат доста въглехидрати, а в лютеницата са концентрат, т. е. отново не е ок за диетата

намери удачния начин да ядеш яйцата - варени, на очи с лъжица кисело мляко, бъркани с малко сирене и зехтин, миш-маш /с малко чушка, домат, лук, зехтин/
но не и с лютеница  Wink

настрой се да сваляш бавно и дълго, ако искаш да постигнеш желаният резултат /който за мен е нереален/
дъщеря ми е на 17, висока е 172 и тежи 58 кг.
като клечка е - буквално! не го казвам, защото съм й майка  Laughing
на ядене изяжда по 3 филии и яде поне три пъти дневно
ти едва ли си много по-голяма от нея

до къде аз го докарах - нисковъглехидратен фаст 5:2, без особено лишаване /т. е. глад/ и пиене на бира веднъж седмично - паднах под 64 кг.
разбира се, в режима ми яйцата са добре застъпени, ям ги почти всеки ден
другото, на която основно живея, са сметана, масло, бяло пилешко месо и пресни зеленчуци
спрях дори сутрешното кокосово масло
продължавам да ходя всеки ден на спорт и съм енергична с добро настроение
с три думи: много съм доволна!  Flutter

# 30
  • София
Здравейте момичета! Четох, четох и накрая реших и аз да се включа. Днес вече е късно, но от утре започвам и аз. Със сигурност ще има глад, но до сега, колкото пъти съм отслабвала, винаги е било с глад. Май друг начин няма. А при мен и годинките говорят - определено метаболизма вече не е същият. Аз съм на 41г. и ми прави впечатление, че до преди цифричката 4 да се намести, нещата се случваха по-бързо. Незнайно как (с доста папкане, разбира се  Laughing) качих близо 15 килограма и от мацка се превърнах в лелка ... Ужасно е! Дори вече и годините ми личат, а до скоро не беше така... Та стига съм ви се оплаквала - явно дойде времето за действие - бройте ме в отбора. Начало - 04,07,2017, пък да видим какво ще става ...  Wink

# 31
И аз от днес съм тук.
bubanka ,страхотен резултат!От 70 ли започна?
 Lubov 1103 ,и аз от днес с теб!Опитай да не са варени ,а под друга форма.
iveto75 ,и аз съм с много.Заедно ще е по-лесно.

# 32
  • близо под тепетата
Iveto75, знчи двете значи започваме от утре. Да не се издъниш  #2gunfire  Laughing че ще ми е по-лесно като знам, че и друг заедно с мен я кара.  bouquet

zveti81, ти кой ден си вече?

Бубанка, браво на теб! особено за волята....ех!  Rolling Eyes Embarassed  Grinning

Ходя 3 пъти в седмицата на фитнес- през обедната почивка, че няма кога иначе. Но не виждам ефект, точно заради неограниченото хранене. Пък режима, който ми направиха...немам думи  Crazy гладна ще умра.
Най ми е криво, че не мога да си пийвам вечер със салатката-я бира, я розе...пък и сега в жегата ментичка. Но ще гледам да се въздържа 2 седмици. Реално нищо не е.

Успех!!!

Редактирам се - някъде има ли изнесени грамажите? От парче до парче има разлика Simple Smile

# 33
  • София
Супер, че има такава подкрепа! Sun sea, magito - никакви издънки!  Grinning bouquet
Решено е - от утре! Успех! Hug

# 34
Срам не срам признавам, не съм започнала още.  Blush
Цяла седмица се ограничавам, хапвам предимно месо и салата. По принцип не съм много по месото, но честно ви казвам, тук от няколко дни ми се яде само месо. На какво се дължи не знам?!  newsm78

# 35
да, от 70, дори от 71, но последният един го броя "бирен", т. е. задържана вода от бирата, която пих вечерта преди да се премеря и започна диетата

Ивето, и аз съм на толкова - да, по-бавно свалям от "едно време", но ме е прихванал инатът и се получава

храната ми днес, не е съвсем режимна, но е нисковъглехидратна и с опит за високомазнинна
имам 'засилка' и съм убедена, че утре ще бъда още малко на минус
- 2 лъжици снежанка
- 3 лъжици салата с извара, майонеза и печена червена чушка
/за съжаление и двете салати са купешки/
- 5 маслини
- едно бъркано яйце с лук и сирене
- едно яйце на око с 3 лъжици кисело мляко и голяма бучка разтопено масло
- една чаша прясно мляко с нес кафе и лъжица /не лъжичка/ кокосово масло
всичко това съм изяла последния 1/2 час и с това приключвам за деня до утре следобяд
сита съм, а когато огладния, пия повече вода
по-трудно ми е вечер, защото готвя за семейството, а после им слагам вечерята и се седя при тях, защото това е единственото време, в което сме всички заедно

Цвети, постепенното намаляване на храната както се е получило при теб дава по-добър старт на диетата вместо до вчера тъпчене, а от днес - гладуване
изпила съм сутринта и две чисти кафета

# 36
  • София
Здравейте с днешна дата!
Аз съм на линия - започнах диетата. А вие момичета - sun sea, magito?
Bubanka, радвам се, че има някой като мен - ще си ми пример за инат. Да, аз също съм на мнение, че всичко се постига с инат ... ако ли не - с много инат!  Laughing

Та така - началото е поставено със старт 67,400кг. Малееееее ...  ooooh! някога бях 50 ...

# 37
iveto75 ,тук съм.Направо ден 1-ви с теб,че снощи настояваха за едни кайсии,аз и не се дърпах да откажа.Сигурно и аз от толкова започвам,имам страх от кантара ...И аз бях 50 преди,сега и на 55 ще съм доволна и ще черпя.След тази ,сигурно ще мина на моното.

# 38
  • близо под тепетата
Леле-мале, Bubanka...много е тежко това  Shocked аз честно си признавам- не бих издържала -още повече да стоя и да гледам как другите ядат.  Naughty така написано ми се струва много храна, но реално за цял ден 2 яйца и малко салатка+кисело мляко...ще ми стърже коремът след точно 3 часа.

За мен най-лесната и приятна диета винаги ще си бъде 90 ДД и разделното хранено. Обаче все не намирам време да готвя за различните дни и от там ми дойде провалът с нея и съответно отказът Sad много се надявам с тази да издържа. Вече пия 2-рото си кафенце....ако не бях на работа, щеше да ми е по-лесно - сега следя за часа за 2те яйца. На всичкото отгоре днес единият от колегите има РД и черпи  Crazy

Аз започвам със 70кг (170см)  Embarassed миналото лято бях 65(1 година след раждането), февруари се поосвиних. Целта ми е 62-63кг. Добре ще е 60, но няма шансове с моите 7 стомаха. От 6-ти клас не съм била под 60кг...освен с Дюкан до 55кг стигнах, но с мъки и за кратко. Така че оптимално  издравословно и за продължително смятам 63кг са ми ОК + стягането с фитнеса(от понеделник). Основно със сантиметър ще се меря.

