Нормално ли е ?

  • 21 073
  • 235
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, пиша тук понеже из тийн форумите повечето са на моя акъл...Та искам да ви попитам нормално ли е майка ми да е бременна на 43 години. Онзи ден като ми съобщиха, направо бях в шок. Естествено, че се радвам че ще си имам още едно братче или сестриче, но просто наистина не го очаквах. А и най-странното в случая беше, че са го били планирали, но не искали да ми кажат, докато не са сигурни че е станало. Това е вторият мъж на мама да уточня само, но си имам вече брат, който е почти на 7 и е от него, така че няма да им е първо дете. За това ми е много странно всичко, още съм като ошашавена... Та то когато стане на моята възраст, те ще са на 60 и на почти 70. Баба ми в момента е на 64. Нормално ли е това ? Не знам, нещо ги е пернало ли, какво ?!?!?!

# 1
  • Мнения: 22 036
Няма спирка на пързалките. Зиме, лете, все някой идва да си играе.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 36 572
Ех, Даун, скучно им е на хората толкоз рано сутрин. Само разни перковци като нас се вихрят из форума по туй време Simple Smile

# 3
  • Мнения: 22 036
А, сори, но перко си само ти  Mr. Green, при нас е сабахлем  Mr. Green. Не че не се чудя какво да правя, а и съм кисела и болна, а ще имам гости. поне само пица съм обещала.

# 4
  • Мнения: 6
Какви пързалки бе, вие нормални ли сте ? За какво да си измислям подобно нещо? И това че съм го написала сутрин ме прави перко ли ?!?

# 5
  • sf
  • Мнения: 10 120
Ами нормално е. Може даже и още едно да си имат след година-две. Стегни се и помагай повече вкъщи. Няма нищо по-хубаво от голямо, задружно семейство.

# 6
  • Мнения: 12 473
Чудесна новина, да бъдат още много години здрави и щастливи заедно!

А  ти - вземи понамали малко този егоизъм. Peace

# 7
  • Мнения: 758
Хайде и аз при перковците Joy
По темата: родителите ти не са престарели, че да не могат да имат още едно дете. Разбирам, че от от погледа на твоята възраст 60 години са страшно много, ала на тази възраст хората също са жизнеспособни. Мисълта ми е , че не трябва да си в шок или ошашавена, защото това се среща доста често в наши дни. Нищо ненормално няма. Laughing

# 8
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
На колко години си?
Най-голямата беше на 12, когато се роди средната ... И за нея беше шок, въпреки че винаги сме говорили, че искаме поне още едно дете. После беше на 16, когато се роди най-малката ... От един баща са и трите, но не вярвам това да ти е на теб проблема ... Мога да кажа, че до ден днешен много по-добре най-голямата се разбира с най-малката ... Може би, защото вече беше започнала да излиза от най-лудия период на пубертета ... На 12, с раждането на средната разсъждаваше като теб - егоистично и ... някак си злобничко ... На 16 каза: "Пак ли?" Но пък избра името на сестра си и е много по-търпелива с нея Simple Smile На 40 съм (и баща им също), а тя ще е първи курс студентка и къде на шега, къде сериозно подпитва сега като се изнесе няма ли да има още едно попълнение Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 28 424
Няма спирка на пързалките. Зиме, лете, все някой идва да си играе.

Това е положението. Щом им е интересно, нека се забавляват хората.

# 10
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 489
 Ами не е нормално.На тази възраст е редно да се оттеглят на село в очакване на унуки,гледайки Малката булка в захлас.
 Какво се чудя и аз.Дъщеря ми гледайки ,как се глася за излизане ме попита,къде ще ходя и на отговора,че за дискотека се стягам съвсем неподправено и с изумление възкликна:
 -Каквооооо? На дискотека?На тази възраст?

# 11
  • Мнения: 40 694
Здравейте, пиша тук понеже из тийн форумите повечето са на моя акъл...Та искам да ви попитам нормално ли е майка ми да е бременна на 43 години. Онзи ден като ми съобщиха, направо бях в шок. Естествено, че се радвам че ще си имам още едно братче или сестриче, но просто наистина не го очаквах. А и най-странното в случая беше, че са го били планирали, но не искали да ми кажат, докато не са сигурни че е станало. Това е вторият мъж на мама да уточня само, но си имам вече брат, който е почти на 7 и е от него, така че няма да им е първо дете. За това ми е много странно всичко, още съм като ошашавена... Та то когато стане на моята възраст, те ще са на 60 и на почти 70. Баба ми в момента е на 64. Нормално ли е това ? Не знам, нещо ги е пернало ли, какво ?!?!?!

Необичайно е,  именно защото на тази възраст хората вече се замислят за старостта, за това дали ще имат сили и материални възможности да отгледат още едно дете, има и колебания как ще бъде посрещнато бебето от по-големите деца. Изобщо много въпроси на които няма еднозначен отговор. Но иначе не е ненормално, тази възраст е далеч от пределната за забременяване и щом природата го позволява как ще е ненормално?

