Дете на 1,9м се буди всяка нощ от раждането си с рев

  • 7 018
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Привет. Детето ми откакто се роди се буди на вечер поне по 10 пъти с рев, на обяд по 2-3-4 пъти с рев за около 1-2ч сън. Колики, зъби.. Какво ли не давах, всичко съм опитала. Понякога давам Панадол, Нурофен - не помагат. Умирам за сън. Sad
Като по - малък се успокояваше с АМ и биба, сега пие вода нощем. На ръце ли не съм го люшкала, при нас ли не съм го взимала, сироп за спокоен сън му давах и пак и пак. Всяка нощ! Моля за съвети от майки, които са го преживяли. Докога?!
Благодаря ви! Hug

# 1
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 659
При моето беше до три години  Crazy Тръгна на детска градина и от  там се промени режима му и започна да спи през нощта.

# 2
  • BG
  • Мнения: 887
Не че ще те утеши, но до към 4, 4 и половина... Mr. Green поне моето беше. Понякога ме спасяваше нощем  шезлонга с вибрация-що пари заминаха за батерии не искам и да смятам. ooooh!
Не вярвах че ще доживея да спя цяла нощ  Wink

# 3
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
На моя приятелка синът ѝ беше така до 2.
Моята дъщеря сега се оформя да е такава. Тоест тя е такава, но е още на годинка.

# 4
  • Мнения: 2 289
От първият си ден голямата щерка беше така.В един момент се стигна дотам,че ходех и се блъсках в стените от умора.Но като тръгна на детска градина нещата се пооправиха.При нас нищо дотогава не помогна.
По-скоро ти пий нещо за укрепване на организма, защото и ние не сме от желязо и в един момент всичкото това безсъние си казва своето.

# 5
  • Мнения: 1 918
И моята е така, нещата леко се пооправиха след като стана на година, но още се буди нощем по-няколко пъти. Поне спря да се буди с писъци. Сили и кураж желая, явно се израства, но дотогава, мъка  Tired

# 6
  • Мнения: 607
Много деца са така. Направо си е късмет,  ако детето си спи добре.

# 7
  • Мнения: X
Благодаря ви!

# 8
  • Мнения: 328
Виж дали не му е ниско вит Д в кръвта .Това може да бъде една от причините да се стряска докато спи и да се буди с рев .Голяма част от децата са с недостиг на вит Д .Други симптоми са изпотяване на главичката.Поникването на зъбите закъснява, те често са деформирани и лесно се развалят. Съществува склонност към запек .По-късно се установяват деформации на крайниците.
Може и да не е това причината ,но можеш да провериш да не би да е това .Даваш ли вигантол ?

# 9
  • Мнения: X
До скоро давах, вече не, но мога пак да започна. В жегите се поти, иначе не. С 10 зъба е.

# 10
  • Мнения: 328
Пусни изследване на Вит Д кръв се взема венозна.Зъбоникненето ви е забавено .На  тази възраст трябва да е с минимум 16 зъба.Може и нищо да му няма ,но не пречи да се изследва.Ако е в недостиг се дават високи дози витамин Д определят се от ортопед.

# 11
  • Мнения: 1 565
Какъв режим има детето през деня ,спи ли спокойно през деня ,храни ли се добре ,пие ли достатъчно течности през деня ,може да се буди от глад ,от жажда, нищо не пречи да си направите изследвания изследвания на кръв и стерилна урина .За някакви инфекции на пикочните пътища.Да не би да иска да пишка нощем на гърне с памперс ли е още ?

# 12
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Аз имам приятелка, която дава на детето си витамин Д от раждането му досега, то е на 2 години и 3 месеца и има 12 зъба. А пие дооста витамин Д.

# 13
  • Мнения: X
Ще обсъдя с педиатърката дали да изследвам вит.Д.

Детето е с памперс, яде, вода пие доста.Не се буди от глад, иначе с вода се налива нощем, така се успокоява. Правихме няколко пъти кръв и урина, всичко е ок.
Не ходи на ясла. Не спи спокойно нито вечер, нито през деня.
От раждането е така.

Стрес няма, но тв гледа, пускам му детско понякога, че иначе не мога до банята да отида. Мислите ли, че тв има общо с буденето?

# 14
  • Мнения: 1 565
Ще обсъдя с педиатърката дали да изследвам вит.Д.

Детето е с памперс, яде, вода пие доста.Не се буди от глад, иначе с вода се налива нощем, така се успокоява. Правихме няколко пъти кръв и урина, всичко е ок.
Не ходи на ясла. Не спи спокойно нито вечер, нито през деня.
От раждането е така.

Стрес няма, но тв гледа, пускам му детско понякога, че иначе не мога до банята да отида. Мислите ли, че тв има общо с буденето?
. Ооо да телевизията при някой деца действа превъзбуждащо ,защо не опиташ да спреш гледането на телевизия за два - три дни или да се ограничи максимум до 30 Мин. На ден  може да почне да спи по спокойно ,защо не почнеш да водиш детето нощем да пишка и да спи без памперс след като така или иначе се буди ,може да не се чувства комфортно така особедно сега в жегата и според мен е нормално сега детето да иска да пие доста вода и денем и нощем.Изморява ли се през деня достатъчно ,в колко часа детето се слага да спи за нощен сън ?

Общи условия

Активация на акаунт