# 39
Меги, първите две седмици са гадни, после се свиква до голяма степен
и човек си дава сметка, че много от нещата, които се пишат, са верни - че поглъщаме много повече калории отколкото са ни нужни и че са основно от неправилен тип /въглехидрати/
разбира се, не смятам да храня толкова оскъдно цял живот и да продължа да ям по веднъж на ден - особено зимата не вярвам, че ще ми бъде възможно, но сега за лятото е идеален вариант
чувствам се енергична и бодра и се наспивам, което е много важно

има надежда да свалиш - аз не вярвах, че ще стигна 65, а сега вече съм 63
все пак, мисля да не падам под 60, защото структурата ми е такава, че не изглеждам добре

успех на всички!  Hug

# 40
Ех,че хубаво сте се разписали...
Явно всички тръгваме от почти еднакви изходни,а Бубанка е примера как мога да се намалят.
bubanka ,през останалото време на ВМНВХ ли си?
magito1986 ,и при мен днес изкушения..Дано успея да не ги забелязвам.А колко свли с 90-дневната?

# 41
да, аз дори когато пазех стриктно ЯЧ, не хапвах сухара и плодовете
иначе преди не бях на нв-вм хранене, винаги много съм обичала и яла въглехидрати
за сега се въздържам от плодовете - те са тези, чията липса реално усещам
без хляб, ориз, картофи, бобови и сладкиши установих, че мога /особено ако не ми се налага да гледам как някой дълго време яде сладкиши пред мен - половин час не ми е проблем, след това ми става много трудно, някак с натрупване реагира организма/; правих миналата седмица хляб на семейството - дори го намазах с масло отгоре, ухаеше божествено, но удържах - ходих няколко пъти да се оглеждам в огледалото и да си пощипвам доста намалелите паласки, за се мотивирам допълнително  Mr. Green

# 42
  • София
Как сте момичета? Аз съм гладна ...  Shocked ама много ... Пия вода, но не помага особено. За сега удържам положението, но ...

# 43
  • София
Никой не пише ... как сте?
Тази сутрин се премерих и това, което установих ми хареса - 66,00кг. За 2 дни съм свалила 1,400кг  Sunglasses
Трудничко ми е, но този резултат определено ме мотивира.

# 44
  • близо под тепетата
Не съм се теглила, но вчера удържах фронта, че бях навън по задачи. За вечеря хапнах същото каквото предната вечер, че не бях купила шунка и мляко  Crazy Салатите не са ми зелени....правя си домати, краставици, чушки(нормални и люти) и лук, с разни зелениики - копър, магданоз. Без да я овкусявам с нищо.
Днес обаче вече ми пристъргва, хапнах 1 нектаринка преди час. Сега чакам да стане 13 и да нападам плодовете  Mr. Green  запасила съм се с нектарини и пъпеш.
Довечера ще е трудно само с 2 яйца  Whistling пък и както си лягам в 23, ще има да гледам и преглъщам.

Не мога да си наглася домакинската работа и все вечерям към 22 Sad

sunsea, с 90ДД смъкнах 10 кг след раждането(75->65кг).

#2gunfire #2gunfire #2gunfire #Crazy
как щях да се прецакам....сега си викам-чакай да погледна менюто за утре. Ми то и довечера ще е пир-салатка с шунка , че и яйца  Flutter

Последна редакция: чт, 06 юли 2017, 12:27 от magito1986

# 45
Bubanka, може ли да споделиш наблюдения от кокосовото масло. Аз отскоро го пия сутрин на гладно и съчетавам с режима на Бойкова, но нещо не мога да преценя за ефект от отслабване.

# 46
  • Plovdiv, Bulgaria
Здравейте! Записвам се при вас и от утре започвам да се отчитам. Последните 6-7 месеца започвам и спирам най различни диети,в резултат на което от 67 килограма станах 74. На 40 години съм и съм висока 161 см. Физическата ми активност е свързана с грижата за почти тригодишния ми син. Спряла съм се на английското чудо.
Успешен ден на всички!

# 47
  • Plovdiv, Bulgaria
Добро утро!
Събудих се, притеглих се 73,400!
Закусих две яйца и кафе с подсладител. За обяд съм приготвила диня, а за вечеря печено пиле!
Успешен ден на всички!

# 48
  • Plovdiv, Bulgaria
Отчитам първи успешен ден Simple Smile.
Днес втори ден - 72.100.
Ще се движа по план, само обяда ще пропусна, защото с детето ще ходим на басейн. Там ще наруша с някоя кола зеро.
Хубав ден на всички!

# 49
  • Plovdiv, Bulgaria
Ден 2 мина успешно. Започва ден 3-ти. Килограмите са 71.500.
Закусих 1 яйце+ кафе с подсладител. Обяда ще е 1 филия хляб,1 домат и 1 с.л извара. За вечеря съм сложила да се пече пече свинско в гювеч. Успешен ден!

# 50
Здравейте и от мен.
Никога не съм правила подобни диети. Бях пълна, не, бяха много дебела. И свалих 50 кг., с 90 дд, но и на мен както на няколко човека тук вече не ми действа. Много време се лутам по различни режими. Най-ниското си тегло - 57 кг., съм стигала с повече глад, спорт и детоксикации на д-р. Михайлов. В последните две години бавно и постепенно кажих едни 7-9 кг., и това ме тормози адски много. Опитах различни "хранителни режими" тип балансирани и дълговременни режими - фастинг, броене на калории, повече плодове, повече сурови храни, абе - всички общо известни истини ги опитах. Не виждам ефект и това ме срива психически. Тази сутрин реших да опитам нещо различно. Притеснява ме само дали има йо йо ефект. Той по принцип не се получава само ако се върнеш към предишни стари и вредни навици, но и когато не се захраниш правилно и по ред други причини. Не ям често хляб и сладко, а пакетирани, пържени и изобщо всякакви "боклучиви" храни с изобилие на е-та не ям. Аз си пълнея или поне не свалям от истинска храна - кашкавал, яйца, зеленчуци, варива, зърнени храни, месо и прочие.
Та... четох тази тема, признавам в предишните не съм се задълбавала, за това ако повтарям въпроси, на които вече е отговорено най-искрено моля за извинение:
1) яйцата по всякакъв вид приготвени ли може да са - варени, печени на фурна, на очи и бъркани?
2) Към яйцата, там където изрично не е добавено и "салата", означава че не се яде зеленчук, така ли? Две яйца и толкова?
Май за сега това е. Аз сутринта закусих с кайсии и после ми дойде музата да почна, ама по-добре така отколкото отново да отлагам.
Успех на всички!