# 12
  • Мнения: 8 794
Не знам на какво се възмущавате толкова? Дали е пързалка темата, или не, този казус го има реално в живота и затова ще кажа, че мен изобщо не ме изненадва и мисля, че заслужава отговор авторката.
Значи, най-важен е въпросът дали хората имат финансови възможности да отгледат три деца, без да накърняват интересите на вече родените. И тук нямам предвид да има ядене на масата и да дадат на тийнейджърката 5 лв за училище, а дали ще имат възможност след няколко години да я издържат да учи където и каквото иска? Повечето зрелостници днес искат да завършат в чужбина, приемат с дипломи от 4 нагоре и остава единствено паричният въпрос. Била съм свидетел на не един разстроен зрелостник, който остава тук, а по-слаби от него ученици отиват навън да учат само защото родителите им имат възможност да ги издържат. Това важи и за по-малкото братче, което сега било на 7 или нещо подобно.... Rolling Eyes
Да не говорим, че това момиче няма да може да разчита на майка си следващите години, тъй като тя все ще има малко дете и винаги ще е ангажирана с него всекидневно.
Знам веднага, че всички ще гракнете как родителите не са й длъжни и как всички вие сами сте се издържали, работили сте и сте извършили чудеса от храброст, но в живота нещата не стоят така. Като ти кажат: не, не можем да те издържаме в чужбина и си оставаш да лапаш мухите тук.
Да, може и по-късно да иде, който иска, може да работи и да събере пари, с които да иде, после да учи 1 година, една да работи...абе, всичко може, ама като някои получават наготово, а ти се трепеш непрекъснато и пак изоставаш, защото е трудно да носиш по няколко дини под една мишница, няма как да не се размислиш за разните възможности....
Стои въпросът и за физическото здраве на родителите, докато все още имат отговорност към най-малкото.....но айде.....

# 13
  • Мнения: 40 694
Не знам на какво се възмущавате толкова? Дали е пързалка темата, или не, този казус го има реално в живота и затова ще кажа, че мен изобщо не ме изненадва и мисля, че заслужава отговор авторката.
Значи, най-важен е въпросът дали хората имат финансови възможности да отгледат три деца, без да накърняват интересите на вече родените. И тук нямам предвид да има ядене на масата и да дадат на тийнейджърката 5 лв за училище, а дали ще имат възможност след няколко години да я издържат да учи където и каквото иска? Повечето зрелостници днес искат да завършат в чужбина, приемат с дипломи от 4 нагоре и остава единствено паричният въпрос. Била съм свидетел на не един разстроен зрелостник, който остава тук, а по-слаби от него ученици отиват навън да учат само защото родителите им имат възможност да ги издържат. Това важи и за по-малкото братче, което сега било на 7 или нещо подобно.... Rolling Eyes
Да не говорим, че това момиче няма да може да разчита на майка си следващите години, тъй като тя все ще има малко дете и винаги ще е ангажирана с него всекидневно.
Знам веднага, че всички ще гракнете как родителите не са й длъжни и как всички вие сами сте се издържали, работили сте и сте извършили чудеса от храброст, но в живота нещата не стоят така. Като ти кажат: не, не можем да те издържаме в чужбина и си оставаш да лапаш мухите тук.
Да, може и по-късно да иде, който иска, може да работи и да събере пари, с които да иде, после да учи 1 година, една да работи...абе, всичко може, ама като някои получават наготово, а ти се трепеш непрекъснато и пак изоставаш, защото е трудно да носиш по няколко дини под една мишница, няма как да не се размислиш за разните възможности....
Стои въпросът и за физическото здраве на родителите, докато все още имат отговорност към най-малкото.....но айде.....

+1

Аз предпочетох да не влизам в детайли за контрааргументите, но си съвсем права. Според мен да отгледаш добре дете съвсем не се изчерпва с това да го нахраниш, напоиш и облечеш. А разликата между осигуряването на топ образование за 1 или за 3 деца е огромна и второто е почти непосилно за средно семейство. Да не говорим, че да си навършил 65 години преди детето ти да е станало пълнолетно, е леко безотговорно. То е вярно, че човек може да се разболее или да се гътне даже и на 40 и така да остави децата си сирачета или да ги направи болногледачи, ама над 65 вероятността нараства рязко. И тогава какво? Никое от децата няма да получи старта в живота, на който ще се радват другите деца, а големите ще бъдат обречени да бъдат родители и бавачки на малките. Да не говорим, че неизбежно големите деца ще бъдат изместени на заден план от бебето и то във възрастта, когато имат най-голяма нужда от съвет и насочване. Да не пропускаме също, че един родител на 50+ трудно ще тича по градинките, трудно ще води и учи детето си на ски, а в училище децата ще питат "това дядо ти и баба ти ли са?".
Изобщо, някой каза по-горе, че децата, които съзнателно или несъзнателно виждат това и затова са против такива късни бременности, са егоисти, обаче това важи с еднаква сила и за родителите - те също стават егоисти и пренебрегват интереса на по-големите деца в името на копнежа си пак да дундуркат бебче. Е, ако си холивудска звезда или мултимилионер всички тези аргументи отпадат де Mr. Green

Та затова за мен такова късно дете е безотговорно решение (ако е планувано де, защото ако е изненада, това вече е божа работа и дилемата е още по-сложна), но в никакъв случай не е нещо ненормално. Ако въпросните родители от темата бяха имали само едно щеше да е съвсем разбираемо да имат и второ. Но при условие, че имат две и второто е пак от втория съпруг, нещата стават спорни. Но те имат право да си решават, може да е егоистично, но са си в правото.

# 14
  • Мнения: X
Еех, светът се напълно със свободни роби-материалисти.....
Дали можете да излезете за мъничко от "кръга на парите", в който сте се увъртяли и да погледнете "навън"?

Общи условия

Активация на акаунт