Бретарианство/соларно хранене - възможно ли е?

  • 50 776
  • 688
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 111
Вчера ми попадна една статия за двойка "бретарианци", т.е. хора, които консумират само "соларна енергия". За капак двойката има и две деца, като жената твърди, че по време на първата си бременност е яла само 5 (пет) пъти, а по време на втората хапвала малко плодове и зеленчуков бульон. Децата се родили здрави. Сега със съпруга ѝ се хранели 3-4 пъти седмично с малко зеленчуци и плодове, като отвреме-навреме си позволявали и чаша вода. Статията е дълга, нямам време да я превеждам, така че който иска да я чете на английски: Поразрових се и видях, че има и доста материали на БГ с информация, но реално не разбрах има ли някой, който практикува подобен метод и как се справя.
Та, според вас възможно ли е да живееш такъв живот, да си здрав, да бременееш и да раждаш здрави деца или всичко това е измислица?  Crazy

Последна редакция: ср, 21 юни 2017, 10:56 от Кафе с Канела

# 1
  • Мнения: 2 777
Освен, че ще отслабнеш друго няма да постигнеш ако караш на фотосинтеза.

# 2
  • Мнения: 2 111
Между другото, тези не изглеждат особено слаби. Т.е. не са дебели, а според мен си имат нормално телосложение.

# 3
  • София
  • Мнения: 11 367
Не, не е възможно. Как за 9 месеца е яла само 5 пъти  Shocked Звучи абсурдно. И сегашният им режим - хранене 3 - 4 пъти седмично с малко плодове и зеленчуци. Тези хора не ще отслабнат, а ще умрат от глад.

# 4
  • Мнения: 421
Чудя се, защо с всеки изминал ден, хората започват все повече и повече да вървят срещу природата си  Shocked

# 5
  • Мнения: X
Разбира се, че е измислица, при това токсична. Има глупаци, които се хващат на тези приказки, стават последователи и си умират.

Цинизмът също е в повече, безброй хора и днес умират от глад.

Но това обяснява, защо има дебели хора - явно дишат и се пекат на слънце твърде много. Laughing

Една от най-известните бретарианки в Австралия беше достатъчно глупава да се подложи на тест, проведен от ТВ предаване, на третия ден постоянно наблюдение са я хоспитализирали, защото се уплашили, че ще умре пред камерите им.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 406
Чисто физически няма как да се случи без храна и без вода. Минерали и витамини от къде ще набавят? Лошто е, че има хора, които им се вързват. А това "хепи фемили" от снимките се храни поне три пъти на ден с качествена храна, като им гледам бляскавата кожа така го виждам  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 2 111
Чисто физически няма как да се случи без храна и без вода. Минерали и витамини от къде ще набавят?
Именно, и аз така си мисля. Първоначално допуснах, че е поредната измишльотина, но все пак ми стана интересно и като се разрових, научих, че този начин на живот има своите последователи, писано е доста за него и т.н., та се зачудих аз ли съм в грешка или "праната" е всемогъща.  Laughing

# 8
  • Мнения: 2 473
Имаше една приказка за магарето на Настрадин Ходжа .....

# 9
  • София
  • Мнения: 4 328
кому е нужна тази глупост...

# 10
  • Мнения: 3 784
Като гледам снимките, и аз смятам, че това са хора, които си хапват добре, но това, което казват, е престъпна безотговорност, защото някой ще се върже и действително ще стигне до болница. Освен това, жената казва, че по време на бременността си не е изпитвала нужда от твърда храна, което по никакъв начин не пречи да е набивала зеленчуци и плодове на смутита, протеинови шейкчета (като шкембето фрапе, за което вчера стана въпрос в друга тема) и изобщо всичко, което може да се метне в блендер и после да твърди, че 9 месеца е яла само 5 пъти.

За режима, който твърдят, че следват сега (и за който абсолютно не вярвам, предвид бедъра й) - възможно е възрастен, който не се движи много-много, да живее с малко храна, но без витамини и минерали няма начин да е здрав.

Последна редакция: чт, 22 юни 2017, 00:39 от Nickkie

# 11
  • София
  • Мнения: 1 406
Чак толкова да е всемогъща таз прана  Mr. Green то ако ставаше тъй със слънчице за закуска, обяд и вечеря ехеййй, живота щеше да е песен, рязко ще спестявам по 400-500лв. на месец за фонд екзотични пътувания  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 9 052
Кактуса ми за сведение е по-икономи4ен! Миналата година имахме ремонти, премествания и пр. и в цялата лудница го бях забравила. Беше пил вода само 2 пъти в годината , но сега е жив и здрав и изнесен на двора да се развива и големее  Peace

# 13
  • Мнения: 24 467
Просто не вярвайте на изнесената в интернет информация. В случая нито на тази, че хора могат да карат с месеци само със слънчева енергия, нито на тази, че някой бил заявил подобно нещо.  Sunglasses
А ако някой се върже на такова нещо, проблемът си е лично негов. Той просто има толкоз акъл. Ако не на това, утре ще севърже на друго и ще се опита да полети от покрива на висок блок, вярвайки, че ще се приземи успешно.

# 14
  • Мнения: 168
Не е възможно. Всичко е ПР и след 2-3 години ще напишат книга, която ще се продаде в милиони копия. Чиста печалба, който се хване - хване Simple Smile Похапват си добре като ги гледам на снимката  Joy

Общи условия

Активация на акаунт