# 51
  • "Може и да не съм стигнал там, където възнамерявах, но мисля, че се озовах там, където имах нужда да бъда. " Дъглас Адамс

Госпожица Дух, според мен тялото "помни" килограми и се стреми да се върне към състояние, в което му е било добре ... А и възрастта си казва думата ... Преди 18 години, след като родих най-голямата, "заковах" на 63-64 кг. Каквото и да правех като диети, смъквах с 4-5 кг. и после макс за 10-15 дни ги качвах отново, както и да се захранвах, както и да внимавах. После като стигнех тези кг. както и да се хранех, ама наистина и с много тестени неща, и с много сладки неща, все си седях толкова ... Това се повторти и след 2-рата и след 3-тата бременност. След 2-рата въртях около 67-68 кг. След третата - > 71-72 кг. Направих "Японското чудо" - свалих 3 кг. Започнах да хапвам - сутрин кафе с пр. мляко, хапвам два пъти на ден: на обяд и на вечеря и то следните неща -> сиране, кашкавал, кисело мляко, някакво месо, краставици и домати. Не всичко на веднъж, разбира се Simple Smile Но това са нещата, които ям последните 12 дни след ЯЧ ... И познай ... Да - отново съм 72 кг. Та, така ... Ям, не ям това е положението. А искам да се въртя около 67-68 кг Simple Smile

# 52
Здравейте!На мен ми е 9 ден от диетата и се чувствам прекрасно.Не знам точно колко кг съм свалила,ще се премеря на края,но ефекта е видим.

# 53
Bubanka, може ли да споделиш наблюдения от кокосовото масло. Аз отскоро го пия сутрин на гладно и съчетавам с режима на Бойкова, но нещо не мога да преценя за ефект от отслабване.

извинявам се, пропуснала съм този пост
директно отслабване не, но успокоява стомаха сутрин и притъпява чувството за глад поне при мен

г-це Дух, яж салата спокойно /краствици, домати и т. н./, яйцата както са ти по-вкусни, но за да има по-видим ефект, махни всички въглехидрати от диетата - плодове, сухар, мляко

# 54
Почти безобидна - цитатът на Дъглас Адамс много мим допада!

Да, думите ти не са лишени от смисъл, чувала съм за паметта на клетката, но при мен мисля, че е по-различно. Аз съм малка - 160 съм, китката ми е 11.5 см., глезените ми са малки, нося 37 номер обувки - костите и цялото ми тяло е "малко".  На 29 години съм и не съм раждала - всичко това ме мотивира и ме кара да искам най-доброто за мен самата. А 68 по електронния и 66 по механичния не е най-доброто. Не, че ми пречи толкова - спортист не съм, но съм относително активна, но онази мисъл "регресираш, връщаш се назад" не ми дава покой, както и суетата разбира се. Не съм твърде суетна, излизам много често без грим и не седя с часове да избирам дрехи, но все пак самия факт, че миналогодишните летни дрехи ми стоят по-зле от преди, а два чифта къси панталонки изобщо не ми стават ме прави тъжна. А не искам да съм тъжна Simple Smile Ще опитам и това - воля имам, желание имам, а с правила в момента ми е по-лесно. И е предизвикателство голямо за мен, защото не ядях месо 6 години, от няколко месеца хапвам пилешко понякога. Но ще опитам.

# 55
Добър вечер, дами! Искам да започна тази диета, но почти всекидневното ядене на варени яйца не мисля, че ще го преживея, както и морковите. Също и салатите не знам дали ще успея без поне малко сол и оцет да ги овкусявам. Та въпроса ми към вас е следния... С какво е най-подходящо да ги заменя, така че хем да има ефект, хем да не ми е гадно? В момента тежа 56.400, което не ми харесва, защото имам доста целулит и целта ми е 52-53 кг. Ще бъда благодарна, ако някой ми се отзове! Simple Smile Heart

# 56
А каква е причината? Не обичаш яйца или ?
Аз си мислех че не обичам яйца, но когато намерих домашни и/или от мандра усещането за истинско яйце много ми харесва. Освен това си купих и пъдъчи - не вярвам да е проблем. А и има голямо разнообразие от начини на приготвяне. Последно правих омлетчета на фурна - доматче, босилек, разбивам яйцата добавям мъничко вода и ги изсипвам в тава с гнезда и пека. Мен само не ми е ясно чисто яйце ли трябва да е или може домат и краставица например към него?
Солта аз също мисля че няма да се справя без нея и ще ползвам много малко от родовата хималайска сол. Взимам я на кристали и сама си я счкувам.
Започвам днес. С кафето. Него без мед не мога да го пия. За всички години на режим и осъзнато хранене само от сладкото кафе не можах да се превъзпитам. Ужасно гадно ми без мед, защото е на кафеварка и си е черно кафе

# 57
Здравейте момичета .
Вече съм втори ден на диетата , като за един ден съм свалила 1,500 кг. Но това е задържана вода , а и аз бързо свалям и качвам . Ветеран съм по отношение на диетата , но никога не съм писала във форума . Преди 2 години с диетата + 2 седмици подобно хранене ( з. кафе , о.- салата или фреш , в. - салатка или таратор ) бях свалила общо 15 кг. С диетата 9кг и после продължих да свалям , но след това се отпуснах и за година ядене на боклуци ( тортички , бургери , пици , дюнери и т.н) си върнах кг-тата и това е нормално . Диетата е много ефективна и не се отказвайте !

# 58
  • Plovdiv, Bulgaria
Аз съм шести ден на диетата. До тук свалени ,2 кг. Според мен диетата позволява малко зехтин и лимон на зеленчуците. Когато не са упоменати зеленчуци или плодове с яйцата или месото, значи не се консумират. Лично аз нарушавам умишлено като добавям сол на ястията и салатите + разрешените зехтин и лимонов сок.
Лек ден.

# 59
Утре и аз започвам най сериозно! Simple Smile
От две седмици закусвам плод,  за обяд кофичка кисело мляко и вечеря салата с месо. Резултата е -2 кг.  Но не са достатъчни, така от утре очаквайте  и от мен отчет. Simple Smile

# 60
snow_princess_14,много вдъхновяващ резултат си имала!Пиши по-често,моля те.
silvia45,браво и на bouquet теб!
zveti81,и аз с теб от утре!Минаха вече спъващи ме празници,та нямам повече поводи за омазване и провал.Уж..
Госпожица Дух,тук ли си?Имам твоите планове за сега.До 1.08 съм тук,после постите ще мисля някакво пречистване от всичките боклуци,които пия.
Приятна вечер на всички! Hug

# 61
Тук, тук. Тъкмо си мислех за теб днес и колко съм се отвеяла, че още не съм ти отговорила. Извинявай, наистина.
Оф имах много тежко ПМС и днес най сетне ми дойде. Много трудно се въздържах от сладко. О изядоха два бонбона де, но го броя ден първи, щото иначе никога няма даа почна хахай. Вчера за вечеря миди и салата, викам айде отиде от утре. Днес пак ама край. Аз съм от жените с много много тежко ПМС и цикъл. Но да, искам да го направя както трябва, днес си ядох и салата с яйцата и следобяд домати и краставици и изобщо по-скоро наистина от утре сериозно. Щом ми и дойде трябва да ми се кротнат вече хормоните

# 62
И аз съм с ПМС тежко и дисменорея,и те разбирам.Но е на края и сега е момента от утре да се хвана сериозно.Няколко дена поглъщах храната на отбор прасета..

