Отбива ли се?

  • 376
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 271
Прегледах повечето теми, както и надзърнах в търсачката, но все си мисля че моя въпрос е по-различен Laughing Laughing(както всички предполагам). Та така моето бебче е на 9 месеца и половина и от 3 седмици не иска да суче хубаво. Ние сме на кърмене сутрин и вечер, а през деня вземам детска кухня.През ноща не ставаме да сучем.През втория месец направих мастит и на двете гърди(пих антибиотици и ходих на физиотерапия), но бучките останаха и са болезнени при препълване на гърдите. Имам доста кърма и въпреки че напоследък не хапва добре( от мен единствено) кърмата ми не намалява. Гърдите непрестанно ме болят и са твърди, често ми се запушват и каналчета. И ето го и въпроса след дългото обяснение: Мога ли да вземам нещо с което да намаля лактацията, защото много ме е страх от нов мастит. Четох за чай от Салвия, но нямаше подробности как се взема и за Лецитин (който да помогне да не се образуват бучки), който също не знам под каква форма е и как се приема. Ако има друго, моля кажете ми го.
Предварително Ви благодаря.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
При заместени хранения като при вас е възможно бебето полека да се отбие на тази възраст, има вече много интересни неща, които му привличат вниманието и сученето не му е приоритет. Ако за теб е ок, няма нужда да правиш нищо, ще се отбие самичък. Ако имаш желание да продължавате с кърменето, ще трябва да промениш доста неща в организацията и да насърчаваш кърмене и по друго време на деня, например преди и след сън и т.н.
Лецитинът е добро средство за предотвратяване на запушвания, защото емулгира мазнините. Взема се профилактично по 1таблетка от 1200мг дневно. Ако има запушване, се пие по 4 таблетки дневно до отзвучаването, после постепенно се намалява до 1 на ден. Не е лекарство, хранителна добавка е и няма проблеми да се пие продължително време, а е полезен за много други неща.
Чаят от салвия, ако е само за намаляване на кърмата, а не за спиране, се пие по половин до 1ч.ч. общо за деня, на глътки през целия ден, като се внимава да не намалее много бързо кърмата. Друг, по-добре отразяващ се на проблемите ти със запушванията метод са компресите със зелеви листа. Прилагани в продължение на 48ч, ефективно намаляват кърмата, а още за първите 24ч разкарват бучките и началото на възпалението.
Още мерки за намаляване на кърмата може да прочетеш тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=83674.0

# 2
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
от опит с твърди гърди знам, че майката не трябва да допуска това състояние. Мастистът е опасен,  но твърдостта и бучките преди него също не се безопасни, а се подценяват!
Ако трябва се цеди, но не изцяло за да освобождаваш напрежението без да стимулираш допълнително. Вярно, че детко е голям, но възможно ли е заради твърдосттта и каналите да му е трудно да суче и да не му се занимава като с лъжичката е по-лесно?
Провери и ако е така, цеди по малко преди да му дадеш да суче. Успех!

# 3
  • Мнения: 271
Благодаря за бързия и изчерпателен отговор.   bouquet Ще се пробвам да намаля само кърмата, а не да я спра. Дано успея, че не ми се спира с кърменето.

# 4
  • Мнения: 271
Арт мама, според мен не е това което описваш, защото тя се хвърля да суче с настървение но бързо се отказва и след като си дръпне устата то си тече ли тече, ама няма кой да хапва. След заместването на обедното и следобедното хранене два месеца нямаше никакви проблеми. Имам чувството че вече не и е интересно и й доскучава. А и аз наистина понякога си позволявам да поизцедя малко, но вие знаете едно е помпа друго е устичка Sad

# 5
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Поздравления! Това е по-добрия вариант.
Дано да размисли детенцето.

Общи условия

Активация на акаунт