# 63
Аз много храна не съм яла, но ядох не по "чудото" - нощес се събудих от болки, пих чай, пих хапче, минаха 2 часа докато подейства хапчето, повръщах, още ми се повдига - ей така си живея през месец Wink Обаче от днес - по понеделнишки започвам.

# 64
  • Plovdiv, Bulgaria
Sun sea изобщо не ми е хубав резултата тези 2 кила свалих първите два два дни и оттогава застой. Това обаче няма да е повод да се  предавам. Почнах и недовърших много диети, качих 7 килограма в резултат на "от утре съм на.....". Този път целта ми е да изкарам диета та до край независимо от свалените килограми.
 Лека вечер на всички

# 65
И на мен слабото ми място е :'От утре съм...,днес преддиетичен и изяждам света.."
silvia45,кой ден си вече?
Госпожица Дух,zveti81,къде сте?Как сте?
Дух,проверявали си щит.жлеза?Нямах учебник непран от повръщане през МЦ...Десетилетия слушах-като родиш...,но една идея е по-добре след хормонално лечение на щит.жлеза.

# 66
Тук съм Blush Този нов форум ме побърква направо. Днес полу режимна, прегреших с чаша бяло вино. Утре ще видим кантара кого ще покаже.

# 67
Сън, мисля че съм правила изследвания на жлезата, да. Аз имам лек проблем с половинте хормони и яйчниците.
Тук съм, всеки ден една идея по-сериозна. Вчера го броя успешен, ама не щото бях "чудна", а защото прегрешението беше извара хахаха. Но добре беше де, яйца, пилешко и кашкавалена извара с малко сол и черен пипер.
Днес ще го броя на ден 2. Знам, че е малко свободна интерпретация, но със сигурност е по-добре от "разюздана" работа. Вие как я карате? Всичко по правилата или ?

# 68
Добро утро момичета,
Днес мога да се похваля с чуден минус.
Моето чудо и то е свободна интерпретация, но се стремя да е с малки прегрешения. В темата четох, че  ако огладнеем много може да се хапва плод. Вие хапвате ли? Сега си варя яйца за обяд, вечерята ще ми е свинско Бон филе, то става мноого бързо и салата от домати. Вие какво хапвате, може да си пишем и менютата, те ще са едни и същи ден, но все пак.

# 69
Аз вчера нямах време за обяд,но вечерята освен домати и месо,изчистих всичките плодове в къщи.
И ще прескоча 3-я ден с плодовете за сметка на вчера.
Духче,и аз имам,по-скоро нямам прогестерон,който също определя тази болезненост,но пък щит.жлеза е диригента на останалите.(референтите в лабораториите не отговарят на необходимите тялото да се чувства добре,не се пуска нищо извън тсх,аз антителата си ги видях след 8-9год.чак и неприятно ме изненадаха.)
Цвети,и моето месо е свинско,за друго трудно ще се прежаля,освен -риба.Ще прескоча днес сухарите,в кафето имам мляко.. EmbarassedИ шунката ще прескоча,предпочитам месо.
Успешен 2-ри чуден ден! Peace Hug

# 70
Аз не пиша, защото като не е по правилата менюто, не искам да ядосвам, дразня или подвеждам. Все пак нали темата е за японското чудо ...
иначе
О - две яйца към 12
в 18 часа около 100 гр извара с червен и черен пипер и сол
в 20 часа половин пилешко бутче на фурна, преди това го мариновах в паста хариса (домашно направена лют пипер, чесън, канела, вода и малко зехтин) и зелена салата с домат.

Днес ще се опитам да махна следобедното хранене. Ама само ще се опитам Simple Smile

# 71
А имаш ли минус?
Пастата звучи много хубаво,ще се пробва.

# 72
Ами не знам, покрай цикъла не съм се мерила много че не исках да ми е болно само. По миналата седмица бях стигнала 67.500, после отидох на планина и се върнах 69.4, карах го на леки храни и плодове и смъкнах до 68.5, тази сутрин бях 68, което не е много обещаващо, предвид че ми дойде днес ми е 3 ти ден, надявах се поне половин кило и повече да е вода и течности. За това ще мога да кажа утре- вдруги ден дали свалям. Ама освен ако не съм сбъркана съвсем би трябвало - това са най-чистите протеини и то в малки количества. Всеки без здравословни проблеми би трябвало да сваля. А и колело карам.

# 73
Първите дни не свалям и хич не се тегля.А и започвам от много високи,каквито никога не съм била в живота си.И все се надявам някак си по-лесно да се случат нещата.

# 74
  • Plovdiv, Bulgaria
Днес ден 8- ми. Реших да не се тегля, в крайна сметка храната е максимално изчистена от боклуци, и като цяло диетата е нискокалорична, все трябва да има резултат и то хубав. До края ми остават 20 дни и като гледам как се храня май и аз отивам към някаква моя  вариация на чудото.
Днес например обяд по план яйца + грейфрут, аз обаче ядох салата и 2 яйца за вечеря ще е същото.

# 75
Здравейте момичета ,
не съм в София и нямам кантар , но като се прибера ще се премеря , въпреки че съм на път аз спазвам диетата . Около първи ще се прибера и ще се премеря , видимо съм отслабнала .
След японската ще се пусна на една много лека диетка . Прави се 3 седмици  .
1ден - плодове
2ден - зеленчуци
3ден - плодове и зеленчуци
4ден - 5 банана и 3 чаши прясно нискомаслено мляко
5ти , 6ти и 7ми ден по 80-120гр. месо + зеленчуци .
Прави се 3 седмици , като между 1ва и 3та има почивка , т.е през 2рата седмица хапвате без да прекалявате .
След 2 - 3 дни излизам от България , така че няма да мога да ви пиша .
Много минуси на всички  Kissing Smiling EyesWear Crown

Последна редакция: пт, 21 юли 2017, 13:59 от snow_princess_14

# 76
  • Plovdiv, Bulgaria
Здравейте момичета! Аз продължавам с диетата, днес даже бях на детски РД и не наруших изобщо. Знам, че обещах да ме се качвам на кантара, но днес не издържах и...........70.400. Та та....свалила съм още 1 кг. Честно останах доволна
Продължавам както е по план като нарушавам със салати и сол. Хубав ден на всички!

# 77
  • софия
Здравейте японки Simple Smile Аз след като направих диетата за 7 дни свалих 3 кг. После продължих да ям основно салати, но овкусени, фрешове, намалих почти до 0 сладкото и хляба и свалих още 3 кг. в рамките на 1 месец, но като се застопорих на едни 69 кг. и няма мърдане вече надолу Simple Smile Сега пак съм се заянатила и реших да опитам, но нещо по-различно от японската. Намерих си диета, която е само 5 дни, а мен това ме устройва. Първият ден само кисело мляко 2-3 кофички, втория само зеленчуци, третия само плодове /фреш/, четвъртия 4-5 сварени картофи/без сол/ и петият 5-6 сварени яйца. Кафе и чай неограничено и без захар разбира се. Днес ми е 4-тия ден и съм -2кг., т.е. вече 67 кг. Дават я, че се сваля 4 кг., при мен ще са явно 3, но няма значение важното е, че даде голям резултат и съм много щастлива. Два дни е по-кратка от японската, а резултата е същия Simple Smile Успех на всички!

# 78
  • област Софийска
Записвам се и аз. Планирам да я направя една седмица, за да сваля някое килце за морето. Стартирам 63.300. Ако успея да стана 60 ще е перфектно, но не вярвам много много.

# 79
  • Plovdiv, Bulgaria
Успех на започващите диетата!
Трета седмица на английското чудо за мен и видях 69 килограма в понеделник. Три дена по късно след ядене на плодове и зеленчуци на корем отново 72 кила. Направо не мога да се начудя как се случва това. Трябва да призная, че разочарована веднага си хапнах подобаващо, за да се успокоя.
Сега съм в чудене как да продължавам.
Успех на всички и хубав ден.

# 80
  • област Софийска
Да не би да сте пред цикъл и да задържате вода?

# 81
  • Plovdiv, Bulgaria
Да не би да сте пред цикъл и да задържате вода?
Не мисля. Бях в цикъл в началото на диетата.  Нещо плодовете така ми действат. Седмицата на яйца и месо ми беше май силна. Лятото обаче изобщо не искам да съм на режим без плодове.

# 82
Трета седмица на английското чудо за мен и видях 69 килограма в понеделник. Три дена по късно след ядене на плодове и зеленчуци на корем отново 72 кила. Направо не мога да се начудя как се случва това. Трябва да призная, че разочарована веднага си хапнах подобаващо, за да се успокоя.

вода, повярвай!
щеше да свалиш тези 3 килограма обратно за ден и половина или два - ако пиеш повече кафе, и по-бързо
аз също се бях шашнала от подобно нещо /писах в предишната тема/ - 3 килограма мас и сланина няма как да качиш за 3 дни от плодове
лошото е, че след това си се натъпкала

# 83
  • Plovdiv, Bulgaria
Bubanka най- вероятно си права. Още на другия ден бях 70.00 килограма. Според мен това английско чудо е доста добро. За три седмици чисти 3.400 гр съм свалила. Диетата е приятна за спазване. Септември пак ще я започна и този път може и до края да я изкарам. Сега ще имам гости, рожден ден на сина море и тн. Поводи, които ме карат да отложат във времето новото начало. Успех на диетуващите и до скоро !

# 84
Здравейте момичета ,
аз започвам диетата отново , защото я наруших и то доста , но съм отслабнала и въпреки огромното количество храна и алкохол , които погълнах видимо съм отслабнала . Но от днес започнах японската диета  и този път ще я докарам до края . Wear Dress

# 85
  • близо под тепетата
Bubanka най- вероятно си права. Още на другия ден бях 70.00 килограма. Според мен това английско чудо е доста добро. За три седмици чисти 3.400 гр съм свалила. Диетата е приятна за спазване. Септември пак ще я започна и този път може и до края да я изкарам. Сега ще имам гости, рожден ден на сина море и тн. Поводи, които ме карат да отложат във времето новото начало. Успех на диетуващите и до скоро !

Silvia45, каква е тази диета английско чудо?

На мен японското ми идва в повече с това месо/яйце-ядство Simple Smile искам разнообразие Grinning

# 86
в първия пост на темата е описано английското чудо

# 87
Здравейте, прочетох какво съдържа диетата, но проблема е че не пия кафе и чай и не ям моркови. Някой може ли да ми каже сутрин дали мога да хапвам мюсли или яйца? А морковите да ги замененя с нещо друго? Благодаря ви!

# 88
не, не можеш да ядеш мюсли или още яйца

щом не харесваш кафе, чай и моркови, просто не ги пий/яж
на твое място вместо морков бих яла краставица

# 89
  • Козлодуй
Здравейте момичета, от сряда ще започвам японска диета но моята е по-различна от споделената тук Simple Smile Закупила съм продуктите и съм се организирала от сряда защото тогава излизам отпуска Simple Smile Няма да мога да я изкарам цялата защото след това заминавам на море Simple Smile А ето и моята диета свалена не знам от къде от нета ме чакаше кротко в една папка вече е разпечатана и закачена на хладилника Simple Smile
Меню за японска диета за отслабване:
Ден 1
•   Закуска – чаша кафе без захар или зелен чай, също без захар
•   Обяд – салата от варено зеле растителна мазнина, две твърдо сварени яйца и чаша доматен сок
•   Вечеря – варена или запечена в растително масло 200гр. риба
Ден 2
•   Закуска – чай или кафе без захар и филийка ръжен хляб
•   Обяд – варена или запечена 200 гр. риба и салата от варено зеле с разтително масло
•   Вечеря – 100 гр. варено говеждо или телешко месо без абсолютно никаква сол и чаша айран
Ден 3
•   Закуска – чаша чай или кафе без захар и филийка ръжен хляб
•   Обяд – задушени тиквички или патладжан, без ограничение в количеството
•   Вечеря – две твърдо сварени яйца, варено говеждо или телешко месо, без сол и салата от зеле

Ден 4
•   Закуска – един среден суров морков и един прясно изцеден лимон
•   Обяд – 200 гр. варена или печена риба и чаша доматен сок
•   Вечеря – 200 гр. плодове
Ден 5
•   Закуска – същата като от предния ден
•   Обяд – 400 гр. варена или печена риба и чаша доматен сок
Ден 6
•   Закуска – чаша чай или кафе без захар
•   Обяд – 500 гр. варено пилешко месо и салата от зеле с моркови
•   Вечеря – две твърдо сварени яйца, един голям морков, накиснат в зехтин

Ден 7
•   Закуска – Зелен чай
•   Обяд – 200 гр. варено говеждо или телешко месо без сол
•   Вечеря – някоя от предходните дни, без тази от ден 3
Ден 8
•   Обяд – 500 гр. пилешко месо без сол и салата от зеле с моркови
•   Вечеря – същата като тази от ден 6
Ден 9
•   Закуска – един голям морков, накиснат в сокът от един лимон
•   Обяд – 200 гр. варена или печена риба и чаша доматен сок

Ден 10
•   Обяд – едно твърдо сварено яйце, три средни, сурови моркова с малко разтително масло и 50 гр. сирене
•   Вечеря: 200 гр. плодове
Ден 11
•   Закуска – чаша чай или кафе без захар и филийка ръжен хляб
•   Обяд – задушени тиквички или патладжан на корем
•   Вечеря – две твърдо сварени яйца с варено телешко или говеждо месо
Ден 12
•   Закуска – чаша кафе или чай без захар с филийка ръжен хляб
•   Обяд – 200 гр. печена риба със салата от прясно зеле
•   Вечеря – 100 гр. варено телешко или говеждо без сол с чаша айран
Ден 13
•   Обяд – две твърдо сварени яйца със салата от прясно зеле и чаша доматен сок
•   Вечеря – 200 гр. печена риба

# 90
  • Козлодуй
Отчитам трети ден на моята японска диета спазвам я стриктно не съм гладна но за сега съм смъкнала само 600 грама предполагам че трудното в диетата предстои жалко че няма да мога да я довърша Simple Smile

# 91
  • София
Отчитам трети ден на моята японска диета спазвам я стриктно не съм гладна но за сега съм смъкнала само 600 грама предполагам че трудното в диетата предстои жалко че няма да мога да я довърша Simple Smile

Най- трудното си го минала. След 3ти ден нещата стават много по- лесни. С малко желание ще я довършиш успешно. Пий вода. bouquet

# 92
  • Козлодуй
bubanka, благодаря за съвета към друга потребителка за замяна на морковите с краставица ако я повторя диетата така ще направя Simple Smile
Майка Зайка, благодаря за подкрепата ама днес деня ми беше много труден 4-ти защото закуската беше морков с лимон и от нея много огладнях но се развихрих и изчистих цялата къща за да изтърпя глада до обяд и утре ще е такава закуската а аз без кафе не мога с ниско кръвно съм става ми студено но смятам че ще се справя. Да пия много вода но нямам и много за сваляне започнах от 59 кг цел 56 Simple Smile Няма да мога да я изкарам до край защото заминавам на почивка но следващия път като я повторя ще сменя моркова с краставица за да не ме огладнява толкова Simple Smile

# 93
От днес започвам и аз. Бях я правила преди 3-4 години и имаше резултат, но не успях да я завърша. Успех на всички

# 94
  • Козлодуй
buba.123, успех Simple Smile Радвам се че имам с кого да я правя макар моята да се различава малко от тази на първа страница днес например изядох на обяд 400 грама опечена риба не вярвах, че ще мога но с почивки и я изядох та спазвам я за сега съвсем точно Simple Smile Сутринта от глад измих всички прозорци у дома за да не мисля за ядене Simple Smile Моркова с лимон много ме огладнява Simple Smile Не остана нищо за чистене из къщи Simple Smile

Последна редакция: нд, 27 авг 2017, 15:30 от pvacheva

# 95
Вчера мина добре. Даже не съм се чувствала гладна  Shocked а даже съм в цикъл. Сега си пия кафето, имам доста планувана работа в нас така че се надявам деня да мине като вчера. Не съм се теглила и не ми се иска и да се тегля  Stop но съм около 65кг 153см целта ми е колкото толкова.

# 96
  • Козлодуй
buba.123, трябва да се премериш в началото гарантирам ти че кантара ще те радва всеки ден без да си гладна ще сваляш Simple Smile
Ето виж ме мен аз съм висока 163 см. започнах диетата на 59 килограма докарани с лишения и лутане и след 5-тия ден съм -1,800 кг минус Доказателство - Simple Smile
Скрит текст:

# 97
Здравейте. Отдавна никой не е писал тук..
Днес започнах втората седмица на този режим. Оказа се по-лесно, отколкото очаквах. Не съм усещала някакъв жесток глад или отпадналост, даже напротив - някак по-леко ми е. За тези 7-8 дни досега съм свалила ок. 3 кг, общо взето съм доволна.
Единственото, което ме мъчи е едно главоболие. Миналата седмица имах 1-2 дни, но тогава чаках МЦ и мислех, че е от ПМС. Обаче днес пак цял ден жестоко ме боли глава. Чудех се дали може да е от режима на хранене... Някой друг имал ли е такъв проблем?

# 98
  • Козлодуй
Не ме е боляла главата обаче аз я прекъснах диетата защото бях на почивка а освен това ползвам разновидност на японската диета с много риба - http://www.bg-mamma.com/?topic=982977.75;topicrefid=20

# 99
  • Бургас
Някой друг имал ли е такъв проблем?
Koгато преди време ограничих сладкото и въглехидратите до минимум имах подобни оплаквания известно време, но не ме е боляло жестоко чак, сравнително слабо и поносимо.

# 100
Някой друг имал ли е такъв проблем?
Koгато преди време ограничих сладкото и въглехидратите до минимум имах подобни оплаквания известно време, но не ме е боляло жестоко чак, сравнително слабо и поносимо.
Мда... Като се има предвид, че по принцип предпочитам тесто, сладко и плодове пред всичко друго и тази диета е много различна от обичайния ми начин на хранене, явно е възможно да се е получила такава реакция. Благодаря Simple Smile поуспокоих се.
Във всеки случай, днес съм по-добре и няма да се отказвам. За пръв път в живота си спазвам диета и съм решила да я изкарам докрай.

# 101
  • Козлодуй
Bebel, страхотно, няма да се отказваме и аз съм с теб Simple Smile На кой ден си вече? Simple Smile Аз съм на 8-ми днес но мята диета малко по-различна от тази на първата страница Simple Smile

# 102
pvacheva, девети ден ми е днес. Спазвам стриктно, пия много вода и се надявам на добър резултат в края на седмицата Wink Успех на всички!

# 103
  • Козлодуй
Оооо остават ти само 4 дена страхотни резултати разбира се Simple Smile

# 104
  • Козлодуй
Свърших диетата в моя вариант които съм споделила на 6-та страница защото в този вариант който е в началната страница има твърде много яйца и няма грамажи а аз обичам разнообразието освен това заради почивка прекъсвах диетата и отчитам резултат минус - 2,4 започнах на 59, 2 и завърших на 56.8 цел 56 кг защото съм 163 висока и на 43 години Simple Smile Стискайте палци да ги задържа тези килограми Simple Smile Ако знае някой как да се храня след това да сподели и не мисля че ще извън темата Simple Smile Успех на всички които започнат диетата - разкошна е изобщо не изпитах глад Simple Smile

# 105
аз се храня вм-нв
от днес започвам двадесетдневното предизивикателство, ще спазвам и лунните дни
дали ще успея, не знам, защото мотивацията ми рязко спадна в последно време
все пак се надявам, че когато ме завърти ежедневието /учебната година най-вече!/, да не мисля само за ядене Satisfied

# 106
bubanka ,кое е това предизвикателство,че да се метна с теб,ако си търсиш компания? bouquet

# 107
мисля, че с теб сме се засичали в темата за вм-нх режим
там се появи това предизвикателство покрай една от фб групите
пускам в скрит текст основните неща:
/пак казвам, не съм убедена, че ще успея, защо много се ограничват млечните, а аз тях и яйца ядях основно; мазно месо много трудно ям - предпочитам сухо свинско и бяло пилешко, а те не са "режимни"/

Скрит текст:
Предизвикателството е за всички нови, един вид начин да се гмурнете в храненето с по-конкретни правила. Също е за тези (като мен) които се хранят така от месеци... но от време на
време си позволяват повече свобода, а им се иска още малко да отслабнат!
Та така, започваме!
В това предизвикателство ще се върнем към самите основи на ВМВНХ, за да накараме всички да се отправят или да се върнат на прав път по най-простия начин. По време на
предизвикателството ще се придържаме към истинска храна.
1. Моля разпечатайте зеления и червения списък и ги дръжте под ръка
2. Яжте максимум 20г В на ден
3. Яжте зелени листни зеленчуци, колкото искате при всяко хранене. Марули, спанак..
4. Една малка порция от друг зеленчук, колкото юмрука ви при всяко хранене също е позволен.
5. Не яжте зеленчуци с по-виоки В, като тиква и брюкселско зеле например.
6. Не повече от големината на дланта ви Б на хранене, или 3-4 яйца, или 2 яйца и малка порция чисто месо. Никакви преработени меса.
7. Не яжте ядки, брашна от ядки, включително и от кокос
8. Не яжте подсладители, освен ако не са за кафето ви. Може би е добър начин да елиминирате подсладителите, като ги намалите по време на предизвикателството
9. Не яжте горски плодове, кисело мляко и крема сирена. И особено не ги използвайте като заместители на хранения.
10. Не яжте между хранения, освен ако не сте диабетик и получите хипогликемия.
11. Не пийте абсолютно никакъв алкохол
12. Питиета с кофеин максимум 2 на ден, пример кафе, чай, топъл шоколад
13. Сметана може съвсем мъничко в тези 2 кафета например или съвсем малко в храната
(1 с.л. заквасена сметана ИЛИ 1 с.л. течна сметана ИЛИ 1 с.л. крема сирене , като част от рецептата)
14. Млечните продукти ще са драстично намалени, освен сметаната описана по-горе ИЛИ малко кашкавал или сирене, две парчета с големината на палеца ви на ядене.
15. Поне 4 с.л. мазнини на хранене. Всички мазнини, които не са от мляко, включително масло, майонеза, всички месни мазнини, масла и олия от зеления списък, могат да се
използват колкото е нужно във вашата храна, за да сте сити до следващото хранене. По този начин можете да използвате повече не млечни мазнини, за да се определи дали
са те виновници ако сте в застой например.
16. Не забравяйте, че авокадото е много добър източник на мазнини, калий и фибри и съдържа само 3г нетни В за едно средно авокадо.
17. Не са позволени „ВРС“ bulletproof кафета, или „мастни бомбички“, също и „течни храни“ и шейкове. Яжте само истински храни. Единствено може да добавите ВРС bulletproof кафе (без кофеин ако сте си изпили днвната кофеинова дажба) при хранене, за да ви се увелицат мазнините. BPC- кафе с 1-2 с.л масло и 1-2 с.л сметана или кокосово масло.
18. Не се тревожете ако сте нов и имате нужда от 3 хранения на ден. Апетитът ви ще намалее от самосебе си.
19. Премерете се преди да започнете, и след това чак когато свършите с предизвикателството.
Снимайте се и премерете обиколките.
В коментарите слагам и линк към файла с предизвикателството
УСПЕХ

Скрит текст:
Зелен Списък
В този списък са включени храни, които съдържат от 0 до 5 грама въглехидрати
на 100 грама продукт. Ако се придържате към тези храни, трудно ще надвишите
позволените въглехидрати на ден. Консумиране на твърде много белтъчини не е
препоръчително, така че яжте умерено количество при всяко хранене.
Добавяйте колкото можете повече мазнини, като в началото яжте колкото
можете да толерирате. Имайте в предвид, че Бантинг е високо на мазнини и
може да се наложи да постепенно да увеличите приема на мазнини докато
постигнете количество, което можете да толерирате.
Животински Белтъчини/Протеини
Порцията е с големината и дебелината на дланта, без пръстите (до 3 пъти на
ден).
Яйца
Месо, пиле, дивеч.
Преработени меса като бекон, шунка (следете съставките- да няма нищо от
червения списък)
Салами, луканки (следете съставките- да няма нищо от червения списък)
Риба и морски дарове (освен риба меч поради високо съдържание на живак)
Бульон (домашен)
Млечни
Извара
Сметана
Заквасена сметана
Крема сирене
Гръцко цедено кисело мляко
Мляко (само по 1 чаена лъжичка в кафе на ден)
Кашкавали
Меки сирена и кашкавали
Подправки и сосове
Всички са позволени, освен ако не съдържат захар, забранени подсладители,
консерванти или олиа от семе или растителни.
Мазнини
Животински мазнини - сланина, гхи, мазнина от патица
Малсо
Масло от авокадо
Сирена и кашкавал
Кокосово масло
Олио от макадемия
Майонеза (домашна)
Зехтин
Ядки и семена
Повечето семена са позволени в малки количества
Бадеми
Чия (1-2 чаени лъжички)
Сминдух
Ленено семе
Макадемиа
Пекан
Кедрови ядки
Американски орех
Тиквени семки
Цлънчоглед
Сусамово семе
Маково семе
Подсладители
Еритриол
Стевиа
Ксилитол (отровен и смуртоносен за животни)
Зеленчуци
Зелени зелечуци
Всички зеленчуци растящи над земята освен продълговата тиква
Артичок
Аспержи
Патладжан
Авокадо
Зелен фасул
Зеле
Карфиол
Целина
Краставици
Тиквички
Праз
Гъби
Маслини
Лук (в малки количества само като подправка)
Чушки
Тиква
Кисело зеле
Репички
Пресен лук
Домати
Преведен от https://www.facebook.com/groups/lowcarb.banters/ и от Real Meal
Revolution Vol1

Скрит текст:
Червен Списък
Стойте далеч от храните в този списък! Всичко тук трябва да се отбягва.
Храните тук или са твърде високи на въглехидрати или причиняват
възпалителен процес в оргабнизма.
От пекаря
Всички зърнени брашна - ечемичено, царевично, ръжено, оризово...
Хляб
Торти, бисквити, сладкиши
Кускус
Крекъри
Макарони и спагети
Оризови бисквити
Зърна и бобови
Всички зърнени- жито, царевица, овес, ръж, киноа, амарант и т.н.
Бобови- боб, леща
Ориз
Просо
Сорго
Лимец
Царевични родукти - полента, брашно, консерви, царевица
Питиета
Бира/Сайдер
Газирани напитки
Лайт газирани напитки
Млечни и подобни
Преработени сирена
Изкуствени млека на прах за кафе
Бадемово мляко (освен домашно)
Кондензирано мляко
Вкичко Обезмаслено!!
Сладолед
Пудинг
Обезмаслено Краве мляко
Обезмаслено кисело мляко
Оризово мляко
Соево Мляко
Мазнини
Всички олиа от семена и зеленчуци
Шоколад
Сосове, сос за салата, маринати от магазина
Хидрогенизирани оила, включая маргарин, рстителни масла
Плодове и Зеленчуци
Плодов сок
Зеленчуков сок (освен ако не е домашен и от зеленчуци от зеления списък)
Общи
Бързи храни
Всички преработени храни
Храни с добавена глюкоза, декстроза
Панирани храни
Фибри
Зърнени закуски
Продукти за сгъстяване, добавки, като сосове на прах и бульончета
Месо
Соево 'месо'
Сухи меса с много захар
Виенски наденици/ Русенско варено
Зелечуци със скорбяла
Червено цвекло
Бобови
Фъстъци
Сушени грах, боб, зърнени
Картофи
Подсладители
Агаве
Изкуствени подсладители (аспартам, ацесулфам К, суцралоза, спленда)
Сокове за разреждане
Сушени плодове
Мед
Малт
Захар
Захаросани или туршии направени със захар
Сладки и бонбони
Сиропи
Преведен от https://www.facebook.com/groups/lowcarb.banters/ и от Real Meal
Revolution Vol1

# 108
Да ,това от фейса на Тим Ноукс.Аз го бях започнала и се оказа,че се свиква и тъкмо влязах в кетоза и ми дойдоха гости.И край на предизвикателството.И хич не се влиза лесно в график после.
Благодаря ти!

# 109
пращам гости и почивки по дяволите, защото започнах да качвам обратно Imp

успех на всички! Flowers Hibiscus

# 110
  • Бургас
В кетоза получавам едни неволни мускулни потрепвания/съкращения аз и се отказах от чак драстичните режими. Първо мислех, че е заради Хашимотото, дефицити на витамини от група В и т.н., но рязко намалиха до степен почти на пълно изчезване, в момента, в който върнах някакви въглехидрати и затова си мисля, че по-скоро заради кетозата е било...
Та стриктен вм-нв не ми понася. Иначе свалям, вкусно ми е, тесто и захар и т.н. не ми липсват, не ми е мъчение да не ги ям, обаче пък други проблеми ми стават, не знам някой друг имал ли е подобни оплаквания заради такъв тип хранене?

# 111
Мон, магнезий?

четвърти месец се придържам към различни варианти на нв-вм хранене и за себе си вече знам, че с по-голямо количество в. се чувствам по-добре - не някакво голямо, но точно толкова, че да не мърдат килограмите /повече ядки и млечни, плод - рядко/  Twisted Evil

# 112
  • Козлодуй
bubanka, Благодаря от сърце всичко свалих на файл и ще го разпечатам аз нямам Фейсбук и затова само бях чувала за това но не го знам напълно Simple Smile Спокойна съм че ще намеря моя начин на хранене без да качвам отново Simple Smile

# 113
  • Бургас
Пия, бисглицинат на Солгар, 400 дневно. Не е от липса на магнезий, и Б12 попълних, и от него не е. Буквално 2-3 дена след като взех да хапвам малко въглехидрати и спряха, почти.
Сега не се тъпча с въглехидрати де, просто не съм толкова стриктна в режима.

# 114
  • Sofia
Започвам от днес ЯЧ за пореден път. Ще споделям резултати.

# 115
Успех, Савина  Peace
много готин аватар  Laughing

# 116
  • Sofia
Благодаря!  Hug

# 117
  • Козлодуй
Днес съм 7-ми ден от моята японска диета споделена на 6-та страница - започнах я на 10-ти януари и вече съм -4 килограма но броя минуса от 1-ви януари бях 63 кг. и тогава започнах тренировъчна програма която има за начална фаза изгаряне на мазнини и не бях оправила храненето още а взех да свалям Simple Smile

# 118
Здравейте момичета! Аз съм новичка. Започнах диетата, днес ми беше 7-мия ден и съм -3.500. Надявам се да има активни все още.

# 119
  • Козлодуй
Diimitty Liybenowa, добре дошла Simple Smile Поздравления за минусите Simple Smile
Аз я свърших за втори път и отслабнах 5 килограми но взех да си ги връщам вече трябва да се предвиди след диетата как да се храним Sad

# 120
pvacheva, ще правиш ли житния режим на Дънов от 02.02

# 121
Аз ще правя този житен режим, но се чудя дали житото може да се замени с булгур или лимец?🤔

# 122
С лимец, аз си купих вече.

# 123
Мерси, жито по никакъв начин не мога да ям, но щом с лимец може е супер. Надявам се да издържа 10дни. Simple Smile) Ще пиша като минат ! 🙂

# 124
  • Козлодуй
pvacheva, ще правиш ли житния режим на Дънов от 02.02
Не, в никакъв случай! Въглехидратни режими не правя, много зле ми влияят въглехидратите Simple Smile

# 125
Аз не знам как да си го приготвя, все пак за 1-ви път ще спазвам такъв режим Grinning Едни казват с термос, други в глинен или дървен съд..  След малко ще се премеря и ще ви кажа какъв е резултата на 8-мия ден от моето чудо Grinning

# 126
-4.600.. не знам дали е малко.. на мен ми се струва малко, сигурно защото искам да са поне 10кг:D

# 127
Аз разбрах, че се прави в термос. И на всякъде така пише. Само , че е много важно като се отсипе дозата примерно за закуска или обяд, след това пак добре да се затвори термоса. Защото житото/лимеца се окислявал по няккаъв начин от въздуха и изчезвали качествата му.

# 128
Днес ми обясниха как се прави. Значи на вечерта в дървен или глинен съд слагаш 100гр от житото с вода. На сутринта тази вода я изсипваш и го изплакваш. Слагаш житото в някакъв съд подходящ за варене, и сипваш вода да е малко над него, показа ми горе долу 2-3см. 10 минути трябва да кипи. След това го махаш, хубаво е да го прецедиш и да изпиеш тази вода, или с лимон, или с малко мед. Разпределяш го на 3 или 4 хранения. Имаш 3 ябълки, които се ядат преди житото. А в житото можеш да си сложиш мед и орехи. Това е.. Вода се пие с лимон, трябва да е трапезна.

# 129
  • София